Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 572
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 71
ferriy, мерси. Интересно ми беше да ги видя. Майка ми си реже кожите с подобни. Колко често се точат като работиш, в смисъл не са само а лична употреба?

Почти безобидна, нося само белещи се бази от поне 3 години. Не, не се белят от гореща вода сами. Гелиш ми се белеше по-лесно от свободния край. Аз нямам проблем с беленето, като колкото е по-дебело и еластично покритието над базата, толкова по-лесно се бели. Само с твърд лак трябва да люпя на малки парченца, но с реинфорс или изграждащ гел се маха на цяло парче. Пиля само акрил или акригел, ако има отгоре, защото са по-твърди от нокътя и могат да го повлекат. Съветвам под удължаване с акригел да се слага тънък слой реинфорс и да се изпилва до него, а остатъкът да се избели. Средството за сваляне не го ползувам, понякога даже и не кисна. Тя почва да се бели като се отчопли леко отдолу. Накисвам и след 2-3 минути, с дървена пръчка зачоплям долу и започвам да отделям около кожата и нагоре. Винаги отдолу нагоре се бели. Така рискът от отчекване на парче нокът е почти никакъв ако се ползува пръчка. Отдавна нямам отчекнато парчета. Нямам и забелено докато се къпя или мия коса,нкисна тенджери. Чинии не мия.

Ели 57, за пръв път чувам, че за Кучио няма добри отзиви. За мене топът им е секънд бест след топа на Гелиш. Ако направиш лаково каре и сложиш ултрабонд само по свободния край няма да ти се бели и ще го сваляш за 10 минути. Гарантирам. Само от свободния може да се наложи избутване. Cuccio fuse е много як.

Лампата - да, крушки трябва да се сменят на 6 месеца или 3 ако работиш с нея. Направо си купи една Сън1 след като искаш да работиш. Цената в момента е колкото 3 ката нови крушки, но има сенсор и изпича добре. Като почнеш работа просто ще купиш още една за да не работи непрекъснато.

Електрическа пила - ако ще работиш е задължителна. Иначе ръце няма да ти останат от пилене. Препоръчаните в първия пост не ти ли харесаха? За лична употреба или малък поток ноктопластика и маникюр на клиентки са идеални, в смисъл, че са достатъчно мощни и удобни, тихи, с гаранция. Ако ти липсва мощ и ще правиш педикюр може направо да купиш Маратон или Стронг. Възможно е и да изчакаш да изкараш курсовете за маникюр и гел и тогава да идеш на курс. От съфорумката the Passion зная, че на курсовете препоръчват Ел. пилата да е поне 30V на изход. Във Франция препоръчват ръкохватката да е лека, но тук не стържат огрубяла кожа по краката.  Тук масово работят с NDED jd700,. JSDA jd700, JSDA jd400, но само маникюр.

Ако искаш мощна Камалия в темата работи с Marathon Champion 3, а съфорумката със Strong 90.
Всичко, което търся е за домашна употреба. За професионална имам още време, трябва курсове да изкарам.
Ще дадеш ли линк към sun1, че тези от първата страница не ми се отварят.

# 91
  • Мнения: 2 182
Мисля да мина през тях, тази седмица ще взема Scrub fresh, Cuticle away беше само в огромна опаковка, нали?
Имат ли интересни промоции?
Cuticle away е 177мл. ще ти стигне за доста време ....мен много ме впечатли.
Offly fast-а също е много добро попадение.
Мисля да си взема Cuticle away, Offly fast и Solar oil-a
Ако те интересува нещо конкретно на каква цена е ми пиши, ще проверя.

Обичах, защо да са скъпи? Имаш предвид, че се плаща и ДДС ли? Според мене цената е супер предвид качествата. На мене ми харесва как обучават и как се грижат за клиентите. Само дето Шилак не ми седи без ултрабонд, хаха. Може ли линк към конкретните клещи на Сталекс. Гледах в коди.про, ама те имат 1000 вида. С Шилак ли ще започваш да работиш?
Клещите ми са такива, но с пружина
Не мисля да започвам към момента с Шилак, а и смятам, че в салон трябва да имаш и Шилак (за по здрави нокти) защото се сваля бързо и лесно и гел лака им (Creative play) за по-кофти нокти като моите. Инвесиция си е от където и да го погледнеш ..едни 1000-1500 лв ще ти стъпи само да се оборудваш основно, а кога ще си избиеш инвестицията е друг въпрос, но тук се намества бизнес плана на всеки, тъй че Grinning

Относно заточването - видях голяма камара от изтървани в мивка и начупени клещи..попитах кога е необходимо заточване и къде се прави - отговори ми,че тук в БГ няма кой да ги заточи качествено и направо си купуват нови, но по принцип, ако ги пазиш няма да ти е необходимо заточване. Оставих си старите клещи за педикюр и за махане на камъчета и т.н., а новите ги пазя само за кутикули.

