Депресия и бременност

  • 6 329
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, бременна съм в 13 г.с. От 6 г.с.  повръщам и ми е лошо, не мога да се храня като хората, мисля, че започвам да изпадам в някаква депресия. Гаденето и повръщането почти поотминаха, но този глад без абсолютно никакъв апетит ме побърква, чувствам глад,а не мога да се храня, всеки път когато правя опити почвам да рева като луда и мисля, че се побърквам. Ще ми се възвърне скоро апетита? Много съм отчаяна, в момента рева и пиша...

# 1
  • Мнения: 1 073
Милата! Всичко това са гадни хормони! Не си луда, не си болна, всичко ще мине. Споделяй си мъката, ако ще и във форума, има много групи за бременни дори с твоя месец на термин! Всичко е наред! Стискам палчета Heart

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря за подкрепата.. в началото като че ли не се разстройвах толкова,а сега от 2 дена не съм спряла почти да рева... ще отмине ли скоро😪

# 3
  • Мнения: 900
Вече си на границата.Вторият триместър доказано те превръща в друг човек.
Много скоро ще си пак енергична, по-спокойна и без следа от гадене и повръщане.

# 4
  • Мнения: 452
Определено скоро те очаква подобрение! Стискай зъби и потърпи още малко! И аз не го вярвах и се бях отчаяла, но вторият триместър е друго нещо. Пробвала ли си със солети, сухари още със ставането като ти се гади най-много? Може да пиеш и вода с лимон. Някои момичета споделят, че намират все нещо като  храна, с което преживяват този гаден период. Сега се формират органите, плацентата и хормоните бушуват. Стискам палци съвсем скоро да се оправиш и да се радваш на бременността си! 🤗

# 5
  • Мнения: 3
Да пробвала съм с какво ли не, то гаденето май поотминава, но не ми се възвръща апетите и това, че не мога да се храня като хората ме побърква психически вече. 😕

# 6
  • Мнения: 45
Това, че гаденето е поотминало е чудесно!
Насилвай се по-малко да си хапваш. Пробвай с банани, варени картофи, кисело мляко с бисквити.
Много в важно да пиеш течности, вода, компоти, чай.
Всичко ще отмине, не се притеснявай!

# 7
  • Мнения: 650
А аз да не отварям нова тема да попитам в тази, ако може. Аз съм в 31 г.с. и сякаш и аз съм в депресия, само ми се реве, някакви черни мисли ми минават през главата, страх ме е от раждането, макар и да ми е второ.Не мога да спя вечер. Не знам какво ми става, нали уж е средродилна. Това нормално ли е?

# 8
  • Мнения: 900
Разбира се че е нормално.Хормоните са луднали, настроението се сменя непрекъснато и емоционалност на мах.
Скоро гледах бременна влогърка в youtube, която се разплаквала само като погледнела котката си.
А за страховете- ако ги няма би било странно.

# 9
  • Мнения: 11
Здравейте мами! Нова съм във форума и искам да ви попитам за мнение и опит. Бременна съм в 4 месец и съм изпаднала в някакво депресивно състояние, при което нямам желание за нищо и изобщо не ми се седи у дома. Била ли е някоя от вас в подобно състояние и пила ли е антидепресанти, и ако е дали са и помогнали?

