92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 33 197
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19 017
Тъкмо гледах новата дайвърсити версия на Дейвид Копърфийлд, която хич не е лоша между другото.
Със сигурност ще вземе награди.

# 286
  • Мнения: 232
Оскарите скоро ще станат дискриминационни спрямо "белите", а ние ще си гледаме старите ленти от златните години на киното Pensive

# 287
  • Мнения: 3 632
https://www.lentata.com/page_18689.html?

"Ако някой иска да филмира Хамлет, може да го направи спокойно, при условие, че принцът е чернокож, Офелия е в инвалидна количка, а Розенкранц и Гилденщерн са гей двойка."

# 288
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Не е задължително.
За Розенкранц и Гилденщерн имам предвид.
Ако са прочели внимателно, щяха да знаят, че по-скоро е желателно операторът и монтажистът да са такава двойка...

А ако Хамлет е чернокож и имаме гей двойка сред творческия екип, то Офелия може да се удави спокойно, без допълнителния товар на инвалидната количка.


Иначе има и по-лесен изход - да филмират Отело. Това само в случай, че искат Оскар, разбира се.


П.П. А нима не сте чули/чели вече за нарастващия шум по въпроса за полово-неутрални актьорски награди. Sunglasses

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 17:25 от мячик

# 289
  • София
  • Мнения: 27 181
Ох, нИдей :о хах, амии не съм чул, ама ти вервам
в тур дьо франс например, за да няма експлоатация на жените (?!?!) от този сезон на победителя на етапа и на жълтата фланелка не излизат хубави и млади момичета (това си е една от най-големите класики в спорта). а жена и мъж стилно облечени и стоят от двете страни на подиума. Трябвало да има равноправие на половете!

А иначе как мислите, всичките тези неща свързани с оскарите дали ще са от днес за утре или ще останат перменанетни и даже още по-зле за в бъдеще? Предполагам знаете проучванията, но след 30 г. белите вече ще са малцинство в САЩ за сметка на латиносите.
Ами ако паднат рейтинги и най-вече приходите дали няма да се усетят и да поспрат с този див расизъм който се шири в момента?

# 290
  • Мнения: 11 315
Не знам дали ще се усетят след ширещата се още кампания BLM.
Те искат повече права от останалите етноси на територията на САЩ, при положение, че населението от азиатски и латиноамерикански произход вече определено надделяват. Екранизациите на легенди примерно вече почва да става определено смешна, не знам накъде ще тръгнат и екранизациите на класическа литература. Може и да видим черни мускетари и Д'Артанян в някоя нова версия.

Мячик, а колко са половонеутралните актьори в цял свят, че и да настояват за награди - за присъствие ли ще се борят да ги получават или за качествено свършена работа? Защото аз май усещам как наградите за главна и второстепенна роля ще бъдат раздавани от благоприличие, а не по заслуги.

# 291
  • Мнения: 9 197
Е,тези,които няма да се стремят към статуетка ще могат да снимат какво и каквото си искат. Ако искат Оскар за "Девет малки негърчета" ще е с новото му име "Те бяха девет" и ще запълнят квотата за "актьори от недостатъчно представени групи".

Diavolo в Берлинале вече няма да има награда за главна мъжка и главна женска роля,а наградата става за най-добра главна роля.

# 292
  • Русе
  • Мнения: 652
Е,тези,които няма да се стремят към статуетка ще могат да снимат какво и каквото си искат.

Като гледам накъде се развиват все по-скоростно нещата, започвам да се чудя доколко и докога ще продължи това.

# 293
  • Мнения: 9 197
Винаги може да се гледа европейско кино,латино,азиатско,наскоро гледах много хубав филм от Южна Африка.
Изкуството не трябва да се поставя в рамки,но когато се случи е много вероятно да се намери и друг път.

# 294
  • Мнения: 4 516

Diavolo в Берлинале вече няма да има награда за главна мъжка и главна женска роля,а наградата става за най-добра главна роля.

А стига бе! 🤦🤦🤦
Съсипаха я тая държава!

# 295
  • Мнения: 47 986
Аз си представям щатно тъмнокожо дебело транссексуално гей ъъъъ  лице от женски пол в инвалидна количка, което участва във всеки филм... problem solved...

# 296
  • Мнения: 19 017
Но в Европа сме по-напред, златен лъв са дали във Венеция на Ann Hui. Joy

# 297
  • Мнения: 4 516
Ще те пратя в темата за брандовете и тяхното произношение. 😂
Произнася се Хуей.

# 298
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Това е прекалено вече! Защо си мислят, че това е толерантност? Не! Това също е расизъм, насочен в друга посока, обаче Sad .

# 299
  • Мнения: 4 516
Точно. Ама то колелото се върти, нали знаете.

Общи условия

Активация на акаунт