Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 207
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 388
И от мен един въпрос. Под колко см се води,че шийката е скъсена? 🤔

# 166
  • Мнения: 271
Болки ще имаш от време на време. Щом няма кървене, мисля, че няма повод за притеснение. Кога ти е следващия преглед?
В понеделник. Не съм очаквала, че толкова ще изтерясам. Всичко ме притеснява. Защо ми се гади, защо спря да ми се гади. Гърдите болят ли ме? А трябваше вече да съм по-спокойна, ама уви.
Ще видя да си намеря някакво занимание по-сериозно да не мисля толкова.

# 167
  • Мнения: 19 687
Това, което ще напиша сега, не бива да те стряска. Знам, че няма и да те успокои, но нещата стоят така. На толкова ранен етап лекарите почти нищо не могат да направят за плода, освен ако има кървене и диагностицират от какво е то. Като човек преминал през загуба в девета седмица, ти споделям, че наистина нищо не зависи от теб, така че смело напред и вярвай в най-доброто.

Avlito, под 3 не е добре да пада, особено ако не си към края на бременността. Имай предвид обаче, че понякога е трудно да я измерят с точност.

# 168
  • Мнения: X
И аз съм все с някакви притеснения. И нашата борба е 5 годишна. Все си викам, че няма какво да направя, старая се да съм стриктна с лекарствата, да не се претоварвам, всичко което зависи от мен ще го направя. Утре съм на преглед и се моля да е наред всичко. Предния път видяхме пулсации, сега дано да чуем сърчицето!

# 169
  • Мнения: 958
Момичета взимали ли са ви цитонамазка в  4ти месец   ?

# 170
  • Мнения: 19 687
На мен не са. Има ли индикации за проблем или просто искат рутинно изследване?

# 171
  • Мнения: 958
Имам изследване направено октомври ,но понеже съм с положителен тест за HPV още от две години , и като превенция цитонамазката  се прави на 6 месеца . Но на мен ми се струва рисковано , особенно като още лежа заради зацапване . Как мислите ?

# 172
  • Мнения: 19 687
Аз лично бих направила консултация с поне още един специалист, да не кажа и двама. Ако всички потвърдят, че трябва точно сега да се случи, ок. Ако кажат, че има опция, бих изчакала.

# 173
  • София
  • Мнения: 210
От кой тип HPV имаш - нискорисков или високорисков? Моят лекар категорично забрани цитонамазка по време на бременност. Октомври все пак е скоро и ако резултатите са били ОК, сигурно не е наложително да се прави сега. Консултирай се с още един лекар.

# 174
  • Мнения: 510
Toppp, мисля, че такива леки моменти болки са нормални, но ако ще го мислиш и ще се притесняваш, по-добре звънни. Дори и да не те извикат по-рано за преглед, поне професионалист ще ти каже какво да правиш и ще те успокои. Аз така бих направила, на мен от клиниката ми бяха казали да се обадя независимо колко малък и нищожен въпрос или проблем имам.

Mmoira, по принцип преди процедурата се прави цито, така че не бих рискувала след + тест за бременност. От клиниката даже ме предупредиха да не позволявам да ми вземат сега, тъй като тази, правена в клиниката, все още е актуална и просто ми пратиха резултатите, за да ги дам на АГ в моя град.

# 175
  • Мнения: 958
Ами аз реших да не правя и така взема ми само за микробиология .

Момичета има от вас раждали естествено нали ? Днес докторката ми твърди ,че щом съм ин витро по -добре било секцио ,което според мен ако няма други проблеми не е наложащо.

И още един въпрос Simple Smileима ли момичета със зацапване при отлепяне на сакчето в началото и кога точно спря зацапването при вас?

Cristi пола се сменя мъж ще е 😂 излезе пренаталният тест . 💙

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 15:00 от mmoira

# 176
  • Мнения: 19 687
Cristi пола се сменя мъж ще е 😂 излезе пренаталният тест . 💙
Променям веднага Grinning

Пълна глупост са ти казали. Ин витрото изобщо не е показател за секцио.

# 177
  • София
  • Мнения: 10 642
Ин витрото само по себе си не е причина за секцио.

# 178
  • Мнения: 164
И двете ги раждах нормално при това бяха почти 4 кг. Знам, че при ин витро не е хубаво да се преносва, но в такъв случай предизвикват раждането,  а не ги вадят със секцио.

# 179
  • Мнения: 222
Здравейте мили мами! В 6 г.с. съм. Миналата седмица имах еднократно кафяво зацапване на тоал.хартия, само там и веднъж. Много се изплаших, звъннах на доктора ми, който ми обясни, че не е страшно, спря ми фраксито и аспирина и каза няколко дни да пия витамин С 500. Повече нямах. Днес, седмица след това отново при забърсване ми се появи под формата на 2-3 кафяви ленти. Най-странното е, че е еднократно, бърша се след това и нямам нищо, ходя до тоалетна и пак нищо. Нямам болки, само нормалното повдигане и отпадналост. Веднъж на ден понякога получавам лек спазъм в матката и яйчниците, който минава мн бързо. Миналата седмица се установи и сърдечна дейност и според доктора всичко е наред. Но аз съм страшна паника и умирам от страх. Случвало ли ви се е подобни нещо като моето. Благодаря ви предварително и извинявайте за дългия пост🤗

Общи условия

Активация на акаунт