С какво ви дразнят свекървите - тема 107

  • 31 645
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
В един момент, момчето схвана как е бил направен на идиот, че и майка му на кръгла идиотка, че и пред чужд човек, когато майка му се извини, че е предизвикала проблем и че ще купи една тенджерка.

И всички заръкопляскаха, защото справедливостта, правдата и мама възтържествуваха. Grinning

LittleCactus, някой обезмаслител ще е вероятно.

# 61
  • София
  • Мнения: 28 804
Колкото повече чета Абсурт, толкова повече се сещам за "Селска чест". Но не за момичето.

"Честито" на бъдещата снаха на тази свекърва.

(хубаво бях спряла да я чета, защо ли ми трябваше пак да започвам..)

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
"Честито" на бъдещата снаха на тази свекърва.

И на мен нещо ми намирисва работата.
Ще излезе от онези свекърви, които дават имоти, ама само да се бият в гърдите пред хората.
А на практика продължава да се разпорежда как да живее младото семейство, с какво да търка тенЖурите, че и гости у тях да си кани. Щото нали апартамента, барабар с вилиците е неин.

# 63
  • Мнения: 2 050
На мен ми е интересно какъв е този препарат на раздора, тази отрова, с която злата мацка кара синът да търка тенджерата 😂

И аз това се чудя. Мила съм много загорели съдове с препарат (май беше и обезмаслител) и  сме живи още.
И как свекървата е разбрала, че снахата подгряла сина.... Чак такива мърлячи  пък ли са, че да дойде свеки да спасява положението Kissing Face  Пък то каква снаха.... Тя ходи там уж за дни. Ама точно, когато майката е там , защо  стои ....

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 13:31 от lolita1213

# 64
  • MI
  • Мнения: 11 868
Как така тя да го среже? Нито майка му е малка, нито той. Да се оправят двамата, не е работа на момичето да им свети и да им секретарства.

П.П. Като преди години двете сестри на свекърва ми ме канят на концерт на Веселин Маринов, аз не го харесвам (меко казано), съответно казах, че не е мой тип музика и отказах, едната ме обвини, че не съм пускала мъжа ми (тогава все още гадже), а аз нямах представа, че са го канили.

Ами така, или се маха да не слуша спора, или си казва мнението, а именно да я остави на мира. Със сигурност не е нормално да стои там и да се усмихва. Аз бих си излязла, но съм казвала директно на ММ като според мен не е прав, както и той на мен. Не сме умрели от това, всъщност помага, но който както си реши - само после да не се чуди защо така другите си мислят някакви неща за него, а той всъщност няма уста да я отвори и да си каже.

В случая с Веселин Маринов директно бих отговорила, че аз общо с това нямам, да се разправят с него. Как пък не ще ме намесват.

# 65
  • София
  • Мнения: 19 341
А защо майката ще мие тенджерите на синчето? Ако си ги взима - вкъщи да ги мие с каквото иска.

Колкото и да подскачате, има неща, за които мъжете хабер си нямат, както жените за други.
Ако ви кажат да купите част за колата и баща ви каже едно, а мъжът - обратното, кого ще послушате?
Впрочем, даването на жилище не означава, че даваш някоя жена да живее там. Може да не я харесваш и да си против
Това се казва на синчето, за да реши иска ли безплатно жилище или предпочита ВНЛ.

# 66
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Въх, Божке, каква драма. Вие нали осъзнавате, ще сте издумкали 5 страници, за да обсъждате една тенджера, два препарата и преразказ на Абсурд?

Това е абсурдно, бре. И в крайна сметка, всеки излезе виновен за нещо.
Ма Ко, да си жива и здрава! 🌹

# 67
  • Мнения: 1 565
Момичето се подмокрило? Честно ли, може би си проверила лично? Доста злобно изказване.

# 68
  • София
  • Мнения: 28 804
Скрит текст:
Как така тя да го среже? Нито майка му е малка, нито той. Да се оправят двамата, не е работа на момичето да им свети и да им секретарства.

П.П. Като преди години двете сестри на свекърва ми ме канят на концерт на Веселин Маринов, аз не го харесвам (меко казано), съответно казах, че не е мой тип музика и отказах, едната ме обвини, че не съм пускала мъжа ми (тогава все още гадже), а аз нямах представа, че са го канили.

