Истанбул [тема 48]

  • 55 423
  • 737
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте, ще пътувам на 30.март за Истанбул за пръв път! Продължавам да чета полезната и хубава тема

# 76
  • Мнения: 2 717
Избягвам да давам непоискани съвети, но да си кажа мнението:) повод е, на лични прочетох за ползване на безплатен шатъл до emaar aquarium. Погледнах разписанието на шатъла, в определен часови диапазон само, това си е излишно ограничаване във времето.

Не случайно на въпрос за местоположението на хотел, отговора е на какво разстояние е хотела от трамвая или метро или пеш от Султан Ахмед....

Имам винаги в мен разпечатана в А3 формат за по добра видимост istanbul railway network map.
Разглеждам линиите на метрото в който район ме интересува, какви връзки прави с други линии,  с трамвай, автобус, корабче .....
Удоволствието от обикалянето е използване на обществен транспорт за мен.
Например трамвая Т1 ще ви отведе на Еминьоню и моста Галата. От двете страни на моста ако сте с гръб към египетски пазар - съответно дясно фериботни терминали на halic hatti един срещу друг  Каракьой - Еминьоню на моста
Ляво фериботни терминали на Tuyrol един срещу друг по линията на моста Еминьоню - Каракьой.

Стоянките на автобуси след лодките за балък екмек, към  посока св. Стефан, Миниатюрк, Рахми Коч.....

Подлеза на Каракьой при моста Галата - връзка с въжената линия tunel, която спестява катеренето под кулата Галата и ни качва директно на Истиклял.

От метростанция на Таксим връзка с въжена линия -füniküler до Кабаташ и на метри от Долмабахче и кафето до часовниковата кула
- стоянки с автобуси посока Ортакьой, Емиргян
-начална спирка на трамвая Т1 посока Еминьоню, Сиркеджи, Султан Ахмет
и т. н..........
Въобще, мисля, че навика да се ползва обществен транспорт ни отвежда в откриване на места, за които само сме чели или чули, по по-интересен начин, дори да се пообъркаме, хората на място са много отзивчиви. Само трябва да можем да обясним или покажем написано къде искаме да отидем. Не мога да произнасям правилно имена, не знам как съм му прозвучала на един служител в метрото за уж лесна дума Gebze, три пъти ме помоли да му я кажа да се посмее:)


Миналата година през март познати бяха похарчили 800 лв. за екскурзия с тур оператор - малко обиколка с автобуса, разходка с корабче и понеже заваляло дъжд ги пуснали сами да се разхождат. Съответно не мръднали по далеч от моста Галата, защото ги било страх да се качат на превозно средство и повече не искат да чуят за Истанбул.




Скрит текст:


интересно тук ми беше подредбата - божията майка с младенеца до нея св. Никола, после св. Стефан
Наскоро гледах въпрос от "Стани богат", където според канона подредбата е от една страна Исус Христос, до него св. Йоан, а от другата страна до Богородица първо стои  светеца патрон на църквата.




# 77
  • Мнения: 242
Чета, разглеждам и се отчайвам.... Предстои ни пътуване с ТА на 04.04, като хотела се оказа на най - неподходящото място - в топ капъ, доста отдалечен... как ще се оправяме с този транспорт...Току що прегледах и прогнозата за времето - дават го доста хладно и ветровито....
Щефи искрено се радвам на начина по който описваш всички подробности около пътуването с градски транспорт - имена на спирки, номера на трамваи. Аз мисля, че няма да можем да се оправим.
За нашето пътуваме съм планувала следното:
1-ви ден ТА при влизане в Истанбул ще ни заведат до аквариума Флора. Мисля да си купим билети предварително, он лайн. Дано да не ни правят проблем.
2-ри ден ще ползваме ТА да ни закарат до парк Емиргян и от там самостоятелно мисля да се спуснем до кулата Сапфир, Таксим, Истиклял, Мадам Тюсо, Галата.... и предполагам ще е станало време за прибиране.
3-ти ден ми се иска да се разходим до азиатската част на града. Може да ви прозвучи смешно, но каква е тая Мода в Кадъкьой.
4-ти ден тръгване за България, като пътьом ще минем през Мега Аутлет Венеция.
Много ми се искаше да посетим Миниатюрк, но къде да го включа?
Бих се радвала на предложения!

