Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 480
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 179
Скоро не съм се показвала
Скрит текст:







# 286
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Ivanovaaw, може да пишеш на Clarissa, но в днешно време повечето фирми не огласяват точния състав масово. Аз не бих се занимавала да търся. Клариса са реномирана фирма с регистрация в европейския регистър. Продуктите, които са разрешени за употреба в Европа са тествани, всеки цвят отделно и ако съдържат забранени вредности не се допускат за продажба, особено професионална. Затова някои цветове на ОПИ не се продават в Европа. Клариса се продават във Франция, а Франция има най-строгите закони и това ми е достатъчно. Ако си с ноктопластика гел-лакът изобщо не ти попада на естествен нокът. Повечето европейски марки са лепнат етикет върху вече регистриран продукт на European nail или NDED. И двете марки са бетон като състав, репутация и технология.

принцеске, пробвах Азура, обаче се начупи и го подарих. Върху реинфорс или гел може би ще седи. Много се дразня като променят нещо. Ще го поръчам пак, ама първо ще питам.

Да се похваля - от неделя съм горд собственик на ултрабонд и кисел праймър на Коди и база Суит сити благодарение на съфорумката
 ferriy, която има добрината да ми ги подари, минавайки с тях през девет морета, дето се вика. Мисля, че са добри и действат даже по телепатия, защото гел-лакът на дясната ръка, който нарочно сложих без ултрабонд и реинфорс седи десети ден и не ще да се забели въпреки пране на ръка и други изтезания. Тези дни ще привикам няколко дружки с калпави нокти да тествам и на тях и ще се отчета. Не ми е до маникюри тези дни и ми е много мъчно за изгорялата Нотр Дам.

# 287
  • Мнения: 5 892
Каучуковия Коди гарантирано не синее извън лампата  newsm78 в нея обаче си е доволно син. По принцип всички топове,които имам без разните китайци синеят. И Гелиш, и Коди ,и Ника Земляника и Фокс...Но само в лампата.

 Неви на Азур топа пробвала ли си? Той е такъв рядък без лепкав слой и много твърд. На моите нокти се трошеше навремето.
 Последния път като се лакирах изтипосах бомбета с линт базата...Ноктите ми са като с гел и са почти на три седмици  Laughing пусти мързел....Вече са дълги и ми пречат.
На мен ми синее точно той. На черно се вижда най-ДОБРЕ

# 288
  • Бургас
  • Мнения: 2 070




Това са моите измислици от месец. Черната мрежа е фолио, купих даже спец. лепило и пак не става на 100% освен това топа се бели много лесно после. Не знам дали е от фолиото или от лепилото, ама скоро няма да повторя.
Сега съм с един цикламен и цикламен+брокатен на някои пръсти, но пробвах пак белещата на борн прити и се отделя почти от първия ден. Ще трябва да го сменям Sad

# 289
  • Мнения: 30
Здравейте! Извинявам се, ако не е тук мястото да попитам, но с търсачката нищо не ми излезе. Загледала съм това -
https://e-shop.izamama.com/product/1425/startov-komplekt-za-mani … sensationail.html.
Мнения дали си заслужава. Иначе съм напълно начинаещ в гел лаковете.

# 290
  • Мнения: 400
Искам да питам за IBD хубави  ли са, топ, основа и геловете за играждане?

# 291
  • Мнения: X
Здравейте момичета, според вас гел лаковете от Алиекспрес /тези от по 1 долар/бройката/ до колко е безопасно да се ползват?
 

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 20:57 от Анонимен

# 292
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Тъй като се интересувам от гел лакове от 3-4 теми ... Ще сложа описанието и изводите си за белещиата се база Алесандро и топ мат Кашмир на Окси, в скрит текст, за да не е досадно, защото съм убедена, че по тази тема е писано доста Simple Smile

Скрит текст:
Експеримента го започнах на 5.04 вечерта ... За пръв път използвах Алесандро и топ мат Кашмир на Окси (имат и Велур - да не се бърка!) ... След като се намацотих си дадох сметка, че май не е удачно да експериментирам и наблюдавам поведението на две нови неща наведнъж, но ...

