Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 54

  • 71 525
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10 210
Аз съм писала няколко пъти - норвежката формула на Нютроджина за суха и много суха кожа. Като възможности е сравним с балсамите на Биодерма за атопична кожа, които се водят "медицинска козметика" и са няколко пъти по-скъпи.

# 136
  • Мнения: 1 765
Аз ползвам за тялото Rich Body Milk - Intense Nourishment - Dry &Very dry skin на Мixa. Те са с помпа, 400 милилитра за около 13 лева. Попива отлично.

# 137
  • Мнения: 479
Душ гелове на Дав ми харесват, тампоните за почистване на аура Grinning от маската с витамин ц на евелин съм със смесени чувства. Мисля, че по скоро не ми допадна.

# 138
  • Мнения: 18 979
Скрит текст:
Благодаря за новата тема!
Моля за препоръка за суха,много суха кожа на тялото,лющеща.
Нещо хидратиращо,което да попива,не да стои бяло.
Благодаря
Здравейте, опитайте с бебешко олио 😊
Не попива олиото,пробвах няколко,трябва по скоро да е масло според мен.Ще пробвам вариянти споделени по горе дано имат ефект.


Опитай хидратиращото мляко на Здраве бебе. В началото бях скептична, защото доста рядко изглежда, но попива бързо и много омекотява и овлажнява кожата, а беше някакви смешни пари.

# 139
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, моля препоръчайте ми шампоан за мазни корени, такъв който е помогнал за справяне с този проблем. Моята коса след къпане първият ден е много хубава, вторият ден горе-долу и на третия ден е с мазни корени, които ме побъркват.

И аз се включвам към другите предложения за сух шампоан. Понеже колкото ти е по-мазна косата толкова по-често я миеш, и съответно колкото по-често я миеш, толкова по-често ти се омазнява. За това втория понякога и най-вече третия ден съм на сух шампоан. Ползвала съм няколко марки от ДМ и общо взето съм доволна от всички и не намирам огромна разлика поне на моята коса. Ползвала съм на Батист и на ДМ тяхния си на Балеа най-много. 

# 140
  • Мнения: 10 210
Само да ви кажа, че това мислене за миенето на косата, било то мазна или суха, е пълна отживелица. Това на главата ви е кожа и както е нормално да си измиете кожата по други части на тялото поне един път дневно, така е нормално и да си измиете кожата на главата един път дневно и това няма да ви навреди. А пък един път на 3 дни - направо си е крайно време. Не е време за сух шампоан, според мен. Има и не малко шампоани, на които изрично е написано, че са подходящи за ежедневна употреба, за да не се страхуват хората да се мият.

# 141
  • Мнения: 1 349
За косата и аз съм съгласна. Имам дълга и гъста коса. Мия я 3 пъти седмично, смятам че е нормално. Не се е повлияла по някакъв начин, нито се пресушава, нито се омазнява на първия ден. Важно е да подберете правилен шампоан.
Не мога да си представя да я къпя веднъж седмично, звучи ми абсурдно, особено с този мръсен въздух. Сух шампоан ползвам Батист за брюнетки, ако ми трябва свежест и обем за няколко часа.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
О ,не няма как да стане да си мия косата на 3 дни и повече,както чета из доста теми тук!!! Мия я всеки ден,през ден,това е абсурдно за мен.

# 143
  • Мнения: 10
Само да ви кажа, че това мислене за миенето на косата, било то мазна или суха, е пълна отживелица. Това на главата ви е кожа и както е нормално да си измиете кожата по други части на тялото поне един път дневно, така е нормално и да си измиете кожата на главата един път дневно и това няма да ви навреди. А пък един път на 3 дни - направо си е крайно време. Не е време за сух шампоан, според мен. Има и не малко шампоани, на които изрично е написано, че са подходящи за ежедневна употреба, за да не се страхуват хората да се мият.

Grinning Аз само се радвам, че не ми се омазняват краката и ръцете колкото косата Grinning Това го намирам за ясен знак, че кожата на главата ми все по нещо се различава от тази на краката ми. А миенето всеки ден е въпрос на избор и комфорт най-вече, ако те сърби, дразни или просто не се харесваш на втория ден Simple Smile. А иначе имам приятелка, която си къпе косата веднъж седмично и косата и е дълга, страшно здрава и гъста. Не можеш да кажеш дори на 4-5 ден, че не е мита.

