Кюретаж и забременяване след това - тема 80

  • 29 458
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 391
Evtixia, на кой ден от цикъла те гледа доктора?
Антралните фоликули, тези на които според него не са ти богати яйчниците, се броят на 2-3ден от цикъла.
Назначи ли ти някакви изследвания?


аз съм 13-14 ден от цикъла, точно 2-3 дни преди ову. Назначи ми хормони да пускам... ама наистина съм в лек шок.

# 556
  • София
  • Мнения: 7 491
Ако искаш достоверна оценка, отиди на 2-3 ден от цикъла при репродуктивен АГ, дето да знае какво гледа и какво брои. Комбинират се ехографски преглед + хормони. Може да пуснеш и АМХ за оценка на яйчниковия резерв. Всеки месец антралните фоликули варират, има и ановулаторни цикли, което е съвсем нормално.

На 14 ден от цикъла се проследява доминантен фоликул и овулация.

# 557
  • Мнения: 391
Ако искаш достоверна оценка, отиди на 2-3 ден от цикъла при репродуктивен АГ, дето да знае какво гледа и какво брои. Комбинират се ехографски преглед + хормони. Може да пуснеш и АМХ за оценка на яйчниковия резерв. Всеки месец антралните фоликули варират, има и ановулаторни цикли, което е съвсем нормално.

На 14 ден от цикъла се проследява доминантен фоликул и овулация.

Благодаря много заизчерпателния отговор! Може ли да ми дадете някакво обяснение на това, което каза, че яйчниците ми са намалили размера? наистина съм шокирана, съжалявам за въпросите си. Определено ще взема мерки. Благодаря!

# 558
  • София
  • Мнения: 7 491
И на мен ми го е казвал случаен АГ. Репродуктивните имат повече опит и знаят какво да гледат. И имат по-добра техника.

Не се притеснявай, просто ако се притесняваш или ако забременяването се бави, отиди при репродуктивен АГ. Може да е нещо елементарно, което обикновено АГ не може да види и прецени.

# 559
  • Мнения: 391
И на мен ми го е казвал случаен АГ. Репродуктивните имат повече опит и знаят какво да гледат. И имат по-добра техника.

Не се притеснявай, просто ако се притесняваш или ако забременяването се бави, отиди при репродуктивен АГ. Може да е нещо елементарно, което обикновено АГ не може да види и прецени.

Благодаря! Притесних се, защото януари бях в щерев, ей така на преглед, тъй като кюретажа ми беше октомври, а съм в чужбина и януари веднага отидох на преглед+цито. Уважам им просто течно-базираната, бях при Д-р Ралица ..../не й помня фамилията, избрах я на случаен принцип/, в последствие видях, че не е типичния репродуктивен, повече е ориентирана към следене на бременност, но все си мисля, че щом е в щерев, вижда добре на ехографа. Та... точно тогава бях в ову, тя дори броеше фоликули, помня много ясно как ми каза дори, че лигавицата ми е възстановена, да изчакам още 1-2 месеца и да започнем пак с опити, че всичко изглеждало добре на ехограф. Цитото ми беше дори една завидна 1-ва група, неочаквано приятна изненада за мен. Аз отидох главно, заради изминалия кюретаж. Все си мисля, че ако наистина се вижда, че не съм богата на яйцеклетки, щяла да ми го каже... знам ли??? Вече не знам и аз какво да мисля, но както и да е. Извинявайте, може би е доста извън темата, но просто се шокирах. 😳😳😳

# 560
  • София
  • Мнения: 7 491
Пак повтарям - в този 14 ден няма как да се направи подобно заключение. Наслушала съм се на въздухарски мнения на лекари, които ме преценяват по ЕГН-то, дори в големи клиники, да не ги споменавам без нужда. Истината е, че броят на антралните фоликули няма нищо общо с качеството на яйцеклетките и забременяването. Има момичета с почти изчерпан яйчников резерв и малко антрални, които забременяват спонтанно, има момичета, които имат резерв и антрални фоликули и въпреки това не могат да забременеят. Всичко е индивидуално и не бива да се правят прибързани изводи, още по-малко в неподходящо време. Отиди на второ и на трето мнение и тогава си прави заключения.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 23:17 от delisardeli

# 561
  • София
  • Мнения: 913
Здравейте, момичета.

За съжаление дойде и моят ред да се запиша в темата.
На 31г. съм, това беше първата ми бременност след точно една година опити. За съжаление приключи в 12+6 по медицински показатели.
На първата ФМ се видя малформация, несъвместима с живота, при което лекарската препоръка беше прекъсване. На следващия ден бях приета в болницата, дадоха ми Мифепристон и започна чакането. На по-следващия ден започна и процедурата по разширяване на шийката. Когато контракциите станаха непоносими и прокървих, ме вкараха в операционна за кюретаж. Всичко е приключило за 15 минути, на следващия ден ме изписаха.

Сега все още чакаме резултатите от хистологията и генетичното изследване за ембриона. След това предстои консултация с генетик, но като цяло за сега препоръката е да почиваме 2-3 цикъла.

