Пазаруване от Aliexpress.com 56

  • 41 531
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 819
На мен пратките с номер LVS започнаха лека полека да си пристигат.. а повечето са от средата на май в Белгия. Търпение. Всичко ще си дойде Simple Smile

# 466
  • Мнения: 2 373
Хммм пише, че е пристигнала в destination country на 06.06, обаче никъде не пише България. Как да разбера какво се случва?
В Централна поща ли ще отиде първо и после в кварталната или?
http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/ Щом на този сайт пише че е в БГ значи е в БГ на другите сайтове не им се доверявам за турските пратки. Като там пише в БГ 3 дена след датата проверяваш в клона и след това на всеки 15 дена докато станат 61. След това диспут.

На мен пратките с номер LVS започнаха лека полека да си пристигат.. а повечето са от средата на май в Белгия. Търпение. Всичко ще си дойде Simple Smile
Кога ма миче? Аз не поръчвам синьо сирене да го чакам 120 дена. Има си срокове. Който не ги спазва да си носи последствията. Ето какво е казал чичо али по темата ... https://sale.aliexpress.com/__pc/buyerprotection-seller_guaranteed.htm#1 All products on AliExpress.com are guaranteed to be delivered within 60 days

# 467
  • Мнения: 819
Много добре си знам условията за доставка Wink сроковете са 60 дни.... Каквото е пристигнало е в срок Simple Smile 

# 468
  • Мнения: 2 373
Много добре си знам условията за доставка Wink сроковете са 60 дни.... Каквото е пристигнало е в срок Simple Smile 
За другите дето не им пристигат в срок коментираме. На вас като идат в срок що давате мнение за съвсем различни случаи. Каза се вече който си поръчва синьо сирене да си го чака 120 дена.

# 469
  • Мнения: 5 508
Ти коментираш за тях, а тя - за себе си. Или реши, че за друго не може да се коментира?
От 10-тина пратки с такива номера, една не дойде въобще, на една удължих времето и дойде на 67-69 ден, а три дойдоха за около месец, но са пускани към края на април.
Малко взеха да ми се бавят проследимите неща. Преди идваха до 2 седмици, а сега около месец им трябва. Едни дънки пък хванаха 40 дни ама ... Който бърза не поръчва от Китай Grinning

# 470
  • Мнения: 2 017
На няколко от пратките, които ми оставаха 10-12 дни до края на защитата, търговците им удължиха срока, без аз да искам това - сега мога ли да отворя все пак диспут - Али ще вземе ли предвид, че е изтекла защитата, като вече пише, че пак остават 58 дни до края? Т.е. виждат ли, че е удължена, ами това не са първоначалните 60 дни?

# 471
  • Мнения: 5 508
Да, можеш да отвориш диспут след първоначалните 60 дни.

# 472
  • Мнения: 2 373
На няколко от пратките, които ми оставаха 10-12 дни до края на защитата, търговците им удължиха срока, без аз да искам това - сега мога ли да отворя все пак диспут - Али ще вземе ли предвид, че е изтекла защитата, като вече пише, че пак остават 58 дни до края? Т.е. виждат ли, че е удължена, ами това не са първоначалните 60 дни?
Да можете. Удължаването не пречи. Станат ли 61 дни забраната пада.

# 473
  • Мнения: 2 017
Благодаря ви!

# 474
  • Мнения: 63
Здравейте,

Отворих диспут, защото пратката ми не дойде в очаквания срок. Сега продавача  ми отговори:

"Здравейте скъпи приятелю, съжалявам, че ви позволявам да чакате твърде дълго време. Поръчката все още е в режим на транзит поради пиковия период на експедиране. Проверих в логистичната компания, поръчката вече е във вашата страна, може ли да изчакате 2 седмици повече. Ако все още не получите поръчката по това време, моля свържете се с нас, ние ще поеме отговорността и да ви изпратим отново. И моля ви, помогнете за приключването на спора, той ще приключи скоро, благодаря ви много.
Приятен ден!
Много поздрави"


Бихте ли ме посъветвали как да постъпя и дали няма някаква уловка ако приключа спора?

Благодаря!

# 475
  • Мнения: 2 373
Здравейте,

Отворих диспут, защото пратката ми не дойде в очаквания срок. Сега продавача  ми отговори:

"Здравейте скъпи приятелю, съжалявам, че ви позволявам да чакате твърде дълго време. Поръчката все още е в режим на транзит поради пиковия период на експедиране. Проверих в логистичната компания, поръчката вече е във вашата страна, може ли да изчакате 2 седмици повече. Ако все още не получите поръчката по това време, моля свържете се с нас, ние ще поеме отговорността и да ви изпратим отново. И моля ви, помогнете за приключването на спора, той ще приключи скоро, благодаря ви много.
Приятен ден!
Много поздрави"

Бихте ли ме посъветвали как да постъпя и дали няма някаква уловка ако приключа спора?
Благодаря!
Продължавате диспута до край: https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1025122020966912
Али са написали по повод закъснелите пратки "All products on AliExpress.com are guaranteed to be delivered within 60 days " https://sale.aliexpress.com/__pc/buyerprotection-seller_guaranteed.htm#1
Продавача е пуснал с копи пейст шаблонен отговор. Нито знае къде е пратката нито кога ще дойде. Като минете на фаза догаоворка с али те ще разберат къде е праткта и ще отсъдят във ваша полза когато няма шансове да се разбере двжението на пратката или ще отговорят невалидна прчина за диспут да  изчакайте 10 дена.

# 476
  • Мнения: 63
Благодаря за полезната информация!  Рано или късно всеки потребител на Aliexpres се сблъсква  с този проблем.

Разбирам, че сега не е нужно да отговарям на тези "бля-бля" глупости на продавача. Ще изчакам следващото му неизгодно предложение след 5 дни - което ще отхвърля, след което минавам на фаза договорка с Али.

Simple Smile

# 477
  • Мнения: 1 230
На сайта на бг пощи ми пише, че номера на пратката ми е непроследим започва с UH и завършва на   TR. Дава ми в проследяването на турските пощи, че е пристигнала в БГ на 06.06. Нямам известие. Да ходя ли да проверявам в клона?

# 478
  • Мнения: 2 373
На сайта на бг пощи ми пише, че номера на пратката ми е непроследим започва с UH и завършва на   TR. Дава ми в проследяването на турските пощи, че е пристигнала в БГ на 06.06. Нямам известие. Да ходя ли да проверявам в клона?
само в случай че не сте ходили вече след 9.06 следващо посещение 15 дена след последното и така всеки 15 дена докато свърши защитата. На 61 ден диспут и кой от където е. Бг пощи дано се размърдат и я доставят преди 60 ден.

# 479
  • Мнения: 2 373
Благодаря за полезната информация!  Рано или късно всеки потребител на Aliexpres се сблъсква  с този проблем.

Разбирам, че сега не е нужно да отговарям на тези "бля-бля" глупости на продавача. Ще изчакам следващото му неизгодно предложение след 5 дни - което ще отхвърля, след което минавам на фаза договорка с Али.

Simple Smile
Браво. Правилно сте разбрали. Дано има повече като вас. Успех. Дано и продавача разбере какво го чака. Едно допълнение: продавача е ДЛЪЖЕН да отговаря на всяко съобщение от вас. Да спрете да пишете е правилен подход иначе ще продължи да бълва глупости. В този диспут аз не се сещам за някакво конструктивно да му предложите.

Общи условия

Активация на акаунт