# 92
  • София
  • Мнения: 10 325
Cuticle away който аз съм си купила е 177 мл, Scrub fresh ми е малка опаковка. А ползваш ли Offly fast или действаш само с пилата ?

За лична употреба, поне на мен ми трябва 20-30мл. на година 177мл. ще ми стигне за 7-8г. ще си го разделим  Mr. Green

Offly fast, поне за мен е нов продукт, никога не съм го използвала, преди години, когато използвах основно Шилак, имаше друг продукт за махане, не помня как се казваше. Използвам само отлепваща база и нито пиля, нито кисна.

За сега списъка е Шилак лукс, 2 цвята+топ(не съм ги пробвала), Cuticle away и Scrub Fresh, ако има и други интересни предложения, ще мисля на място  Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 3 414
Е как иначе ще си продават инструментите,има си точилари,моята фризьорка си точи японската ножица която е 4000лв,ако трябваше да купува всеки път.....

# 94
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 761
Момичета, каква е разликата между Шилак и гел лак? Доста често  се разграничават, а не знам защо. Едното не е ли марка на другото?

# 95
  • София
  • Мнения: 10 325
Момичета, каква е разликата между Шилак и гел лак? Доста често  се разграничават, а не знам защо. Едното не е ли марка на другото?

Негрмотните маникюристки наричат гел лака Шилак. Shellac, беше първия гел лак, който пуснаха от  CND, те имат няколко линии, продукти за нокти, като Shellac, VINYLUX, Creative Play, SHELLAC LUXE.

В Интеркозметика, имаше само 15 цвята SHELLAC LUXE, взех си червен и почти черен, ще видя, как да го сложа, така че да не кисна Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 182
 "SHELLAC е революционна, UV3 технология, която комбинира удобството на лака и трайността на гела"
Shellac-a е порест и позволява на нокътната плочка и легло да приемат хранителни вещества и олиа и да изхвърлят токсините
Гел лака не позволява тези неща и е разтворен гел т.е. ще държи на по калпави нокти за разлика от Shellac-a

# 97
  • София
  • Мнения: 10 325
"SHELLAC е революционна, UV3 технология, която комбинира удобството на лака и трайността на гела"
Shellac-a е порест и позволява на нокътната плочка и легло да приемат хранителни вещества и олиа и да изхвърлят токсините
Гел лака не позволява тези неща и е разтворен гел т.е. ще държи на по калпави нокти за разлика от Shellac-a


CND бяха първите които пуснаха гел лак, който се казва Shellac, точно с описанието което даваш... гел лака на OPI, Gelish и т.н. по-различен ли е  Joy Joy Joy

# 98
  • Мнения: 2 182
Shellac е един единствен като бранд (CND) и формула (патентован е)

От там нататък другите какво бълват като продукция ?! Въпроса е, че го представят като безвреден и по-щадящ от стандартен гел лак (защото не се вписва в стандартите за гел лак)

# 99
  • София
  • Мнения: 10 325
Shellac е един единствен като бранд (CND) и формула (патентован е)

От там нататък другите какво бълват като продукция ?! Въпроса е, че го представят като безвреден и по-щадящ от стандартен гел лак (защото не се вписва в стандартите за гел лак)

За това ли от CND, го представят като гел лак.... гел лака си е гел лак, кой по-лесно свалящ се, кой по-трудно....


Все едно да кажеш че гел лака на ОПИ GelColor е различно направление.

Просто през 2010-2011 се работеше основно с гел и имаше броени салони работещи с Shellac,  когато и другите марки изкараха подбни продукти бяха минали една-две години и името Шилак, стана нарицателно като Памперс  Mr. Green

# 100
# 101
  • София
  • Мнения: 10 325


И двата продукта са гел лакове.

