С какво ви дразнят свекървите - тема 107

  • 31 721
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 282
Ами да ви кажа , аз го карам той да я докарва с колата до нас , за да обядваме заедно. Но тя не иска да идва .
Канили сме и нея и нашите на обяд , когато и те са на вилата си . Тя им вика гости на моите родители и не идва , защото щяло да стане калабалък Grinning
Според мен всичко това с яденето ми го прави напук , за да ме дразни . И друг е въпроса ,че вече не ни изстисква както преди ....това я побърква , че синът и почва лека полека да се осъзнава .

# 691
  • Мнения: 18 831
Все едно говорим за дете , оставяла съм го да реве когато  е неизпълнимо желанието му.Не ви разбирам как се връзвате на баби, нима  е повече болезнено?От ревящо дете може да очакваш  да схване, от бабичка едва ли.И себе си хващам , че ми трябват поне три пъти  да се  променя на дребно.
Много съм се ядосвала, но съм правила което трябва да разлая всички кучета, освен когато съм принудена от мъжа си в името на мира.Вярно ,че на 19 се омъжих и разбирам какво е да си млад и  подчинен , както  и възпитан по този начен-ама ади , до 30 трябва да си узрял и да водиш по точки.Пари не са проблем ако ги има , не бих се тормозила, все пак са негови и адава на неговата майка и сестра.Не  е хазарт.Не  е кръчма.Но когата няма и аз съм ревнива за парите.И не е длъжен да издържа ,това не е помощ.Ритам яко за такива неща,макар да ми дават ,дори за дърва, дори олио ми купуват като си идват..
Не  е приятно да се оплачеш и да те начешат, но каква полза , ако не търсиш изход и само ревеш?

# 692
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
На колко години е тази жена?Напомня ми на баба ми.ТЯ такива ги нареждаше на татко-Ти майка нямаш ли да се сетиш да се обадиш.И на мен се опитваше, ама аз бързо я излекувах.

# 693
  • Мнения: 2 987
Общо взето и аз, понеже съм на възраст за свеки, моята беше на 47, когато с ММ се оженихме. Вече не ми е присъщо да се умилявам и да прощавам някому само защото е млад.
Реципрочно, аз на 32 съм доста изморена да търпя на всеки характерчето и особеностите, защото по-младите дължали уважение. Съжалявам, ама уважението е нещо, което следва да се заслужи. Възрастта невинаги означава повече или по-качествен опит.

# 694
  • Мнения: 7 006
Като се жениш за някого, малко или много се жениш и за цялата му рода.


Да, ама като си млада и неопитна не ги разбираш тия неща. Даже не ги мислиш. Мислиш само, че си влюбена и искаш с него и това е. Нито това съм го разбирала, нито че "мъжете са всички еднакви". Напротив, казвах ааа, не, не е така, мислейки си, че моя приятел е нещо специално, необикновено съкровище. Grinning Трябваше да стана мама, за да разбера какво значи "всяка жаба да си знае гьола". Simple Smile

И покрай "разбирането" на  "всяка жаба да си знае гьола", помежду другото стигна и до откритието,че "няма свекърва,няма проблем?"
Понеже вече не си "млада и неопитна" и няма какво да те извини,звучиш инфантилно..меко казано.

# 695
  • София
  • Мнения: 19 446
Реципрочно, аз на 32 съм доста изморена да търпя на всеки характерчето и особеностите, защото по-младите дължали уважение. Съжалявам, ама уважението е нещо, което следва да се заслужи. Възрастта невинаги означава повече или по-качествен опит.
Това оправдание да подхождаш с неуважение към непознатите хора ли е? Често се среща

# 696
  • Мнения: 2 987
Не, но благодаря за художественото тълкувание, щом така предпочиташ. Казано е в контекста на темата за свекървите и намесата и всъщност отразява същите чувства, които описваш и ти, в обратната посока. Не ми се влиза в обяснителен режим, нито визирах теб, нито имах предвид да бъдем груби и арогантни с непознати.

# 697
  • Мнения: 48 171
evolis, то и моят мъж е душичка, което ме е привлякло в него първоначално, но ето минуса- тази положителна черта се превръща в недостатък, не може да отказва на близки и ако те злоупотребяват с него, става доста неприятно. У дома аз съм поела ролята на лошата и темерут, макар че съм далеч от такъв Joy (колкото и да не й се вярва на абсурт), понякога служа за оправдание на мъжът ми и децата Wink Не им се прави нещо, но не могат да откажат под друг предлог...и хоп аз не давам, имам други планове и т.н.