# 10
  • Мнения: 45
Здравейте мами! Нова съм във форума и искам да ви попитам за мнение и опит. Бременна съм в 4 месец и съм изпаднала в някакво депресивно състояние, при което нямам желание за нищо и изобщо не ми се седи у дома. Била ли е някоя от вас в подобно състояние и пила ли е антидепресанти, и ако е дали са и помогнали?
Здравей,
Аз съм бременна в 7-ми месец. Бях на антидепресанти, но ги спрях веднага след като разбрах, че съм бременна. Бремеността ми протича доста тежко. Депресивна и тревожна съм. Пия Седатиф, чай от мента за успокоение, когато не мога да се овладеят и ме нападнат лоши мисли.
Също нямам желание за нищо, дори за ежедневните и нормални неща. Трудно ми е да се мобилизирам.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте мами! Нова съм във форума и искам да ви попитам за мнение и опит. Бременна съм в 4 месец и съм изпаднала в някакво депресивно състояние, при което нямам желание за нищо и изобщо не ми се седи у дома. Била ли е някоя от вас в подобно състояние и пила ли е антидепресанти, и ако е дали са и помогнали?
Здравей,
Аз съм бременна в 7-ми месец. Бях на антидепресанти, но ги спрях веднага след като разбрах, че съм бременна. Бремеността ми протича доста тежко. Депресивна и тревожна съм. Пия Седатиф, чай от мента за успокоение, когато не мога да се овладеят и ме нападнат лоши мисли.
Също нямам желание за нищо, дори за ежедневните и нормални неща. Трудно ми е да се мобилизирам.
А търсила ли си причината за тази тревожност и депресия? Понякога си е хормонален дисбаланс, понякога е показател за някои заболявания /нямам предвид психични/.  Така или иначе в момента бремнността разбърква допълнително хормоните и после се иска определено време за да се "наместят". Едва след това може да си обърнеш внимание на здравето и да разбереш от къде идва проблема, за да коригираш него, а не да лекуваш последствията от проблема. С второто няма да си решеш проблема, а "ще го заметеш под килима", ама то не може вечно да го замиташ.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз съм в много тежка депресия...почти нищо не ми се
Прави. Нито мога да се концентрирам върху книгите си, нито върху филми.
Постоянно се сдухвам просто ей така. Чета всякакви гадни неща и се сдухвам още повече.
Има периоди в които се чувствам добре, но просто изведнъж някоя сутрин пропадам отново и нищо не ми се прави.
И подозирам, че всичко започна след като спрях да ходя на работа. Побърквам се вкъщи.

# 13
  • Мнения: 45
Излизайте на разходка, срещайте се с приятели.
Правете списък за покупки на бебчо.Blush
Кога ви е термина?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Моя термин е 10 юли. Никак не ми се вижда с приятели. Затворила съм се изцяло.

# 15
  • Мнения: 900
Моя термин е 10 юли. Никак не ми се вижда с приятели. Затворила съм се изцяло.
Защо не опиташ диамантен или обикновен гоблен?
Приятно хоби, което лично мен ме успокоява.Ще те държи заета спокойна (ако обичаш ръкоделия разбира се)

# 16
  • Мнения: 45
Моя термин е 10 юли. Никак не ми се вижда с приятели. Затворила съм се изцяло.
Моя е на 19.06.
До сега бременността ми преминава като една голяма битка със самата мен. Доста труден период за мен и мъжа ми. Тази ужасна депресия и тревожност ме съсипаха. Толкова много ме изтощиха.
Много силно вярвам, че когато бебчо се появи ще се стегна и ще изляза от това положение.

# 17
  • Мнения: 48
И при мен е на периоди - събуждам се и плача, после се насилвам да направя нещо и се разсейвам, после пак ми е кофти. Като цяло и аз отброявам дните, но така минават по-бавно. Трябва постоянна заетост и ангажиране с нещо, но за съжаление не винаги има с какво, както и мотивация. Йогата за бременни е добър вариянт, така се отбиват няколко часа, а и е успокояваща и приятна.

# 18
  • Мнения: 11
Аз ходих на психиатър и ми изписа да пия неолексан 150 мг.Вече 1 седмица го пия и  резултат никакъв. Не знам какво да правя чувствам се  ужасно. Някой пил ли е тези хапчета и имат ли ефект?

