Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 656
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
Обичах, защо да са скъпи? Имаш предвид, че се плаща и ДДС ли? Според мене цената е супер предвид качествата. На мене ми харесва как обучават и как се грижат за клиентите. Само дето Шилак не ми седи без ултрабонд, хаха. Може ли линк към конкретните клещи на Сталекс. Гледах в коди.про, ама те имат 1000 вида. С Шилак ли ще започваш да работиш?

над, блазе ти, че можеш да пазаруваш от СНД.

Ели 57, да добавя, че забравих. Лакът ми се белеше и топът се матираше като печах по 2 Мин в УВ лампа. Почнах да пека по Мин та се оправи работата. ЛЕД лампите са много специфични и даже ОПИ изкараха комбинирана. Пробвах 48w CCFL LED и не съм доволна. Тази на Гелиш е много хубава. В Сън1 пека база 30с, цвят 1 Мин, топ без лепкав и купи, тъмни цветове 2 минути. Акригел пека по 3 минути.

За пилата - пишеш, че имаш розовата. Тя за нищо не става, защото се движи само в една посока. Напиши какво искаш да правиш с пилата и за домашна или професионална употреба я търсиш и ще ти предложим няколко. Имай предвид, че ще трябва да купиш и доста накрайници за да я ползуваш пълноценно.

# 76
  • Мнения: 71
Преди използвах cuccio и учудващо за мен ми вършеше добра работа, пък не бях слушала много добри отзиви за тях. Единственият ми проблем беше свалянето, както споменах и реших да пробвам с друга марка.
Всичко за домашна употреба използвам, в бъдеще и за професионална, надявам се.
Ув лампата ми е от 1г. , нямам представа дали има крушки за смяна. От време на време ми прави проблем с изпичането на черното.
С ел. пилата се чудя дали да се занимавам. Толкова много пари съм вложила в лаковете, че ми е съвестно вече, пристрастена съм...хаха. Въпреки всичко дай да видя какво ще предложиш, може пък да размисля 😄

# 77
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Да попитам дамите ползващи Алесанрдо:
Как да махам следната комбинация: лаково каре с Микросел, Алесандро, база рубър Коди, цвят по 2 (Окси, ПНБ или Комифло), топ рубър на Коди. Имам активатора на Алесандро. Та, как да процедирам: запилвам с пила горния слой, мажа с активатора, чакам 5-10 минути и ... би трябвало да падне на люспа ли? Въобще не ми е ясно как да процедирам при свалянето на подобна комбинация ...

# 78
  • София
  • Мнения: 10 344
Да попитам дамите ползващи Алесанрдо:
Как да махам следната комбинация: лаково каре с Микросел, Алесандро, база рубър Коди, цвят по 2 (Окси, ПНБ или Комифло), топ рубър на Коди. Имам активатора на Алесандро. Та, как да процедирам: запилвам с пила горния слой, мажа с активатора, чакам 5-10 минути и ... би трябвало да падне на люспа ли? Въобще не ми е ясно как да процедирам при свалянето на подобна комбинация ...

Обелваш го след топъл душ/вана.... никога не съм пилила, когато имам база Алесандро  Hug

# 79
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Леле, как така след топъл душ ... Тръгва ли сам да се бели, ако не го забелиш ти? Ами като се къпя всяка вечер по много, като мия чинии по 3-4 пъти ... Да не пробвам за сега май, а като почне да мие миялната ... По колко издържа без да се забели? Поне седмица - 10-тина дни откарва ли?

# 80
  • София
  • Мнения: 10 344
Леле, как така след топъл душ ... Тръгва ли сам да се бели, ако не го забелиш ти? Ами като се къпя всяка вечер по много, като мия чинии по 3-4 пъти ... Да не пробвам за сега май, а като почне да мие миялната ... По колко издържа без да се забели? Поне седмица - 10-тина дни откарва ли?

 Joy Joy Joy Joy Joy

Не мия чинии, къпя се всеки ден, държи ми докато не го махна, не се притеснявай, ако не го отчоплиш, няма да падне.

Виж с миенето на чинии не знам колко ще издържи  Mr. Green

# 81
  • Враца
  • Мнения: 800
Неви, моите и на Пашън са тези Сталекс. И двете сме доволни от тях. Тя си ги е взела от Гюмишева след курса за апаратен маникюр, а аз от Коди.про. Сега ще поръчам още едни да си имам Simple Smile

# 82
  • Варна
  • Мнения: 7 733
Леле, как така след топъл душ ... Тръгва ли сам да се бели, ако не го забелиш ти? Ами като се къпя всяка вечер по много, като мия чинии по 3-4 пъти ... Да не пробвам за сега май, а като почне да мие миялната ... По колко издържа без да се забели? Поне седмица - 10-тина дни откарва ли?

 И аз като Над нищо не пиля. Понякога даже бомбета правя с рейнфорс и какви ли не други извращения  Laughing. Когато има корава база върху Алесандро накисвам в купичка топла вода за малко. После с острото на пръчка за маникюр го побутвам откъм кутикулата. Пада на цяла люспа без проблем. Ако ноктите отдолу не са в блестящо състояние правя цялата процедура в купичката с вода,че иначе се кърти част от нокътя.

# 83
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
ferriy, мерси. Интересно ми беше да ги видя. Майка ми си реже кожите с подобни. Колко често се точат като работиш, в смисъл не са само а лична употреба?