Ами така, или се маха да не слуша спора, или си казва мнението, а именно да я остави на мира. Със сигурност не е нормално да стои там и да се усмихва. Аз бих си излязла, но съм казвала директно на ММ като според мен не е прав, както и той на мен. Не сме умрели от това, всъщност помага, но който както си реши - само после да не се чуди защо така другите си мислят някакви неща за него, а той всъщност няма уста да я отвори и да си каже.
Бре! Не може ли да им някакво друго мнение, което да избере да не споделя?
Не всеки държи да бъде на всяка манджа мерудия.


В случая с Веселин Маринов директно бих отговорила, че аз общо с това нямам, да се разправят с него. Как пък не ще ме намесват.

Cuckoo, какъв хабер трябва да имаш от нещо толкова елементарно като миене на някакъв съд?

П.П. Няма да питам нито мъжа ми, нито баща ми, ще питам майстора.

# 69
  • Мнения: 2 050
Въх, Божке, каква драма. Вие нали осъзнавате, ще сте издумкали 5 страници, за да обсъждате една тенджера, два препарата и преразказ на Абсурд?

Това е абсурдно, бре. И в крайна сметка, всеки излезе виновен за нещо.
Ма Ко, да си жива и здрава! 🌹
Много време за губене трябва да има човек , точно като мен сега Simple Smile

# 70
  • Мнения: X
Колкото и да подскачате, има неща, за които мъжете хабер си нямат, както жените за други.
Ако ви кажат да купите част за колата и баща ви каже едно, а мъжът - обратното, кого ще послушате?
Впрочем, даването на жилище не означава, че даваш някоя жена да живее там. Може да не я харесваш и да си против
Това се казва на синчето, за да реши иска ли безплатно жилище или предпочита ВНЛ.

Има си сервизи за тази работа. Никой вече не лежи под колата цял уикенд.

Така е, само с мамино одобрение може да живее някой там или недай боже да смени 30-годишните суперкачествени тенджери.

Ужасно селска история във всичките ѝ части, включително това с подмокрянето на момичето. Обикновено ако присъстваш на ръфане между роднини ти става неудобно, но не и тук.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурд, а ти си била там, така ли?

Пристигнах по време на дискусията и тъй като тя продължи, станах свидетел.
Майката е химик също, колеги от унито сме още, та опита да обясни, че препаратът с който се сваля напластяването във фурната и който разяжда ръцете, не е подходящ за съдове за готвене, не беше просто реакция срещу "химията на снахата".

И тъй като пак се почнаха интерпретациите, ще дам подробности още.
Когато не намира в къщата с какво да премахне наслояването на мазнини вътре в съдовете, приятелката ми пита момичето дали има бинго. То отговаря, че не ползва такова нещо. Купувайки бингото, жената го оставя на мивката, а междувременно пристигат сина и момичето.
По принцип, жената си седи в стаята, когато те си дойдат, за да не ги притеснява в хола.
Влизайки за нещо там, синът ѝ започва лекцията.
Така че, хайде да не изместваме нещата- жената просто иска да си измие съда, в който готви.
И не, няма нормален мъж, който да се запъне по свое усмотрение, че тенджерата не трябва да се мие с това, а с другото, че и да пренебрегне необорим аргумент, само и само да стане неговото.

Както и да е, дадох пример за надскачане и тропане с краче, по повод въпроса, не може ли без това да мине снахата, ама явно пак свекървата ще е виновната.
Откъде накъде ще иска да си сготви в чист съд спорен нейните разбирания?

ПП. Между другото, сутринта се чухме- успели са да си поговорят със сина ѝ и са се разбрали, като има нещо да ѝ каже, което не харесва на момичето, да го прави насаме, за да не изпадат в идиотската ситуация от вчера.

# 72
  • Мнения: 3 439
Ако ви кажат да купите част за колата и баща ви каже едно, а мъжът - обратното, кого ще послушате?
Ааа, това е лесно - тати не шофира Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 19 341
Cuckoo, какъв хабер трябва да имаш от нещо толкова елементарно като миене на някакъв съд?
П.П. Няма да питам нито мъжа ми, нито баща ми, ще питам майстора.
Искаш да кажеш, че младежът има мнение какъв препарат да се ползва, базирано на лични предпочитания и опит?

Подозирам, че мацката не иска да си развали маникюра с абразив (логично, но може да търка с ръкавици), но и чистенето с препарати с натриева основа (сода каустик) не е безобидно и обикновено не се прилага за  кухненски съдове.

АбсурТ, нали са отделно? Аз на мястото на приятелката ти другия път няма да му готвя, да си му сготви гаджето, щом има мнение. Правата вървят с отговорности, винаги го пиша

# 74
  • Мнения: 2 050
Явно излиза, че снахата е мърла Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт