Интересна ситуация - какво мислите вие?

  • 6 267
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 093
И на мен не-пиенето ми е твърд принцип, просто не ми е приятно и в компания многократно са ме обявявали за темерут, ама не ми пука хич. Обаче, понякога, за наздравица по повод, на празник, пийвам по една глътка, колкото за традицията Simple Smile Мисля че от една глътка нищо не би му станало, освен ако не е алергичен Laughing В неговия случай предполагам той не е бивш алкохолик, така че една глътка (буквално) не би му навредила. Примерите за пушенето от солидарност и яденето на кюфте тук не са уместни, случаят просто е съвсем друг.
И доколкото разбрах, дамата не знае, че той не пие, а виното е изненада като част от вечерята.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А тя като знае, че той има такива принципи, защо си е приготвила виното, само за да разбере дали ще се жертва той?

И така, тя го кани на вечеря в дома й, не знае, че той не пие абсолютно изобщо...приготвила е вечерята и разбира се бутилка хубаво вино...

Ако е пич мацката, трябва да го разбере и ако и е кеф да си пие сама, ако не - да не пие.
Какво толкова...
Когато никой в нас не иска шоколад, въобще пък хич не им се сърдя, да ти кажа...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 698
 Crazy

Моето мнение е: егати изродите има на тоя свят...  Shocked

Никога не би ми хрумнало, че да пия чаша вино означава да наруша някакви житейски принципи. Никога не би ми хрумнало и да карам някой да пие вино с мен, а ако не ще, да го обвиня в липса на кавалерско отношение.

PS. Никога не бих излязла втори път с мъж, дето не пие и чаша вино, ако ще да е... абе кой ще да е... Дори само да се чукне и да отпие глътка за наздравица би било достатъчно.

PPS. Не е коректно да се сравнява ситуацитя с подобна "ако единият пуши" - за доста различни неща иде реч.  Thinking

# 18
  • Мнения: 2 212
Аааа, моля да няма грешки, ние си спорим хипотетично, нито аз съм му наливала вино, нито той ми е отказвал, казах дамата примерно съм аз, ама не съм...моля да се има предвид  Wink

# 19
  • Мнения: 377
Човекът има пълното право да не пие, щом не иска. Ако бях на мястото на дамата, щях да си пийна самосиндикално, като закачливо му викам 'наздраве', от време на време Grinning

 Peace
На мен не ми пречи да си пия сама, пък на него може да му сипеш водичка в чаша за вино, ако се чувстваш неудобно.  Laughing

# 20
  • Мнения: 7 914
Аааа, моля да няма грешки, ние си спорим хипотетично, нито аз съм му наливала вино, нито той ми е отказвал, казах дамата примерно съм аз, ама не съм...моля да се има предвид  Wink

Отивам да се поправям! Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 047
   И какво му е толкова принципното че и темерутското и непривлекателното  на човек, който не пие?
  Просто е избор. Това не го прави по-малко мъж от останалите.

# 22
  • Мнения: 46 518
Не виждам смисъл да се насилва, ако съм на мястото на дамата няма да се обидя.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
цяла бутилка вино само за мен! ехааааааа, кой е този да го поканя на гости?

# 24
  • Мнения: 2 212
Уни, сто процента съм съгласна с теб, дори аз лично се радвам, че моя приятел (не този, с който спорим), с приятеля ми от подписа не пие алкохол твърд като мен, само понякога по случай биричка или вино...Честно казано аз съм против твърдия алкохол и много уважавам този приятел от казуса и избора му, но пък се дивя на това, че като със сигурност няма да има последствия от няколко глътки, защо просто не избегне неловкостта, в която сигурно момичето ще изпадне и то не за друго...ами защото аз примерно в такава ситуация бих се почувставала като алкохоличка на неговия фон...

# 25
  • Мнения: 7 186
Не бих се обидила. Мъжа ми също е пълен въздържател, просто не му харесва вкуса на алкохола. Покрай мен го научих да пие по малко бира и вино, но като се запознахме изобщо не близваше. И до ден днешен концентрат не пие. Даже се чувствах некомфортно, като излезем, че сама си пия и едно Наздраве няма с кой да си кажа, но никога не съм го насилвала.
В крайна сметка всеки си има предпочитания, аз също не бих пила нещо, което не харесвам, защо да си развалям кефа?
Освен това не намирам мъжете, които не пият за мухльовци или темерути.
За сметка на това аз пия и за двамата. Hug
А дамата щом е знаела, че той е въздържател е било редно да купи безалкохолно, сок или каквото там пие господина. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 638
Според мен, когато се предлага алкохол, първо трябва да се попита.
Така и ще се избегне неловката ситуация.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
PS. Никога не бих излязла втори път с мъж, дето не пие и чаша вино, ако ще да е... абе кой ще да е... Дори само да се чукне и да отпие глътка за наздравица би било достатъчно.
Аз също и за това написах, че е темерут.
Имало е ситуации, когато ми се е налагало да преглъщам месо Sick Ей така- да не правя впечатление и да не се набивам на очи... Това понеже стана въпрос за вегетарианци.

# 28
  • Мнения: 779
Принципно, е много хубаво да устояваш позициите си .
 Обаче аз лично не бих могала да се справя на първа среща без чашка винце или поне биричка  Mr. Green , отпускащо ми действа и ако мъжът до мен не пие ще ми е още по сконфузно. Най- вероятно втора среща няма да има.

# 29
  • Мнения: 2 212
Лейди, не си ме разбрала - тя не знае и се е получило затова така....в никакъв случай не бих карала някого даправи нещо насила, нито бих се обидила...
Дори самата аз съм изпадала в такава ситуация и то често относно твърдия алкохол, като се съберем някъде с приятели и те започнат с алкохол все казвам, ама по никакъв начин мен не ме притеснява това, дори напротив! За приятелите мисля, че също не ги притеснява!
То най-тъпото е всъщност да правиш нещо само защото всички останали го правят!
 
Освен това не намирам мъжете, които не пият за мухльовци или темерути.
За сметка на това аз пия и за двамата. Hug

Както вече казах и аз - напротив, безкрайно много ги уважавам!

Общи условия

Активация на акаунт