База Алесандро - не мръдна за 14 дни. Никъде не се отлепи, забели ... изобщо прекрасно се държа Simple Smile Но и аз ... май прекалено си я пазих базата Simple Smile Миех съдовете с ръкавици и ... не се смейте ... с ръкавици, еднократни, къпах себе си и двете малки щерки, че то коси, игри ... Всяка вечер поне по час в банята ... Свалянето - запилих си топ-а (не ме питайте, защо реших така да постъпя - не знам), намацотих се обилно с активатора на Алесандро и изчаках 5 мин. Нещо нищо не стана ... Намацах се пак и пак чаках 5 мин. Трудничко се свали ... На път бях да се откажа, останаха ми 2 нокътя и се завихрих с горещата вода и чиниите ... и след миенето се махна супер лесно от последните нокти Simple Smile (иначе лакирането беше - полиране, спирт, микросел, спирт, фрешър, Алесандро, база Коди, цвят по 2; топ Окси ... сега като се лакирам смятам да променя стъпките на - полиране, спирт, Микросел по 2, Алесандро, база Коди, цвят по 2, топ ... пък да видим как ще е ...)

Топ мат Кашмир на Окси - до последно си остана матов и мекичък на пипане Simple Smile Но ... май това е проблем при всички мат топ ... или пък не ... Понеже цвета на лака беше много светъл, се налагаше почти ежедневно почистване с мокра кърпичка на всеки нокът ... задържаше се прах и започваше да тъмнее ... След почистване си връщаше първоначалният вид Simple Smile Така ли е при всички мат топове в комбинация със светъл лак?

Доволна съм от поведението и на Алесандро и на Окси Simple Smile

Иначе ето в картинки:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Извинете, че стана дълго ...


# 293
  • Мнения: 42
Каучуковия Коди гарантирано не синее извън лампата  newsm78 в нея обаче си е доволно син. По принцип всички топове,които имам без разните китайци синеят. И Гелиш, и Коди ,и Ника Земляника и Фокс...Но само в лампата.

 Неви на Азур топа пробвала ли си? Той е такъв рядък без лепкав слой и много твърд. На моите нокти се трошеше навремето.
 Последния път като се лакирах изтипосах бомбета с линт базата...Ноктите ми са като с гел и са почти на три седмици  Laughing пусти мързел....Вече са дълги и ми пречат.
На мен ми синее точно той. На черно се вижда най-ДОБРЕ
Вече реших, че и цветовете не познавам.....то е трудно да се обясни....но в общи линии на слънчева светлина над светли предимно розовата гама цветове синее
Камалия...препоръчай хубав топ....за домашна употреба....в смисъл, да се продава свободно

# 294
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Камито, не си заслужава, според мене. В комплекта има само гел за смесване с обикновен лак и лампичка с копче, в която някои крака не се изпичат. Ще трябва да купиш отделно база, топ и всичко останало. Всеки обикновен лак може да се смеси с топ и да стане гел-лак, само че става прозрачно. Лампата е досадно бавна, защото пече по 4 пръста и се натиска копчето непрекъснато. Не изпича добре тумбести или извити нокти. Тук повечето сме имали по някой комплект и не ги препоръчваме за начало. Ако искаш Сенсейшънейл, купи комплекта с база и топ в едно и ултрабонд отделно и лампа от Sunone нагоре. Имам го и не е лош за пътуване и даже в момента ползувам ултрабонда. Изчети първия пост в темата и ако имаш въпроси сме насреща. Прочети поста на Почти безобидна за Алесандро Striplac. Съветвам всички начинаещи да започнат с каре и белеща се база и да прогресират към по-издръжливо само ако гелът им се бели.

мейси, прочети статията за алергиите в първия пост. Повечето от нас имаме и ползуваме лакове от по долар от Али и нямаме проблеми. Някои минахме през алергия, но се справихме. Алергия може да се получи от абсолютно всеки гел, но ако си склонна към алергии препоръчваме да се придържаш към CND Shellac, Alessandro, Light elegance, LCN, повечето от които не се продават свободно

златиночка, elite99 no wipe не ми синее, но май не държи добре на всякакви нокти. Новият е много гъст и трудно се самоизравнява. Komilfo имат несинеещ, но трябва да питам кой е, защото го нямам. Синеенето може да идва и от цвета. Розовите лакове са трудни за направа, защото се добавя син пигмент, който да неутрализира жълтеещите, оранжеви фотоинициатори. Нямам розов лак на Гелиш, който с времето да не си променя цвета към сиво, кафяво, лилаво Итн. Гелиш не синее, гарантирам, но не може да предотврати посиняване на самия цветен лак.

Почти безобидна, благодаря за сравнението. Обожавам да чета сравнения. Зарибихме те и тебе, хаха. Радвам се, че ти седи и че няма поражения. Супер.

# 295
  • Мнения: 5 892
Топовете,които харесвам са на професионални марки и не знам продават ли се свободно. Освен това са каучукови и ще се свалят трудно с ацетон.
На Дама е уникален, 18лв, гъст, самонивелира се идеално, няма разтичане, перфектен блясък до края. Един пласт върху камък го бетонира.
За мен топовете на Коди са боклук.  Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 757
Топовете,които харесвам са на професионални марки и не знам продават ли се свободно. Освен това са каучукови и ще се свалят трудно с ацетон.
На Дама е уникален, 18лв, гъст, самонивелира се идеално, няма разтичане, перфектен блясък до края. Един пласт върху камък го бетонира.
За мен топовете на Коди са боклук.  Peace

Дай линк на Дама....

# 297
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Кам, търся си рядък, твърд, тънък топ без лепкав слой. Поръчах пак този на Азур, но ми се иска нещо марково. Няма значение как се разтваря. Пиля и беля.

Вяш, всичко на ИБД, което съм тествала е много добро, особено геловете им, а вече стават и за ЛЕД.

# 298
  • София
  • Мнения: 10 310
Топовете,които харесвам са на професионални марки и не знам продават ли се свободно. Освен това са каучукови и ще се свалят трудно с ацетон.
На Дама е уникален, 18лв, гъст, самонивелира се идеално, няма разтичане, перфектен блясък до края. Един пласт върху камък го бетонира.
За мен топовете на Коди са боклук.  Peace

Камалия, преди година-две се кълнеше в продуктите на Коди.... от къде този обрат  newsm78

Пробвала съм съм доста марки, минала съм от CND, Gelish, OPI, Lechat точно в този ред, след това почнах с Коди, Фокс, Алесандро.... всяка марка/продукт си имат своите плюсове и минуси, не бих нарекла нито един от тях боклук!

Да дам отзив за CND Lux, при мен не пада, но топа стана матов и не особено лъскав.... не ми се махаше и сложих още един слой топ на Комилфо, да видим как ще го свалям  Sick

# 299
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
над, би ли предложила рядък, бляскав топ без лепкав слой?

За мене от всички маркови топове, които съм пробвала Гелиш е ненадминат като траен блясък и твърдост, но без да е чуплив. Топът на ОПИ Гелколор ми идва мек и недостатъчно твърд и първият на СНД Шилак и той е същият. Александро е много лъскав и траен, но неприятно гумен. IBD Instant seal е идеален, но над гел-лак на меки нокти може и да се счупи.

На SNB базата и топът, които видях и имах глупостта да тествам бих ги нарекла боклук, но пък едно време доста момичета в темата ги ползуваха и бяха доволни. Евтините китайски като елит99 ми харесват повече.

На Коди базата и топът каучук ми идват ужасно гъсти. Даже не мисля, че бих могла да се правя сама с тях. Същото с Миши и повечето подобни. Единствено на Комилфо и Кани гумените бази са по-редки и лесни за тънко нанасяне. Гелиш е много гъста база, но четката и технологията на нанасяне са други и не ми е трудно с нея. Защо повече фирми не слагат къси, твърди, тънки четки в базите, с които да се нанесат по-лесно?

За ползуващите ултрабонда на Коди - гледам четката и се мая как да нанасям. Много е дълга и тънка. Изглежда ми мека. Не виждам как ще нанеса точно по свободния и в ъглите с нея. Вие друга четка ли ползувате? На Гелиш и Сенсейшънейл четките са късички и е много лесно да се нанесе на малки места. Ферий?

Общи условия

Активация на акаунт