Частни училища - информативна тема 26

  • 61 969
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Онна, аз също бях с резерви към Токуда, но миналата година след обиколка на н брой държавни болници, тъкмо там спасиха свекървата. Вече не искам и да чуя за държавна, висене с часове, непризнати животозастрашаващи грешки, отношението без коментар...
А урбазон не може ли да си носи детето/майката и да се бие от всеки в случай на реакция? Преди време така процедираха едни приятели, но не бяха в Бг, не знам дали се продава така тук...

# 706
  • София
  • Мнения: 10 825
Онна, аз също бях с резерви към Токуда, но миналата година след обиколка на н брой държавни болници, тъкмо там спасиха свекървата. Вече не искам и да чуя за държавна, висене с часове, непризнати животозастрашаващи грешки, отношението без коментар...
А урбазон не може ли да си носи детето/майката и да се бие от всеки в случай на реакция? Преди време така процедираха едни приятели, но не бяха в Бг, не знам дали се продава така тук...
Пълен офтопик и по тази причина го слагам с скрит текст:
Скрит текст:
Преди 7 години минах през ада с дъщеря ми докато от детското в Токуда се опитваха през цялото време да ни пренасочаст в хематологията в ИСУЛ ил в Пирогов, защото мислеха че е с рак... и не, проблемът им не беше, че няма да могат да я лекуват адекватно, а че пътеката по НЗОК няма да им покрие разходите. За щастие детенцето ни не беше с рак!
Три години по-късно  почти убиха свекър ми, защото го "лекуваха" от на рак на дебелото черно.... ааа, не, на стомаха, ааа, не... и това не било, абе, коу пътека да източим....  Лекуваха-лекуваха... а се оказа, че са камъни в жлъчката. В ИСУЛ ги махнаха, да не решиш, че "Токуда"  са се справили. Миналата година - свекърва ми с инсулт. Всички знаят колко е важна реакцията първите 24 часа... айде нека да са първите 48 часа. Е, да де, ама тя пък да вземе да сглупи и да получи инсулт в петък вечер. Ми, честито! Лежи тука на това легло до понеделник сутринта и тогава ще има лекар да те прегледа. Резултата: все още рехабилитация, все още нужда от помощ. Разбира се, възможно е резултата да беше същия и при адекватна лекарска помощ
Та така за Токуда![ /spoiler]

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 17:34 от Onna-bugeisha

# 707
  • Мнения: 6
Здравейте, пиша,  за да потърся съвет и помощ. Детето ми завършва втори клас в държавно училище. Има проблем с лека форма на дислексия, поне така казват психолозите и логопедите. Поради затрудненията си да чете, доста категорично отказва да го прави. Въпреки многото разговори с госпожа и с директорка, тяхното мнение е, че явно те не са неговото училище, защото не могат да се справят, а и мога да кажа, че и за тях явно е доста отегчително. Според психолозите, които посещава, трябва да е в по  - малка група от деца, в която да може да бъде стимулиран по- често и затова ни препоръчват частно училище.
Като чета темите, обаче разбирам, че приема е с тест, който едва ли ще издържим. Живеем в София, в жк Белите брези.
Някой може ли да ме посъветва, къде да се насоча. Живеем точно срещу Дорис Тенеди и мислих да отида да поговоря там.
Моля за мнения и съвети.

# 708
  • София
  • Мнения: 7 277
nataly_gs, по последен спомен в Дорис Тенеди класовете бяха от по 20, 20 и няколко деца и затова мисля, че ако сте там, няма да се изпълнят очакванията от преместването. По-добре вижте някое училище, в което се знае, че децата са по-малко в клас. Върти ми се например, че в Светлина бяха под 10 деца, Цар Симеон Велики - също.

# 709
  • София
  • Мнения: 10 825
Не всички частни училища приемат с изпит. В по-непупулярните няма изпити.
Тъкмо днес ми попадна реклама във фейсбук, че "Цар Симеон Велики" имат отворен прием за следващата учебна година. Погледнете и "Образователни технологии", доколкото знам там има и дечица със СОП, така че имат подходящ подход към деца със затруднуния.

