Частни училища - информативна тема 26

  • 61 724
  • 749
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Аз се съмнявам, че са "Чал". Ще си имат кандидати, както други училища за които пишем. Но в името на истината е редно да се пише и говори. Колкото и да не им се харесва на училищата.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 23:25 от Анонимен

# 91
  • Мнения: 75
Оф, ще съм зла. Предупреждавам. Да ви кажа обиколила съм всички ЧУ, които съм сметнала за подходящи. Вкл. и първите две. Няма случай да са се държали по този начин, дори и в Питагор, чиято безумна презентация пред набутани едни 100 родителя в тясна стая оплюх тук подробно.
Навсякъде имаха благоприличието да отговорят на всички въпроси. А Ковачева от СС и зам. директорката на ЕСПА(името ми убягва) са ми номер едно в класацията. Успяха да ме издържат, а аз бях много подробна в питанията си и си давам ясна сметка, че ако всички ги подлагаха на такъв разпит, щяха да луднат.
+100
А прогресивно с четири часа по-дълга презентация от обявеното ми бяха фаворит тази година по абсурдност. На два от многото въпроси, така и не зададох всички, ми се нахвърлиха да ми се карат какво ги питам.  🤣 И според мен търсят по неизискващи и непитащи родители, това ми беше субективното усещане.
Може бе девойките са се спасили от кухи обещания и идеи, които няма кой да приложи?

# 92
  • Мнения: 347
Чета поста на Линков и ... оставам с толкова много и смесени емоции. Първо, адмирации, че сте намерили време и нерви да опишете цялото това безумие! От такива постове има в пъти повече  смисъл. От личен опит го казвам. Напомнихте ми защо лично аз се мотивирах да вляза и да започна също да пиша в този форум преди 4 години. Намирам много прилики в нашите преживявания и разочарования, макар и от качествено различни училища, от другия край на спектъра в моя случай - СС. Същото високомерие и самозабравяне, безпринципно отношение и разминаване между претенция и реалност в процедурата.
В същото време... звучи ми така идеалистично и наивно написаното, и го казвам най-добронамерено! Ами всичко цитирано относно целите на Прогресивното ми е като извадено от калъп, фризирано, политкоректно, захаросано и ... кухо, лишено от реален смисъл!  

Трябва да призная също, че искрено ме дразни заблуждаващата идея да се слага знак на равенство или, най-малкото, да се слагат под общ знаменател БШ и Прогресивното. Като избирахме, Прогресивното ни остана някъде в много далечната периферия. И то не защото са му лоши идеите. Просто са микс между бла-бла и пълна утопия- в България. Днес. Ама моля ви се, като концепции те са абсолютно противоположни. Това, че някой е решил да запълва някакви пазарни ниши на търсене като създава неясно какъв хибрид, наречен “прогресивна” паралелка към БШ?!? , е едно. Съвсем друго е образованието, което за момента предлага училището БШ.

Както споделих вече, Джонев се опита да “вкара” джъмп мат преди година-две в БШ, но не му се получи. Явно опитите (за нещо подобно) продължават.

Засега - толкова.  Може и още да добавя...

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 23:40 от summmertime

# 93
  • Мнения: 75
Ей че готин бизнес модел - Прогресивното може да се издържа само от таксите за приемната процедура. 150 лв.?????Flushed
Да, време е за новото училище, давайте, има сума месеци да го спретнем, а таксите ще валят. ......

# 94
  • Мнения: 5 622
Сега, нещата са прости, ама много по-прости от това, за което се представят. Тая цялата прогресивната работа си е бизнес, далаверка и печалбарство. Аз го разбрах за 7-8 минути, повече и не трябват. Въобще неща, които са в едно изречение с думата община, са ми ясни по дефолт. Хора такива също. Този си зарязал бизнеса, да прави образование. Хайде холан ...........

