Любители на кучета - 90

  • 22 426
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Деспикабъл Heart
Нарци, ама чакай малко, какви са тия глупости. Договор за наем имаш ли? Наемодателя плаща ли данък, че му живееш в жилището? Тогава от къде на къде ще ви гонят някакви хора? Плащате за всички разходи в блока, т.е. имате равни права със всички останали. И някой ще каже на кучето ми "мастия" пък аз ще се извинявам? Никога. Аз смятам, че обществото е съвкупност от права и задължения. И те не зависят от собственост, раса и цвят, от пари и социален статус, a от уважение и общочовешки права. И когато някой не постъпва правилно, се чувствам длъжна да го кажа, защото моите днешни ействия формират света, в който утре децата ми ще живеят. Има хора, които просто трябва да бъдат поставени на мястото им. Ти проявяваш уважение и човечност, те ти се качват на главата и наглеят. Такива най-ги обичам.

# 61
  • Мнения: 22 867
Нарцисчева, ми накарай я да повдигне въпроса тая умница, на практика в законодателството няма забрана за отглеждането на домашни любимци в сгради с обща етажна собственост. Просто трябва да се спазват изискванията на Закона за ветеринарно-медицинска дейност, Чл. 172, Чл. 173,  Чл. 174, Чл. 35, Чл.51 /1 и 7/, може и да пропускам някой. Но да те гони.....изобщо не е нейна работа и в нейните възможности. Но е факт, че са способни да ти изпокъсат нервите такива. Малко ти е кученцето, една приятелка с немска овчарка беше казала на някакъв дето все му пречеше животинката, да не се занимава с тях, че щяла нарочно без да иска да изпусне кучето. Заобикаляше ги оня после и ни дума, миряса.
Мисля, че се държиш прекалено възпитано, ама кой да оцени.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 348
Ох, Нарцисче, направо не знам какво да ти кажа. Добре, че нямам такива съседи.

Тя, рожденничката си хапна рожденденската консерва и я заболя коремче от нея. Та така.

Снимка без куче, щото е едричко за целта. Но лежи плътно до мен на дивана.



Духче, то не е нужно да прави страшно интересни неща кучето ни, че да си го обичаме. А и моята основно бели прави, та имам мегдан за разказване. А и е почти по 24 часа с мен, та има как да ги видя всичките.

Като ще разказвам за бели, тръгнахме в събота пеша на ветеринар да ходим. С най-добрата и приятелка да и пази страх, че и да потичат.... а те тичат като луди. И след два часа тичане, наближаваме вета, и познайте чие куче се пльосна в дълбока, тинесто-кална локва. Добре че са добри хора и ни взеха така съсе калта.
И ни казаха Милпразона на гладно до го пием.
Питам - Имате предвид без закуска ли, а докторката отгонаря, разбира се че това значи. Викам, не че нещо, ама тя винаги е гладна, та да уточня.

Та в неделя, на рождения ден без закуска милата. 4 часа бяхме навън, не спря да си търси нещо за ядене. Даже пропусна да си играе, толкова беше съсредоточена.
И накрая лобната консерва, желирана на торта.

# 63
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 526
Духче , всичко имам ма те са супер заядливи хора . Изчезна и някакъв капак на тенджера и веднага обвини Тео, викам абе аз ако е той ще я платя, няма да се крия като мишка 🤦🏻♀Оказа се, че другата съседка я прибрала без да иска и после ми мънка с половин уста .
Явно си мислеше, че ще ме уплаши и ще махнем кучето, но няма да й се получат нещата, имала страх от кучета, ама мен тая работа не ме вълнува, като я срещнем винаги го вдигаме на ръце и тя пак пищи.
Извиних се понеже има паничен страх и се почувствах виновна, но те почват да издевателстват над моята разбраност и скоро няма да мога им замълча и на тогава ще стане мазало . Аз като искаше убива дъртия така ми идеше му люсна един задвратник, ще убива че кученцето ми ме посреща на вратата и ми се радва ...
И Рая да е много здравичка и все така да си похапва с апетит 🐶

# 64
  • Мнения: X
Да ни е жива и здрава Реята.
Нарци, разбирам. Heart ахахаха раСмях се с вечно гладната. И Аксел е така.
Видяхте ли го това? Не знам да плача ли или да се зарадвам... Май ми е до първото.http://bezdom.info/index.php/mainmenu-26/2012-06-29-14-19-53/643 … 19-03-11-16-05-30

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 21:48 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 22 867
Да ни е жива и здрава Реята.
Нарци, разбирам. Heart
Видяхте ли го това? Не знам да плача ли или да се зарадвам... Май ми е до първото.http://bezdom.info/index.php/mainmenu-26/2012-06-29-14-19-53/643 … 19-03-11-16-05-30

Малко му е, по-тежки наказания трябват. Оцеляло е животинчето, нали? Като си помисля, че му е имало доверие, за да стои и да не го изяде, докато го омотава с тиксо.........тиквеник безмозъчен.....