# 19
  • Мнения: 45
И аз съм така...
Няколко дни съм ОК, после няколко дни рев.. И така минава времето.
При мен проблема дойде от това, че припаднах два пъти по време на бременността. Страшно много се изплаших. Сега не излизам никъде сама. Постоянно съм затворена. Излизам в събота и неделя с мъжа ми за кратки разходки. Много се паникьосвам когато съм навън.
Не съм запозната с Неолексан.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз два пъти колабирах. Уж ниско кръвно, но сигурно и тези състояния влияят. Сега не ми дават да излизам сама с колата, а мен вкъщи не ме свърта. Колкото повече стоя затворена, толкова повече се побърквам.
Днес излязох на хубавото време и се чувствах много добре, прибрах се и отново гадостта ме връхлетя.
Това влияе и на отношенията с мъжа ми. Всичко се закучва. Sad

# 21
  • Мнения: 48
Неолексан не е ли за сън ?
Момичета аз мисля, че трябва да си го изживеем това с всичките му плач, притеснения, тревоги и липса на желание. Защото реално нямаме много вариянти за постоянно разсейване. Другото, което ми хрумва е да се виждаме и да се подкрепяме взаимно.

# 22
  • Мнения: 45
Аз мисля, че когато се появят малките човечете, няма да имаме време за натрапчиви и тревожни мисли. С тях ще имаме някаква постоянна заетост която ще ни разсейва.

isaikova- много си смела, щом не се страхуваш да излизаш, а още поне да шофираш. Поздравления!

# 23
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз ходих на психиатър и ми изписа да пия неолексан 150 мг.Вече 1 седмица го пия и  резултат никакъв. Не знам какво да правя чувствам се  ужасно. Някой пил ли е тези хапчета и имат ли ефект?
Този психиатър наясно ли е, че си бременна?

Цитат от листовката /от интернет/:
6.  КОЙ НЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМА НЕОЛЕКСАН

♦  Бременни
♦  Деца до 12 годишна възраст

Scream

# 24
  • Мнения: 45
А, по- добре ли е да страдаш от депресия, тревожност, безсъние и т.н.
Депресията и тревожността могат да бъдат толкова страшни и ужасни. Подобни състояния могат да бъдат разбрани само от човек преминал или сблъскал се с тях.
Има жени, които използват наркотици и раждат здрави дечица.
Нека всяка бременна прецени сама за себе си, дали да приема лекарства или не. Кои сме ние, че да съдим?

# 25
  • Мнения: 11
Да наясно е че съм Бременна. Тези са на билкова основа. То на всички листовки пише да не се приема от бременни и деца. Не за първи път изпадам в подобно състояние и никак не е лесно да се справиш сам без лекарска помощ. Ако можех сама нямаше да се обърна към лекар.

# 26
  • Мнения: 45
Скоро хапчетата ще подействат и ще се почувстваш по-добре. Само имай търпение. Всичко ще е ОК. Flowers Cherry Blossom

# 27
  • Мнения: 11
Благодаря за подкрепата😘

# 28
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен за да са написали, че не са за бременни вероятно има защо. Но щом смяташ личния си комфорт за по-важен от живота и здравето на собственот ти дете - твоя си работа. Горкото дете, още не се е родило и вече е втора цигулка.

# 29
  • Мнения: 45
Според мен за да са написали, че не са за бременни вероятно има защо. Но щом смяташ личния си комфорт за по-важен от живота и здравето на собственот ти дете - твоя си работа. Горкото дете, още не се е родило и вече е втора цигулка.
Това може да е само коментар на свръх ограничен човечец. Коя си ти, да съдиш?
Знаеш ли, през какво преминава човек страдащ депресия и тревожност?
Знаеш ли, какъв АД е това?
Вместо да подкрепиш, си позволяваш нахалството да упрекваш.
Отвратена и погнусена съм.. какви дребни душички се навъдиха. Fearful

# 30
  • Мнения: 48
Според вас ВСЕЗНАЕЩИ може ли едно дете да бъде износено от постоянно тревожна и депресивна майка ?! Знаете ли колко спонтанни аборти има от такива случаи?! А знаете ли до какво води една неовладяна депресия и тревожност или паник атаки?! Знаете ли, че последствията могат да бъдат животозастращаващи?!
Как си позволявате да се изказвате се чудя дори!

