92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 33 179
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 514
Следях снощи в Туитър и много се надявах поне БАФТА да вземе, но.... Уви.
Също не смятам, че има шанс за Оскар, но все пак е вътре в играта - всичко е възможно.

# 391
  • София
  • Мнения: 27 175
Мария на Бафтата. Както винаги досега с прекрасна рокля на Джорджо Армани.
Не знам кой отговаря за аутфита и, но е безупречна всеки път когато се яви някъде. Simple Smile

# 392
  • София
  • Мнения: 27 175
Вече е пусната и обещата игра. Който иска да се пробва, да заповяда Simple Smile

--> * 93rd Academy Awards ~ OSCARS' 2021 - Игра - познай победителите * <--

# 393
  • София
  • Мнения: 27 175
от 22:00 ч. по НОВА започва студиото.
церемонията е от 03:00 ч. по Кино Нова и ПРО 7

Раздадоха малинките:

--> 2021 Razzie Awards <--

# 394
  • Мнения: 2 124
Следях снощи в Туитър и много се надявах поне БАФТА да вземе, но.... Уви.
Също не смятам, че има шанс за Оскар, но все пак е вътре в играта - всичко е възможно.

Все още имат равни шансове с корейката. Мария взе наградата на критиците, а корейката - SAG. Това ги прави главни претендентки за Оскара и двете с 50 на 50 шанс. БАФТА не са американски и не може да се съди по тях. Заради поликоректност вероятно ще отиде при корейката, че нали сега има и анти-азиатски настроения в САЩ. Все пак смятам, че играта на МАрия беше безапелационна и не случайно всичко живо в Холивуд лудна по нея. А и комедиите много рядко получават признание в Холивуд, все драми получават наградите, та нека да видим. Палци за нашето момиче!

# 395
  • Мнения: 90
Все още имат равни шансове с корейката. Мария взе наградата на критиците, а корейката - SAG. Това ги прави главни претендентки за Оскара и двете с 50 на 50 шанс. БАФТА не са американски и не може да се съди по тях. Заради поликоректност вероятно ще отиде при корейката, че нали сега има и анти-азиатски настроения в САЩ. Все пак смятам, че играта на МАрия беше безапелационна и не случайно всичко живо в Холивуд лудна по нея. А и комедиите много рядко получават признание в Холивуд, все драми получават наградите, та нека да видим. Палци за нашето момиче!

Съжалявам да те разочаровам, но нямат равни шансове. САГ и БАФТА са най-важните награди, защото много от членовете на тези асоциации са членове и на Академията. А при корейката ще отиде, защото го заслужава и ако беше гледала Минари, щеше да го знаеш. Цветнокожите и азиатциите също могат да бъдат страхотни актьори, не разбирам защо винаги трябва да бъдат подценявани, не винаги е до цвета на кожата. Така че довечера и Даниел Калуя, и Юн Ю-Джун ще победят напълно заслужено, защото са най-добрите в своите категории!

# 396
  • Мнения: 4 514
Аз гледах Минари - добър филм, добра игра на всички актьори, но все пак смятам, че сложността на играта на Мария си заслужава всяка номинация и награда! Не знам дали са им 50/50 шансовете с корейката. Ако някоя от тях вземе наградата, ще съм доволна, но ще стискам палци единствено и само на Мария.
Останалите филми още не съм ги изгледала, нямам никакво време. Предполагам, че всички номинирани са си заслужили признанието.
Към колко часа наше време да очакваме категорията на Мария? Към 4?

# 397
  • Мнения: 2 124
Все още имат равни шансове с корейката. Мария взе наградата на критиците, а корейката - SAG. Това ги прави главни претендентки за Оскара и двете с 50 на 50 шанс. БАФТА не са американски и не може да се съди по тях. Заради поликоректност вероятно ще отиде при корейката, че нали сега има и анти-азиатски настроения в САЩ. Все пак смятам, че играта на МАрия беше безапелационна и не случайно всичко живо в Холивуд лудна по нея. А и комедиите много рядко получават признание в Холивуд, все драми получават наградите, та нека да видим. Палци за нашето момиче!