# 144
  • Мнения: 1 349
Всеки си преценя. От значение си е и косъма, и кожата на скалпа.

Аз нa моята съм и хванала тънкостите и не си представям всеки ден да я мия. Първо че докато я измия, сложа маски и балсами ме заболяват ръцете, второ че ми отнема 40минути киснене в банята, трето да я суша със сешоар 15 минути (защото сама съхне за над 2 часа) и след това да я оформям още 1час, просто няма как да стане да отделям по 3 часа за косата си всеки ден. JoyJoy
Но пак казвам, моята е до кръста, ужасно гъста и неподатлива, с дебел чуплив косъм.

# 145
  • Мнения: X
Нямаш ли някаква прическа или подстригване,с които оформянето на косата да става лесно и бързо?В смисъл,нещо да олекоти тази гъстота,филиране?

# 146
  • Мнения: 1 349
Сменяла съм различни прически през годините, но винаги ми е отнемало доста време, особено къдрене/изправяне (освен когато беше до раменете). Много е неподатлива, минавам по 3-4 пъти всеки кичур, дори да съм сложила стилизант. Когато е по-къса и лека, пък се къдри страшно много и ставам като овца в главата. Joy
Подстригана е на овал, с филирани краища.Oбмислям  етажиране и леко скъсяване скоро, ще видим кога ще намеря читав фризьор.

И за да не е спам, да похваля гел червилото на Катрис. Взех цвят 010. Много добре хидратира, не виждам да прави по-обемни устните, но има частици, които много нежно отразяват светлината. Хвърлила съм око на още един цвят, макар да имам складово количество червила.

# 147
  • Мнения: 892
О ,не няма как да стане да си мия косата на 3 дни и повече,както чета из доста теми тук!!! Мия я всеки ден,през ден,това е абсурдно за мен.
Абсолютно. Комбинацията от себум, прах и сухи шампоани е ... особено на 3-4 дни. Но всеки си знае. Някои бебешки шампоани също са добри за ежедневно измиване, на мен добре ми действа син бебешки на нивеа. Редувам го и с дрогерийни, и с профи шампоани. По мое мнение нищо не прикрива мръсната коса.

# 148
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Честно казано, разбирам тези с много сухи коси, че не се мият всеки ден (косите де).
Но, да знаеш, че косата ти се омазнява още на следващия ден и да я чакаш 3 дни, за мен наистина не е ок. Смисъл, косата ви не се омазнява, защото я миете всеки ден, повярвайте ми. Омазняването й е следствие на начина ви на живот. Ако пушите, ако приемате мазни храни и т.н
Аз съм пушач, например, вече казах, че мия косата си всяка вечер.
Тези, които ползват сух шампоан, за да изтраят 3-4 дни без миене, не знам, не усещат ли, че в един момент, косите им почват да миришат не особено приятно? Не почва ли да ви събри скалпа?
Не се заяждам, просто питам.

# 149
  • Мнения: 1 130
Само да ви кажа, че това мислене за миенето на косата, било то мазна или суха, е пълна отживелица. Това на главата ви е кожа и както е нормално да си измиете кожата по други части на тялото поне един път дневно, така е нормално и да си измиете кожата на главата един път дневно и това няма да ви навреди. А пък един път на 3 дни - направо си е крайно време. Не е време за сух шампоан, според мен. Има и не малко шампоани, на които изрично е написано, че са подходящи за ежедневна употреба, за да не се страхуват хората да се мият.

+1
Преди вярвах в този мит, но съм живяла в София и щом излезнех косата ми се слепваше, вмирисваше се от мръсния въздух. Зимата я миех много често. Чистотата на косата зависи от няколко неща поне при мен - влажност и чистота на въздуха, топло/студено време, с шапка ли съм или не, вмирисана ли е на готвено... Като бях малка родителите ми правеха забележка, ако много си пипам косата или я мия често. Щяла да стане по-мазна. С времето видях, че далееееч не зависи само от това. Сменям шампоаните често и я мия на втория ден, много рядко на третия. Сух шампоан използвам в случаите, когато съм на път или когато не ми е останало време да я измия. Не мога да стоя с мръсна коса, имам чувството, че и лицето ми пъпчасва когато се случи да я оставя след втория ден. Само да отбележа, че косата ми е тънка, но гъста. И след сух шампоан косата ми стои по-суха и вечерта винаги я мия. Става за няколко часа и до там.

Общи условия

Активация на акаунт