Женени от пръв поглед < II сезон > тема 4 /16.03 - 25.03/

  • 64 286
  • 1 532
  •   1
Отговори
# 1 410
  • SF
  • Мнения: 21 564
И в тази тема личи колко сме различни хората и колко различни са възприятията ни, критериите ни, нивата ни на търпимост, склонността да бъдем снизходителни, разбиранията ни, културата ни, благородството ни.
Нито един от нас не е лош. Просто не пасва на някои от останалите.

Чета абсурдни мнения. Абсолютно неразбираеми и неприемливи (от мен). Но чета и много допълващи това, което мисля.

Никифор и Василена просто не си паснаха. Той не понася това, което тя му показа при първите срещи - колата ми, лукса ми, силикона ми. Тя не понася това, че той не тръгна да парадира с колата му, лукса му.
На него не му е приятно да я почерпи дори едно кафе, какво остава за повече...
За едни тези сватби, ако не са събитието на живота им, поне ще се превърнат в готино, краткотрайно приключение, с емоции, неудобство, дискомфорт, но и много закачки и шегички по повод собственото им решение да участват.
За други тези сватби ще се окажат грозно фиаско, което ги е изложило и ги е показало такива, каквито всъщност не са.

Василена се е надявала, че екипът ще се съобрази с нейната напомпана външност и претенции и ще й намери партньор, който "си пада" по точно такава куха външност, ще търпи подобни претенции, защото им е свикнал, или самият той проявява такива, ще оценява всеки лев, който тя е вложила в устни и дънки и ще я похвали за всичко, което е сътворила - сайт, коса, мигли, чиста кола.
Никифор е като треснат и се държи като треснат, защото, съдейки и по приятелите му, такива жени не са им "под ръка", не знаят какво да им кажат, не могат да ги оценят. Той също не е по вкуса на Василена. Не са лоши, но стават лоши, когато си сблъскат неподходящите един за друг възгледи, светове.

Колкото и да са симпатични и двамата, аз също не бих ги имала в близкото си обкръжение. Няма какво да си кажем. Няма и да се разберем, ако нещо си кажем. Не ги критикувам, не ги хейтя - просто сме различни и не бих имала мотив да се уеднаквим.

# 1 411
  • Мнения: 1 547
Аз пък си мисля, че Василена и Никифор като характери добре се допълват. Тя е първична и избухлива, а той е по- спокоен и склонен да я търпи. От друга страна тя със своята енергия може да му даде добър старт да излезе от тази мудност и да се амбицира да постигне повече професионални успехи.
Може, всичко може. Например да му даде такава енергия, че да не му се прибира, да бачка, за да е далече Wink
Ще направи пари за отрицателно време човека. А той така ще я успокои, че нз как ще продължи да работи тя, само ще си почива, релаксира, то с такъв мъж Simple Smile

# 1 412
  • Мнения: 9 189
Аз пък си мисля, че Василена и Никифор като характери добре се допълват. Тя е първична и избухлива, а той е по- спокоен и склонен да я търпи. От друга страна тя със своята енергия може да му даде добър старт да излезе от тази мудност и да се амбицира да постигне повече професионални успехи.
И аз смятам нещо такова,само ако той беше посещавал малко поне фитнес залата и имаше някоя тУтАировка и хубава кола и щеше да му се хвърли на врата Grinning Tака както ожесточено се карат,е ей така започват големите любови! Simple SmileЧовек ,който ти е безразличен,не се караш с него,не го отразяваш изобщо.

# 1 413
  • Мнения: 1 807
Тя е първична и избухлива, а той е по- спокоен и склонен да я търпи. 
Не забелязах да е склонен да търпи, но иначе е по-спокоен, да, имам чувството, че докато говори ще заспи😂

И аз не мисля, че я търпи - може да не вика, но това не означава, че не е възмутен от всички нейни действия и реплики и че не  мрънка порядъчно срещу тях. Ако търпеше - още след първото - "само по бузките" щеше да се съобрази и повече да не коментира - той орева света и го превърна основна тема на разговори. Ако приемаше всяко нейно разсъждение - нямаше да се чуди как да й се подиграва и да я "разобличава" колко е меркантилна като измисля смешни сценарии за баничарки, разядки или пък - искам да те снимам пред нещо "луксозно". Отделно го видях няколко пъти първи да напада - първи той й каза, че е за психолог и психиатър едновременно, след което тя му отоговри - аз поне имам детенце! Никифор не само, че не я търпи, но и той изпитва отвращение към нея.