Другият обаче, г-на Линкова, също не е вода ненапита. Какво толкова се е обидил, на кой свят живее, та така ги плюе и разнася, въобще не е прав. Според мен е за 150-те лева, ма може и аз да не съм прав. Така не се прави, не се руши чужд бизнес, той това прави сега, щото ти си си повярвал и се имаш за много умен, много важен, имаш права. То сега всеки има права, знае, не знае, не е на другия на мястото, ама има права. Да ти имам проучването на "всички" ЧУ, да ти имам шортлистата. Щом до това даскало си стигнал, си заслужаваш всичко преживяно.

Аз мога да срина с разказ за лични преживявания едно ЧУ, от по-малките е, но не бих го направил никога. Хората пари, нерви и време влагат в някакъв бизнес за години напред, не може да не грешат, а може и моите впечатления да са лично пристрастни и затова според мен един интелигентен човек никога не би постъпил така.

# 95
  • Мнения: X

той премести собственото си дете от там.


Това е чудесна атестация за училището му...


Съмъртайм БШ само и доброволно поставя знак за равенство. Дали е запълване на пазарна ниша или както там си го наричай, Джонев и прогресивните глупости са в БШ. На сайта на училището го има. Какво образование даваше до тук БШ си е ясно. От тук нататък в голямата си част двете неща ще са със знак на равенство.

За мен отговорът на Джонев е формален и политкоректен в ситуацията. Намекът за СОП е недостоен. Този човек никога не съм го харесвала. И винаги съм го смятала за говорещ големи празни приказки с тържествен тон. Е мнението ми се засили след днешншя му отговор.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 23:46 от Анонимен

# 96
  • София
  • Мнения: 11 853
Сега, нещата са прости, ама много по-прости от това, за което се представят. Тая цялата прогресивната работа си е бизнес, далаверка и печалбарство. Аз го разбрах за 7-8 минути, повече и не трябват. Въобще неща, които са в едно изречение с думата община, са ми ясни по дефолт. Хора такива също. Този си зарязал бизнеса, да прави образование. Хайде холан ...........

Другият обаче, г-на Линкова, също не е вода ненапита. Какво толкова се е обидил, на кой свят живее, та така ги плюе и разнася, въобще не е прав. Според мен е за 150-те лева, ма може и аз да не съм прав. Така не се прави, не се руши чужд бизнес, той това прави сега, щото ти си си повярвал и се имаш за много умен, много важен, имаш права. То сега всеки има права, знае, не знае, не е на другия на мястото, ама има права. Да ти имам проучването на "всички" ЧУ, да ти имам шортлистата. Щом до това даскало си стигнал, си заслужаваш всичко преживяно.

Аз мога да срина с разказ за лични преживявания едно ЧУ, от по-малките е, но не бих го направил никога. Хората пари, нерви и време влагат в някакъв бизнес за години напред, не може да не грешат, а може и моите впечатления да са лично пристрастни и затова според мен един интелигентен човек никога не би постъпил така.

Ох, никак не обичам да съм груба, ама...
За да сринеш някого се изисква способност за формиране и аргументиране на теза, обосновка и доказване. Ще ме прощаваш, но в нито един от постовете ти, които съм чела, не съм видяла какъвто и да е анализ и дори опит за такъв, а още по-малко издържана аргументация. Само крещящи твърдения с апломб на безпогрешност в стил: "Всичките са маскари!" Затова съм леко неубедена в способността ти да сринеш някого /говорим за истинско сриване, а не за махленска свада на площада/. Кухи, пращящи от "оригиналност" обобщения от типа: "неща, които са в едно изречение с думата община, са ми ясни по дефолт", "че може да се уреждат оценки за НВО съм сигурен" /така и не ми отговори в другата тема как, аджеба, се уреждат оценки за НВО/ и др. подобни, ме карат да мисля, че си от типа хора "Убеден съм, че това е така, защото ... съм убеден." А какво дедуктивно мислене върху поста на Линков те е навело на крайния извод, че  "Според мен е за 150-те лева", направо не смея да коментирам.
Нотарис, за да изразиш несъгласие с някого не е нужно да крещиш. Дори бих казала, че не е желателно.

