Изгубените приятели

  • 7 482
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 580
Aelia Ariane, възможно е да не са инвестирали толкова време само за единия секс, но в последствие да са започнали да изпитват чувства към теб. Съмнявам се това да е причината всеки път, със сигурност е имало и такива, които са тръгнали да се занимават с теб с нагласата за нещо повече от приятелство.
Имала съм такива познати, които са "изчезнали". Имам и приятели, с които сме спирали контакт в даден момент и после сме го възобновявали. Такъв момент имах и с най-добрия ми приятел. Запозна се с момиче от друга държава. Когато тя му дойде на гости, той бързаш са ни запознае. Веднага разбрах че ревнува от мен и се отдръпнах. Тя бързо свикна с мен, бяхме им кумове на сватбата даже. ММ в началото също ревнуваше от този ми приятел, но бързо му излекува ревността. По-важно ми беше старото приятелство от новото гадже. ММ също има приятелки. Излиза си сам с тях. Не мисля, че това говори за дефицити в нашата връзка. ММ си остава най-близкия ми и доверен човек, но заради връзката ни, не мога да го нарека приятел. Той е много повече.

# 31
  • Мнения: X
Спокойно. Не си ги изгубила съвсем. След 20 г ще се сетят, че навремето са си падали по теб и ще ти го кажат. 😮😅

Баш. Кризата на 40те не прощава. Вече не знам колко такива ми се разписаха на мейла, не съм ги виждала и чувала над 10 години. Нямаха смелост тогава, но и сега са същите, без кураж да кажат къде ги стяга чепикът.

# 32
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Пс.: NexusBGN колко пъти още ще повториш "френд зона" Joy
Добре де, ще сменя лафа, ти пък сега защо ми къртиш канчето? Joy

От моят опит също, тия парадиращите и показни мъже са голям боклук..генерализирам тук, не по споменатият пост. Hands V
Склонна съм да смятам , че при налична подходяща ситуация, "нищо лошо неправещите" се издънват или остават със зяпнала уста при свалянето на маската на " приятеля".
Това не ми стана много ясно колко е по темата и в какъв ред на мисли беше изстреляно...

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 10:21 от NexusBGN

# 33
  • Мнения: 18 562
Днес се замислих за пореден път и то доста задълбочено по тази тема. Навяха ме безброй спомени...Давам си сметка, че са много мъжете които са минали през живота ми в ролята на много (най) добър приятел. Момчета с които не сме имали нищо сентиментално- нито целувка, но сме се срещали редовно и сме прекарвали часове заедно и то в продължение на известен период от време. И идва един ден в който те просто изчезват. И всичко се губи, никакъв контакт. Не мога сама да намеря причините.

Случвало ли ви се е на вас? И как си го обеснявате?

Да,случвало ми се. Не само с приятели мъже,но като цяло с приятелите. Намаляват с годините. И причините са много. Живота хваща всеки. Човека е като вълк,всеки се е вкопчил в себе си,грижи,планове,семейство,работа и все по-малко се интересува от другия. Много приятели съм имала в различни периоди от живота си  малко останаха. В студентските години имах доста,с времето всички един по един изчезнаха-от някои аз се отдръпнах,имаше и предателства,лицемерия,не са били хората за мен.
Училищните и те-след като ни приеха в унито се виждахме все по-рядко. Понякога е виновен просто живота,друг път с хората се разминаваш. Обстоятелствата също имат значение. Разстоянието,оправданията. Изобщо болна тема ми е.
В един момент търсех,обаждах се,като видях,че съм само аз се отказах. Приятелството е двустранно,взаимно.
Имахме един приятел в компанията от години-отдръпна се като се ожени, дори не ни беше казал,ожени се отведнъж и не ни и покани(част от приятелския кръг). С тоя човек съм празнувала всяка Нова година,всеки празник.Били сме много близки.Теми на разговор-колкото щеш. Не го бях виждала от години. Онзи ден ги срещнах с жена му и детето. Нямаше какво да си кажем-обичайни любезности.
Доста време се чудих и питах защо така се отдръпна и съм сигурна;че жената там има пръст. Той дори не идва тук,а живее но един хвърлей. Не се вижда и с момчетата от компаниата(най-добрия му приятел между тях). Странна работа. Променени приоритети, отдъпване,живота те грабва.Знам ли...
Едно време си мидлех,че като имаш много добър приятел никога няма да се забравите. Много съм се обиждала и ядосвала. Вече ми е все тая-който иска ме търси,който не-значи не съм му нужна. Толкова е просто.
Може и в мен да е грешката. Не знам. Ставам доста асоциална напоследък.
Убедих се,че приятели няма. Семейството и мъжа това е.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Може би са се надявали ти да проявиш инициатива за сближаване. И аз съм имала такива мъже в обкръжението си.
Ако си имала в обкръжението си мъже, които ти си пратила във "френд зоната", без да се интересуваш какво са искали, те повече няма да те потърсят, това трябва да ти е инстинктивно ясно и това е напълно нормално и закономерно. Ако случайно след време намериш причина да им дадеш шанс за това, което са поискали, ти трябва да проявиш инициативата за сближаване.