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 18:15 от bibo4e

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Здравейте, тъй като нямам време да чета всички теми. Искам да попитам кои в Тексим и Осман бей са улиците с магазини. Трябват ми официални дрехи и обувки, ще пътувам след няколко дни. Благодаря ви предарително.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Аз пък ще чакам някой да сподели пресни впечатления от Виаленд. Погледнах пак сайта. Според мен цената на билета е увеличена на 160 лири,за всички.Само не мога да разбера това какво включва,защото има и други цени на определени зони явно. Моят син ще е на 9 и е малко страхлив, затова мисля,че няма смисъл да плащам за всичко,ако може за определени неща. Обяснете ми как се случват нещата.Скоро се завърнахме от Истанбул,но вече обмислям следващия път 😂😂😂
На Щефи поста си го преписах в тефтерчето със записки 😉😉😉

# 80
  • Мнения: 159
Здравейте Simple Smile Ще пътуваме за Истанбул на 11 април от Варна със Запрянов Травел Simple Smile Ще следя темата с интерес

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 933
Чета, разглеждам и се отчайвам....
Бих се радвала на предложения!
имаш забрана за ЛС , как да ти дадем предложение без да спамим ?

# 82
  • Мнения: 139
Здравейте ,плануваме първо пътуване до Иснанбул началото на април с 2 деца на 7 год като идеята ни е да посетим Аквариума и Виаланд. Някой знае ли дали има комбиниран билет за тях?
Оказва се че хотела който сме запазили е доста далече от Виаланд а също и от забележителностите и центъра . Чудя се как ще се предвижваме ? Дали с колите или с метро ? Нещо много сложно ми се струва в този огромен град . Съвети за това как сами да организираме пътуването си и предвижването там ?

# 83
  • София
  • Мнения: 13 126
Не съм ходила във Виаленд, но съм чувала, че голяма част от атракциите са водни и не си заслужава ходенето на студено време. А април определено не става за мокрене с вода.

# 84
  • Мнения: 4 578
Търся екскурзия с дневен преход от Варна.
Мнения за PLD Travel

# 85
  • Мнения: 23
Здравейте! На 3 април ми предстои първото ми пътуване до Истанбул. Програмата, която направих е следната : 1 ден - Топкапъ и Гюлхане, Света София, Синята джамия, Цистерната. 2 ден - Долмабахче, Таксим, по Истиклял до Галата, корабче до Свети Стефан и ако имаме време Пиер Лоти. 3 ден - Капалъ чарши, Египетския пазар, Емирган и Сапфир.
Въпросите ми са : Дали програмата е времево изпълнима? Мога ли и от кой сайт да закупя билети за Топкапъ и Света София, за да избегна опашките? Капалъ чарши работи ли в събота? С кой автобус се стига от Емирган до Сапфир? Може ли да се стигне с корабче до Емирган? Дали можем да вмъкнем музея на Рахми Коч някъде? Благодаря предварително за помощта!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 933
имаш забрана за ЛС , как да ти дадем предложение без да спамим ?


# 87
  • Мнения: 2 717
отговори на въпросите  ги има на първа страница

пп
Сега погледнах, че Рахми Коч не включен в линковете на първа страница
- с корабче на halic hatti, качване от страна на Каракьой по линията Юскюдар - Еюп до спирка Хаскьой

- с автобус 47, 47С,47Е от стоянките на Еминьоню зад лодките с балък екмек до спирка kimzi minare до входа на музея

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 09:58 от Щефи

# 88
  • Мнения: 4 529
 Gnl17, според мен, програмата ви е напълно изпълнима. Музеят на Рахми Коч изглежда логично да е 2  ден - преди обед да видите Долмабахче, в следобедните часове - Свети Стефан ( с корабче от Каракьой до спирка Фенер) и Рахми Коч ( със същата линия до спирка Хаскьой), а привечер да се качите до Пиер Лоти.
От Емиргян до Сапфир -автобус EL2.
От Еминьоню до Емиргян може с корабче на Шеир хатларъ, но само в делничните дни.


Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 10:05 от daniela.qnkova

# 89
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 591
имаш забрана за ЛС , как да ти дадем предложение без да спамим ?




Защо да спамим?! Нали въпросите са за Истанбул и програмата за разходка там и съответните отговори, не виждам спам ...Винаги се пита и отговаря в темата, така и други ще четат и ще имат отговори .

Общи условия

Активация на акаунт