# 97
  • Мнения: 2
Сега, нещата са прости, ама много по-прости от това, за което се представят. Тая цялата прогресивната работа си е бизнес, далаверка и печалбарство. Аз го разбрах за 7-8 минути, повече и не трябват. Въобще неща, които са в едно изречение с думата община, са ми ясни по дефолт. Хора такива също. Този си зарязал бизнеса, да прави образование. Хайде холан ...........

Другият обаче, г-на Линкова, също не е вода ненапита. Какво толкова се е обидил, на кой свят живее, та така ги плюе и разнася, въобще не е прав. Според мен е за 150-те лева, ма може и аз да не съм прав. Така не се прави, не се руши чужд бизнес, той това прави сега, щото ти си си повярвал и се имаш за много умен, много важен, имаш права. То сега всеки има права, знае, не знае, не е на другия на мястото, ама има права. Да ти имам проучването на "всички" ЧУ, да ти имам шортлистата. Щом до това даскало си стигнал, си заслужаваш всичко преживяно.

Аз мога да срина с разказ за лични преживявания едно ЧУ, от по-малките е, но не бих го направил никога. Хората пари, нерви и време влагат в някакъв бизнес за години напред, не може да не грешат, а може и моите впечатления да са лично пристрастни и затова според мен един интелигентен човек никога не би постъпил така.

Отиваш в кварталния магазин. Писнало ти е от белия дунапренен хляб в найлон дето като го оставиш една седмица и хваща розов мухал. Гледаш току що извадили ръчен истински хляб по 4 лв. парчето. Пред тебе един си го купува и мляска. Решаваш да си го купиш и ти, за да си хапнеш като човек. Да вдигнеш малко хранителната култура както се казва. Пък може и холестерола да ти намали без ония подобрители. Взимаш си го и го носиш в къщи. Сядаш на масата. Слагаш мезето. Отваряш си една студена бира. Режеш и... вътре хлебарка.

Вараинт А: Хапваш си го барабар с хлебарката за да не развалиш кефа и бизнеса на производителя и продавача. Защото и той е човек. Бизнес прави.

Вариант Б: Отиваш в магазина и правиш рекламация. Ако ти се извинят - разбираш ги че са допуснали грешка и всичко е ОК. Случва се. Ако ти обяснят че хлебарките по принцип са част от хлябовете, казваш на хората да не купуват от там, защото не заслужават. И в двата случая не ядеш хлебарката.

Ти в кой вариант искаш да си?

Хайде сега добър апетит Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 00:54 от Linkov

# 98
  • Мнения: 5 622
Не крещя, така го усещам. Има защо. Във форума, по обясними причини, са крайните изводи. Нито има как, нито си заслужава темата да го аргументирам. Единият е търгаш и играч с фондове и общински имоти, другият е инфантилен и твърде повярвал си човек. Вижда се от космоса. Доста хора го видяха и от земята.

За НВО-то също са факти, как ли пък няма да ги разисквам публично.  Споменах го, извън темата там, за да се знае и да се има предвид, когато някой по-тъп с 6,6,6 ти изпревари детето. Щото мамите се впрягате за изпити, училища и прочие, е, и татковците се впрягаме,  а грешката не е във вашия/нашия телевизор.

# 99
  • София
  • Мнения: 11 853

За НВО-то също са факти, как ли пък няма да ги разисквам публично.  Споменах го, извън темата там, за да се знае и да се има предвид, когато някой по-тъп с 6,6,6 ти изпревари детето.

Не те питам за факти, а за механизъм - как става уреждането на оценки за НВО? Какво точно да имаме предвид? Човек, като каже А, трябва да може да каже и Б. Иначе олеква. Апропо, на НВО няма оценки, а точки.А дете с 2х100т. на НВО /или, както ти го наричаш 6,6,6,/, се случва веднъж на няколко години. Виждам, че изобщо не си запознат с процедурата на повеждане и оценяване на НВО, но си сигурен, че е факт. Smirk Което потвърждава мнението ми, изразено в предходния ми пост.


Вараинт А: Хапваш си го барабар с хлебарката за да не развалиш кефа и бизнеса на производителя и продавача. Защото и той е човек. Бизнес прави.

