Августовски бебчета 2018 тема 4

  • 40 606
  • 402
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 122
Обикаля навсякъде,хваща се за всичко,дори по 20-тина секунди стои прав без да се държи.Да не казвам и че вече 3 пъти откача пердетата,защото и те се ползват за опора!

# 256
  • Мнения: 521
Щерката, както не искаше да се обръща, изведнъж започна да се придвижва само с търкаляне и се изправя в леглото си. Всичко стана преди около седмица заедно Grinning Май беше по-лесно като си лежаха само хаха Много ме е страх да ѝ давам бисквити или корички хляб, а трябва да започне да прави опити да дъвче. Явно аз не съм в час и много ме е страх да не се задави.

# 257
  • София
  • Мнения: 378
Спокойно и ММ го е страх. Само му ги бърка в плодовото пюре или с биберона му ги дава. Няма какво да стане те се топят в устата. Моите са кръгли и ги чупя на половина и ги давам. Много ги обича защото си чеше и венците така.

# 258
  • Мнения: 827
И мен ме притенснява задавянето, но започнах да давам да се учи да дъвче.

# 259
  • Мнения: 246
Момичета, дайте някакви рецепти за бебешки гризини без глутен и без мляко  (тях още не съм въвела - с атопичен дерматит е малката). Направо е ужас с яденето - нищо не яде, опитва по 2-3 до 10 лъжички и толкова. Пробвам разни рецепти и техники, но засега без успех.

# 260
# 261
  • Мнения: 246


Вълшебство, супер си! Ще си ги спретна утре. Дано да и харесат!

# 262
  • Мнения: 3 031
Вашите бебета пропиха ли вода? При нас е мъка. Плюе я. Единствено разредена със сок 50:50 имаме успех.

# 263
  • Мнения: 2 124
Пропи ама малко по 100-120  мл на денонощие, но пък пие много мляко, та е нормално.

# 264
  • Мнения: 56
Мислите ли да записвате бебоците на кухня и от кой месец?

Кога се въвежда прясно мляко като компонент към кремчета/ десертчета/ печива и т.н.

Колко често давате кисело мляко през седмицата?
(малко дълъг стана поста 🤷🏽)

# 265
  • Мнения: 3 031
Ние сме на кухня от края на седмия месец. Сега сме на меню във възрастова група от 8 месеца до 1 година, където има малка по-едри парчета.
Кисело мляко не съм въвела. Кърмя сутрин и вечер преди заспиване. Тъй като не пие вода разреждам допълнително манджите от кухнята с кърма.
За прясно мляко съм чела, че се дава след годината.
За тези, които кърмите - кога мислите да прекратите, да отбиете?

# 266
  • Мнения: 56
И аз съм чела, че се дава по- късно, но обмислям да я запиша на кухня, а предполагам, че там добавят към СЗ мляко.

# 267
  • Мнения: 3 031
Правят десертите с вода.

# 268
  • Мнения: 45
В нашата кухня, която е от 6м. до 1г,  пише прясно мляко и захар.

# 269
  • Мнения: 2 170
С риск да ме линчувате ще си кажа какво мисля по повод детските кухни. Не бих записала детето на такава , ако имам възможност да готвя, защото :
1) не знам какви продукти използват и как са били съхранявани
2) не знам каква хигиена спазват. Как са мили храната мога да ви кажа, слагат зеленчуците в една мивка и пръскат с маркуча😐
3) не знам преди да сготви лелката къде се е почесала, къде си е бъркала и тем подобни.
Може да ви звучи психарско , но това е моето мнение. Ако имате възможност от към време им сварете на малчовците по един картоф, тиквичка и морков . С малко масълце и се пасира. За десертите пък е още по-лесно. С царевично нишесте можете да им направите кремчета или нещо друго. Идеи има много.

Общи условия

Активация на акаунт