Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 730
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 9 534
Хора, не се подавайте на паниката. Така става по-лошо. Опитвайте се да мислите положително. Не мислете в посока "ами ако ... ". Мислете за настоящия момент и се опитвайте да спазвате мерките за хигиена. Аз също на моменти се усещам паникьосана и тогава става по-страшно. Щом съумея да се успокоя малко, нещата изглеждат не толкова зловещо. Най-гадно ми е в моментите, в които съм на работа, защото тогава мисля постоянно за хората вкъщи, но няма как. Правя каквото мога да се мобилизирам, защото ако се отдам на паниката още сега, то няма да ми останат никакви сили за по-нататък. Трудно е, защото по природа съм тревожна натура, но опитвам.
Бъдете смели и дано останем здрави!

# 736
  • София
  • Мнения: 1 626
А аз имам толкова работа, че буквално в 7 като стана и си направя кафе и до 2 не ставам от компютъра, а през това време малкия ми виси на главата с тетрадките и учебниците за да му помагам. Към 5-6 като приключа включвам италианската телевизия и лошо ми става. По RAI News денонощно се говори за Коронавируса. После пускам българската телевизия и ми става някак по-леко. Не знам защо. Някак си цифрите ме поуспокояват малко. Въпреки, че съм убедена, че реалните цифри не съответстват изобщо на тези, които обявяват. И аз се замислих - на кой ще го оставя това дете ако недай боже се тръшна? После си самоналагам да мисля за нещо позитивно - голяма борба пада ама от време на време успявам! За това се кефя, че имам работа и мислите ми са ангажирани в голяма част от деня. Пазете се милички и бъдете здравички...вие и всички ние! Kissing Face Kissing Face Kissing Face

# 737
  • София
  • Мнения: 10 579
Линдичка, миналата зима много тежко изкарах грипа. 3 дни се молих да се спомина вече и да се приключва. Не можех да мръдна, камо ли да стана от леглото. Децата се грижеха едно за друго и за мен.
Явно толкова зле съм изглеждала, че нито протесрираха, нито се караха. Идваха да ми носят вода, храна (която отказвах), да ме питат как съм. Те как са се оправили, нямам идея. Бяха на 3.5 и 7 г.
Дори и да се тръшнем, щом не са бебета, ще се справят. Те имат много силни инстинкти за оцеляване. 💖

# 738
  • shumen
  • Мнения: 18 013
И мен от това ме е най-страх.Ако се разболея и стане нещо с мен кой ще го гледа.
Линди,моя се справя сам засега с ученето и писането.Аз само снимам и качвам на госпожата какво е направил.Тази вечер госпожите им направиха и конферентна връзка с децата.Дадоха им да четат,пишат,смятат и те се справиха прекрасно.Другата седмица казаха пак към края,че ще направят така,за да се убедят дали децата са разбрали,научили и запомнили всичко.
Дайк,така е.Децата имат силен инстинкт за самосъхранение.

# 739
  • Мнения: 122
Трябва да гледаме от хубавата страна на нещата...
Можеше и да е по - зле и сега да сме затворени вкъщи с бившите си 🤣🤣🤣

# 740
  • Мнения: 1 006
Хей, момичета, как сте, как се справяте с карантината? Ние засега се гледаме вкъщи, учим, но и излизаме всеки ден, макар и за малко. Днес гледахте ли брифинга на Министъра на здравеопазването!? Чудя се тоя човек от коя извънземна галактика го пратиха. Изявлението беше, че майките трябвало да си гледат децата като за целта да си ползвали целия платен отпуск, а след него и неплатен. На въпрос от журналист "как и с какво ще си изхранва детето, като майката е в неплатен отпуск", отговорът беше "ами тогава майката да намери някой клинично здрав, който да гледа детето". В потрес съм 😳

# 741
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 201
Хей, момичета, как сте, как се справяте с карантината? Ние засега се гледаме вкъщи, учим, но и излизаме всеки ден, макар и за малко. Днес гледахте ли брифинга на Министъра на здравеопазването!? Чудя се тоя човек от коя извънземна галактика го пратиха. Изявлението беше, че майките трябвало да си гледат децата като за целта да си ползвали целия платен отпуск, а след него и неплатен. На въпрос от журналист "как и с какво ще си изхранва детето, като майката е в неплатен отпуск", отговорът беше "ами тогава майката да намери някой клинично здрав, който да гледа детето". В потрес съм 😳
интересно ми е какъв отговор очакваше от министъра.
да се даде платен отпуск за периода на цялото извънредно положение ли ?

# 742
  • Мнения: 1 698
Не съм гледала брифинга, но подобен отговор е неадекватен. Дори при семейства с двама родители, бащата обикновено работи, а бабите и дядовците са в рискова възраст. Детегледачки в момента агенциите не предлагат.

# 743
  • София
  • Мнения: 10 579
Ми изцепи се, че бабите и дядовците не били рискови. Рискови били 45-50 ли каза😂😂😂, не над 60😆
Смешници безподобни!

# 744
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Аз го гледах и му слушах простотиите.
Иначе ние сме добре.Учим,гледаме се и излизаме и ние за малко всеки ден.

# 745
  • Мнения: 1 698
Аз съм в платен отпуск, гледам си двама палави близнаци на 3 години и осем месеца. Вчера излизахме. Днес пропуснахме, утре дават лошо време. Баба и дядо ги пазим и си почиват от нас. Живеят наблизо.

# 746
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Натака,аз съм в болничен и си го гледах.От другата седмица обаче ще е с баба си и дядо си,че моя болничен свършва.

# 747
  • Мнения: 2 166
Хей, момичета, как сте, как се справяте с карантината? Ние засега се гледаме вкъщи, учим, но и излизаме всеки ден, макар и за малко. Днес гледахте ли брифинга на Министъра на здравеопазването!? Чудя се тоя човек от коя извънземна галактика го пратиха. Изявлението беше, че майките трябвало да си гледат децата като за целта да си ползвали целия платен отпуск, а след него и неплатен. На въпрос от журналист "как и с какво ще си изхранва детето, като майката е в неплатен отпуск", отговорът беше "ами тогава майката да намери някой клинично здрав, който да гледа детето". В потрес съм 😳
интересно ми е какъв отговор очакваше от министъра.
да се даде платен отпуск за периода на цялото извънредно положение ли ?

Очаквам, когато държавата затвори училищата  и градините, да не съм длъжна да пускам неплатена отпуска, а именно тя да се бръкне финансово- с болничен например.

# 748
  • Мнения: 4 733
Мислите ли,че това ще свърши скоро? Направо на моменти имам чувството,че ще откача.За пари ли да мисля,за домашни ли, за оцеляване ли...Все едно ми стягат главата с менгеме.

# 749
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Мила,не си сама.Аз тази седмица съм у дома още и помагам,но от другата ще правим някакви схеми за гледане и учене.От сега го мисля и се чудя как ще става всичко.

Общи условия

Активация на акаунт