Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 506
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Paris, France
  • Мнения: 14 045
Какъе гел за изграждане на нокти използвате? Трябва ми по-вискозен и лесен за употреба, защото моят е много течен и с лепкава консистенция.

Привет, тази тема е за гел-лакове. Темата за изграждане с гел е:

https://m.bg-mamma.com/?topic=981896

Ако искаш смислен и полезен отговор, напиши кой гел ползуваш. Един гел може да е течен и рядък и да се разтича за човек, който работи дебело и температурата в дома му е 26°С и гъст и труден за работа за човек, който работи тънко и държи 16° у тях. Лесен трик за сгъстяване на гела е да се сложи в хладилник за малко преди ползуване. Пак може да се разтече в лампата, се, но по-малко. Можеш да топваш четката с топчето гел в безцветна, акрилна пудра за да не тече. Леко се губи прозрачността, но ако отгоре слагаш цвят няма значение. Успех

# 106
  • Мнения: 175
Да ви покажа с какво си играх късно вечерта 😀 Прозрачен гел лак, в който има истински сухи цветчета - ееее, много кофти за нанасяне (поне за мен, за пръв път го ползвам). Като го намажа с четката и едно цветче не остава - играх си после да ги вадя едно по едно и да ги слгам на нокътя, но с тях се слага и още гел, та стана неравно, ако размажа всичко се отлепя 🙄 е, поиграх си, пекох двойно, че дебел стана слоя и после изравнявах с 2 слоя топ. Не знам скоро дали пак ще го ползвам.

П.п. изрязах ги максимално ноктите, че се счупиха повече отколкото ми се занимаваше да удължавам.

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте искам да помоля някоя от вас ако има мостра или реални снимки на раковите на SNB номер 34 и 68 ....понеже не намирам в нета,а в магазина нямат мостри....търся си телесен цвят лак който да става и за френски....благодаря....

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 909
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

# 109
  • Paris, France
  • Мнения: 14 045
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

Глупости дрънкаш, хихи. С база се нанася Шилак. Може би имаш предвид без праймър. Има и други системи без праймери. Гелиш, ОПИ Гелколор също нямат задължителна стъпка праймър. Всъщност и трите системи имат скрепващи вещества, но при Шилак са в клензър Скръб фреш, при Гелиш и ОПИ в самата база.  По едно време бяха изчезнали базите и топовете, та умели маникюристки го поставяха с базата и топа на Гелиш. И си седеше идеално, даже по-яко, отколкото с техните си база и топ. Ако Шилак беше нещо по-различно от останалите гел-лакове, нямаше да можем да го носим с други бази и топове и нямаше да можем да носим други марки цветни гел-лакове с базата и топа му. Преди години всяка втора съфорумка имаше поне една база Шилак за краката, дори и за ръце да слагахме други. Просто с базата и топа на Шилак махането е доста по-лесно, стига цветният лак да не е китайски. Аз мерех и записвах времената и бях установила, че зависят само от базата и топа. Осени ме гениалната мисъл да сложа китайски лак и като дойде време за сваляне ахнах. След 10 Мин нищо не беше мръднало, след още десет пак нищо не мърдаше. Ревах с глас докато ръчках и бутах с пръчката. амини може да потвърди колко е гот. Ей затова обожавам белещите се бази.

Годива, сложни ефекти се пробват първо на мостра. Може да пробваш да ги наредиш върху базата и да покриеш с гъст гел. Много красиво се е получило. Понеже е прозрачно не личи, че е дебело.

# 110
  • София
  • Мнения: 10 317
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

Бъркаш се с Шилак Лукс, той се нанася без база. Има много системи които се нанасят без база, това не пречи да са гел лак  Laughing

# 111
  • Мнения: 175

Годива, сложни ефекти се пробват първо на мостра. Може да пробваш да ги наредиш върху базата и да покриеш с гъст гел. Много красиво се е получило. Понеже е прозрачно не личи, че е дебело.
[/quote]

Хихихи, благодаря ти, Нев.  Имам си го на мостра, ама там някак 2-3 цветчета сложих с четката, но мострата по-дълга идва. Знам ли, там не ми се видя сложно. Може би трябва да си лакирам с четката тъничко и с пинсетка да подредя цветчета после, или да сипя на фолио, та да се оттече самия гел. Ама сега ми идва наум.