# 1 414
  • Мнения: 126
Имаме две нови визии, две! Честито на всички! (въздъхвам с облекчение)

# 1 415
  • Мнения: 6 611
Като се гледат реакциите в страницата на предаването във ФБ, май се оказва, че има доста простовати непретенциозни женици, готови да търпят льольото, а някак изпълнителните директори и заможните зъболекари, готови да търпят Василена, липсват.

# 1 416
  • Мнения: 99
Когато човек е обиден и е засегната гордостта му, както и когато е имал високи очаквания и предварителна визия, на това което му предстои е нормално да бъде изнервен, жлъчен и от гняв и обида да каже най острите думи, които му идват наум с цел да засегнат другия. Но ако си бяха дали шанс да изпитат симпатия един към друг като хора, той винаги можеше да иде на фитнес, да промени стила си, а тя да разбере, че не всичко се постига само с външност, че е неоходим баланс. Обвиняваме ги за първичните им реакции, а ние самите от един два епизода сме си извадили генерални изводи за тези хора. Василена и Никифор са типичните представители на днешната действителност - нямаме време и желание да даваме шанс, на който и да е, я само е казал нещо не как трябва или не оправдае височайшите ни представи. Погледнете представителите на по- старото поколение - Светозар и Таня, проявяват уважение един към друг и са се съсредоточили да търсят един в друг качествата, а не недостатъците, които всички имаме, уважение към близкия.

# 1 417
  • Мнения: 434
Аз пък си мисля, че Василена и Никифор като характери добре се допълват. Тя е първична и избухлива, а той е по- спокоен и склонен да я търпи. От друга страна тя със своята енергия може да му даде добър старт да излезе от тази мудност и да се амбицира да постигне повече професионални успехи.
И аз смятам нещо такова,само ако той беше посещавал малко поне фитнес залата и имаше някоя тУтАировка и хубава кола и щеше да му се хвърли на врата Grinning Tака както ожесточено се карат,е ей така започват големите любови! Simple SmileЧовек ,който ти е безразличен,не се караш с него,не го отразяваш изобщо.

Даа, съгласна съм! Simple Smile има много любовни истории, които са започнали с това как жената си мисли : "Мани го тоя плебей, аз съм нива над него" Аз имам и една друга теория. Василена не изключва факта Никофор да е мъжа за нея, може да я привлича на подсъзнателно ниво. Но тя за себе си е тоооолкова втрещена от факта, защото външно не го приема, че се държи нервно, неуравновесено, бясна е, сърдита е вечно. Бясна е на ситуацията, а може би и на някаква скрита в себе си истина, че може да си падне по мъж като Никифор. Затваря се, отблъсква го, просто за да се отдалечи от тази мисъл:)

# 1 418
  • Мнения: 3 761
Василена избухва заради него, освен че не може да говори, той и не слуша,може ли два пъти да я пита ходила ли е в Кипър. Докато тя беше в болницата не можа ли той да прочете нещо в гугъл ,за да има теми за разговор. Седнал той и чака да и дойде музата на Василена да го нацелува. Същото ще бъде и с това,което предложихте да му вдъхне тя енергия за работа. Тя ще трябва да му я измисли ,да я създаде и т.н. Никифор няма живец . Тя ще трябва да го мъкне и ще бъде пак глава на семейството, да си го има за красота ли

# 1 419
  • Мнения: 99
Обкръжена съм от двойки приятели, които в началото бяха на овца, тъпо парче, куха лейка, егати простака, не моа да го трая, а сега са мечо, коте и с по две деца. Затова и съм се научила да не прибързвам, защото никога не знаеш, кога точно някоя ситуация, поглед и дума ще запали искра.