# 31
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен за да са написали, че не са за бременни вероятно има защо. Но щом смяташ личния си комфорт за по-важен от живота и здравето на собственот ти дете - твоя си работа. Горкото дете, още не се е родило и вече е втора цигулка.
Това може да е само коментар на свръх ограничен човечец. Коя си ти, да съдиш?
Знаеш ли, през какво преминава човек страдащ депресия и тревожност?
Знаеш ли, какъв АД е това?
Вместо да подкрепиш, си позволяваш нахалството да упрекваш.
Отвратена и погнусена съм.. какви дребни душички се навъдиха. Fearful

Знам, да. Съвсем съм наясно през какво преминава човек. Точно затова изказах моето мнение, а и все пак сме в обществен форум. Като за начало трябва да се потърси причина за тази депресия, а не директно да се тъпчат лекарства, които да я поддискат. Не винаги депресията е плод на разбъркани хормони от бременност. Може и от друго да са разбъркани. А някои депресии и паник атаки /които не са следствие на болест/ се овладавят и с методи невключващи лекарства. Обаче дали някоя ще пие лекарства, на чиято листовка с големи букви пише, че не са за бременни, доакто е бременна - си е нейно решение, което аз обаче няма как да подкрепя.

# 32
  • Мнения: 58
Здравейте! Бременна съм в 9мес. С второ детенце термина ми е на 3 юни. Вече имам планирано секцио за следващата седмица.
Преди 3мес.се наложи да настаня майка ми в хоспис заради бързо развиваща се деменция и невъзможност да се грижа за нея предвид и моето състояние. Нямам подкрепа от мъжа ми, всякаш живеем на различни планети. Не отделя време за нас с детето прибира се подпийнал или пиян почти ежедневно, всичко в къщи върша сама, въпреки,че вече едвам се движа. Най-лошото е, че се изчерпах спрямо говорене с него относно тези неща. Страх ме е, от състоянието ми постоянно рева притеснявам се от това, че нямам на кого да се опра, първото ми дете е на 11год. На него не му пука за нищо. Да кажа, че с мъжа ми имаме една раздяла преди 4год.след която се събрахме отново. Съжалявам ако това излияние не е за тук. Просто няма на кой да споделя как се чувствам.

# 33
  • Мнения: 900
Bk11 Възхищавам се на жени като теб и ме хваща срам за какви неща се ядосвам и наричам проблеми.
Несправедлив е животът, дано скоро мъжа ти разбере истинското значение на термина баща и съпруг.
И баткото започне да ти помага, защото не е много малък.
Много късмет занапред Hug

# 34
  • Мнения: 58
Bk11 Възхищавам се на жени като теб и ме хваща срам за какви неща се ядосвам и наричам проблеми.
Несправедлив е животът, дано скоро мъжа ти разбере истинското значение на термина баща и съпруг.
И баткото започне да ти помага, защото не е много малък.
Много късмет занапред Hug
За съжаление, едва ли ще разбере, 12години не го разбра. Той има същия пример от собствения си баща създал е 3 деца и е приключил там с третото, нищо не им е подсигурил. С всеки изминал ден виждам как заприличва на баща си честно казано това много ме отвръщава, а в същото време ме плаши. Сега имам нужда от разбиране, внимание и подкрепа, но няма как и от кого да я получа.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 006
Bk11 A ти поради каква причини реши да родиш второ дете на този т.н. от теб "пияндурник"?? Или реши, че едно бебенце ще "оправи нещата"? Вариантите са ти 2 - ако можеж да си издръжаш децата сама - отделяйте се, ако не можеш - ще си хортуваш.

