Птички пеят, слънце грей, ЮНСКО бебче вече не спира да подскача и лудей! Тема 5

  • 23 140
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Момичета, как сте с контракциите?Аз пия нутри маг 3×1.Четох,че бил по силен от магнерота и производните му.Не знам дали е така.Днес ходих при доктора и ми каза,че трябва да лежа само ходене до тоалетната само и магнезий няма как да ме спаси ако тръгне раждане.Стресира ме доста.Сега пък съм с едни тъпи болки на два пръста под белега от секциото.Има ли други мами като мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 81
Цоп в новата темичка Blue Heart
Видях в началото, че съм с неопредел пол на детето и за това да кажа, че съм с мъж Blue Heart

# 17
  • Мнения: 314
И аз съм с контракции да не кажа постоянни,но ми казаха че нямам скъсяване,омекване и разкритие .Пия магнерод 3×2  подобрение не виждам.Лежа максимално ,когато мога че с едно дете вече е трудно да е нон стоп.Днес съм за болничен и ще питам за други лекарства,че оная вечер 4 часа едни болки и стягания помислих си,че ще раждам ама бях сама с детето ,а спешния чак във варна и докато намеря кой да го гледа посред нощите ми мина Simple Smile. Малко остана,веднъж да влезем в 9тия

# 18
  • Мнения: 263
Здравейте момичета, страхотна е новата темичка. Чета ви отдавна, но не съм писала досега, защото съм от юлските мами. Видях че имате и такава графа обаче и може да включите и мен към възможните юнки. Според докторите нашата девойка трябва да дойде на 26.06, вместо първоначалното 04.07.

# 19
  • Мнения: 1 694
Аз съм с контракции от 4ти месец, пиех 3х1 Магнерич, обаче като смених лекарката тя ми обясни, че Магнеричът и Махнеротът били много слаби даже 3х2 да се пият, нещо не се усвоявал от тях магнезият. Като видя как ми става на топка коремът като легна по гръб и веднага го смени с Магнезиев Диаспорал по едно прахче на ден, действително ми намалиха контракциите, че бяха много зачестили- по над 10 на ден, което не е ОК

# 20
  • Мнения: 370
Благодаря за темичката!
Относно контракцийте аз имам от четвърти месец,въпреки че ми беше трудно да ги определя. Пия Биолектра и има резултат. Сега се случва рядко. Да Ви попитам нищо че ми е втора бременност,но с първата не съм имала контракций и съм секцио,когато бебо се „търкаля” пак ми се втвърдява корема но само където е бебо. Това контракций ли са? Хубав ден от мен!

# 21
  • Мнения: 6 559
Едва сега, в края на шестия месец, започнах да различавам кое е контракция, въпреки че от четвърти месец пия Магнерот. Корема става твърд на едно място и точно като топка. При мен също се получава, когато бебо се върти повече, предимно вечер като легна. Предполагам, че той ги предизвиква, защото през деня, когато съм активна и правя разни неща, не ми се е случвало. Някъде четох, че това били подготвителни контракции и напълно нормални и ако шийката е добре няма за какво да се притесняваме.

# 22
  • Мнения: 560
~desex~  комплименти за новата тема! Flowers Tulip
Привет на всички мами, които се включват сега! Simple Smile
Бебето е вече големичко и като се движи и протяга, ми се е случвало да ми стане топка от едната страна на корема и прилича много на контракция, защото става твърдо, но всъщност там има едно бебешко надупено дупе и като го потупам лекичко и се помества и изчезва Simple Smile)) Останалата част на корема е мека... Това ми се случи по време на преглед дори. Лекарят нищо не каза за контракция...

# 23
  • Мнения: 3 252
~desex~  комплименти за новата тема! Flowers Tulip
Привет на всички мами, които се включват сега! Simple Smile
Бебето е вече големичко и като се движи и протяга, ми се е случвало да ми стане топка от едната страна на корема и прилича много на контракция, защото става твърдо, но всъщност там има едно бебешко надупено дупе и като го потупам лекичко и се помества и изчезва Simple Smile)) Останалата част на корема е мека... Това ми се случи по време на преглед дори. Лекарят нищо не каза за контракция...
Абсолютно съм съгласна, и при мен така от време на време се събира на "топка" бебето (и при мен се случи на преглед и доктора ми показваше как главата му е между краката Wink и при мен като му говоря или го побутна се мести.

# 24
  • Мнения: 889
Благодаря за новата темичка Flowers Tulip
Като кг не съм мръднала от 2 месеца обаче като размер на корем вече все едно съм в 9ти месец. Бебка е изключително активна и ден и нощ направо вече всички вътрешности ме болят от ударите й. Сега започна с крачета да се запъва в стомаха ми и направо не мога дъх да си поема. В петък съм на 3ФМ и се надявам да й видим личицето, че миналия път не искаше да се покаже.
За обезкосмяването сега мисля да ги махна с депилатоар, че с бръснача вече ми е по трудно и така по голямата част ще ги махна по-лесно и за бръснача малко остава.

# 25
  • Мнения: 2 515
Благодаря за темичката desex Kissing Heart.
Минах днес ЖК, бебка е 980 гр, отговаря си на седмиците - края на 26гс. Води в норма, беше с пълно стомахче, пила е околоплодни води явно. Видяхме я пак забързо на 3д - но пъпната връв беше пред нея и малко я закриваше. 3та ФМ ще правя 32гс.
Мисля, че като не е твърд целия корем не е контракция. На мен рядко се случват контракциите засега, пия 3х2 магнерот. Миналата бременност пих нутримаг 3х1 и все си имах втърдявания.
Пак дадох МБ за изследване, но от днес почвам вагинален пробиотик,  свещички превантивно - Иделин Белиема.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 12:17 от Elsi86

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте и от мен, и благодаря за темичката....страхотна е 💖. Ние днес бяхме на 3ФМ и казаха че всичко е ок. Пирастнала е бебка вече е 1300гр. и е ок за седмицата 29г.с. Обаче е застанала седалищно, и е така от 5 месец още и явно не иска да се завърти. Поради това че е седалищно от доста време ми казаха, че в момента главичката е тясна и дълга, защото под ребрата няма място колкото в таза да се оформи по кръгла. Това ме притесни честно казано, но док каза че след раждането си заемат нормална форма на главата. Някой, който е имал подобен казус, да сподели моля Simple Smile

# 27
  • Мнения: 620
Dessex, благодаря за новата темичка 🤗. За обезкосмяването - ходя на кола от преди да забременея и съм много доволна, хич не ми се занимава сама. А за магнезия - нещо в неделя цял ден имах контракции и док. и на мен ми изписа магнерот 4х1... лежане, почивка, да видим ще има ли ефект. Аз обаче контракциите ги усещам като болезнено стягане ниско долу, като леки менструални болки, не просто като втвърдяване. Но и на мен ми се струва, че бебчо като се разиграе повечко, по-често ме пристягат.

# 28
  • Мнения: 232
На всички мамита от Пловдив препоръчвам йогата за бременни в Селена. Да се раздвижите малко... аз ходя вече от 1 месец и много добре св чувствам Simple Smile вие до кога мислите да работите?

# 29
  • Мнения: 256
Как са вашите бебчовци, шават ли много? Аз от една седмица съм в чудо. Поне по 2-3 пъти на ден хълцане, само да легна и се започва едно ритане, даже и в движение я усещам как шава. Колкото пъти стана вечер до wc и се буди с мен и се започва...

Общи условия

Активация на акаунт