# 102
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 761
Шилак е единствен като бранд.  Е, то и Коди  е единствен като бранд. Друг бранд Коди няма, нали? Blush значи изводът е, че Шилак е марка гел лак. Така ли излиза всъщност. Просто е една от първите.
Наскоро срещнах една позната. Попитах я с гел лак ли е маникюрът й, а тя Ми отговори: не, с Шилак.  Joy

# 103
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Ellie 57, по-скъпата има екран. И двете са хубави. Имам по-стария модел, без 99 Мин програма. Пишеш на продавача да я тества преди да я прати и да пише, че е под 5$. Идва без кутия, в мек надуваем пакет, което даже е по-добре.

https://m.aliexpress.com/item/32891799296.html?pid=808_0000_0105 … XU4g1553007366105

Лелееее, Камалия и се появили. Къде се губите? Липсвате.

, тук кожа да пилят и режат имат право само лица с медицинско образование, разрешаващо такива процедури. Педикюр с пилене и остъргване правят подолози-педикюристи, които учат 3 години за тази дейност. При дадени условия здравната каса поема някакъв брой медицински педикюри годишно - диабетици, куци, с нещо криво по краката. Допълнителните застраховки също поемат такива педикюри. Моята поема и за мене 4 педикюра годишно са безплатни, обаче не съм доволна, тъй като все ме хокат за нещо, опитват да ми продадат стелки от 180€ и не свалят достатъчно кожа. В училищата по подология винаги търсят модели за педикюр. Там плащаш 5€, но може и нищо, ако кажеш, че нямаш пари и са по-старателни, но ми е далече. Докато ида до подолог-педикюрист, консултира ме 15 мин и набързо мине веднъж с апарата и даже не полира съм си оправила краката сама. В някои салони режат с кюрета на Д-Р Шол, която се продава във всеки супермаркет, минават леко с апарат с малките шайбички, но това е незаконно. В доста салони отказват да вземат на работа козметичка, която отказва да реже мъртва кожа. Аз спрях да ходя в салон на педикюр. То и няма къде. Това го правят козметички. Протезистките, които слагат гел и акрил завършват тридневни курсчета и не се занимават с такива дейности, макар че правят маникюри с гел-лак. Честно да ти кажа, не се виждам да бия половин час път до подолози-педикюристи, после да хвърля 40€ да м лакират с гел-лак и през това време да опитват да ми продават кремчета, гелчета, спрейчета, шампоани, фризьорски услуги, епилация. Последният път избухнах, защото ми предложиха намаление за епилация на крака, след като краката ми бяха видими, на показ и без кьорав косъм. Питах я кьорава ли е, че не вижда, че нямам косми. Видяла, ама можело да ида като пораснат. Ми аз съм бабичка на почти 50г и къде тепърва да растат косми?

Има една рускиня, която след като сложи гел или гел-лак маха космите по пръстите с кола маска, но до там. Тя поне маха кожите около нокътя с апарата.

За препарати за разтваряне на кожи не са чували.

Камалия, не са популярни тук Тритор, защото са скъпи. Чела съм оплаквания, че не са мощни и едвам издържат 2-3 маникюра дневно, но може би става дума за нисък модел. Имат 2г гаранция и са по-евтини от Кеммер, но от Кеммер са във възторг доста хора, а от тези не. Тритор май са безчетъчни. Помня бегло, че на изхода били 35 вата. Твоята е 45, нали? Ако напишеш кой модел те интересува мога да питам. Немски са, нали?

Шилак си е гел-лак с разтворители. Не е нито единственият, нито даже първият. От началото на новото хилядолетие ходех на маникюр с гел-лак с разтворители, който се казваше ManiQ. Young nails го предлагаха. В Южна Америка се продават под името Organic nails. Смесваха разтворим, течен гел с обикновен лак с разтворители или пигмент. Гелиш тук излезе преди Шилак. Шилак се позиционираха на пазара с някаква измислена теория за дупки в гел-лака, през които проникват масла и нокътя се дезинтоксикира. В тия дупки и вода прониква. Жените с меки нокти знаем, че вода прониква лесно и от долната страна на свободния край. Шилак си е много хубав продукт и добре замислен. Но за мене си е гел-лак. Предпочитам цветните гелове без разтворители.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 23:31 от Nevena Virolan

# 104
  • Мнения: 346
Какъе гел за изграждане на нокти използвате? Трябва ми по-вискозен и лесен за употреба, защото моят е много течен и с лепкава консистенция.

Общи условия

Активация на акаунт