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте! Искам да попитам някоя от вас пила ли е ампулите тотема? Има ли ефект от тях? От бременността хемоглобина ми е паднал и лекаря ми ги изписа.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравейте! Искам да попитам някоя от вас пила ли е ампулите тотема? Има ли ефект от тях? От бременността хемоглобина ми е паднал и лекаря ми ги изписа.
Аз ги пих. За един месец преборих анемията. Пих ги по два пъти на ден.

# 38
  • Мнения: 11
Аз като пийна ампулата и след това ми изчезва апетита, разстварям я в сок от касис.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз като пийна ампулата и след това ми изчезва апетита, разстварям я в сок от касис.
Защото е много сладка сигурно.
Но на мен ми казаха да я пия задължително след хранене.

# 40
  • Мнения: 11
Доктора не ми каза как да  я пия, дали преди хранене или след. Прочетох в листовката и пишише преди хранене.

# 41
  • Мнения: 48
Момичета, които вече наближава термина или вече родихте, как сте ? Отмина ли депресията, тревожността? Аз миналата седмица уж се осаферих малко и сега от два дена само рев...сутрин ставам със свито сърце и свит корем.. та се чудех с наближаване на времето как са нещата...

# 42
  • Мнения: 11
И аз съм в тежка депресия, но до моя термин има още 3 месеца. Не знам какво да правя вече. Имам чувството, че полудявам.

# 43
  • Мнения: 452
А изследвали ли сте витамин Д? Аз бях добре, сега нещо започнах да се депресирам и като си пуснах изследванията вит. Д ми е паднал. Започвам да пия пак, дано повлияе на настроението.

# 44
  • Мнения: 48
Ще накарам да ми пуснат тези витамини. Виждам, че доста момичета ги посочват като причина за тези състояния. Аз по принцип съм си депресивна, за това не ми се вярва това да помогне, но ще пробвам, не знам иначе какво да направя, и на мен ми остават 2 месеца и половина..

# 45
  • Мнения: 11
Не съм изследвала витамин Д. Той на настроението ли влияе? Иначе депресията е непоносима 😥

# 46
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз още преди да забременея имах силен недостиг на витамин Д.
Но в момента не приемам допълнително.
Иначе да, има връзка с депресията и витамин Д.

# 47
  • Мнения: 452
Да, влияе витамин Д на настроението и се свързва точно с депресии. Можете да изследвате и б12. Когато са ми високи стойностите съм спокойна и щастлива, сега точно обратното.

# 48
  • Мнения: 48
Момичета как сте? Моя доктор ме отряза за изследване на витамините, каза, че всичко ми е разбъркано, бременна съм и било нормално да се чувствам по всякакъв начин.... чудех се дали на своя глава да си направя изследвания, но нямам и нерви да се занимавам вече...ще избутам някакси още 2 месеца...  при вас как е положението? С наближаването как са нещата? Или тези, които вече са родили да споделят какво се случва ☺

# 49
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз мислех да си пускам изследване на Витамини Б12 и Д. Е същото време скоро влизам в девети месец, колко смисъл ще
Има не знам и аз.

# 50
  • Мнения: 48
А как се чувстваш на финалната права ? Измести ли се фокусът или си тревожна и депресивна ?

# 51
  • София
  • Мнения: 4 966
А как се чувстваш на финалната права ? Измести ли се фокусът или си тревожна и депресивна ?
Ами фокусирала съм се върху бебето, покупките, новия апартамент и време за депресии не ми остава.
Но си имам прималявания и понякога ме хващат черни мисли за раждането.
Но съм доста по-добре.

# 52
  • Мнения: 48
Йейй звучи обнадеждаващо 😊 стискам палци всичко да е наред и едно безпроблемно раждане  😊

# 53
  • Мнения: 11
Моята депресия си продължава с пълна сила. Не знам какво да правя вече. Място не мога да си намеря, вече съм в 7 месец, а и има доста време до раждането. Как ще се справя не знам, не мога да се концентрирам. Мами дайде съвет 😥

# 54
  • Мнения: 48
И аз съм така, тежко е много...и едни страхове постоянни...не е живот това. Просто чакам да минава време и се надявам накрая покрай подготовката да се размият нещата и да се пооправят ...

