Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 387
Не се притеснявай, не изглежда чак толкова зле.
От корените се реже само мекото, независимо от цвета. Мисля, че ще останат достатъчно.
Лично аз бих отрязала и цветоноса, за да не дърпа излишно енергия.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Не се притеснявай, не изглежда чак толкова зле.
От корените се реже само мекото, независимо от цвета. Мисля, че ще останат достатъчно.
Лично аз бих отрязала и цветоноса, за да не дърпа излишно енергия.

Благодаря ти, действам тогава.

Къде точно да отрежа цветоноса, ниско долу или някъде другаде?

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 19:01 от Mimkish

# 92
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
demmy,
Бих предположила нападение от трипс, но нека изчакаме и други мнения.


Абсолютно си права! Разтворих цветовете и вътре пълзяха гадовете. Отрязах цветоноса, а сега какво да правя, махнах орхата настрани, но сигурно е заразила и другата да нея. Какво да правя? Ох, отивам да чета.

# 93
  • Мнения: 6 387
Mimkish,
Ниско долу режи, половин-един сантиметър да остане от цветоноса. Остатъкът ще си изсъхне сам до дъно.

demmy,
Виж все пак снимките в Google, за да сме сигурни, че са същите гадове. И вече ако са те, прочети материала за тях в първи пост. Накратко, нужно е редуване на няколко различни препарата. Третират се всички цветя.

# 94
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Същите са. Ужас.
Скрит текст:
в Англия съм и не мога да се ориентирам в препаратите. Продължавам да търся.

Благодаря, Импала! Flowers Hibiscus

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Mimkish,
Ниско долу режи, половин-един сантиметър да остане от цветоноса. Остатъкът ще си изсъхне сам до дъно.

Ясно Impala! Режа надълбоко, благодаря отново. Flowers Hibiscus

# 96
  • Мнения: 991
Същите са. Ужас.
Скрит текст:
в Англия съм и не мога да се ориентирам в препаратите. Продължавам да търся.

Благодаря, Импала! Flowers Hibiscus
Ох,съчувствам ти.Трябва да търсиш по активно вещество.Другият начин е да помолиш някого да ти ги изпрати.Препаратите от агроаптеките са в малки пакетчета от по няколко грама.Разкажи им играта на тия гадове.Успех!

# 97
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Намерих този спрей . Ще го поръчам.

Съншайн, благодаря Flowers Hibiscus

# 98
  • Мнения: 13 804
Да кажа като човек борил се с трипси че с един препарат не става става с три от различни групи. Гадовете бързо развиват резистентност.

# 99
  • Мнения: 275
Добро утро Simple Smile За осми март получих нова орхидея, която днес реших да пресея, че не ми изглежда много добре. Когато си отворих пакетчето с корите (което ми е от миналата година) обаче ме лъхна на мухъл. Въпроса ми е мога ли да ги оправя с например въртене в микровълновата или да ги хвърля и да си купя нови ?

# 100
  • Мнения: 633
Изварете ги с чаено масло, няколко капки в водата. После ги разстелете да изсъхнат хубаво и си ги ползвайте.

# 101
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Според първа стр. трябва да напръскам листата и горния слой на почвата? Т.е не трябва да ги вадя от корите.

# 102
  • Мнения: 991
Според първа стр. трябва да напръскам листата и горния слой на почвата? Т.е не трябва да ги вадя от корите.

Така се ползват контактните инсектициди.При трипси по ефективни са системните препарати,обработката е чрез накисване,три различни препарата през 5 до 7 дни.И в двата случая не е необходимо да ги вадиш от корите.Просто намокри хубаво корите,ако препарата е под формата на спрей.
Добро утро Simple Smile За осми март получих нова орхидея, която днес реших да пресея, че не ми изглежда много добре. Когато си отворих пакетчето с корите (което ми е от миналата година) обаче ме лъхна на мухъл. Въпроса ми е мога ли да ги оправя с например въртене в микровълновата или да ги хвърля и да си купя нови ?
Аз бих ги почерпила и едно коктейлче фунгицид.

# 103
  • Мнения: 854
Здравейте, дами! Случайно попаднах на събитие, обявено във fb "Мисия спаси орхидея". До сега никога не съм си купувала орхидея на сляпо, но мисля утре да е първият ми път. Някой от Вас има ли идея защо ги пускат така на безценица? 4 лева за фалче с цветонос ми се струва чак неветоятно.

# 104
  • Мнения: 8 073
И аз много им се чудя на тези, растенията са дребнички, а и не знам къде да ги сложа Thinking
https://www.plants.bg/Mso-Phalaenopsis-10

Общи условия

Активация на акаунт