С какво ви дразнят свекървите - тема 107

  • 31 725
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 505
Скрит текст:
Абсурд, а ти си била там, така ли?

Пристигнах по време на дискусията и тъй като тя продължи, станах свидетел.
Майката е химик също, колеги от унито сме още, та опита да обясни, че препаратът с който се сваля напластяването във фурната и който разяжда ръцете, не е подходящ за съдове за готвене, не беше просто реакция срещу "химията на снахата".

И тъй като пак се почнаха интерпретациите, ще дам подробности още.
Скрит текст:
Когато не намира в къщата с какво да премахне наслояването на мазнини вътре в съдовете, приятелката ми пита момичето дали има бинго. То отговаря, че не ползва такова нещо. Купувайки бингото, жената го оставя на мивката, а междувременно пристигат сина и момичето.
По принцип, жената си седи в стаята, когато те си дойдат, за да не ги притеснява в хола.
Влизайки за нещо там, синът ѝ започва лекцията.
Така че, хайде да не изместваме нещата- жената просто иска да си измие съда, в който готви.
И не, няма нормален мъж, който да се запъне по свое усмотрение, че тенджерата не трябва да се мие с това, а с другото, че и да пренебрегне необорим аргумент, само и само да стане неговото.

Както и да е, дадох пример за надскачане и тропане с краче, по повод въпроса, не може ли без това да мине снахата, ама явно пак свекървата ще е виновната.
Откъде накъде ще иска да си сготви в чист съд спорен нейните разбирания?

ПП. Между другото, сутринта се чухме- успели са да си поговорят със сина ѝ и са се разбрали, като има нещо да ѝ каже, което не харесва на момичето, да го прави насаме, за да не изпадат в идиотската ситуация от вчера.


КазАх ли ви? Laughing

# 76
  • София
  • Мнения: 29 047
Cuckoo, какъв хабер трябва да имаш от нещо толкова елементарно като миене на някакъв съд?
П.П. Няма да питам нито мъжа ми, нито баща ми, ще питам майстора.
Искаш да кажеш, че младежът има мнение какъв препарат да се ползва, базирано на лични предпочитания и опит?

Скрит текст:
Подозирам, че мацката не иска да си развали маникюра с абразив (логично, но може да търка с ръкавици), но и чистенето с препарати с натриева основа (или сода каустик) не е безобидно и обикновено не се прилага за  кухненски съдове.
Нали живее сам, разбира се, че ще има. В момента момичето живее там, но това не е било винаги.

П.П. Ако мама е ходила да му прислужва, вече положението става тежко.

# 77
  • София
  • Мнения: 19 446
Явно излиза, че снахата е мърла Simple Smile
Разбира се, че не, става дума, че заради леснотията рискува със прекалено силен препарат.
Може би и тя това е видяла у тях, но няма нужда да скача веднага.
А в бингото има суха белина, така че ако постои - със съвсем леко търкане се маха загорялото.

milenaka, да бе, и един мармот завива шоколади.
Скрит текст:
Изнесъл се е наскоро, преди това е виждал, че майка му ползва бинго/роли/нещо друго, но свише му е просветнало, че нейният избор не е най-добрият. И мацката няма нищо, ама нищо общо. Верваш ли си?

# 78
  • MI
  • Мнения: 11 868

Бре! Не може ли да им някакво друго мнение, което да избере да не споделя?
Не всеки държи да бъде на всяка манджа мерудия.

Като те намесват против волята ти, или се махаш, или заемаш позиция. Интересно ти лично как би постъпила на мястото на момичето, ако беше на нейно място и приемем че идея си няма защо така се е изрепчил приятелят й? Аз вече казах - бих си излязла при първите наченки на спор между тях, ако още сме в началото като тях. Ако сега нещо откачи ММ и почне да учи майка си как да мие тенджера, която тя е купувала и мила години на ред, направо ще се разсмея искрено, пък ако ще да се сърдят. Най-ненормално ми се вижда да стоя и да гледам като пукал цялото време и да не казвам нищо.

Боже, за препарат за фурни ли става дума?! Flushed Ами аз не бих яла в съд, който е мит с такова. И фурната съм забранила на ММ да пръска с това нещо, въпреки периодичните му напъни. Страшна алергия ми докарва и мирише часове наред.

# 79
  • Мнения: 7 776
Сега, друг въпрос ме гложди, кой е оставил мамината тенджера мазна и мръсна? 😂 всеки в къщата и домакинството и препаратите си. Ако съм на мацката, ще съм се махнала от този мъж ( със мамините тенджерки), там тепърва ще има скандали.

# 80
  • София
  • Мнения: 19 446
Мацката е гадже, не живее там постоянно.

qrye, добре си ме разбрала. Може да дам жилище на своето дете, но с условие друг/а да не живее там. Детето е в пълното си право да откаже, един наем няма да ми е излишен.

# 81
  • Мнения: 2 050
Явно излиза, че снахата е мърла Simple Smile
Разбира се, че не, става дума, че заради леснотията рискува със прекалено силен препарат.
Може би и тя това е видяла у тях, но няма нужда да скача веднага.
А в бингото има суха белина, така че ако постои - със съвсем леко търкане се маха загорялото.

milenaka, да бе, и един мармот завива шоколади.
Скрит текст:
Изнесъл се е наскоро, преди това е виждал, че майка му ползва бинго/роли/нещо друго, но свише му е просветнало, че нейният избор не е най-добрият. И мацката няма нищо, ама нищо общо. Верваш ли си?