# 55
  • Мнения: 11
Дано да поотминат нещата иначе не се издържа.

# 56
  • Мнения: 10
Да наясно е че съм Бременна. Тези са на билкова основа. То на всички листовки пише да не се приема от бременни и деца. Не за първи път изпадам в подобно състояние и никак не е лесно да се справиш сам без лекарска помощ. Ако можех сама нямаше да се обърна към лекар.


Здравейте! Следя темата тъй като и аз съм в същото състояние като Вас.... как се чувствате сега и успокоихте ли се? Аз отчаяно се опитвам да се успокоя, но е толкова трудно, че след поредния неуспешен опит рухвам повече. Не се радвам от нищо, включително че съм бременна. Да не говорим, че се затворих към мъжа ми и дори го отблъсквсм с безразличие и рев....И вие ли имахте подобни моменти и най-важното преодоляхте ли ги? Хубав ден Ви пожелавам и съжалявам ако съм досадна 🙂

# 57
  • Мнения: 25
И аз съм много притеснена...Страдах от паник атаки и пиех лекарства с тях се чувствах добре ,но забременях и се наложи да ги намаля рязко...В 9 г.с съм имам сърцебиене,безпокойство ,страх ...Дали след третия месец ще се поуспокоя ?Уж всички казват,че жената се успокоявала от само себе си,когато минели първите три месеца...Някой бил ли е така и след третия месец да се е оправил?

# 58
  • Мнения: 81
Здравейте!!!! Искам да споделя моята история и ако може някой да ми сподели мнение!!! Бременна съм в 5 месец,изпаднах в депресия и страхова невроза,ходих по доктори, изследвания,всичко ми е наред,но депресията не минава!!!! Някоя майка има ли същия проблем!????

# 59
  • Мнения: 81
Здравейте, бременна съм в 13 г.с. От 6 г.с.  повръщам и ми е лошо, не мога да се храня като хората, мисля, че започвам да изпадам в някаква депресия. Гаденето и повръщането почти поотминаха, но този глад без абсолютно никакъв апетит ме побърква, чувствам глад,а не мога да се храня, всеки път когато правя опити почвам да рева като луда и мисля, че се побърквам. Ще ми се възвърне скоро апетита? Много съм отчаяна, в момента рева и пиша...
Здравейте,същото бях и аз от началото на бременността, всичко е психологическа насока,мисли и втълпение,сега съм в 6 месец и съм на крайно ниво,мисля за болести и смърт,обиколих всякакви лекари оказа че паническо разстройство и страхова невроза,бих ви посъветвала следното, не се отчайвайте,за да не стане по задълбочено,апетита ще се върне,при мен се върна в 4 месец. Вс е от бремеността,а щом ви се плаче,плачете,олеква

# 60
  • Мнения: 81
Здравейте мами! Нова съм във форума и искам да ви попитам за мнение и опит. Бременна съм в 4 месец и съм изпаднала в някакво депресивно състояние, при което нямам желание за нищо и изобщо не ми се седи у дома. Била ли е някоя от вас в подобно състояние и пила ли е антидепресанти, и ако е дали са и помогнали?
Здравей,
Аз съм бременна в 7-ми месец. Бях на антидепресанти, но ги спрях веднага след като разбрах, че съм бременна. Бремеността ми протича доста тежко. Депресивна и тревожна съм. Пия Седатиф, чай от мента за успокоение, когато не мога да се овладеят и ме нападнат лоши мисли.
Също нямам желание за нищо, дори за ежедневните и нормални неща. Трудно ми е да се мобилизирам.
Аз съм в същото положение,сега съм в 6 месец,само че постоянно  мисля  за болести и смърт,страх ме е от всичко,на моменти ям,на моменти не,свалям кг поради тези състояния,защото правих изследвания и всичко е добре,ходих къде ли не,но нищо не ми помага,всеки лекар ми казва едно и също включително и психиатър и психолог,не мога да преодолея всичко това,не знам хормони  ли са та чувствам всичко толкова лошо,нищо не ме разнообразява,затворила съм се в себе си,не гледам телевизия, но постоянно чета разни неща за това,което ми се случва и ми става по зле,не мога да спя хубаво,будя се рано,заспивам късно ,но и трудно,все с онези странни,необясними  усещания,че нещо става с мен или ще стане,всички вкъщи ми се карат и ми казват че ще стигна в лудницата,много вече съм отчаяна и не знам на къде вече ще върви това,страх ме е мислите ми да не станат реалност

