Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 481
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 400
над, би ли предложила рядък, бляскав топ без лепкав слой?

За мене от всички маркови топове, които съм пробвала Гелиш е ненадминат като траен блясък и твърдост, но без да е чуплив. Топът на ОПИ Гелколор ми идва мек и недостатъчно твърд и първият на СНД Шилак и той е същият. Александро е много лъскав и траен, но неприятно гумен. IBD Instant seal е идеален, но над гел-лак на меки нокти може и да се счупи.

На SNB базата и топът, които видях и имах глупостта да тествам бих ги нарекла боклук, но пък едно време доста момичета в темата ги ползуваха и бяха доволни. Евтините китайски като елит99 ми харесват повече.

На Коди базата и топът каучук ми идват ужасно гъсти. Даже не мисля, че бих могла да се правя сама с тях. Същото с Миши и повечето подобни. Единствено на Комилфо и Кани гумените бази са по-редки и лесни за тънко нанасяне. Гелиш е много гъста база, но четката и технологията на нанасяне са други и не ми е трудно с нея. Защо повече фирми не слагат къси, твърди, тънки четки в базите, с които да се нанесат по-лесно?

За ползуващите ултрабонда на Коди - гледам четката и се мая как да нанасям. Много е дълга и тънка. Изглежда ми мека. Не виждам как ще нанеса точно по свободния и в ъглите с нея. Вие друга четка ли ползувате? На Гелиш и Сенсейшънейл четките са късички и е много лесно да се нанесе на малки места. Ферий?
Топа който аз знам и съм ползвала без лепкав(когато карах курсовете) е този. Маникюристката която ме учеше ползваше него и на Cuccio, който ползвам сега и аз. Но той е с лепкав слой.

# 301
  • Бургас
  • Мнения: 909
Сега разглеждах в интернет гел лак Flormar, някой може ли да изкаже мнение за тях, как са, добре ли са като покритие, лесно ли се работи с тях Simple Smile

# 302
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Хубави са лаковете на Флормар,имам ги и ги харесвам. Покривни са. Имат обаче навика да се свиват много равномерно и красиво откъм кутикулите и свободен край ако не нанасяте тънко.

# 303
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Най-лошото ми лакиране ... ever ... Но, ще го изтрая 10-тина дни ...
Защо са такива прозрачни и непокривни някой лакове? В случая - китайчета CND C ...   Така се получава и с PNB - имам 11 цвята, лакирала съм се с 1 ... уж тъмно лилаво и пак прозираше (та сега ме е страх дори да пробвам другите цветове) ... Да ги мяткам ли в кофата? Нямам такъв проблем с Окси и Комилфо ...

И вчера - оправях и махах кожички ... уж всичко беше наред и добре, и за една нощ се появиха отново стърчащи нещица ... Явно не съм доичистила ... Пф ... Не мога да повярвам, че се получи толкова зле ...

И стикера на дясната ръка ... Трябваше да е долу ... Това е втори стикер. И първия забих горе и не се мръдна - махнах го, и този забих там, но реших, че вече съм тотално прецакала всичко и няма да си играя повече ...

Извинете за грозотията!

Скрит текст:

# 304
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Китайските CND и C и S са абсолютна боза. Имах и от двата вида и ги разкарах много отдавна. Китайците,които харесвам са Веналиса, GDCOCO,азур, а напоследък и URSUGAR. Веналиса са най-плътни,но буквално не се разтварят в ацетон да се има предвид.

# 305
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
prinzesata, ами странно ми е, защото налакирах по една мостра и CND C и PNB ... Няма никаква прозрачност ... А на нокът прозират и то е доста странно, някакси на петна ...

# 306
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Същата работа беше и при мен. 3-4 слоя слагах и то не тънки и пак прозираше. Стоят като камуфлаж-гадна работа.

# 307
  • София
  • Мнения: 10 310
prinzesata, ами странно ми е, защото налакирах по една мостра и CND C и PNB ... Няма никаква прозрачност ... А на нокът прозират и то е доста странно, някакси на петна ...
Странна работа, имам 2 на PNB и двата ги носих на нокти не прозират в два тънки слоя....
Нев, сложна работа с тънкия и бляскав топ, че и без лепкав слой. Няма пълно щастие, ако искаш блясък, ще е гъст, ако е тъничък няма как да се получи...
Взела съм 3 топа без лепкав слой от Коди.про ще пиша как са.

