Любители на кучета - 90

  • 22 474
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, Посс,
Аксел лаел от 6 часа. Всичко опитали, но не спира. Имате ли идея защо може да прави така?

Дух, не ми се е случвало, аз след всеки лай виквах "Не" и ММ и досега казва, че направо съм отучила Рекс да лае и бил забравил, че е куче. Чак с часове не се е случвало. Тук малко теория:

Скрит текст:
Отегчено куче

Продължителното лаене в такива случаи цели да привлече вниманието ви към това, че кучето ви иска да го измъкнете от досадната ситуация, в която се намира. Ще го чувате често, когато то иска да излезе на разходка.

Наранено куче

Лаенето за помощ обикновено представлява един силен и продължителен звук. Кучето го издава тогава, когато е ранено или нещо го боли. Това е един от знаците, по които може да разберете, че нещо не е наред със здравословното състояние на кучето ви, дори и да няма видими признаци за това.

Игриво лаене

Не бихте могли да го сбъркате с друг вид кучешки звук, тъй като то е придружено с енергично размахване на опашката. Това е ясен знак, че кучето ви иска да си играе. Това е и най-често срещаният вид лаене или така нареченото "джавкане".

5. Виене

Този зловещ кучешки вой е известен от филмите на ужасите и е доста показателен. С него обикновено кучето казва на стопанина си, че е разгонено. Затова предимно мъжките кучета вият, особено когато надушват, че в района има разгонена женска, която си търси партньор. Виенето може да бъде и в знак на недоволство или тревожност, ако кучето е оставено само у дома. А когато се приберете вкъщи, от вълнение то започва да издава виещ звук, смесен с ръмжене, размахана опашка и плътно прибрани към главата уши.

# 76
  • UK
  • Мнения: 958
Благодаря за темата!



Минавам само да се запиша преди да ви изпусна с един ухилен, ще ви чета тези дни Heart

# 77
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Интересно ми е какво стана със съседа с  кокошките на Малко Сладко Коте ?
Духче, двете сте като сестрички на снимката! Направи си я в рамка. Страхотно чувство струи от нея!

По-дъртите като мен ще си спомнят ли този филм ?


Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 08:02 от bilqna_69

# 78
  • Мнения: 2 695
хахаааааааа Куче в чекмедже YumYumYum

# 79
  • София
  • Мнения: 9 850
Нищо не знам, но май съсед така и не се е появил.
NoMe, специално добре дошла, аз те помня и се чудих доста време къде зачезна, още повече че те засичам в други теми... Simple Smile

# 80
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Ми, за Великден тогава си приготви меню с кокошчица  Joy
С таз красавица с различните очи , направо ми влезна под кожата, NoMe!

# 81
  • Мнения: 55
Благодаря за новата усмихваща тема🙂! Радвам се, че и старата завърши със щастлив край, защото всички имате прекрасни кучета и за малкото време, прекарано с вас мога да кажа, че ги заобичах до едно!

И едно мързеливо куче за данък🙂

# 82
  • София
  • Мнения: 2 958
Лулумба, по-често да се отчиташ! Надявам се да си добре вече и само хубави емоции да споделяш!

# 83
  • sf
  • Мнения: 10 258
Аз да пусна един мързеливко. Дивана си е наш, детето като ме види и скача по команда да ми го освободи 🤣 После косматкото се намества по мен.

# 84
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Швепса две седмици поред се опитва да покани гости у дома. След разходката в Лаута тази събота учтиво му отказах за двама, но все пак довлече под мишница още двама вкъщи. Като добри домакини с благоверен ТуиГ им сипахме и по едно 90-градусово да ни правят компания на салатата. Пиха, пиха, па се умориха. Не стават за алкохолици, бързо огънаха коловоза и припаднаха.

# 85
  • София
  • Мнения: 833
Записваме се и ние в темата с една рожденичка Бети.Днес става на 11 годинки,да ние жива и здрава и малко по-послушна Heartpulse
Снимка от съботната разходка до един язовир,направиха и първата блатна баня за годината

# 86
  • sf
  • Мнения: 10 258
Да е жива и здрава Бети!

# 87
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Да е здрава Бети и нека си лудува. Много се радвам на кучета на 10 и повече години, които си остават енергични и щури! Като Рексун например.
Нека още дълги години ви топли сърчицата и така да се къпе по блатата. Kissing Heart

# 88
  • Мнения: 1 804
Привет и от мен. В последните дни не ми остава време да пиша и чета, но се радвам на снимките на всички.
Честит рожден ден на всички малки и по-големи "рибки". Да за здрави и много да ги слушате.

Нашата госпожица навърши 6 м. в началото на месеца. Искам да я кастрираме, но ми е свито сърцето и все отлагам записването на час. Днес вече трябва да го направя, че нищо чудно да се разгони и да ни изненада.

Биляна, това са Рошко и Миташки. Hug Рошко не обичаше пържени яйца с лук. Satisfied

Нарцисчева, много кофти междусъседска ситуация. Пазете Тео, че да не вземат да го "почерпят" с нещо откачалките.

Ох, още много неща щях да пиша, но им мина момента. Вместо това пускам снимки на "сестринска" любов



Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 11:02 от pip4i

# 89
  • Мнения: 2 127
Честит рожден ден на Бети!

Общи условия

Активация на акаунт