Съжалявам да те разочаровам, но нямат равни шансове. САГ и БАФТА са най-важните награди, защото много от членовете на тези асоциации са членове и на Академията. А при корейката ще отиде, защото го заслужава и ако беше гледала Минари, щеше да го знаеш. Цветнокожите и азиатциите също могат да бъдат страхотни актьори, не разбирам защо винаги трябва да бъдат подценявани, не винаги е до цвета на кожата. Така че довечера и Даниел Калуя, и Юн Ю-Джун ще победят напълно заслужено, защото са най-добрите в своите категории!

Какво говориш, кой е споменавал цвета на кожата Dizzy Face Говорим, че до някаква степен се търси политкоректност при Оскарите, защото все ги обвиняват, че няма достатъчно разнообразие. Естествено, че може азиатци и цветнокожи да са добри актьори. Щом са номинирани, значи си заслужават. А това, че ти не харесваш Мария или може би не разбираш сложността на ролята, изиграна от нея, си е твой проблем лично. Както е видно от над 50тте й номинации и доста награди, филмовата гилдия няма твоите предрасъдъци.

# 398
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз днес уж писах тук, но коментара ми го няма Sad
Къде ще гледаме довечера червения килим?
Линкове из нета има ли?

ПС: сега видях, че темите са две (другата е за нашите прогнози).

# 399
  • Мнения: 1 129
И аз се записвам за тази тема, въпреки че повечето филми не съм ги гледала.

Относно играта на Мария, на мен лично не ми хареса, беше много преиграно и го докарваше на циганката от ма'алата. Но ще видим, все пак ѝ пожелавам успех Simple Smile

# 400
  • Мнения: 90
Какво говориш, кой е споменавал цвета на кожата Dizzy Face Говорим, че до някаква степен се търси политкоректност при Оскарите, защото все ги обвиняват, че няма достатъчно разнообразие. Естествено, че може азиатци и цветнокожи да са добри актьори. Щом са номинирани, значи си заслужават. А това, че ти не харесваш Мария или може би не разбираш сложността на ролята, изиграна от нея, си е твой проблем лично. Както е видно от над 50тте й номинации и доста награди, филмовата гилдия няма твоите предрасъдъци.

Никъде не съм написала, че не харесвам Мария, напротив, смятам, че се е справила достатъчно добре с поверената й роля. Но като човек работещ в същата сфера си давам сметка и за други неща, пред които някои хората предпочитат да си затварят очите. Предрасъдаци нямам, но ти самата показа, че имаш - "Заради поликоректност вероятно ще отиде при корейката, че нали сега има и анти-азиатски настроения в САЩ." Това изтъкваш като причина за бъдещата й победа, нито дума за изпълнението й.

# 401
  • Мнения: 2 780
21 процента шанс има нашата девойка.

# 402
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Момичета, аз пак да питам: ще гледате ли някъде червения килим? Аз търся из нета да видя дали ще се излъчва някъде.

# 403
  • София
  • Мнения: 27 175
Аз ще гледам, че как, винаги съм гледал.
Пусни си Нова.
Ще излъчват пряко всичко до 03:00 ч. килима се чака около 01:30 / 01:40
Или немския PRO7, те също имат и стрийм на страницата си, поне преди имаха.
А стриймове ще се появят като дойде момента, има още близо 3 часа.

п.п. Нова започнаха вече. Юлиян Костов говори сега пряко. Simple Smile

# 404
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние НОВА я гледаме, още преди да почне живото студио я пуснахме, чакаме.
Но в момента, в който почне килима, Нова ще продължат да ни показват студиото си и да слушаме "размисли и страсти", включвайки килима само от време на време.

ПРО7 имаме, пробвахме и него, преди да ни пишеш Sad  , но май е друг канал, защото в менюто на този канал пише, че ще има само филми.
PRO7 MAXX се казва. Не е чисто ПРО7 и не зная сега дали за един и същ става въпрос

Общи условия

Активация на акаунт