ПП: става дума за шанс за нещо повече от приятелство, ако тръгнеш да се сближаваш пак с цел само приятелство, по-добре не се захващай въобще, затова тогава може и да започнат да те избягват умишлено.
Не разбрах това към мен ли е или към авторката.
За мен когато връзка или приятелство е приключило, то Е приключило. Окончателно. И ако случайно животът ни срещне отново, поздравявам, може да разговаряме, но до там. Колкото и да ми е бил приятен някой човек, не бих се сближила отново, смятам че подновяването на приключили отношения винаги (или почти) е грешка... На Земята има над 7 млрд. човека!

# 35
  • Мнения: 4 808
А аз все давам втори шанс, ама на... добра душа...

# 36
  • Мнения: 1 752
За съжаление, в годините и аз съм се убедила, че истински приятели няма. Семейството, родителите и това е. Най-хубавото  е партньорът ти да ти е най-добрият, довереният и близък приятел. В момента имам само една приятелка, на която знам, че мога да разчитам по всяко време. Която е лоялен и искрен човек и се е доказала във времето. Общувам с още три момичета, които познавам от годините, в които учехме в Университета. Те са вече семейни и там, комуникацията е по-трудна. Имала съм и приятели мъже, но в годините са проявявали симпатии към мен като жена и ми се е налагало да прекратявам взаимоотношения. Хубаво е приятелството с мъж, особено ако човекът хе стабилен и можете да разчитате един на друг за съвет и подкрепа.

# 37
  • Мнения: 17 407
Малко по-назад има много хубав пример за това как приятели прекъсват и подновяват контакти, в зависимост от житейските си периоди (с партньор или сами се оказват). Познавам жени, омъжени повторно за стари приятели, след неуспешни бракове, едната дори предпочита израза “моят най-добър приятел”, вместо “мъжа Ми” Simple Smile
Сетих се, как преди няколко години един от моите уж приятели ми зададе директен въпрос - искаш ли ме за мъж, да знам дали да се развеждам, след което аз прекратих контактите. Та така с омъжените, оженените и техните най-добри приятели, извън семействата им Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 463
От личен опит, приятели мъже няма. Ако са с години в обкръжението ти, то има опасност да залитнеш или ти или приятелят. После, ще се чудиш какво си си навлякла на главата, щото вече си му дала това, което в действителност е търсил в теб. Сещаш се. Може и да има и други случаи. Светът е шарен. Аз вече не вярвам, обаче.

# 39
  • Мнения: 18 562
В интерес на истината този въпросният имаше известен интерес към мен. На вяколко пъти съм го усещала. Намеквал ми е разни неща съвсем заобиколно. Но аз винаги тактично,но съвсем директно съм го отрязвала.

# 40
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Не разбрах това към мен ли е или към авторката.
За мен когато връзка или приятелство е приключило, то Е приключило. Окончателно. И ако случайно животът ни срещне отново, поздравявам, може да разговаряме, но до там. Колкото и да ми е бил приятен някой човек, не бих се сближила отново, смятам че подновяването на приключили отношения винаги (или почти) е грешка... На Земята има над 7 млрд. човека!
Бих се съгласил с теб, ако не ти си била инициатора на раздялата, в противен случай е твърде жалко, че мислиш така. Не може да приключи нещо, на което ти не си дала шанс да започне. То реално никога не се е случвало. Но.... оня горе си знае работата.
А аз все давам втори шанс, ама на... добра душа...
Ако не си дала първи такъв, не виждам как точно ще дадеш втори...

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 20:05 от NexusBGN

# 41
  • Мнения: 1 925
За съжаление, в годините и аз съм се убедила, че истински приятели няма. Семейството, родителите и това е. Най-хубавото  е партньорът ти да ти е най-добрият, довереният и близък приятел. В момента имам само една приятелка, на която знам, че мога да разчитам по всяко време. Която е лоялен и искрен човек и се е доказала във времето. Общувам с още три момичета, които познавам от годините, в които учехме в Университета. Те са вече семейни и там, комуникацията е по-трудна. Имала съм и приятели мъже, но в годините са проявявали симпатии към мен като жена и ми се е налагало да прекратявам взаимоотношения. Хубаво е приятелството с мъж, особено ако човекът хе стабилен и можете да разчитате един на друг за съвет и подкрепа.
Напълно подкрепям!

# 42
  • Мнения: 3 727
Хе хе, за първи път съм напълно съгласна със становището на Дренка. Ама на 100 %. 
Иначе примерите в темата твърдо доказват, че няма приятелство между мъж и жена.
Хау! 😁

# 43
  • Мнения: 11 096
От отговорите оставам с впечатление, че на някои хора или им е слаб ангелът и не могат да си държат гащите вдигнати, или... не знам, разбират отношенията между хората само като търкане на епидермиси.
Имам неколцина приятели мъже, от 15-20 години средно се знаем, от младежките години. Някои от тях са се запознали и сближили с намерение за секс/връзка, отрязала съм ги (при мен това винаги е категорично и няма иди ми-дойди ми и напразни надежди), после те - и аз - сме преценили, че си струва да поддържаме отношения на друга плоскост. Толкоз. Нищо особено сложно няма.
Разбира се, възможно е причината да е и в това, че съм супер яка и си струвам 20 години инвестиция, особено при положение, че и аз, и те отдавна сме семейни и с деца, ама Stuck Out Tongue

# 44
  • Мнения: 15 960
Ами като чета, май и твоите приятелства са започнали с намерение за други отношения, та не знам какво се чудиш.

Общи условия

Активация на акаунт