Миене след тоалетна

  • 4 584
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 321
Здравейте, имам следното питане: миете ли дечицата след ходене по голяма нужда след като са махнали памперсите?
Моето момченце е на 3 години и все още го мия, защото прави инфекции с чревни бактерии, което започва да става голям кошмар за нас. Само с бърсане с тоалетна хартия не се маха всичко, а да не казвам че бабите ми го връщат уж измит, пък с петна по дупето и гащите от ако Sad((
Притеснявам се много, защото отскоро е на градина, там не е акал засега, защото го прави вечер последните месеци, но там едва ли някой ще се занимава с миене със сапун и вода...
А пак е възпален и ми направо съм отчаяна, утре пак сме на изследвания и доктори, вече не издържам.
А пък бабите ме ,,успокояват’’ как едва ли не никой не си мие децата толкова и по-нататък такава хигиена не можело да се спазва, което е факт...
Аз ли вече много се фиксирам в проблема наистина, но след 8 месеца ходене по уролози, нефролози и т.н. вече не знам какво да си мисля.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,добре е де се мият с вода,но в детската градина даже не ги и бършат.Какво става за миене с вода.
Уро инфекции ли прави детето?Много е странно за момче.

# 2
  • Мнения: 1 161
Мокри кърпички за детската градина.

# 3
  • Мнения: 4 730
Влажна тоалетна хартия или поне от мокрите кърпички, но за бебета. Влажната тоалетна хартия става за изхвърляне в тоалетната. Мокрите кърпички - не, така че внимавайте.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз ги миех като по-малки, сега се мият сами. Себе си също. Намирам го за нормално.  В училище си носят мокри кърпички, въпреки че за 4 год единици са случаите, когато им се е налагало да ги ползват. Те дори по малка нужда избягват да ходят в училище, защото тоалетните им са отвратителни. В градината ги бършеха с мокри кърпи. Според мен обясни на лелите в градината, че има здравословен проблем, занеси мокри кърпи и настоявай да го бършат.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 107
Аз ги миех като по-малки, сега се мият сами. Себе си също. Намирам го за нормално.  В училище си носят мокри кърпички, въпреки че за 4 год единици са случаите, когато им се е налагало да ги ползват. Те дори по малка нужда избягват да ходят в училище, защото тоалетните им са отвратителни. В градината ги бършеха с мокри кърпи. Според мен обясни на лелите в градината, че има здравословен проблем, занеси мокри кърпи и настоявай да го бършат.
Може да не се съгласят, защото им е забранено.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Забранено им е да бършат децата след тоалетна???  Shocked Това пък защо?

# 7
  • София
  • Мнения: 28 107
На една от първите род. срещи в детската обясниха, че им е забранено да им бършат дупетата, да ги мият и всичко от сорта.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Очаква се 3 годишните да се бършат сами ли?  Rolling Eyes Малоумна работа....  ooooh!

# 9
  • Мнения: 28 861
На 3-годишни може и да помогнат от добра воля, но наистина в градината не ги бършат, нито мият. Затова доста деца се стискат през деня и не ходят до тоалетна там.

Моят, като беше малък го миех, но после, като почна сам да се оправя, ползва мокри кърпички. Вярно, че се бърше с по над 10 бр. на един път, ама това да ни е проблемът.... Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 38 199
Моят син е на 8, обаче и ние имаме малък проблем. Бърше се с мокри кърпи, но не се избърсва добре, гащите омазани, кърпите в коша миришат ужасно...

# 11
  • Мнения: 990
Какви инфекции прави? По скоро наблегни на миенето на ръцете след тоалетна.  Ако са пикочни, пишката отворена ли е? В градината не ги бършат, мисля че и мокри кърпи не им дават да ползват, за да не ги пускат в   гърнето, само тоалетна хартия.

# 12
  • Мнения: 2 485
Ама какви глупости пишете!?! Забранено било да ги бършат в детската градина!!! Забранено от кой?! Това абсолютно не е вярно. Малките ги бършат, мият ги, ако случи да се наакат. Никой не очаква от 3 годишни деца, че могат да се обслужват сами.
А големите не ги бършат, просто защото вече могат сами, а не защото е забранено.
На
Авторката да занесе мокри кърпи и да обясни, че детето има здравословен проблем. Не вярвам учителките да не откликнат.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 107
Да, забранено е. Това, че понякога тази забрана се пренебрегва е отделен въпрос. Преди да се изказваш толкова неподготвено, провери.

Ето тук една бивша съфорумка, която работеше в дг, казва същото – https://www.bg-mamma.com/?topic=800236.msg29107892&utm_sourc … tlink#msg29107892

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Зависи от персонала на градината.В две градини сме били и НЕ ГИ БЪРШАТ,ако ще и медицинска препоръка да занесат родителите

Общи условия

Активация на акаунт