Почти безобидна, нося само белещи се бази от поне 3 години. Не, не се белят от гореща вода сами. Гелиш ми се белеше по-лесно от свободния край. Аз нямам проблем с беленето, като колкото е по-дебело и еластично покритието над базата, толкова по-лесно се бели. Само с твърд лак трябва да люпя на малки парченца, но с реинфорс или изграждащ гел се маха на цяло парче. Пиля само акрил или акригел, ако има отгоре, защото са по-твърди от нокътя и могат да го повлекат. Съветвам под удължаване с акригел да се слага тънък слой реинфорс и да се изпилва до него, а остатъкът да се избели. Средството за сваляне не го ползувам, понякога даже и не кисна. Тя почва да се бели като се отчопли леко отдолу. Накисвам и след 2-3 минути, с дървена пръчка зачоплям долу и започвам да отделям около кожата и нагоре. Винаги отдолу нагоре се бели. Така рискът от отчекване на парче нокът е почти никакъв ако се ползува пръчка. Отдавна нямам отчекнато парчета. Нямам и забелено докато се къпя или мия коса,нкисна тенджери. Чинии не мия.

Ели 57, за пръв път чувам, че за Кучио няма добри отзиви. За мене топът им е секънд бест след топа на Гелиш. Ако направиш лаково каре и сложиш ултрабонд само по свободния край няма да ти се бели и ще го сваляш за 10 минути. Гарантирам. Само от свободния може да се наложи избутване. Cuccio fuse е много як.

Лампата - да, крушки трябва да се сменят на 6 месеца или 3 ако работиш с нея. Направо си купи една Сън1 след като искаш да работиш. Цената в момента е колкото 3 ката нови крушки, но има сенсор и изпича добре. Като почнеш работа просто ще купиш още една за да не работи непрекъснато.

Електрическа пила - ако ще работиш е задължителна. Иначе ръце няма да ти останат от пилене. Препоръчаните в първия пост не ти ли харесаха? За лична употреба или малък поток ноктопластика и маникюр на клиентки са идеални, в смисъл, че са достатъчно мощни и удобни, тихи, с гаранция. Ако ти липсва мощ и ще правиш педикюр може направо да купиш Маратон или Стронг. Възможно е и да изчакаш да изкараш курсовете за маникюр и гел и тогава да идеш на курс. От съфорумката the Passion зная, че на курсовете препоръчват Ел. пилата да е поне 30V на изход. Във Франция препоръчват ръкохватката да е лека, но тук не стържат огрубяла кожа по краката.  Тук масово работят с NDED jd700,. JSDA jd700, JSDA jd400, но само маникюр.

Ако искаш мощна Камалия в темата работи с Marathon Champion 3, а съфорумката със Strong 90.

# 84
  • Мнения: 5 892
Чудя се аз защо не пишете вече, а аз съм изтървала новата тема.  Hug bouquet
Неви, какво мислиш за пилите на Тритор?
И да ви похваля моя прахоуловител, който е вкаран в самото бюро и не пречи на краката.
https://www.facebook.com/lovenails.ruse/videos/vb.10002341293378 … 281050067/?type=3

А това е ужаса, който щях да издишам без него
https://www.facebook.com/lovenails.ruse/videos/vb.10002341293378 … 374601191/?type=3

# 85
  • София
  • Мнения: 3 414
Неви,ако работиш с клещи при хубава заточка се презаточват на 2 мес.
Каква правят петите на клиентите при вас ако не ги пилят/стържат?

# 86
  • Враца
  • Мнения: 800
ferriy, мерси. Интересно ми беше да ги видя. Майка ми си реже кожите с подобни. Колко често се точат като работиш, в смисъл не са само а лична употреба?


Моите са от два месеца и все още нищо им няма, но предполагам, че е индивидуално. Някои клиенти са с меки кутикули, други с много загрубели и твърди и като щракаш с клещите то направо е близо до звука на рязане на нокът. Та зависи от кутикулите, които режеш. Аз все се каня да си дам най-старите за заточване, но в моя град има само един човек, за който знам, че точи ножици и не знам дали ще може да наточи точно клещи за кутикули. И все забравям да му се обадя да питам. Simple Smile
Интересно ми е другите къде си точат клещите и ножичките? Кажете момичета Simple Smile

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 909
Впечатли ме Cuticle away - римувърът им за кутикули
Много бързо "разгражда" кутикула и се почиства лесно ..взех си клещи на Staleks с малко рамо и се оказаха песен! Много лесно се работи с тях! Не ползват обезмаслители, бондове и т.н всичко се случва с Scrub fresh, което дехидратира нокътната плочка.
Shellac-а се сваля песен ..според това какъв топ си ползвал отнема между 5 и 15 минути и пада на люспа.
Хубави са им нещата, но са скъпи за домашна употреба..

Мисля да мина през тях, тази седмица ще взема Scrub fresh, Cuticle away беше само в огромна опаковка, нали?

Имат ли интересни промоции?
Cuticle away който аз съм си купила е 177 мл, Scrub fresh ми е малка опаковка. А ползваш ли Offly fast или действаш само с пилата ?

# 88
  • Мнения: 400
А къде и как се заточват клещите за кожите?

# 89
  • София
  • Мнения: 3 414
В двата щъркела има точилар.
2 месеца ако правиш от 5 нагоре клиента на ден.

Общи условия

Активация на акаунт