Както всички знаете, това преживяване е едно от най-трудните в живота на една жена. Пожелавам на всички тук бързо възстановяване, скорошно забременяване и никакви проблеми след това! Заслужавате само прекрасни емоции от тук нататък! Heart

# 562
  • Мнения: 2 515
Буболеска 💜
Надявам се, че си по-добре. Много съжалявам. Sad

# 563
  • Мнения: 5 381
Буболесче, изтръпнах като видях, че си писала в тази тема.
Много, много съжалявам за случилото се. С теб почнахме заедно в темата за бебеправене и съм ужасно натъжена, че и двете трябва да продължим тук.
Нямам думи, а и знам, че каквото и да кажа сега няма да помогне.
Прегръщам те! Flowers Hibiscus

# 564
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Съжалявам, Буболеска, много ми е тъжно...
Ти също заслужаваш тази хубава емоция, пожелавам ти я съвсем скоро!

# 565
  • Мнения: 996
Момичета, аз вече съм напълно сигурна, че съдбата е решила не просто да се шегува с мен, а направо да се гаври!
Явно доста грехове съм натрупала в миналия и в този живот.
Днес имах среща с най-близката ми приятелка и реших да и споделя какво ми се е случило, защото с нея винаги сме се подкрепяли.
Преди да успея обаче, тя ми сподели, че е бременна в 8ма седмица с термин февруари. Точно както щях да бъда аз, ако не го бях загубила. Разбира се не и казах нищо за моята история, но в момента, в който се прибрах в нас изпаднах в тотален шок и рев.
И на всичко отгоре се чувствам като най-ужасния и незаслужаващ човек на планетата, защото дори не мога да се зарадвам истински за нея.
Цялото ми тяло и мозък са блокирали на 100%. 


Знам как се чувстваш,съвсем нормално е.
По-добре че не си й казала.

Това ми напомня на моята история с моята кръстница.
Оказа се ,че сме бременни по едно и също време ,септември 2016 с термин април 2017г.
Само че аз изтеглих късата клечка-прокървих,ужасни болки и се оказа,че съм със спукана тръба и извънматочна бременност.
Тя роди момченце ,а на мен ми трябваше още доста време докато си извървя пътя до целта и още няколко несполучливи опита до целта,но сега имам един малък мъж на 8м.
Всеки си извървява пътя,за някои по-лесно,за други не толкова,сигурна съм ,че всяко нещо е с времето со,друг е въпросът дали ни се чака и имаме ли търпението.

Търсете причините,не оставяйте нещата на случайността.

# 566
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Буболеса, съжалявам за това, което си преживяла. Аз съм на 29 г. и при мен се случи, в 13 г.с. + 2 д. ми беше кюретажа ... Има специална тема за жени, преживели аборт по мед. показания, ако искаш прочети и нея, пиши, ако мислиш, че ще ти олекне. Аз получих огромна подкрепа от момичетата в нея. Ние изчакахме 5 цикъла и тогава започнахме отново с опитите.

# 567
  • Мнения: 265
Съжалявам за загубите ви, момичета! Трябва да бъдем силни! И аз имам приятелка, която научи радостната новина, точно когато ме кюртираха и след няколко дена с радост и щастие ми съобщава, че е бременна. Почувствах се много тъпо, смазана, че аз не стигнах до пълно щастие Sad ..... и всеки път сега като я видя ми е много гадно, не знам защо. А не искам да ми тъпо, гадно Sad .Всеки път когато се чуем ми се хвали как е минал прегледа и т.н. Искам да се радвам и аз на нейното щастие, но по дяволите не става, смятам, че не съм лош човек, но нещата , които се развиха покрай мен ме направиха друг човек. Дано намерим сили, да продължим! При нас минаха 2 месеца от аборта, ще се пазим още 2-3 месеца и дано щастието и късмета да са наша страна .
Кураж, мили момичета! Този , който не е минал по този път, не може да ни разбере!

# 568
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Лара, аз мисля, че част от тези мисли (че сме лоши хора, заради това, че не можем да се зарадваме изцяло на чуждото щастие) са породени именно от поведението на тези хора. Не можеш да очакваш някой, който изживява такава болка, да забрави за преживяното и да не му се свие сърцето поне малко...
За мен и до този момент остава непонятно защо толкова много хора решиха, че дори и без да съм попитала, ще ми разправят колко били щастливи с децата си. Според мен е жестоко. Ако аз съм в същата ситуация, ще изкажа съжалението си от случилото се, за да не излезе, че го игнорирам и от там нататък ще си затварям устата и ще подбирам думите си.

# 569
  • Мнения: 532
Да не забравяме, че ако тези хора не знаят, няма как да ни предпазват! Аз имах случай с една ентусиазирана приятелка, на която сестра й бременееше, когато аз загубих бебо, тя знаеше и постоянно ми се хвалеше и пращаше снимки и накрая и направих доста груба забележка да се усети най-накрая, защото не е уместно! Просто не си мълчете нито за това, че сте били Б, нито ако някой не се усеща. Така ще избегнете такива подобни ситуации, поне с близките ви 🙂
Инъче не сме лоши хора, просто лоши неща преживяваме! Аз не мисля, че съм лоша, радвам се за другите, макар и с мъка в сърцето! Нека има бебета, нека има безпроблемно износени деца и щастливи мами! Нека бог дава и добро! И нашия ред ще дойде, ако ще и 10 пъти да се редим на опашката 😉

Общи условия

Активация на акаунт