Американски колеж - петнадесета тема

  • 20 058
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 4 990
И дори да сте резерви и ви поканят за записване  на "второ повикване" пак ще имате прави на финансова помощ. Колежа не поставя учениците си в неравноправие!

# 91
  • Мнения: X
Ще коментирам пост на потребител Ella1020 от 12.02.2019 г., 18:02 "Доколкото помня от дните на отворени врати, последната дата за записване (ако си поканен) съвпада с датата на излизане на второ класиране за гимназиите. "
Това означава ли, че не можеш да изчакаш второ класиране за държавните гимназии, а трябва да се запишеш преди това? И това важи за първите 2x100 поканени? Резервите ще имат възможност да изчакат и второ класиране за държавните гимназии, ако е така?
Оф, доста съм се пулила на съкращението ДГ. Имам малко дете и за мен ДГ означава детска градина, ей, така и не успях да разбера какво се има предвид с първо класиране в ДГ. Добре, че написах, хаха.
Аз специално не съм напрегната, а просто изморена. Ние ще кандидатстваме за финансова помощ и явно няма да е толкова просто. Подхванах темата, понеже някой попита и се вмъкнах в дискусията, а не че бързам за някъде. Изобщо не съм гледала никакви срокове за момента, знам само датите 17.06 и 20.06 за НВО /дали бяха такива изобщо?/.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 15:32 от Анонимен

# 92
  • Мнения: 8 133
Спокойно, още с първо класиране ще си намислите какво да правите! Второ класиране обикновено е достатъчно предвидимо, че да знаете какво може да очаквате Hands V
Второ класиране някога излезе в последния ден за запсиване в АК, имаше и тичащи в последния момент да се запишат, единици Hands V
Ама наистина, намалете малко стреса, само март месец сме още, до юни ще изперкате!  

...Оф, доста съм се пулила на съкращението ДГ. Имам малко дете и за мен ДГ означава детска градина, ей, така и не успях да разбера какво се има предвид с първо класиране в ДГ. Добре, че написах, хаха. ...
Е, все пак в тема за гимназиална степен обсъждаме, не в детскоградинска Wink

Не, няма да е сложно: Още на първо класиране в ДГ ще знаете сумата на финансовата помощ и устройва ли ви или не. И спрямо класирането в ДГ и информацията за фин.помощ ще вземете информирано решение. Никой няма да ви извива ръцете да подпишете договор без информация.

# 93
  • Мнения: 27
Здравейте.

Имам питане по отношение на таксата - вече от няколко места чувам, че децата приети след I класиране плащат по-високи такси - има ли нещо вярно? Не намерих подобна информация на сайта на колежа.

# 94
  • Мнения: 8 133
Здравейте.

Имам питане по отношение на таксата - вече от няколко места чувам, че децата приети след I класиране плащат по-високи такси - има ли нещо вярно? Не намерих подобна информация на сайта на колежа.
Това пък откъде се чу? Пълна дезинформация!

# 95
  • Мнения: X

...Оф, доста съм се пулила на съкращението ДГ. Имам малко дете и за мен ДГ означава детска градина, ей, така и не успях да разбера какво се има предвид с първо класиране в ДГ. Добре, че написах, хаха. ...
Е, все пак в тема за гимназиална степен обсъждаме, не в детскоградинска Wink
Ами така де, толкова и съм се замисляла, набързо съм минавала тези постове.
То даже и детска градина не значи, защото са ОДЗ-та. Ама на - това ми е била първата асоциация.

# 96
  • Мнения: 27
Здравейте.

Имам питане по отношение на таксата - вече от няколко места чувам, че децата приети след I класиране плащат по-високи такси - има ли нещо вярно? Не намерих подобна информация на сайта на колежа.
Това пък откъде се чу? Пълна дезинформация!

От родители на деца приети миналата година на II и III класиране - плащали по-високи такси, защото децата не влезли на I-во. Дъщеря ми зяви, че ако я приемат на следващо класиране няма да се запише заради по-високата такса - не и се вижда справедливо.

# 97
  • Мнения: 5 425
Здравейте.

Имам питане по отношение на таксата - вече от няколко места чувам, че децата приети след I класиране плащат по-високи такси - има ли нещо вярно? Не намерих подобна информация на сайта на колежа.
Това пък откъде се чу? Пълна дезинформация!

От родители на деца приети миналата година на II и III класиране - плащали по-високи такси, защото децата не влезли на I-во. Дъщеря ми зяви, че ако я приемат на следващо класиране няма да се запише заради по-високата такса - не и се вижда справедливо.
Поредният трол, може би?