# 112
  • Мнения: 105
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

Бъркаш се с Шилак Лукс, той се нанася без база. Има много системи които се нанасят без база, това не пречи да са гел лак  Laughing
Аз предния път като се лакирах, на едната ръка забравих да сложа база, лакирах се с Елит 99 и ми стоя 15 дни без проблем

# 113
  • София
  • Мнения: 10 317
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

Бъркаш се с Шилак Лукс, той се нанася без база. Има много системи които се нанасят без база, това не пречи да са гел лак  Laughing
Аз предния път като се лакирах, на едната ръка забравих да сложа база, лакирах се с Елит 99 и ми стоя 15 дни без проблем

Странно, веднъж го направих този номер, не помня марката и гела ми се обели на следващия ден.... явно Елит са по-здрави  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 105
Направо върху лаковото каре, телесен цвят и черен, после се обели заедно с част от ноктите 🙂

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 909
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости 🤔

Бъркаш се с Шилак Лукс, той се нанася без база. Има много системи които се нанасят без база, това не пречи да са гел лак  Laughing
Аз не казвам, че не са гел лакове, просто имаше някаква разлика, ще си разлистя "учебника" Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 10 317
До колкото имам спомен, мисля, че разликата в гел лака и шилака е, че втория се нанася без база. Дано не дрънкам глупости

Бъркаш се с Шилак Лукс, той се нанася без база. Има много системи които се нанасят без база, това не пречи да са гел лак  Laughing
Аз не казвам, че не са гел лакове, просто имаше някаква разлика, ще си разлистя "учебника" Simple Smile

Зададен беше въпрос, каква е разликата между Shellac и гел лак.

Според мен е неправилно формулиран, правилното би било, каква е разликата между Shellac(CND) и GelColor(OPI) тогава би могло да се търсят какви разлики и прилики има между двете системи, мисля на всички стана ясно че и двете са гел лакове.

# 117
  • Paris, France
  • Мнения: 14 045
CND Shellac е първият гел-лак с разтворители, хибриден, но не е единствения. Права е Над, че не може да се противопоставя Шилак на останалите гел-лакове, а само да се сравнява с определена линия гел-лакове на друга марка, като вече трябва и да се посочва конкретен продукт, защото доста марки извадиха на пазара най-различни бази и топове с различни качества и CND също. В стари теми съм писала, че Шилак не може седи лъскав, но вече имат и много лъскав топ, даже май няколко.

О, elite99, поставен направо на карето ми седеше по 10 дена когато нищо друго не откарваше над 3-4 и затова го обожавам. Много трудно се сваляше. Пробвах Шилак (нормалния, не Shellac luxe) и Гелиш без база, но се обелиха моменталически. Тогава се разтърсих за други бази и намерих Алесандро.

над, мерси за куража да пробваш Стриплак с ултрабонд по свободния. Оказва се, че с ултрабонд той си ми седи докато не го сваля сама. Голям кеф е и мирише на хубаво. Пробвах да изпека 30сек на едната ръка и 60 на другата. Еднакво добре седи и се сваля и мисля, че 30 са му достатъчни, макар на шишето да пише 60 в ЛЕД.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 23:13 от Nevena Virolan

# 118
  • Мнения: 145
Здравейте, момичета! Може ли да ми дадете линк към гел лак за печати от али.

# 119
  • Мнения: 105
Мисля че гел лак за печати няма все още, печатаме с боички за печати, мисля че Борн прити са пуснали нещо подобно в тубички но цветовете са ограничени и не съм сигурна дали се пече

Общи условия

Активация на акаунт