Какво НЕ ни е нужно за бебето

  • 15 212
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 170
Здравейте,
След като разбрах , че съм бременна отново, се замислих колко много непотребни неща сме купували с първото дете. Вещи, които не са използвани и не са ни вършили работа.
Пускам тази тема, за да сме в помощ на бъдещите и настоящите мами , както и да обменяме опит.
Нека всяка от вас да сподели какво НЕ ѝ е потрябвало и коя придобивка ѝ е свършила страхотна работа покрай грижите с бебчето.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 10:25 от Редактор*

# 1
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Страхотна тема.
Лично за мен,
Ненужно:
-стерилизатор, тъй като бебето ми е изцяло на кърма и в редките случаи, когато се налага да ползвам помпа и шише, просто ги изварявам. Бяха ми дали стерилизатор, но нито веднъж не го ползвах и го подарих.
-бебешки пуф/барбарон. Виждам, че много майки ползват, но аз нито ползвах, нито ще ползвам.
Сега не се сещам нещо друго, ако се сетя ще добавя.
EDIT:
-Аспиратор за нос
-Залъгалка/биба


Полезно:
-джаджата от шезлонга. (а всъщност и шезлонга ползвах 2 пъти до момента, но не беше удобен конкретния модел, който също ни беше подарък)
Има класическа музика, светлини и вибрация. Действа доста успокояващо и занимателно.
Сега може би ми е блокирал мозъка и не мога да кажа друго. По-нататък ще допълвам. Grinning
Ще ми е интересно да прочета кое е било от полза и кое не за другите майки.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 11:07 от despicable

# 2
  • Мнения: 8 939
Стерилизатор и безброй шишета не съм купувала, децата ми бяха само на кърма
Лъжичка специална също, хранех ги с наличните метални.
Люлка, не съм ползвала.
Термометър за вода не съм ползвала.
Ако се сетя още нещо, ще допълвам.

# 3
  • Мнения: 2 170
На мен ми бяха безполезни джаджите за загряване на мокрите кърпички за дупе. Мислих си , че тъй като ще е малка по време на зимата ще е удобно.......еми не. Изсушаваше кърпичките. Беше подарък и поне не ме е толкова яд.
Следващото нещо са официални бебешки дрешки от типа на ризи,дънки, вратовръзки и всякакви подобни неща. Мен ме беше страх толкова мъничка да я кича. Първите месеци живя в гащеризончета с копчета,ципове и магнитно затваряне.
Люлката също ни беше много полезна.

# 4
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честно, сефте чувам за уред, който затопля мокрите кърпи. Joy

# 5
  • Мнения: 2 170
Честно, сефте чувам за уред, който затопля мокрите кърпи. Joy
Еми съществува , но за мен не струва. Да не коментирам , че са по 20-50лв . Хем даваш пари за него, хем ти суши кърпите......много кофти.😂

# 6
  • Мнения: X
Най-полезен ми беше т.нар. повивалник. Тъй като се сменяха памперси върху нашето легло, с него избегнахме безбройните инциденти при преобличане. В последствие взех един "мини", който ползвах, когато бяхме в движение, в количката.

# 7
  • Мнения: 1 050
Уред за затопляне на кърпи .... неее какви неща измислят хората Grinning
Стерилизатора при нас също събира прах. 
Официални дрешки и ленти/кърпи за коса за новородено също са излишни.
Възглавница за кърмене - намерих приложение да си подпирам гърба, докато кърмя вече 11 месеца.
Нагревател на шишета, бурканчета.

# 8
  • Мнения: 4 761
Полезни - повивалник /до 3 години и 4 месеца съм го ползвала/, дървена кошара /стоеше в хола и детето в нея през деня/, вана със седалка, която се закрепя за ваната /така го къпех сама и без никаква опасност или болки в кръста за мен/.

Безполезни - възгланица за кърмене /не кърмих/ и шезлонг за бебето /още ме е яд за дадените пари/

Дрехи - докато проходи, носеше само ританки, пижамки, памучни блузки и анцузи. Никакви дънки, ризи, джинси. От тригодишен обаче с анцузи само у дома и на спорт и на това много държа.

# 9
  • Мнения: 1 107
Лелеее, мога да напиша ферман по темата и да изям на края голяма кавга тук.
Според мен 99% от нещата са пълна глупост. Наясно съм, че е голям кеф да имаш за бебе (особено първо) всякакви глупости, но в действителност са глупости.
Трябва: легълце, до 5 комплекта дрешки, памперси, качествен крем за дупе и мокри кърпички. Шампоан, бебешки прах за пране -тео бебе не е лош. Корито. Адекватна играчка тип чесалка за зъби, максимално тънка и може би няколко шарени за цветова адекватност и асимилация. Столче или в зависимост от възрастта на детето кошница за кола.
Всичко останало от повивалник до затоплител за мокри кърпички е излишен лукс.
Имам две деца, нито едното не използва количката. А сега модерните колички за деца до 4-5 месеца максимално ме хвърлят в потрес.
За след 6-7-8 месеца столче за хранене и за слънчево време едно колелце с дръжка за майката.

