КГБ = Клуб на Готините Баби - 195.

  • 44 707
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 054
Весел Великден!

С половината рода празнувахме вчера. ММ отиде сутринта на работа, а аз реанимирам.
Така де - празник е!
Хубав ден на всички!

Сега видях снимката. Янче, Здравунке! Много сте готини!!!! Внуците  пораснали, ама вие - не Wink

# 661
  • Мнения: 5 367
Здравейте! Благодаря на всички за великденските пожелания!
Вече ви честитих Възкресение, а сега ви пожелавам приятна почивка. Заслужихте си я. Шетахте, козунаци правихте, курабийки майсторихте, яйца шарихте и сте изморени.
У нас обядът мина приятно в семеен кръг леко и ненатоварващо с излишна  кулинария. Следобед четох, дремах и днес пак така.  
От счупените и неизядени яйца направих една разядка със сирене, лук, червен пипер и олио. Останалата дроб-сърма ще префасонирам на супа. Много обичам такава.

Тану, следвам твоя пример за реанимиране, макар че изобщо не се изморих от приготовления. Една манджа във фурната и салатата, козунак от магазина и така си стои , малко яйца. Внучката черпи с торта за РД. Нищо друго
Маринке, прочетох разказа. Има доста за размисъл.
 Янче, хубава среща!
Фло, не съм преяла, но след 55 дена пости ( от 4 март до 27 април), стомахът ми е леко претоварен. Днес съм на сирене, домат и таратор, за да си влезе в ритъм.
Приятнен следобед! До скоро със здраве!

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 14:49 от K.A.G.

# 662
  • София
  • Мнения: 16 158
Янке, много сте хубави всички.
Пуберите много пораснали. Криско ми се вижда променен.
Аз да се похваля сама. Агнешкото с пресни картофи стана много вкусно според вашите указания. Щом и Пл. го одобри - крехко и сочно останало. Но не посмях през нощта да го пека на 100 гр. Че нали съм на 12 ет, ако стане пожар няма как да избягаме. Кухньохола е преходен към спалнята, а печката е до вратата му. Пожарникарските вишки в София са до 9 ет. Ние в небостъргачите - да се оправяме. Затова го пуснах сутринта в 5.30 ч. и до обяд пак бавно се изпече. Хареса ми ефекта на  хартия за печене и фолио едно върху друго. Сега ще продължа експериментите с пилешко и свинско.
Вчера се мотах из Джъмбо и видях, че там има двойна ролка - отгоре алуминиево фолио, а долната страна хартия за печене. Имаше и на Фино, и тяхна марка. Но се замотах по други неща и забравих да купя.
Сега отивам да оползотворя останалите яйца по рецептата на КАГ. Но ще им сложа и сирене за мазане - изобщо почисти хладилника ще е.
Въпрос към  зъборекарките - може ли да ме боли зъб, но него го няма. Изваден е отдавна, а от снощи ме наболява. Първо беше като пробождане, после тъпа болка. Сега е само от време на време. Гледах венеца, не е възпален. Хммммммммммм........

# 663
  • Мнения: 641
 Христос воскресе, готини баби!
Преди малко си изпратих децата и сега чакам да ми се обадят като се приберат.
Много весело си изкарахме. Внучетата поотраснаха и много си играят...поскарват се и пак започват с игрите.Не искаха да си тръгват, искали да ходят заедно при баба на градина. Мъчно ми е, че вече лятото ще са пак заедно.
Щерките сами си слагаха храната за вкъщи, останалото с дядо ще дояждаме.

# 664
  • Мнения: 894
Христос Воскресе мили дами!
Честити празници Честит Великден!
И при мен еуфорията отмина ,яйця ястия супи,всичка беше вкусно на световно ниво.Събахме се у зълва ми ,половината деца по моретата другите при нас така само да са живи и здрави.Днес мързеливо и само на кисело мляко храна има за още един Великден .Утре пак ще ми се прияде.
Янче Здравче,видях ви на снимката ,много поранали внуците ,а Анжелка е направо голяма госпожица,да са живи и здрави.
Айша ако си хапвала по твърди неща и си натоварвала празното място  ,т.е. венеца може да се е травмирал .Ако не спре болката една снимка дали не е  останало коренче.
Аз продължавам с филмов маратон.
Приятна почивка!