# 61
  • Мнения: 203
Бременна съм в 7- ми месец, не мога да спра да плача, не мога да спя. Започнах да вдигам кръвното , гади ми се и понякога повръщам. Не искам да комуникирам с хора, изключвам си телефона,  и когато трябва да го включа изпадам в паника. Страх ме е да ходя на преглед и, страх ме е че съм сгрешила нищо и ще съм виновна. След това се чувствам ужасно когато мъжа ми се прибира и аз изпадам в поредната криза , вместо той да си почива. Не искам да пия лекарства , но това е вече почти месец, не знам колко още ще издържа.
Моля за помощ, нали не съм само аз така?? 🥺

# 62
  • Мнения: 81
Не си миличка,аз съм по същия начин,с депресия съм от 4 месец ,сега и аз съм в 7,не плача,но сменям настроенията  като носни кърпички,имам  хипохондрия,постоянно мисля кога и как ще умра,да не ми стане нещо и да си оставя децата,без майка,нищо не ме радва,не ме разнообразява,не спя нормално,будя се,сънувам само лоши сънища или нещо свързано със смъртта,сънувам умрели хора и изпадам в ужас,всеки ден имам какви ли не усещания,паник атаките намаляха,но все едно не съм аз,не се усмихвам вече,всичко ми е като по навик,мозъка ми изключва на моменти,страх ме е от всичко,дори когато не съм сама...... Тъжно ми е,мъчно,на моменти супер нервни,място не си намирам,опитвам се да правя различни неща,но ефект няма. Депресия е ,аз вече 5 пъти минах на терапия но ефект няма все още,пия хомеопатия, трети месец започнах ,надявам се да ми подейства,уж била с натрупване,втълпявам си че съм болна от всякакви болести и само си откривам симптоми,по точно постоянно  се самонаблюдавам...... Ужасно е знам,но решение има всеки това казва,трябва търпение,воля,колкото и на мен да ми е трудно и да мисля че никога няма да мине

# 63
  • Мнения: 203
Благодаря ти , знам и трябва да чакаме хормоните да се наредят  освен ако след това не се появи и следродилната депресия. Не мога да се зарадвам че чакам бебе. Все нещо ме тормози и съм като заек, в очакване някой да ме нахока и да ме обвини . Чувствам се зле и като се замисля че така тормозя и детето. Единствено ме успокоява блокирането и плетенето, опитвам се да се разхождам често. Но в момента в който спра( понякога и не ) се започва целия рев и паника. Помолих мъжа ми ако може да ме скрие и да не допуска никого до мен. Вече не знам  дали се притеснява за мен, или му е омръзнало. Опитвам се да ме разведри, купува неща за ядене, които обичам, беше купил розов биберон - ефекта беше голям РЕВ. Благодаря ти че мога да споделя с някого.

# 64
  • Мнения: 81
И от мен на всеки му е писнало,не се притеснявай,мъжа ми всеки ден е с кръвноо от моите неща и го виждам как му е писнало но няма на къде,аз също не мога да се зарадвам че нося бебе в себе си,мисля че ако не мине като родим,поне ще може със лекарства да се оправим

Общи условия

Активация на акаунт