# 308
  • Мнения: 145
Здравейте! Имам нужда от помощ! Моята дъщеря решила да се лакирва на слънце и сега четите на два лака са станали твърди (да не говорим, че не е успяла, защото в момента, в който нанася лака, той започва да се полимеризира). Едната четка е на топа на гелиш, която толкова харесвах, другия мога да прежаля(китайски е). Та въпроса ми е, дали ще мога да я оправя със спирт и дали на топа му има нещо (дали се е прецакал)?

# 309
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ако някой ги иска PNB - давам му ги по 6 лв. броя. Нови са, ползвани само за мострите (без лилавия, който е ползван за 1 маникюр), купувани са от сайта на Коди за по 4,54 Е.


Скрит текст:

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 13:13 от Почти безобидн@

# 310
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Почти безобидна, добре си ти е маникюрът!  Hug Ти ако видиш аз как си лакирах ръцете(преди няколко дена). Embarassed ooooh! Явно съм загубила тренинг. Топът го нанесох дебело и сякаш ми излезе малко лак на някои пръсти, или е в последствие от веч. смени, които карах напоследък. newsm78 Връщам се от Герм. днес, ще кача снимки по-нататък. Ако не ме досрамее много. Simple Smile

# 311
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
FBID......, извади четките, Обри с кухненска хартия или пластмасова лъжица течния гел, ако има такъв и потопи в ацетон! Дръж 20-30 Мин и обери колкото можеш и така няколко пъти. Не бих си играла да чистя китаец и направо бих купила нов.

Почти безобидна, мнохо красив маникюр. На снимка не е по-лош от предишните. Мострите ти са бели и отразяват лака по друг начин. На нокът с телесен цвят е друго. И аз имам такива лакове. За да не става на резки махам лепкавия слой от базата. Тогава се маже като масло и няма черти. Първият слой го слагам тънко и слагам още 2-3 слоя. Идеално става. Другото е бял гел под лака. Така лакирах неони.

над, под лъскав имах предвид да има гланц. Дебелина ще има, нали слагам реинфорс. Трябва ми нещо като водица, колкото да покрие реинфорса над цвета. Сега, след реинфорса, като сложих и топа стана ужасно дебело. Не очаквах толкова гъст топ. На другата ръка се получи добре, защото като видях колко е гъст топа не сложих реинфорс. Рядък топ без лепкав ми трябва. Май ще си взема силър.

Герита85, много са хубави Формат. Принцесата ги похвали. Донесоха ми 2-3 и нямам оплаквания. Държат се като лак на висока марка. Покривни са и дават идеална линия около кутикули. Само трябва да лакираш супер тънко първия слой. Купи си, няма да згрешиш! Мерси принцеса.

Мелинааааа, тъкмо щях да питам за тебе. Какви ги дириш в Германия? Да не би да отиде за Алесандро, хаха?

# 312
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Азур и аз много ги харесвам. Чудесна покривност.  На Флормар имам един. Допада ми. Simple Smile

Ето и последният. Малиново червеното е точно на Азур. 

# 313
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
И аз харесвам лаковете на азур. Страхотен маникюр, Лолита! Hug
Нев, много ми е турбулентно в работата напоследък, ще затварят фабриката, в която работя. Затова не пиша, но ви чета. Hug Почват съкращения през май. Но всяко зло за добро. Wink Ще ме извинявате, но пиша от тел. и не зная как да го сложа като скрит текст. Затова отидохме малко към Германия(Любек)-да се разведрим и да купим малко свястна храна, че ей го на-толкова години не мога да свикна на норв-ката.  Whistling Е, и малко др. неща, но до лаковете не стигнах. Simple Smile Другия път.  Wink
Магазинерките немкини, които ме обслужваха бяха с готини маникюри. Което е рядкост при нашите магазинерки тук(освен ако не са чужденки).

# 314
  • Мнения: 5 892
Кодито е по-добро от Веналиса, но изобщо не е нищо особено. Кълняла съм се като не съм имала досег с професионални марки .
В тази група има информация.
https://www.facebook.com/Dama-Nail-Art-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0 … -980132195387844/
Колежки много хвалят и базите им, но  аз предпочитам Коди или Макс.

Общи условия

Активация на акаунт