# 665
  • Мнения: 109
Честито Воскресение! Любов и доброта да бъде!

На края на почивните дни вече, не успях да си почина... но нищо. Затова пък си имах скъпи гости  Laughing
Заедно боядисвахме яйцата в събота - малката сладуранка през цялото време си стоя в шезлонга и ни наблюдава, говори ни, смя се Simple Smile А на Великден си избра синьо яйце

Днес пък ходихме на Шкорпиловци - морето беше разкошно - спокойно, гладко, бистро... И топло беше, без малко да открием сезона Simple Smile

Янче, Здравче, видях ви - ами те вашите сладури много пораснали  Party

Айша, добре сподели за тази двойна ролка, мерси, ще потърся в Джъмбо

Хубава вечер, в очакване на следващата порция празнични дне  Grinning

# 666
  • Мнения: 18 736
Христос Воскресе и от мен ,дами!
Вече поех въздух  и  мога да се обадя.Впечатлена съм от внуците та Здравунка и Янка , дано дочакам да видя и моите толкова големи.А иначе и сега ме впечатляват ,   избухва смях, търсят ме , харесаха си подаръците за празниците и си ги носиха, няма  непрано ,няма  6-5  че и 4, върху другите дрехи   и това на баба.Една къса рокля бях взела  и  ми хареса ,че то вече едни дълги  носят, а е кеф  до дупето на  малко дете  и спортен костюм ,  блузата  не се свали до тръгване.Добре че бе и ветровито и  събличат  по навик горинте дрехи . Бях споменала, че ще освободя хамбара за игра и   след питане   се сговорихме с чичото и    всичко че изнесено , измито , готово. Но  духа, прави течение , чак като свият жеги ще застеля и аз ще играя там с тях ,става готино, хладно от течениетото тук стига 38  градуса.Трябва да измисля място за буркани  и да освободя  и другия хамбар ,всеки да си има.Простирахме и събирахме пране заедно ,  изпочупихме яйцата, но  не ядоха нищо ,та  се наложи да готвя картофена гозба накрая , дано хапнат като стигнат.От емоции или баба е забравила да готви, но козунак ядоха , биксвити , таратор не обичали , не знам какво още не искат.
Другата седмица сме на рожден ден , подаръците са готови. Баба облича новия кат и тръгва.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 21:33 от Бор_яна

# 667
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
Борянке,  дано доживееш да ги видиш тинейджъри!  Ама от сега да те предупредя,  че не е лесно!  Днес Здравка се убеди! То са хормони,  то са собствени мнения,  то са отговаряния..... Сменят се настроения, виждания.... Абе,  един сложен период!
Доби, аз защо ти нямам номера?!  Моля напиши ми го на лични!
Колкото до внуците ами и аз се изненадах - Криско по-висок от мен!
Иве, на следващата среща може да дойда с Анжелка- ще я видите!

# 668
  • Мнения: 18 736
                                Във фейсбук постнах клипче , било от съдебен спор ,не знам излъчено ли е или предстои.Имаше един с дирикторката ,бивша ,на училището, заради починалото в клас дете,но нали нямам тивилизор, не гледам.Това написах нарочно така ,но иначе допускам много грешки ,като се прочета повторно , но на момента не виждам нито една колкото да се зверя.Допускам обяснението за жълто тяло , дето замазва картината и дава впечатление  че всичко е редовно ,   но не знам на какво се дължи  , в ума ми всичко е правилно , на екрана не винаги,особено когато съм преуморена ,много гаф правя. Извинявам се де...
А Ванко Кравата е на клипа , няма крави човека ,той  е  кравата,съсед , на другия ми двор , през няколко къщи до нас.Да видите какви е деца родило нашето село юнашко , ети тва ми е средата наоколо. За това вися  да съм сред нормални хора  в нета,  как се общува с този.Не всички са като него ,но са голям процент.