# 98
  • София
  • Мнения: 9 558
Здравейте.

Имам питане по отношение на таксата - вече от няколко места чувам, че децата приети след I класиране плащат по-високи такси - има ли нещо вярно? Не намерих подобна информация на сайта на колежа.
Това пък откъде се чу? Пълна дезинформация!

От родители на деца приети миналата година на II и III класиране - плащали по-високи такси, защото децата не влезли на I-во. Дъщеря ми зяви, че ако я приемат на следващо класиране няма да се запише заради по-високата такса - не и се вижда справедливо.

Проверете източниците си на информация. Няма нищо вярно в горното. Колежа обявява такса за обучение, има и критерии за намаляването и, сред тях няма изискване за прием на първо класиране. Таксата се намалява единствено при доказана финансова нужда.

# 99
  • Мнения: 1 970
Всъщност миналата година имаше второ , за разлика от по-миналата, но дали имаше трето класиране?  Като че ли не...
А това за таксите...
 
Сетих се за един строителен предприемач, дето обясняваше колко били прости франсетата.... Защото на Шанз-е-лизе толкова място били оставили от двете страни... Той ако бил щял да уплътнява, уплътнява...

Прости им Господи... Те не са виновни....

# 100
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Всъщност за това за таксите може да има следната логика. Отпускат се Х евра финансиране. От тях Х8 са за бъдещи осмокласници. Те се разпределят между всички подали заявление за стипендия. Защото ако разпределим У8 < Х8 и всички класирани и подали документи за стипендия се запишат, то няма да има следващи поканени и ще останат едни неразпределени Х8 - У8 средства, които няма да е честно да се алокират по други класове, или за други цели. Та, разпределят се Х8 средства. От всички одобрени за стипендия кандидати, потвърждават Z, на които сумарно одобрената стипендия е Z8 => се освобождават едни  Х8 - Z8  за разпределяне по поканените на второ класиране. В частния случай напълно възможно е Z8  = Х8 , или много близко до него. => поканените на второ класиране да не разполагат със стипендия. Обаче тези документи за стипендия се подават след всеки клас, така че даже и за 8-ми да нямаш, съвсем реален е шансът да имаш за 9-и, 10-и и т.н.
Скрит текст:
Критериите за отпускане на стипендия няма да коментирам. Моето семейство имаше една справедлива стипендия - в 9-и клас. Като се връщам назад си се чудя на акъла след като аз бях по майчинство, а мъжът ми безработен през една част от времето за което се искаха доходи за 8-ми клас и ни оцениха тотално неадекватно, с какъв акъл се хвърлихме да плащаме. Ама на - мерак беше на детето, отстрани изглеждаше уау, бяхме започнали да излизаме от финансовата дупка и вярвахме, че срещу нас има разумни хора.

# 101
  • Мнения: 8 133
Първите поканени за записване резерви са след крайната датата за незаписани, кандидатсвали за финансиране. Между тях може и да има деца с отпуснато финансиране, но са решили да се запишат другаде... не само заради размера на финансирането. От поканените на тези места, не всички ще кандидатстват... Съгласно тези сметки, може и тези "остващи пари" да се разпределят на по-малко кандидати Hands V

# 102
  • Мнения: 15
Първите поканени за записване резерви са след крайната датата за незаписани, кандидатсвали за финансиране. Между тях може и да има деца с отпуснато финансиране, но са решили да се запишат другаде... не само заради размера на финансирането. От поканените на тези места, не всички ще кандидатстват... Съгласно тези сметки, може и тези "остващи пари" да се разпределят на по-малко кандидати Hands V

Точно така. Има семейства на първо класиране, които се отказват заради финансовата подкрепа. В същото време децата, поканени на второ класиране, могат да получат по-голяма финансова подкрепа спрямо деца от първото класиране. При определяне на финансовата подкрепа водещо е финансовото положение на семейството, а не класирането на поканеното дете.

# 103
  • Мнения: 5 425
Финансовата подкрепа се определя от нуждите, а не от наличния за харчене бюджет. В който смисъл разлика между класиранията няма.

# 104
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 352
А какви са нуждите, доказваш доход ли? Предполагам, че са малко децата от "бедни" семейства, които кандидатстват. Логиката ми е, че всеки кандидатствал би трябвало да може да си позволи да плаща пълната такса.

Общи условия

Активация на акаунт