# 10
  • Мнения: 4 761
Ами явно всичко зависи от родителя и евентуално от детето. За мен повивалникът беше изключително удобен, на количките им взехме душата. От първия ден изкарвах сина ми навън и за шест години и половина няма ден, в който той не е бил навън независимо дали е болен или здрав и дали навън пече или се лее дъжд.

А кавга защо?! Всеки споделя мнението си, нали това е идеята на форума.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 639
Много зависи от това как родителите мислят да гледат бебето. Тогава, ненужното за мен, ще е нужно за някой друг.Но все пак ще споделя.
Ютия-изгладих 2 пъти с нея. Включвам моя блуза в това 2 пъти
Ваничка Първите месеци не съм ползвала вана. Къпех бебето на мивката в банята. Купихме дунапренета подложка и то лежеше в нея, в мивката.
Количка С първото ми дете ползвах количка 3 пъти, докато направи 6м. С второто-нито веднъж до 5-ия му месец. Носих в слинг и ергономична раница. И в момента рядко ползвам количка.
Козметика за кожата Не съм мазала и двете си деца с нищо, единствено 2 пъти в седмицата ползвах шампоан, през останалото време къпах само с вода. Имам кокосово масло и на Липикар на Ла Рош, ползвам за кожни раздразнения.
Стерилизатор, комплект шишета Ако кърмите не са ви нужни. Винаги може да се купи 1 шишенце, за случаите, когато някой друг трябва да нахрани бебето с изцедена кърма. Това може да се случи и с лъжичка или чаша.
Помпа за кърма За да кърнуте успешно, не е нужна помпа. Тя се налага само в някои случаи и може да раьберете в кои от консултант по кърмене.
Биберон С първото ми дете не съм ползвала, второто плачеше в колата и купих, но не поиска. Биберонът не е задължителен аксесоар за бебето, а първите седмици може да навреди на кърменето.
Баба да ви помага за къпането Къпането е изключително лесно занятие, а първите дни и седмици са за прекарване на мама, татко и бебе заедно. Без баби, които да досаждат на майката или да не дават на бащата да пипне бебето. Може да си спестите нервите.
Голямо креватче с люлеещ механизъм Важно е да ви е удобно да храните бебето нощем. Ако не искате бебето да спи във вашето легло, ви трябва просто елементарна кошара, на която да махнете едната преграда и да я долепите до вашето легло. Така бебето е хем на една ръка разстояние, хем си кма негово място.
Всевъзможни прибори при захранването Ако захранвате с пюрета, всяка чаена лъжичка върши работа. Ако захранвате по ЗВБ-не са ви нужни въобще прибори до около 10-11м.
Машина за пасиране на пюрета На децата е добре да се предлагат едри храни от рано, може просто да си намачквате зеленчука или да го претриете през цедка.
Проходилка, бънджи-напълно излишни са ми били, а са ми давали. Не съм ги ползвала.
Стол за хранене с 15 функцииСтолът за хранене няма нужда от накланяща се седалка-бебето се захранва седнало, не лежащо. Таблата трябва да е ниско, за да му е удобно да оперира с ръцете си върху нея. Играчките също-това е място за хранене, не за игра.

Дрехите винаги са ми били в повече, за тях съм на мнение, че са си нужни. Ако бебето има рефлукс или зимата, като съхнат бавно.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 18:41 от Дези.

# 12
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз също не давам биберон-залъгалка. Наистина го намирам за нещо излишно, дори често вредно, тъй като има деца, които едва ги отучват. На 2 и 3 години, проходило, проговорило, а с бибата в устата.
За гладенето, изгладих всички дрехи преди бебето да се роди, защото така или иначе нямах какво да правя. И дотам, повече нито една дрешка не съм гладила.
Количката ми е нужна. Но струваше 220 лв. с всичко необходимо, не разбирам купуването на колички по 500 и нагоре лева, при положение, че ще се ползва няколко месеца и ще се прибере или подари.

# 13
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Не съм се обграждала с ненужни вещи и при двете ми деца, просто нямахме достатъчно средства за глезотии. Единствената малко ползвана вещ беше люлката. Имахме легло, стол за хранене и проходилка от роднини, лични корито, голям леген, зимна и лятна количка( много полезна покупка с нашата малка кола, а и изкара 3 деца) , помпа за кърма, нормално количество играчки и дрехи, част от тях от приятели.
Сега имам племенник и възможност да му купя много неща, но се възпирам. Наистина голяма част от вещите са безполезни.

# 14
  • Мнения: 1 050
Портбебе, гнездо за бебе, възглавница да се подпира бебето и седи настрани.... Ще се сещам за още ненужни неща.

Общи условия

Активация на акаунт