# 669
  • София
  • Мнения: 8 436
Хайде ставайте, поспаланки!
Като станах слънце грееше, сега се скри, а до обяд може и дъжд да завали...Нали казават, че денят се познава от сутринта, а синоптиците друго казват. Да видим кой ще познае -  Nature Sunny Nature Partly Sunny umbrella
Днес няма да тръстича. На обяд имам среща с кумата ми и най-добрата ми приятелка от военните семейства. Дружбата ни е над 43 годишна. Ще си изкараме весело!
Желая ви спокоен ден! Hug

# 670
  • Мнения: 344

    Добро утро бабетки!
 Страхотни празници! Мама имаше да пише и превежда някакви работи и ние с Ники се наиграхме,нацелувахме и напапахме със сладкиши! Имаше яйца, дроб сърма и агнешко.Всичко както си трябва. Както щяхме да сме само двамата с ММ и дъщерята пристигна с внука и сина дойде с приятелка.Беше пълно и на масата и около нея. Само дето с ремонтите закъсняваме, но "Времето е наше". Следващите три дни ще наваксаме.
   Това е при мен. Хайде да поработя ,ще седмицата е къса,а работа много. Утре ще си мия прозорците. Май аз съм най-мързеливата баба.
 Успешна седмица,мили момичета!:sparkling_heart:Sparkling HeartSparkling Heart

# 671
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
Бабетке, по- мързелива от мен не си! Аз бях гостенка на щерката и за празника един ориз направих и една салата! Всичко друго си беше дело на щерката. Сега вече сме във Варна и още нищо не съм готвила.... Ще го измислям след обед. Вчера беше един интензивен ден: преди обяд на търлата. За тези, които не знаят какво е - вид панаир! Децата се налюляха на разни люлки.. Колкото и да са големи са си деца още! Ние със Здравунка се наговорихме и откарахме към три часа. Прибрахме се към 14,30,  направих една баница набързо и като хапнахме се изнесохме към гарата. Още нямам пенсионерска карта, та си платихме цели билети. Сега мислим на трети след обяд да си отидем до Кубрат. Хем ще си взема документа и задължително ще си изкарам карта за влак. Ако изкарам карта и на детето ще ми излиза съвсем евтино пътуването!

# 672
  • Мнения: 1 065
Здравейте
Пътувам и използвам времето да ви изчета.
Мързелът ли си мерим Simple Smile, аз съм на първо място ! Не можете да ми вземете първенството! Simple Smile  Wink  
Бях на гости, едно яйце не съм боядисала, да не говорим за козунаци и манджи разни Simple Smile. Изкарах прекрасно, ядох, пих и се веселих Simple Smile.  И с армагани ме изпратиха дори, да си хапна и в къщи, да не заслабна Wink.

Янушка,  защо  не са ти казали, че по ж.п. транспорта може да пътуваш с пенсионото решение ?  Аз пътувам така, ползвам 50% намаление ня билет за  влак, като при закупуването му  нося и показвам решението за отпускане на пенсия.

Много ми трепка, като пиша.
Ще продължа от къщи.
Хубав ден и да ви е сладък обяда Simple Smile !

# 673
  • Мнения: 18 736
Заинтригувана съм с пътуването.Като съм пенсионер по болест от 1996 и нямам ново пенсиониране но имам възраст  какво да направя да пътувам евтино или не може?Току виж пък по влак ми понесло пътуване?Който не е опитал не знае , аз не съм и не знам, едно време тракаше  влака редовно с мен.но вече не е едно време. Някой дава ли  ново решение  по възраст или трябва да искаш?То все викам,че нямам време но не се знае,  току съм чукнала и стотака, то болната жена нали се знае...

# 674
  • Мнения: 1 065
Борянка, сигурно може и с решението за пенсия по болест. Ако не, в пенсонното може да си вземеш документ.

Борянка, говорих с кондуктор.- трябва да си вземеш преравнено решение за  навърщена пемсионма възраст.

Още - един мъж сподели, че жена му е пенсионерка и има и телково решение.
От социалните си е взела документ, който и дава право на 2 безплатни пътувания в страната за една година.

Отиди в социалните и говори.
Не си струва да не си ползваш малкото привилегии, които ни дава третата възраст Simple Smile

П.п  Да споделя какво прочетох -
Не могя да го скрия, извинения.

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 12:49 от djily

Общи условия

Активация на акаунт