# 710
  • Мнения: 19 296
И в Джани Родари също.

# 711
  • Мнения: 42
Здравейте, пиша,  за да потърся съвет и помощ. Детето ми завършва втори клас в държавно училище. Има проблем с лека форма на дислексия, поне така казват психолозите и логопедите. Поради затрудненията си да чете, доста категорично отказва да го прави. Въпреки многото разговори с госпожа и с директорка, тяхното мнение е, че явно те не са неговото училище, защото не могат да се справят, а и мога да кажа, че и за тях явно е доста отегчително. Според психолозите, които посещава, трябва да е в по  - малка група от деца, в която да може да бъде стимулиран по- често и затова ни препоръчват частно училище.
Като чета темите, обаче разбирам, че приема е с тест, който едва ли ще издържим. Живеем в София, в жк Белите брези.
Някой може ли да ме посъветва, къде да се насоча. Живеем точно срещу Дорис Тенеди и мислих да отида да поговоря там.
Моля за мнения и съвети.
Моя син го преместих от държавно в частно поради същата причина. След мъките от първи до четвърти клас в държавното, вдигнах ръце. Първо го записах в Образователни технологии, там изкара един срок. После го прехвърлих в Дрита. Вече втора година сме там и съм доволна. Намери си мястото.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,

Детето ми е с хуманитарен профил и афинитет към изучаването на езици, затова се опитваме да изберем подходящо училище за гимназиален курс. Със сигурност ще кандидастваме за държавните езикови гимназии, но от сега ни се иска да обмислим добри варианти и за частна изикова гимназия.

Имаме добри отзиви за  "Иван Апостолов", но да призная предпочитаме в гимназиалния курс интензивно обучение по различен език от английския, затова търся отзиви за немски частни гимназии.

От една страна се притесняваме, че в частните гимназии, има малко деца от друга страна много често се споделя негативен опит за елитни държавни езикови гимназии...


Дали на базата на натрупания вече опит може да се направи съпоставка между обучението в държавна езикова гимназия и такова в частна езикова гимназия ?

Ще съм признателна за всякакви мнения, впечатления и споделен опит!!!

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 19:33 от alegra

# 713
  • София
  • Мнения: 5 011
 alegra, освен за Увекинд и Ерих Кестнер, за други частни гимназии с език, различен от английски, не се сещам. Нямам впечатления за която и да е от тях.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 058
И Веда е с немски. Идете на място, поговорете с директорите. Убедена съм, че ще ви отделят време.

# 715
  • София
  • Мнения: 162
Дорис Тенеди имат немска паралелка в гимназията. Мисля, че имат и трети език - испански, френски, руски. По телефона ще ви отговорят любезно и ако решите, може да поискате среща.

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 20:44 от Meмчо

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Много благодаря!!! Наистина ни предстои да посетим тези училища. Искаше ми се да събера впечатления от реални потребители на услугите им Simple Smile
Мисля си дали е по добре детето да учи в малък випуск в частна гимназия или в държавно гимназия където има повече деца

# 717
  • София
  • Мнения: 11 982
Аз определено съм за повече деца в гимназиален етап. Мисля, че Дорис Тенеди имат три гимназиални паралелки от по 20+ деца. Дъщерята на близки приятели завърши гимназията миналата година в английска паралелка. До 8-ми клас не беше учила английски, на ДЗИ изкара 5,95 и после без проблем си взе IELTS. Доволни са от обучението, но имат забележки към средата.

# 718
  • София
  • Мнения: 6 673
Би ли споделила какви са конкретните им забележки?

# 719
  • Мнения: 333
Някой има ли отзиви от езиковите курсове на ЧОУ „Д-р Петър Берон” съвместно с Cambridge Education Group? Колко струват, по колко деца са в група и дали сте доволни? http://pberon.com/nashiyat-svyat/english-in-action/

Общи условия

Активация на акаунт