Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 927
  • 760
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 063
Тц,никой не иска да идва напоследък,и аз не знам защо.Хем сега съм по-свободна от преди, когато бившия ми мъж живееше с нас и пречеше на събиранията ни.Буквално ни забравиха много от приятелите ми,всеки с оправданията си.С настъпването на пролетта, когато деня ще стане по-голям,си казвам че ще се променят нещата, повече ще се забавляваме и няма да ми е скучно.

# 571
  • sf
  • Мнения: 10 251
Ааа забравих, взех си кученце, малко след развода, като ми е тъпо, слагам слушалките и на разходка! 😁

# 572
  • София
  • Мнения: 10 627
Време е да си намерите нови приятели. Едната ми приятелка е съседка от квартала, децата ни са в един клас, другата ми е съседка, третата ми е приятелка, с която се запознах покрай бившия, бях колеги. След като се разделихме, тя силно го "осъди" за действията му и си останахме приятелки с нея. Друга приятелка ми е от форума, когато големият беше бебе и си правехме често бебешки срещи, дори още докато бяхме бременни и вече 10 години се виждаме доста често, макар че живеем далече.

Аа, имаме котка, като ми остане време да ми е скучно, влизаме в банята и я сресвам по 1 час😂.

# 573
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Папашка,добре дошла.
Аз също си намерих нови приятели след раздялата и като ми е скучно пиша с някой от тях или излизаме на разходка.Детето ми е първи клас и като иска помощ за нещо също му помагам.
Панди,да не е било от някаква храна в градината?
Ние вчера бяхме на контролен.Вече е добре,Т не е вдигал,хремата изчезна,но още прокашля.Педи каза,че това е остатъчна кашлица,гърлена и ще е така поне още седмица.Да му давам Ункадепа и да пръскам Тантум или Орофар и от Понеделник на училище.

# 574
  • София
  • Мнения: 10 627
Данаека, моите над 10 дни подкашляха. Давах им бронхо бимби, ма мноооогоо му вдигнали цената, бреее, беше 10 лв, сега го взех 16.50!

# 575
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Дайк,благодаря.Такова не съм давала,но не съм го и чувала.
Аз не знам дали казах тук,но на мен ми предстои операция по премахване на камък от жлъчката.Вчера ми се обаждаха,че съм планирана за Четвъртък,но ме искат в Сряда рано сутринта за изследвания.Малко съм се спекла и ме е хванало яко шубето.

# 576
  • София
  • Мнения: 10 627
Няма да се спичаш, всичко ще мине бързо и леко. Лапароскопска ли ще е?
Докато лежах в Пирогов, тези с жлъчката ги приемаха, оперираха и след 3 дни ги изписваха. Аз доста си полежах там, че моята работа беше малко между живота и смъртта (не заради жлъчка!) и много им завиждах. Особено на лапароскопските. А едно момиче го приеха, после решиха, че няма да го оперират и го изписаха.

# 577
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Дайк,безкръвна ще е.Ще ме оперират мен,че и камъчето не е малко.Преди 2 години е било 15,а сега е цели 27 мм.За две години почти двойно е нарастнало.Не знам и с каква упойка ги правят и затова малко ме е страх?На мен също доктора,който ще ме оперира ми каза 3-4 дни след това,че ги държат и ги изписват,а след това им дават 20 дни домашно лечение.

# 578
  • София
  • Мнения: 10 627
Пълна упойка. Но наистина са много леки безкръвните. Всичко ще мине спокойно, не се притеснявай!

# 579
  • София
  • Мнения: 4 144
Здравейте момичета,

Всички болни да оздравяват. Още малко остана от зимата и да се оправя вече времето, макар че то пак ще си продължат болестите.

Дани, няма страшно. Всичко ще мине за нула време. Важно е да се махне този камък и да се следиш след това по изкъсо и да следваш предписанията на лекаря.

Папашка, и аз покрай развода изгубих много "приятели", но не съжалявам. Така разбрах кой ми е бил истински приятел и кой само поради интерес е бил с мен, а друг който е бил заради бившия.
Но покрай развода преоткрих и доста стари приятели, колеги с които си станах адски близка, намерих си и нови такива покрай новото жилище..... не унивай. Явно ти трябва време да се отърсиш от развода и лека по лека ще намериш приятели. А когато имаш нужда да споделиш ние тук сме на среща.

Ние вече се пооправихме в новото жилище. Малката свикна и се чувства много добре. Има си стая, чувства се спокойна. Но на моменти яко ме ядосва като не иска да си я подрежда.

