Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 884
  • 760
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 10 601
Дани, оправяйте се бързо!
Ние вече оздравяхме. Но малкатанс тамифлуто поне не се влоши, макар почти седмица да си вдигаше темп.

Не знам какво се случва с децата при баща им, но малката всеки път отива с желание при него, а се връща с Много се радвам, че се прибрах при теб!
Като я подпитам туй-онуй, нищо притеснително не споделя. Странно ми е, все пак е само 2 дни там. (общо 4 в месеца)

# 556
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Дайктумберс,благодаря.Моя тъкмо днеска си мислех,че не е вдигал Т и докато чакахме при педи за няма и 5 минутки вдигна пак 39.Не знам докога ще е така,но тази седмица сме заедно двамата вкъщи и ще издивеем.

# 557
  • София
  • Мнения: 10 601
Зареждай всички анимационни филми и лягайте да гледате и почивате.
Времето ще е гадно, а като е болен и с учене не можеш да го занимаваш.

# 558
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Дайктумберс,филми съм заредила и телефон съм му разрешила по един час на ден,че ако му го дам за повече става още по невъзможен.За учене той сам изяви желание днеска след обяд и решава малко задачки.Утре,ако иска и е добре малко ще пишем,че всичко ще забрави иначе.А времето и хубаво да е не бих го водила навън болен,а и той без туй и сили няма.
Сега преди малко легна и заспа пак с Т 38.Дадох Нурофен и лекарствата,но дали от Ункадепа не знам сега спи и яко кашля и се дави.

# 559
  • София
  • Мнения: 1 626
Дайктумберс,благодаря.Моя тъкмо днеска си мислех,че не е вдигал Т и докато чакахме при педи за няма и 5 минутки вдигна пак 39.Не знам докога ще е така,но тази седмица сме заедно двамата вкъщи и ще издивеем.
Ей маймунке - да се оправя детенце Kissing Face Kissing Face Kissing Face
Много гаден тоя грип - дано го прескочим поне тази зима Hands Pray

# 560
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Линди,благодаря.Дано вас Ви подмине,че е ужасен грипа тази година.
Моя снощи му правих инхалация подред нощ,днеска пак сутринта.Т не е вдигал от снощи,но тая кашлица ме влудява.

# 561
  • София
  • Мнения: 9 646
Здравейте!
Дани, бързо да оздравявате!
Аз не знам даяли ви писах, че в края на януари приеха по спешност щерката в инфекциозна болница. Вирус някакъв, но остана неуточнен. Буквално два часа след началото на разстройството вече беше безумно обезводнена - имаше по 4-5 воднисти изхождания на час. Не било ротавирус, също резултатите от урина, кръв, фекалната проба били добри. Не е яла нищо особено. Така и не стана ясно какво беше, но след изписването още една седмица се борехме вкъщи с кашави изхождания.

Тя е на 6 г. Поведението и при нея не е ОК. В смисъл, че през повечето време се държи нормално, но я прихваща на моменти и изпада буквално в някакви нервни пристъпи когато нещо не й изнася. Мята предмети, замеря ни с тях. И ние ходим при психотерапевт. Ще видим какво ще стане накрая. Май на този етап няма особен резултат

Линде, би ли споделила кординати на психолога, който сте посетили? Коко платихте за едно посещение? Май няма да е зле и второ мнение да получа. Майка ми ми пълни главата с някакви щуротии за психично заболяване на детето, които психоложката категорично отхвърля. Аз също не мисля, че е за психиатър, но когато изпадне в някое от тези състояния ми минава през ума и на мен за психиатър. Страх ме е обаче да я водя за мнение при психиатър, защото си мисля, че там ще влезе в някаква картотека, че съм я водила с някакви съмнения и това може да й стои като петно в годините напред.

# 562
  • София
  • Мнения: 10 601
Не им остават никакви "петна", обаче няма смисъл. Големият на 5-6-7 така изпадаше в истерии, блъскане на врати, хвърляне на предмети. Вече започна да се владее повече.
Ние обиколихме повечко лекари, защото имаше доста симптоми за някакви проблеми, но всички се отхвърлиха. Отдавам го на липсата на баща, който да слага граници. Само с един родител е трудно децата да са "адекватни", особено ако са живели в съзнателно време с бащата.
Не знам как точно се постига, но гледай да не обръщаш внимание на изблиците, говори й е колко е добра. След време ще даде резултат. (макар че при нас вече е повече от 4 години, но виждам светлина в тунела)

# 563
  • Мнения: 1 024
Здравейте!Влизам в темата,за да се представя един вид,да се включа в тази общност на самотни родители, защото понякога ми е скучно.Разведена съм от няколко месеца,две деца имам, породени, момче и момиче.Големи образи са,обожаваме се взаимно,в момента живеем спокойно,по утъпкан път,ако мога така да се изразя.Както казах обаче, понякога ми е скучно.Те си играят заедно,много са задружни и се разбират.Вечер когато се приберем от работа и училище почиват,дописват домашни,а през това време аз или готвя или си седя сама, гледам тв,рядко говоря по телефона или си пиша с приятелка.Точно в тези моменти ми е скучно,не винаги има с кого да общувам.Всеки си има другарче, който няма,си има някакво занимание,няма кой да се разправя с мен.Какво да правя не знам,обичам да се смея,да се шегувам с приятели, обичам да говоря и да правя смешки.....ама сега,гредааа, сякаш никой не го интересува за мен и аз не разбирам защо се получи така? Благодаря,че ме изчетохте,ще се радвам да разбера как се справяте с такива моменти,ако ги имате....

# 564
  • sf
  • Мнения: 10 206
Добре дошла!
Ами имам и аз такива моменти, ама гледам да не унивам. Пиша във форума 🤣, чатя с приятели , често излизам с компания.

# 565
  • Мнения: 1 024
Чатя и аз,но нямам компания,все са семейни, разведените с приятели.Не унивам,не се самосъжалявам.Питам се само-все ли така ще е? Децата ми са малки,не искам друг партньор в момента,но и искам, малко,някой да ме забележи,ама си седя вкъщи

# 566
  • sf
  • Мнения: 10 206
След развода аз си намерих нова компания. С общите ни приятели от брака, не контактувам. Те спряха да ме търсят. Възобнових мое старо хоби и покрай него намерих нови приятели. Все мъже и все по-млади 🤣
Запиши се на някакъв курс, или танци или каквото и да е, което те радва.

# 567
  • Мнения: 1 024
Може би не е моментът,водя децата насам натам по уроци и тренировки, нямам време за мен.Рано е сигурно,все ще изскочи нещо, което ще ме заинтригува и ще мога да отделям време за него.

# 568
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Чатя и аз,но нямам компания,все са семейни, разведените с приятели.Не унивам,не се самосъжалявам.Питам се само-все ли така ще е? Децата ми са малки,не искам друг партньор в момента,но и искам, малко,някой да ме забележи,ама си седя вкъщи

И аз съм в същата ситуация, но честно казано не ми пречи. Търся си сега някакво спортно забавление, което да мога да включа и детенце, защото се гледаме сами.

# 569
  • София
  • Мнения: 10 601
Моите само се карат вечер, не ми се прибира😂😂.
Имам си приятелка съседка и си ходим на гости, по-често ние ходим, че тя си има мъж и се хилим до нощите.
Решили са да си купуват апартамент и ще се изнесат, отсега ми се реве колко ще ми липсва!
Събота и неделя често си каним гости или ние ходим, защото ни е скучно сами.

Общи условия

Активация на акаунт