# 66
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Божичко, що за изрод? Честно, недоумявам. Милата душичка...

# 67
  • Мнения: 2 920
Писах, писах ама само част от поста ми се публикува. 🤪
Трия всичко и утре ще напиша всичко на по-добър интернет и условия, че съм нощна дъждовна смяна. 😁

# 68
  • Мнения: X
Ей много се ядосах! Онова гонче хванахме се група съседи да му следим историята. Една даже му записа час за операция в 4 лапи. Избяга той в петък, онази негова т.нар. собственичка на ски. Прибра го друга съседка при себе си да седи до вторник там. В събота дошли някакви приятели на собствениката да го вземат. Тя им казала, че кучето е зле и го боли, че има час... И ей сега пак го няма. Излязох да го търся с колата...няма го. И други го търсят. А утре щяха да го оперират. Баси..

Да, оцеляло е купето от статията ама тоя психопат...

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Аз, слава богу нямам такива полу-идиоти и хазяина ми е ок с това, че имам куче и котка и такса си му плащам, ама около мен основно са любители на животинки. Нарци, Сиви, подминавайте ги без коментар, то не си струва да се ядосвате, заради такива бързо неразвити. 😁

# 70
  • София
  • Мнения: 736
Despicable, много сте сладки бе 🥰
И аз се отплеснах, понеже ми стана мъчно за мъника....
Тука няма значение, че е безпородно всички обичаме животинките, любовта няма порода ❤ Да е много здравичък Линк, и все така обичан 😘
А за моята кукумицин комшийка, колко пъти и казвам, че той е куче и е нормално да лае....
Вчера милия ни посреща на вратата и се радва, пък тя тъкмо излиза, кучето нито я видя нито й обърна внимание и тя като са развика лудата и като взе да подскача 😡😡😡😡
И излиза лудия й мъж и като викна
-къде е тая мастия да я убия 🤯🤯🤯
Така ми вдигнаха кръвното тия и въпреки всичко се извиних и понеже сме на квартира и ще си купуваме жилище, но то не става така бързо и трябва да търпя тия откачалки . И аз и се извинявам и казавам, че чакам намордника и само заради нея съм го поръчала, а то ми вика че по рано съм трябвало да взема мерки и много други се били оплаквали , като я питам кой вика чистачката, която тя е наела и нейната приятелка същия кукундрел🤦🏻♀
И на следващото събрание ми вика ако се повдигне тая тема можели ни изгонят 😡😡😡
Викам ми добре бе ще се махнем ама кучето няма го махна, айде сиктир бе свикнало става на нейното и ще ми налага тука все едно тя ми плаща сметките или наема ....
Нарцисче, споко, не могат да те изгонят. Има си закони, не става току-така това нещо.
Ще седна да прочета в закона за етажната собственост и ще драсна по-късно пак.

# 71
  • Мнения: 22 867
Изобщо не могат да ги мръднат от там, освен Нарци да им каже, че при следваща закана ще пусне жалба в полицията. Нека им идат на проверка, пък те да се оплакват. Полицаите като видят страшния дзвер без намордник най-много да изпопадат от смях.

# 72
  • Мнения: X
Лабрекс, Посс,
Аксел лаел от 6 часа. Всичко опитали, но не спира. Имате ли идея защо може да прави така?

# 73
  • София
  • Мнения: 8 348
А де.
Извеждат ли го вече?
Сещам се за храна само.

Непрекъснато ли лае или?

Като малки се превъзбуждат лесно, като човешки бебета са.
А може и да чува някое друго куче да лае наблизо, Рея винаги им отговаря.

# 74
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
И от мен честито на всички отминали и неволно пропуснати и настоящи рожденици! Да са здрави и игриви Оскар и Линк!
Признавам без бой, че чета по диагонал тези дни, защото минах през една неприятна операция с много притеснения.
И да дам един спящ данък.

Общи условия

Активация на акаунт