# 580
  • Мнения: 18 966
Аз се промених коренно след развода. Преди бях много общителен човек, след това се затворих напълно. Твърде голямо ми се стори предателството, за да мина нормално през него. Не съм искала, нито търсила нови приятели, а за старите да не говорим - останаха ми 2-3 истински приятелки и това е. Обикалях си сама с количката и децата из парковете, не говорех изобщо с други майки. Ходих на екскурзия и срещи с бивши съученици, някак си като ги познавам отдавна, с тях се чувствах добре, но не исках нови хора. При нас и работата с бившия беше обща, та и колегите не знаеха как да се държат с него, с мен - много кофти. Не е добре това! Но при мен се случи безвъзвратно, промених се. И досега нямам желание да се сближавам с никого истински в смисъл на приятелство, а минаха 8-9 години.

Но пък срещнах нов мъж веднага след развода, случайно. С него си излизахме понякога по заведения, когато децата бяха при другите си роднини. Купоните за празници ги караме често с неговата приятелска компания. Вече сме женени от 5 години и нещо, имаме и наше дете. Животът продължава Simple Smile

# 581
  • Мнения: 122
Пък аз след развода заживях. Буквално разбрах какво е да живееш. Да говориш с хората, без да се притесняваш как се шегуваш, после дали няма да има скандал на ревност, да си излизам по женски. Никога, никога не съм обичала свалките по заведенията, нито като мома, нито омъжена, нито след развода... Просто не мога да си развалям купона с разгонени пияни мъже и вместо да си танцувам, да отговарям на въпроси "откъде си, на колко си, кво работят ваш'те..."
И се случи така, че мъжете на семейните ни приятели, започнаха да си ревнуват жените от мен и да не им дават да излизат с мен, видиш ли, да не им дам акъл колко е хубаво да си разведена и те да го направят. Но за щастие баланса се случи от само себе си и в последствие даже мъжете им започнаха много да ми помагат с мъжки работи, когато бившия му казваше "нали тя искаше да се разделим, сега да се оправя".
Завързах и нови приятелства покрай децата и родителите им в детската, в училище, започнах да ходя на народни танци (водех и децата с мен)
Абе с две думи, аз се социализирах много повече след развода.
Със сегашния ми приятел се събираме и с други двойки да ходим на театър, на кино, редовно си каним гости, у нас е хан и винаги е много весело.
Абе живота е много хубав бе, момичета! 😊 Здрави сте, имате щастието децата да са при вас...живейте го тоя живот 😍😘

# 582
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 466
Скрит текст:
Пък аз след развода заживях. Буквално разбрах какво е да живееш. Да говориш с хората, без да се притесняваш как се шегуваш, после дали няма да има скандал на ревност, да си излизам по женски. Никога, никога не съм обичала свалките по заведенията, нито като мома, нито омъжена, нито след развода... Просто не мога да си развалям купона с разгонени пияни мъже и вместо да си танцувам, да отговарям на въпроси "откъде си, на колко си, кво работят ваш'те..."
И се случи така, че мъжете на семейните ни приятели, започнаха да си ревнуват жените от мен и да не им дават да излизат с мен, видиш ли, да не им дам акъл колко е хубаво да си разведена и те да го направят. Но за щастие баланса се случи от само себе си и в последствие даже мъжете им започнаха много да ми помагат с мъжки работи, когато бившия му казваше "нали тя искаше да се разделим, сега да се оправя".
Завързах и нови приятелства покрай децата и родителите им в детската, в училище, започнах да ходя на народни танци (водех и децата с мен)
Абе с две думи, аз се социализирах много повече след развода.
Със сегашния ми приятел се събираме и с други двойки да ходим на театър, на кино, редовно си каним гости, у нас е хан и винаги е много весело.
Абе живота е много хубав бе, момичета! 😊 Здрави сте, имате щастието децата да са при вас...живейте го тоя живот 😍😘
със следващият ти приятел ще е още по-добре. вЕрвай ми rotfImbo

# 583
  • Мнения: 18 966
Аз не съм била ограничавана и в брака, винаги съм си се чувствала свободна Simple Smile Затова всяка от нас е реагирала различно на раздялата Simple Smile

А за живеенето съм напълно съгласна! И до себе си имам мъж, с когото си пасваме много повече за много неща Simple Smile

# 584
  • Мнения: 122
Цитат на: ]със следващият ти приятел ще е още по-добре. вЕрвай ми
[/quote
Хахаха квото дойде. Аз може би съм си изградила механизъм за самосъхранение и не ги изживявам много драматично нещата. На принципа съм "всяко зло за добро". И когато съм с някой се раздавам много и обичам много силно, но като дойде време за раздяла, не страдам. Дано съдбата сега не ми прочете коментара и да ми затвори устата 🤣

Общи условия

Активация на акаунт