АПРИЛки в девети месец влизат, бебчетата почват да излизат. – ТЕМА 6

  • 39 355
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Честито, Ева! Здрав и щастлив да расте Михаил! Heart

Аз родих в 00:20 и също бях будна цяла нощ, заспах към 01:00 на следващия ден, емоциите бяха много силни. Simple Smile
 Имам въпрос към родилите нормално. Кога мислите да започнете с леките тренировки? Аз забравих да попитам в болницата, а вече се чувствам все едно не съм раждала и имам огромна нужда да се раздвижа, но въпреки това са минали само 10 дни и предполагам е рано. Може би трябва да мине месец от раждането?

Soft, на Училището за родители Минев каза 14 дни след естествено раждане и 28 - след секцио. Предполагам е относително, но някъде в този диапазон.

# 676
  • Мнения: X
Честито на новите бебенца:) Много здрави и щастливи да са!
Искам да споделя с вас моето откритие ако бебето не суче ефективно от гърда:
https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2013/05/07/diy-lactaid/amp/
Резултатът при мен е доста добър. Естествено е голяма хамалогия, но алтернативата ми е един час на помпата.. В началото не засукваше и му изстрелвах няколко пъти със спринцовка, после го ползваше за сламка и суче доооста ефективно. Виждам доста мляко в протектора ми за зърна. Дано само не урочасам работата. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 381
Ева честит Михаил и от мен!!! Много да си се обичате и радвате един на друг Heart

# 678
  • Мнения: 64
Явно сме били на едно и също училище с теб Simple Smile

Soft, на Училището за родители Минев каза 14 дни след естествено раждане и 28 - след секцио. Предполагам е относително, но някъде в този диапазон.
[/quote]

# 679
  • София
  • Мнения: 281
Въпрос към мамите на бебета на комбинирано хранене.
Как се справяте с коликите и запека?
На нас педиатърката ни изписа овесена вода за запека и Инфакол за коликите, но то май не е много ефективно. А за овесената вода се колебая още дали да я давам.
Чудя се дали да сменя Аптамила, с който дохранвам, на нещо друго? И дали, ако бебето е само на кърма, всички тези проблеми няма да ги има?
Моля, споделете опит!

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Явно сме били на едно и също училище с теб Simple Smile

Soft, на Училището за родители Минев каза 14 дни след естествено раждане и 28 - след секцио. Предполагам е относително, но някъде в този диапазон.
[/quote]

DramaMamma, няма да се учудя. Grinning Някои лекции ми бяха много полезни.

# 681
  • Мнения: X
Ктара, аз дохранвам с хипп комбиотик и много го мъчи тоя корем. Инфакол давам преди всяко хранене и не помага. Казаха ми, че някаква друга формула била специално за колики доста добра, но чакам днес да питам педиатъра на прегледа. Иначе от хип също не съм доволна. Постоянно е гладен. Мисля, че ще му разширя стомахчето с него, защото не го засища. А за аптамил ми казаха, че е по-гъст и водел до запек. Може би ттяба да питаш педиатъра за друга формула?

# 682
  • Г. О.
  • Мнения: 1 733
Честито, Ева, да е жив и здрав и да ви прави щастливи:)

# 683
  • Мнения: 381
Ktara аз съм на смесено и го дохранвам с Аптамил. В други ден прави месец и не съм имала проблем с АМ. Понякога яде повече, понякога по малко. Запек засега не е имал. За преварена та вода от овесени ядки знам, че върши работа. Знам, че още преди 20-30год. Са давали от нея на бебетата и помага. За коликите давам инфакол при нас горе долу помага. Пробвах лефакс и не помогна много, имаме и костилките от череша в играчка, те помагат, но не всеки път. Надявам се вече да отминават коликите. От вчера сме на Аптамил АР заради рефлукс и не е повръща от тогава.
Вчера на прегледа казаха, че е качил 1,100кг за месец и е пораснал бая на см. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 684
  • Мнения: 242
И аз съм с аптамила, изхожда се по един път на ден, но пък ми казаха да не го сменям, защото бил най-добрия.
И аз не знам какво решение да взема.
Чудех се дали да не го сменя с хип.
Педиатърката ми изписа лактулоза -сироп за проблемите с акането ,но не искам да го давам нон стоп , нищо , че тя каза, че няма проблем.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 256
Да се похваля и аз в 14:20 се роди Матей 3960гр 51 см нормално. Поразкъса ме, но това е най-красивата болка. За щастие не се мъчих дълго със системата окситоцин, но от давам болезнеността на раждането на него. С каката докато напъвах 3940 нямах никаква болка, здраве да е. Честито на всички много здраве на бебчетата, най-прекрасния подарък за празниците.

# 686
  • Г. О.
  • Мнения: 1 733
Dessy, честит Матей. Много да ви радва, да се обичате и да сте щастливи заедно:)

# 687
  • София, България
  • Мнения: 3 627
Честито, Desy! Да е жив и здрав! Много хубаво име сте избрали Heart

Аз знам, че малкото бебе трябва да има между 4 и 10 изхождания на ден. Мисля, че ако нещо ви притеснява с АМ е по-добре да го смените. Не знам, просто си мисля, че ако ми се запече или не наддава това е показател, че не му понася млякото.

Коликите си ги има независимо дали е на кърма или на мляко Simple Smile при някои са по-силни, при други не се усеща, че ги има Joy

Ние сме вече 3 ден вкъщи и за сега няма колики. Дано не са силни.
Каквото успявам да изцедя му до давам и дохранвам с ХИПП. Simple Smile
Иначе от както сме се прибрали в понеделник се чувствам супер след операцията. Казах на докторката, че спокойно може другата седмица още едно секцио да ми направи Joy

# 688
  • Мнения: 242
Казах ли ти , Пърпъл?
Нещо прави тази жена магично Simple Smile
И как ме гледат като им кажа, че на третия ден не ме боляло вече Grinning
И като я питах как го правят, тя вика с много любов Grinning

Нашата педиатърка ми каза от 1 до 10 пъти е Ок, Станева от Софиямед същото каза, с ам било нормално.

# 689
  • Мнения: 687
Честито на новите мамчета живи и здрави бебчета и много щастие ви желая. Да попитам вече родилките, на малкия му пада косичката нормално ли е? Да по големия Алекс няма нищо но на Янис му пада косичката.

Общи условия

Активация на акаунт