Миене след тоалетна

  • 4 597
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29 330
В частната може и да ти обърнат внимание, но в държавната не очаквай. Възможно е все пак, ако се помолиш на лелята и госпожите, да съдействат. Съвет: Бонбоните вършат чудеса.  Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Съвет: Бонбоните вършат чудеса.  Mr. Green

Подкрепям
И всичко друго каквото се сетиш-Шоколади,Бейлис,Бисквитиери.Така наистина ще му обръщат малко повече внимание

# 32
  • Мнения: 574
Моят син е на 8, обаче и ние имаме малък проблем. Бърше се с мокри кърпи, но не се избърсва добре, гащите омазани, кърпите в коша миришат ужасно...
Ползвайте не кърпите, а мократа тоалетна хартия, за да не хвърля в коша.

# 33
  • Мнения: 10 598

Детето ми е вече втора група и твърди, че до сега никога не е ходил по голяма нужда в градината. Но че госпожите и лелята на групата помагали на децата с бърсането след тоалетна.
Отделно, в началото се бяхме разбрали, всяко дете да занесе по пакет мокри кърпи, но после схемата стана "събиране на пари за консумативи", понеже някои забравяха, че трябва да занесат и те мокри кърпи. Мокри кърпи винаги има в тоалетната им.
По едно време имаше мода "минаване първо през тоалетната, преди да влезна в групата" сред децата, това беше номера на малките за да останат повече време с мама, когато не бяха свикнали още да ходят на градина и ревяха всяка сутрин. Едното като научи номера и другото го вижда и изкопира. И моето сутрин е минавало през тоалетната и се напъва да ходи по голяма нужда, за да спечели време, и разбира се, аз си го изчаквам и обгрижвам със заплатените консумативи. 
Лелята е ключова във всяка група - тя се задължава да преобува децата, да им помага за тоалетната. В 1ва група идваше и другата леля от съседната група да помага, понеже напикани винаги имаше.

# 34
  • Мнения: 2 050
Моето магаре е на 6и половина. Притъркала съм я от миене. Два пъти е акала досега в градината и се върна с червено дупе .Тя от малка си е така.
Когато беше 2-3 група си беше изградила режим да си свърши работата рано сутрин и да е спокойна. Ако не стане имаше и случаи да се запича.
В градината не са ги мили никога, бърше се сама.

# 35
  • Мнения: 607
Аз работих в градина, но беше преди  около10 години. Малките винаги ни викаха, не виждам как ще пусна омазано дете , големите след 4 , 5 години си се оправяха сами.

# 36
  • Мнения: 10 799
И аз се зачетох, че живот и здраве ми предстои.. Стана ми жал за дечицата... Вярно, че трябва да се научат да се обслужват сами, ама това цял ден да се стискат, щото никой няма да им обърне внимаие е меко казано ужасно... Да не се някакви кучета, че да стискат цял ден в градината и вкъщи да се изходят...

# 37
  • Мнения: 29 330
За съжаление е точно така. Моят син даже в 3-4 група не искаше, защото нямаха вратички на тоалетните и се гледат едно друго, а на 6-7 години вече са си големи и се притесняват.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,скискат се и стискането нататък продължава.В училище също не са комфортни тоалетните,поне на повечето места.По-големите ученици дупкат по вратите или директно нахлуват,или подпират вратата с нещо и детето вътре не може да излезе.Изобщо.........става все по-хубаво

# 39
  • Мнения: 10 598
Въх! Това за вратичките - не се бях сетила. И при нас няма врати, тоалетните са три и са общи. И ще откарат в същата стая до края на 3-та група. Ще повдигна въпроса на родителска среща, да видим другите как го мислят това за притеснението.

Значи, започвам да си търся работа в близост до училището или училище в близост до дома ни, че това, което казва Елфита си е страшна картина.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 537
Според мен зависи от конкретната леля. Ако обясниш на лелята, че детето има проблем и ако лелята е Човек, би могла да приеме да направи изключение за твоето дете и да му мие дупето. Но ситуацията е деликатна, защото ще се разчуе и може други родители да скокнат, че искат и на тяхното дете да се мие дупето.
Вариантът са мокрите кърпички. В първа и втора  група при нас лелята помагаше на децата. Леля-чудо си имахме обаче, в трета група не случихме на леля като тази. Та тя в първа група им помагаше, а после тихомълком ги научи сами да се бършат. Моята щерка обаче е глезана. Вкъщи ме вика аз да я бърша, а в градината си се бърше сама + мокри кърпички. Понякога не се справя добре, но все по-рядко се връща зацапана.

# 41
  • Мнения: 9 525
При нас пък им помагат все още, нищо че са трета група. много ги обгрижват, даже и госпожите. моят е голям чистник. веднъж се изцапа, докато се бърса, и вече не иска сам да се бърше в къщи. викам в градината кой те бърше, той - леля Г. с мокри кърпи. Даже онзи ден, като си играеха с каката /вече ученичка/ в двора на градината една от леличките ги извика през прозореца, за да им даде бисквити да си хапнат....
по темата - вариант са мокрите кърпи, макар да са доста химизирани. имаме в градината, отдено аз му слагам в раницата. чак да го мият се съмнявам,  но наистина зависи от хората.

# 42
  • Мнения: 29 330
Миене в градината не чакайте. Най-много помощ за хубаво избърсване с мокри кърпички и то в първа група.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 461
Доста странно е това с помощта след ходене до тоалетна... При нас си ги избърсват(2 група 4-5 годишни) миналата година на единия му се е случил инцидент-даже.не ми казаха-разбрах вечерта, като намерих изпрани мокри гащи в раницата. -измит, облечен.. явно е до хора

# 44
  • Мнения: 1 907
Моето дете винаги го бършат в градината, дори са го мили и наакани гащи са прали. Благодаря им от сърце, за което, още повече, като чета тук...
Иначе, винаги го мия, себе си също. При нещо инцидентно навън, ползвам мокри кърпи и мия вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт