Проблем с паметта след раждане

  • 2 271
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте,

Може и смешно да прозвучи въпроса ми, но “Имате ли проблеми с паметта и концентрацията след раждането, кога, за колко време и кога се подобряват нещата??”

Имам бебе на почти 10 месеца, спрях да кърмя декември месец. Не съм стресирана(вече), спокойна и щастлива бих казала. Пия добавки.
Но от 2-3 месеца не мога да се позная. Забравям - най-вече краткросрочно, не мога да преценявам нещата и ситуациите, не мога да мисля логично, започнах да си записвам, мозъка ми работи на мнооооого бавни обороти, все едно хамстера е на много дълга почивка... не знам дали е от хормоните, надявам се че ще премине...

Вие чувствали ли сте се така? Как го преодоляхте?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Хах аз искрено се надявам април като се върна на работа малко да вляза в час, защото на моменти се чувствам неадекватно. Обаче пък и на мен ми се насъбра доста стрес последните месеци. Но като цяло мисля че е нормално покрай грижите за новородено жената да стане отвеяна

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Спиш ли достатъчно? С бебе едва ли. Хроничното недоспиване е убийствено за мозъка, особено за краткосрочната памет. А когато продължи дълго време още повече. Така че най-вероятно това е причината. Аз първата година след раждането пиех по 2л кола на ден, за да мога да функционирам и пак бях доста неадекватна. Хубавата новина е, че е обратимо. Като започнеш да спиш нормално ще се оправят нещата.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
щитовидна жлеза, Б12  Peace
особено първото: пусни си TSH, FT3, FT4 последните две не са по каса, но ще придобиеш по-добра представа за нивата на хормоните.

и на мен ми обясняваха, че е от стрес, недоспиване и какво ли още не  Twisted Evil, но се оказа щитовидната. моите хормони бяха обаче в норма, хванаха проблема от антителата (ТАТ и МАТ)  Peace

# 4
  • Мнения: 2 721
Аз съм така вече почти 3 години. Но при мен е от хроничната умора, защото сина ми не е от най- поспаливите. Всяка вечер се буди поне по 1-2пъти и сутрин става в 05:00ч.. А и го гледаме изцяло сами без  никаква помощ от самото раждане.
Преди 2месеца пих добавки ,но без ефект. Скоро се връщам на работа и се надявам да се променят нещата. Недоспиването за мен е най-кошмарното нещо, чувствам се като изцедена като си отворя очите , особено както ставаме по тъмно..
Пускала съм хормони на ЩЖ, но всички бяха в норма.

# 5
  • София
  • Мнения: 28
Спиш ли достатъчно? С бебе едва ли. Хроничното недоспиване е убийствено

Да, да не казвам голяма дума, но бебето все едно е голям човек. Винаги е спяла и даже като малка се е будила 1-2 пъти на нощ. Така че не може въобще да се оплача от недоапиване. Друг е въпроса че си лягам в 12... и сега ставаме в 9-10, защоот от няколко дена започна да спи до по-късно. Тъй че не е това ... 😏 

# 6
  • София
  • Мнения: 38 395
"Мозъкът изтича с кърмата." 😁
Иначе пробвай някакви добавки - Гинко, Омега, Витамини...

# 7
  • Мнения: 2 699
Иаз забелязвам проблем с краткосрочната памет. Имам Хашимото и може това да е проблема.

# 8
  • Мнения: 1 104
То освен проверяване на хормони щитовидната и на ултразвук си показва ако не е ок. И според мен е тя...

# 9
  • София
  • Мнения: 28
Аз не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, както писах, спрях да кърмя преди няма и 3 месеца, всички хормони все още спадат и се покачват, нормализират... не ми се вярва, а и не ми се иска да вярвам, че бременноста е предизвикала хормонален проблем и то точно с щитовидната жлеза. Да чукам на дърво, само положително странични ефекти забелязвам след раждането( като изключим тук разискващият се проблем и прибирането на корема😅) ... освен тоа си мисля, че ако ще си правя някакви изследвания, трябва да изчакам още малко време, защото ако ги пусна сега, кой знае дали ще има и едно нещо в норма...

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 12:43 от Mischetta

# 10
  • Мнения: 1 104
На мен точно бременността ми срина щитовидната, не нещо опасно, но доста късно се усетих.
Винаги съм била супер телосложение, при бременност наддадох доста и поради невъзможност да ги сваля я проверих после сто години...
Иначе умора, мързел и непомнене ги отдавах точно на деца, депресия, улегнал начин на живот, загуба на кондиция...
Та по-добре да я снимаш и нищо да ти няма , отколкото обратното.

# 11
  • София
  • Мнения: 28
На мен точно бременността ми срина щитовидната, не нещо опасно, но доста късно се усетих.
Винаги съм била супер телосложение, при бременност наддадох доста и поради невъзможност да ги сваля я проверих после сто години...
Иначе умора, мързел и непомнене ги отдавах точно на деца, депресия, улегнал начин на живот, загуба на кондиция...
Та по-добре да я снимаш и нищо да ти няма , отколкото обратното.

Май отивам още утре 😬

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На мен точно бременността ми срина щитовидната, не нещо опасно, но доста късно се усетих.

Та по-добре да я снимаш и нищо да ти няма , отколкото обратното.

и при мен беше така  Peace

само дето аз не наддадах, доста свалих след раждането.
та затова лекарите само ме отсвирваха и ми обясняваха колко е нормално от недоспиване и какво ли още не  #Cussing out

сега съм на лекарства за ЩЖ и нивата на хормоните са ми по-зле от без терапия, но аз нямам симптоми или поне драстично намаляха Peace
просто понякога има разминаване между референтните стойности и стойностите, при които човек се чувства добре/здрав. Peace

# 13
  • Мнения: 68
И при мен паметта страда сериозно, с дете на 11 месеца. Вчера приятелка беше на гости и говорихме нещо по работа, интересен разговор беше, но днес дори една дума не помня от него. Не се сещам за често използвани думи, буквално мозъкът ми блокира при всеки опит да завържа по-дълго изречение. И аз съм щастлива и наспана още от 3 месец на детето. Сериозно обмислям да започна да приемам някакви добавки. Ако сте пробвали нещо, което ви е помогнало за по-бистър ум, споделете.

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако сте пробвали нещо, което ви е помогнало за по-бистър ум, споделете.

ендокринолог

Общи условия

Активация на акаунт