# 698
  • София
  • Мнения: 19 446
Не, но благодаря за художественото тълкувание, щом така предпочиташ. Казано е в контекста на темата за свекървите и намесата и всъщност отразява същите чувства, които описваш и ти, в обратната посока. Не ми се влиза в обяснителен режим, нито визирах теб, нито имах предвид да бъдем груби и арогантни с непознати.
За уважението съм напълно съгласна. Но с тази фраза често се злоупотребява - за оправдание на липсата на възпитание.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 09:37 от Cuckoo

# 699
  • Мнения: 2 987
Често се смесва уважение с възпитание.
Права си, но нямах това предвид. Възпитание винаги и всекиму, но уважението може да го показваш в началото на база възпитание, ама в един момент като трайно ти скачат по главата, на мен ми писва от тази постановка "ти си длъжна да ме уважаваш, щото съм по-възрастна" и доста хора го ползват като оправдание да се бъркат в живота на другите.

# 700
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
evolis, ужасно трудно ще промениш практика от 30 години. На обратно сте подкарали всичко. Ако се бяхте отдръпнали в началото, сега полека щяхте да помагате, което е естествения ход на нещата. Сега ще трябва да търпите циркове и ревове, но ако сте по-настоятелни, все ще промените до някъде положението

# 701
  • София
  • Мнения: 19 446
Не разбрах - evolis наистина ли е женена от 30 години или е на 30?
Аз обратно - на млади години повече се водех, от 10-тина започнах да променям някои неща.

# 702
  • Мнения: 14 979
Не разбрах - evolis наистина ли е женена от 30 години или е на 30?
Аз обратно - на млади години повече се водех, от 10-тина започнах да променям някои неща.
На 30 е, аз така го разбрах.

evolis,
Моят съвет е да пращаш мъжа си при бабет, като се оправдаваш, че си изморена, боллна, или нещо си там, спешно. Не всеки път, разбира се , но да разредите този интензитет и диктат.
Може на отиване да минете за по едно кафе при нея и да и обясните, че чакате приятели, бе някакви там ангажета, да си знае да не се престарава с готвене и очаквания. Лека - полека да свиква, че не е матрона от турски сериал да ви върти на софрата, защото е досадно.
Друго- ами там няма ли откъде са си пазарува базови прокутки, та вие да носите бидонките.
Айде, да кажем, че на сметка може да и купите зехтин от Кауфладн или друго , ама не системно.
И последно- според мен е добре да я питате да си пресметне годишно - ГОДИШНО ! колко средства и парични потоци и дължите- оставете я да ги пресмята на годишна база и да ви каже, за да си "правите сметката /уж". Ще се стресне от сумата тя самата. Защото по малко , но редовно  е и унизително за вас , и отвратителен рекет на дребно. Голяма използвачка  е тази.

# 703
  • София
  • Мнения: 24 839

Друго- ами там няма ли откъде са си пазарува базови прокутки, та вие да носите бидонките.
Айде, да кажем, че на сметка може да и купите зехтин от Кауфладн или друго , ама не системно.
И последно- според мен е добре да я питате да си пресметне годишно - ГОДИШНО ! колко средства и парични потоци и дължите- оставете я да ги пресмята на годишна база и да ви каже, за да си "правите сметката /уж". Ще се стресне от сумата тя самата. Защото по малко , но редовно  е и унизително за вас , и отвратителен рекет на дребно. Голяма използвачка  е тази.


Явно, не си се задържала на село, затова изгради "стройна теория" на покупките.
Там и да има магазин, базовите продукти са много по- скъпи, отколкото в суперите.
А, ако пенсията на жената е 200 лева, каквато и сметка да си прави, е все тая- ще си умре от глад и студ без помощ.
Съжалявам, ама последните ти изречения са грозни и дано не стигнеш ти дотам- да те определят децата ти като рекетьорка и използвачка.


# 704
  • София
  • Мнения: 29 047
Очевидно не е с 200-левова пенсия, след като дава продукти на работещата си дъщеря.
В конкретния случай и двете с дъщерята са използвачки.
Като им дават баницата...

Общи условия

Активация на акаунт