Вариант Б: Отиваш в магазина и правиш рекламация. Ако ти се извинят - разбираш ги че са допуснали грешка и всичко е ОК. Случва се. Ако ти обяснят че хлебарките по принцип са част от хлябовете, казваш на хората да не купуват от там, защото не заслужават. И в двата случая не ядеш хлебарката.

Ти в кой вариант искаш да си?


Доколкото разбрах, Нотарис е вариант В: Изхвърляш хляба, убиваш хлебарката и оставяш човека да си върти бизнеса и да продължава да продава хлебарки на другите. Simple Smile

П.П. Обаче вариант А ми хареса. Joy

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 01:12 от sanaka

# 100
  • Мнения: 91
Аз мога да срина с разказ за лични преживявания едно Ч[У, от по-малките е, но не бих го направил никога. Хората пари, нерви и време влагат в някакъв бизнес за години напред, не може да не грешат, а може и моите впечатления да са лично пристрастни и затова според мен един интелигентен човек никога не би постъпил така.

Сигурно можеш, но благородно не го правиш, за да не съсипеш бизнеса на хората. Не е като да застанеш с името си и аргументирано и красторечиво да изложиш позицията си. Къде-къде по-доблесто и интелигентно е да се скриеш зад Notaris и за има-няма 7-8 минути да разгадаеш случай за 150 лв. и да сочиш с пръст.

А, и не подценявай аудиторията, че не може да прецени кой пост е интелигентен.

# 101
  • Мнения: 5 622
Включих се случайно във форума по юридически и имотни теми, щото ми писна да чета неверни неща и глупости, но го чета отдавна. И харесах хората тук. Имате характер и интелект. Затова ще отговоря, макар че жена ми ще ми се кара.

Може и да си права за вариант "А".  Може. А може и да не си. Въпрос на светоусещане и житейски опит.

За другото - във всеки изпит някой зад кадър оценява. Непроверимо. Необжалваемо. Точки, проценти, все тая. Не ми е на главата, затова не го конкретизирах 100 или 6. Както в АК си избират децата, включително и след 8 и 9 клас да попълнят бройката,  така и във всяко ЧУ си избират децата, зарежи тия с изпитите глупости, така и в ДГ има възможност да се дирижират оценките за класиране. Малко естествено, но го правят. С връзки. И приключвам по темата.

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 08:58 от bubanka

# 102
  • София
  • Мнения: 17 921
В ДУ приетите по втория начин не са с пипани точки, а с родители с дебели връзки в МОН/РУО+директори, в резултат на което тържествено кацат с бал, който е с малко или с мнооооого по-нисък от минималния за прием.Или са си здрави и прави пубери с  откачени родители, склонни да ги представят за болни с фалшиви удостоверения, които да ги вместят по параграфите за деца със заболявания.Или си играят с вратичките за прием в аналогично като профил училище извън София с по-нисък бал и скоростно "местене" насам. Ако се пипаха точките, нямаше никой да се набутва с другите форми, които са доказуеми при добро желание, а вероятно и по- скъпи - СМГ е пресен пример за тоеа.Как при близо цял надпланов клас за випуск никой умник не се е докопал до промяна на точки, ами все са ползвали другите варианти..

# 103
  • Мнения: 5 425
Това, че съществуват и други варианти за мошеничество не изключва прилагането и на по-малко популярни такива. Някои индивидуални частни уроци се ползват със заслужената репутация, че правят чудеса. И са обществена тайна.

# 104
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
За мен това е ултра апокрифно твърдение. На всяко НВО слушам как Еди коя си трудна задача била дадена, за да бъде решена само от връзкарите, на които им е снесено решението. И си се хиля, щото хем задачата тривиална, хем обикновено го чувам в провинцията и се чудя кой от тамошните частни учители е с толкова дълги уши, че да научава какви ще са задачите. Леко стоят подобни твърдения. Все пак онези връзкари с многото точки трябва да учат в класовете на децата ни и да сме ги видели и чули. Аз не съм. Мошеничествата са в надплановия прием.

Общи условия

Активация на акаунт