Чико, не знам. Разни хора и идеали. Не знам как ще го почувствам, ако някой дойде в дома ми и го е гнус да си сготви в моите съдове. Ама си е  моят дом и моите съдове. А  мацката къде е и на гости ли се чувства, като у тях си ли.... Simple Smile. Цялата работа е едно ненужно хабене на нерви. Единия прави компромис и готово.
Лично аз в качеството си на гадже , бих си отишла докато жената е при сина си. Да мие, да готви колкото си иска. И не заради нещо друго, просто не е удобно да се живее така. Мухи да стават слон.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 14:01 от lolita1213

# 82
  • Мнения: X
qrye, добре си ме разбрала. Може да дам жилище на своето дете, но с условие друг/а да не живее там. Детето е в пълното си право да откаже, един наем няма да ми е излишен.

Така е, всичко може. Най-добре е детето и да бъде кастрирано, да не хойка по мачки.

# 83
  • Мнения: 1 001
Майката нали вече не живее в този апартамент, даже една вилица не взела. Но ходи от време на време, очевидно да чисти на сина си, а после момичето излиза виновно, та чак квалификации за подмокряне, оргазъм и още други простотии. Айде нЕма нужда.

# 84
  • София
  • Мнения: 24 839

АбсурТ, нали са отделно? Аз на мястото на приятелката ти другия път няма да му готвя, да си му сготви гаджето, щом има мнение. Правата вървят с отговорности, винаги го пиша

нали това обяснявам непрекъснато- отделно са И сега, когато ѝ се налага да е в жилището.
И не, не му готви- готвят си заедно с момичето каквото си решат.
Двете прословути тенджерки ги ползва приятелката ми преимуществено, защото са малки и защото младите не са по манджите и супите.

Що се отнася до "отровата", да- онзи силния препарат с натриевата основа. но и който друг да е, всеки средноинтелигентен човек знае, че всяка повърхност, независимо от какъв материал е съда, има микропори, които се запълват и после с изплакването не се изчистват.
Така при готвенето химикалът отива в яденето.
И да, от един път нищо не ти става, но при натрупване се отключват и алергиите, и раците, и куп още неща.

# 85
  • София
  • Мнения: 29 047

Бре! Не може ли да им някакво друго мнение, което да избере да не споделя?
Не всеки държи да бъде на всяка манджа мерудия.

Като те намесват против волята ти, или се махаш, или заемаш позиция.
Скрит текст:
Интересно ти лично как би постъпила на мястото на момичето, ако беше на нейно място и приемем че идея си няма защо така се е изрепчил приятелят й? Аз вече казах - бих си излязла при първите наченки на спор между тях, ако още сме в началото като тях. Ако сега нещо откачи ММ и почне да учи майка си как да мие тенджера, която тя е купувала и мила години на ред, направо ще се разсмея искрено, пък ако ще да се сърдят. Най-ненормално ми се вижда да стоя и да гледам като пукал цялото време и да не казвам нищо.

Боже, за препарат за фурни ли става дума?! Flushed Ами аз не бих яла в съд, който е мит с такова. И фурната съм забранила на ММ да пръска с това нещо, въпреки периодичните му напъни. Страшна алергия ми докарва и мирише часове наред.
Никой не я е намесвал. Тя не може да им дава наклон – големи хора са, не са идиоти (предполагам), да се оправят.

# 86
  • MI
  • Мнения: 11 868
Никой не я е намесвал. Тя не може да им дава наклон – големи хора са, не са идиоти (предполагам), да се оправят.
Да, никой не я намесва и най-нормалното е тя да седи да гледа сеир и да се усмихва. Rolling Eyes И не ми отговори ТИ как би постъпила в конкретната ситуация, ако нямаш нищо общо? Освен евентуално да натириш после мунчо, това е после. Grinning
Жената доколкото разбирам е отишла на лекар, за някаква терапия или нещо подобно, а не на гости или да му чисти. Чудех се на един приятел на ММ като обясняваше, че бившата му правела проблеми като майка му е при него за лечение (от рак при това) и то без постоянно да живеят заедно, но явно и други такива има.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 901
Аз пък, не разбирам, как може да се използва толкова силен препарат и тенджУрката да е тоооолкова захабена (още повече, че както стана известно- младите не готвят в нея, защото не обичали супи и манджи), та Бингото да се справи по- добре? И само да вметна- от едно такова "помагане" с Бинго, целия ми керамичен плот беше надран и се наложи смяна

# 88
  • София
  • Мнения: 19 446
АбсурТ, аз съм чувала многократно, че верото може да спомогне за рак, на някои места направо се твърди, че предизвиква. В микропорите влиза и единият, и другият препарат.
Та тук става малко "химията ми е много по-добра от химията ти".
Не бях разбрала, че тя временно живее там. Бих казала всеки да си готви в неговите тенджери, щом има претенции.

Айде моля ви се, неблагодарността няма пол.
Скрит текст:
ММ се сети да дрънка, че сме били получили стари мебели, след като 7 години спахме и живяхме с тях. От майка си получи само 1 печка, която в крайна сметка пак се върна при тях. Ама и аз се научих да отбелязвам иронично, когато изпращаме стари мебели на селото им.
molive, правиш ли разлика между емайлирана тенджера и керамичен плот?
Препаратът се ползва за по-лесно, не защото е необходим. Все едно да целиш врабче с топ.

# 89
  • Мнения: 11 505
Тенжурата може да си е мръсна отпреди 20 години и свека да не помни Grin, ма нали трябва сценарий да има, сценарий!

Общи условия

Активация на акаунт