# 1 420
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
Като се гледат реакциите в страницата на предаването във ФБ, май се оказва, че има доста простовати непретенциозни женици, готови да търпят льольото, а някак изпълнителните директори и заможните зъболекари, готови да търпят Василена, липсват.
Те просто не висят в подобни страници Wink

# 1 421
  • Мнения: 36 979
Познавам зъболекари (в множествено число) и не ми изглеждат богати... Може би в София...Тук, в Плевен на всички доходите не са много високи...

# 1 422
  • Мнения: 1 807
Познавам зъболекари (в множествено число) и не ми изглеждат богати... Може би в София...Тук, в Плевен на всички доходите не са много високи...

Зъболекар е много хубава професия с добри доходи, но не означава непременно, че си супер богат - освен ако не си собственик на някаква дентална клиника, в която правят много скъпи процедури.

Освен това има много хора с добри доходи без да са зъболекари  и хирурзи и без да е необходимо да са учили много - един монтьор, който ремонтира коли в собствения си гараж може и повече да си докарва - ако му се отдава и има малко късмет да завърти клиентела. Какво й пречи на Василена да си намери някой с подобна професия или пък вносител на някакви хранителни добавки тип фитнесманяк или пък търговец на нещо си - има много мъже, които внасят парцалки, маратонки и имат 2,3 физически магазина или онлайн като нейния. Не вярвам, че само жените са станали повърхностни и имат кифленско поведение - пълно е с мъже, които също не са нобелови лауреати и интересите им се свеждат до етикета на тениските и марката слънчеви очила.  Пък и Василена не чак толкова елементарна - с по-подходящ човек, би изглеждала далеч по-нормално. И за Никифор важи също.

А за това как само Таня и Светозар постъпвали адекватно и си давали шанс (симпатизирам им), обаче съгласете се, че на тях им е най-лесно да си дадат шанс! Simple Smile Първо избора на специалистите е най-близко до това, което са очаквали, второ - те вече няма какво да губят, намират се в края на активния си живот и дори да започнат нещо с неподходящ човек - нито това ще им спре развитието в кариерата, нито ще им попречи да имат деца и семейство, нито ще им е спънка да градят някакви материални придобивки - всичко това те вече са си го направили и то с подходящ човек - за сега им остава само да имат малко късмет и да преживеят с добра компания спокойно старините си. Никифор и Василена обаче са на възраст, в която тепърва трябва да градят - дом, семейство, кариери, имущество, още има какво да взимат и учат, още какво да създават, обаче вече усещат, че часовника тиктака и времето и възмонжностите стават все по-ограничени. Една тяхна поредна грешка(връзка с неподходящ човек) би ги лишила от това да постигнат всичко, което искат в живота си - за това на тях им е много по-трудно да дадат шанс, на човек, който им се вижда като неподходящ.

# 1 423
  • Мнения: 9 162
Днес си купих вестник и там имаше за предаването и двойките статия. Пише, че още не са свършили снимките и сега се заснемат финалните епизоди. Две от двойките били и в този момент още заедно. За третата май не е.
Колкото до Василена, че викала и т.н., защото била недоволна и разочарована от Никифор (след като го видяла), еми не е точно така. Когато се обличаше за сватбата се тръшкаше и оплакваше от приятелките си, че ги няма около нея. Като тръгваше да се качва в колата се тръшкаше и тропаше с краче " Не се харесвам, не се харесвам". С това настроение и отиде. В колата беше тягостно, кумата се чудеше как да я разведри, а тя стоеше навъсено и нацупено.
Така, че още се снимат, поне според статията епизодите.

# 1 424
  • Мнения: X
И аз хвърлих поглед на коментарите на страницата на предаването във ФБ, е толкова заблудени хора на едно място няма. Повтаря се до откат след като Василена не харесала Никифор защо казала "ДА" и се омъжила за него, и защо тръгнала с него за Кипър след като не го понасяла. Тук-таме някой отговаря, че има солени неустойки и фактически участниците нямат избор до края на снимките, но заблудените спорят ли, спорят - че не било така и дори "специалистите" казали, че Василена имала избор дали да тръгне или не за Кипър. И сега рефренът е, че уж детето ѝ болно, а тя тръгнала за Кипър, защото е на аванта. doh

Общи условия

Активация на акаунт