92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 32 701
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Морала няма нищо общо с филмовите образи. С морал си служим в реалния живот, а другото е художествена измислица в повечето случаи. Дори и да играеш реален човек, не значи, че го правиш защото си съгласен с действията му. Освен това е невъзможно да имаш филми само с положителни герои. И за един актьор, дори да иска , ще е много трудно да си намира все "бели и добри" герои. Всъщност таланта на големите артисти проличава тогава, когато се справят блестящо с разнородни по светоусещане, характер и живот персонажи.

С твърдението за християнството също не съм съгласна, но няма да отклонявам темата.
Иначе и аз не подкрепям речта на Хоакин за млякото, яйцата и кравите, но не защото виждам лицемерие в него, а защото изначално не съм съгласна и не практикувам веганство.

Това, което казах е, че намирам за лош вкус да се изправиш на сцената, на която получаваш Оскар, защото си изиграл убиец и да морализаторстваш пред другите. Кажи там едно "Мерси" и бегай бързо да се скриеш някъде. Не го понасям тоя и това си е.

# 256
  • Мнения: 4 490
Е така си кажи - че не го понасяш, а не безсмислиците, които се опита да изкараш като доводи.

# 257
  • Мнения: 5 490
Е така си кажи - че не го понасяш, а не безсмислиците, които се опита да изкараш като доводи.

Ти наистина ли смяташ, че трябва да се присъди Оскар на актьор, изиграл подобен образ? Що за морал демонстрира тази година Академията? Какво, отново полит-коретност ли съзирам тук? Превъплъщение на един *горкичък* човечец  в убиец и аз да ръкопляскам и да му съчувствам?! Прав е Блатечки - всеки средностатистически български циганин от гетото, може да изиграе тази роля...но не е там работата, а в това, че се раздават Оскари за подобни роли.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:54 от DeltaAzimut

# 258
  • Мнения: 8 578
😂😂😂😂😂😂
Разсмя ме с това за Блатечки.

Колкото по - далеч е един персонаж от актьора, толкова по - трудно е за него да го изиграе. Хоакин може да е всякакъв, но определено не е социопат - убиец. Това, че успя да се превъплъти убедително е причината Академията да го награди. Пак не виждам връзката с морала. Ролята си е роля.

# 259
  • Мнения: 9 556
В духа на последните постове.... Терон няма ли да върне Оскара? Wink

# 260
  • Мнения: 5 490
😂😂😂😂😂😂
Разсмя ме с това за Блатечки.

Колкото по - далеч е един персонаж от актьора, толкова по - трудно е за него да го изиграе. Хоакин може да е всякакъв, но определено не е социопат - убиец. Това, че успя да се превъплъти убедително е причината Академията да го награди. Пак не виждам връзката с морала. Ролята си е роля.

Явно не познаваш подвизите на ХФ, не е далеч от образа на социопат. Smirk Има някои неща в Тубата, а и сам си каза в речта си на Оскарите, че не е света вода ненапита. Крушката си има опашка.

# 261
  • Мнения: 4 490
И? Трябва да е светец, за да има Оскар ли?

# 262
  • Мнения: 8 578
Знам, че Хоакин е израстнал в бедно семейство и родителите му са били сектанти. Имал е проблеми и с алкохола. Общо взето тежко детство и със сигурност е допуснал грешки, но това не го прави социопат. Успял е да изплува от блатото и това е похвално за мен.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 21:58 от EsmeWeatherwax

# 263
  • Мнения: 5 490
Знам, че Хоакин е израстнал в бедно семейство и родителите му са били сектанти. Имал е проблеми и с алкохола. Общо взето тежко детство и със сигурност и допуснал грешки, но това не го прави социопат. Успял е да изплува от блатото и това е похвално за мен.

И? Трябва да е светец, за да има Оскар ли?

В Холивуд и магаре да хванеш, ще стане актьор. Там всички са социопати - друсат се от сутрин до вечер, да не говорим за разни други работи. Обаче нещо го закъсват откъм интерес на публиката, защото филмите, които започнаха да правят, са все по-посредствени. За това и интересът към Оскарите спада.

# 264
  • Мнения: 8 578
Е, щом смяташ, че всички в Холивуд са социопати и се дрогират от сутрин до вечер, няма какво повече да кажа по въпроса.😀

# 265
  • Мнения: X
В духа на последните постове.... Терон няма ли да върне Оскара? Wink

А Хопкинс?  Тоз виден канибал. Joy

Хоакин ми беше много досаден с всичките си речи, но си заслужи всяка една награда, която получи последните месеци.

# 266
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Интересът към Оскарите спада първо заради липсата на интересен водещ, който да поведе церемонията и да я направи такава, че вниманието да бъде нажежено до последния филм и второ заради цялата тази истерия с квоти, джендър истории, мее ту, черни-бели и тем подобни. А не заради социопатите, които се дрогират от сутрин до мрак Simple Smile

# 267
  • Мнения: 5 490
Интересът към Оскарите спада първо заради липсата на интересен водещ, който да поведе церемонията и да я направи такава, че вниманието да бъде нажежено до последния филм и второ заради цялата тази истерия с квоти, джендър истории, мее ту, черни-бели и тем подобни. А не заради социопатите, които се дрогират от сутрин до мрак Simple Smile

Предполагам разбирате, че между това, което вие казвате (цялата тази история с....) и това, което аз казвам (за социопатите), има пряка връзка. Резултатът е опит за оневиняване на социопатите (в цялото им разнообразие).

# 268
  • Мнения: 2 425
Той Жокера е първообраз на американския социопат.

# 269
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Не, не разбирам, че е опит за оневиняване. Говорим за кино и за образите в киното.

Общи условия

Активация на акаунт