Сполучливи имитации на маркови парфюми - 27

  • 63 294
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 013
И аз обожавам Алюр. Много ще се радвам ако някой може да ме насочи към магазин на Сан Сиро в София от който мога да си го закупя. И аз мисля че той няма сезон. Прекрасен парфюм. Харесвам и Сенсуел версията Simple Smile

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 40 755
А он лайн нямат ли продажби Сан сиро?

# 677
  • Мнения: 576
Здравейте, ще пътувам до Турция, ако някой иска парфюм на Bargello или D&P нека ми пише на лично съобщение Simple Smile

# 678
  • Мнения: 329
Свърши ми 50-цата на Acqua di Gio, която си бях взел от Заг. Доволен съм, горе-долу се усеща, но ми е някак слабичък като че ли. Обмислям да си заредя от Рефан CK One (голям мой любимец), но да го направя с двойно или се чудя дали не и тройно повече капки, защото е много лек и нетраен. Оригиналът излиза малко по-скъп от имитацията, но е свръх нетраен и се чудя дали ако си взема имитацията на рефан и нахакам здраво капки, ще стане по-траен от оригинала. Според вас оригинал или имитация? И така и така ще ходя до Рефан днес, искам да пробвам Bleu de Chanel. Май беше хвален варианта на Рефан. Той свеж ли е? Моят проблем е, че харесвам винаги някакви много чисти и свежи аромати, които всичките са ултра леки и нетрайни, и оригинали, и имитации, но какво да се прави - други от мъжките, които са сладникави или опушени и т.н. просто не ми понасят.

# 679
  • Мнения: 78
Свърши ми 50-цата на Acqua di Gio, която си бях взел от Заг. Доволен съм, горе-долу се усеща, но ми е някак слабичък като че ли. Обмислям да си заредя от Рефан CK One (голям мой любимец), но да го направя с двойно или се чудя дали не и тройно повече капки, защото е много лек и нетраен. Оригиналът излиза малко по-скъп от имитацията, но е свръх нетраен и се чудя дали ако си взема имитацията на рефан и нахакам здраво капки, ще стане по-траен от оригинала. Според вас оригинал или имитация? И така и така ще ходя до Рефан днес, искам да пробвам Bleu de Chanel. Май беше хвален варианта на Рефан. Той свеж ли е? Моят проблем е, че харесвам винаги някакви много чисти и свежи аромати, които всичките са ултра леки и нетрайни, и оригинали, и имитации, но какво да се прави - други от мъжките, които са сладникави или опушени и т.н. просто не ми понасят.
Моят съвет е двойно количество капки, защото ако сложиш прекалено много - ароматът ще стане натрапчив и може да доведе до промяна на самия аромат. + Едно за свежите аромати - луда съм по всякакви такива, за лятото са трепач, но много страдам през зимата, тъй като много малко (свежи) аромати не се “страхуват” от нея 😄

# 680
  • Мнения: 8 803
А он лайн нямат ли продажби Сан сиро?

И на мен ми се ще да имат и някой да каже.
Търся добра имитацията на Алюр. Това е моят парфюм, но в момента също предпочитам имитация пред скъпия оригинал.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Момичета,според мен Алюр си струва изцяло парите/за тези,които го обожават/ 181лв.за 50мл.но само от официален магазин.Не препоръчвам да купувате Шанел от нета,за по-сигурно,а и самите вие да сте спокойни.Имат онлайн магазин Сан Сиро,можете да поръчате и от олх-а.Пробвайте обаче първо Диор Джой на Заг,за мен е чист Алюр и ако не ви задоволява потърсете друга алтернатива.Петя,за нищо,виж и Журовете на Hermes,може да изскочи нещо за теб.Argent,предупреждавам,че Рефанския Bleu за моето носле е много,много далечен,но пък самото ухание е доста приятно и шлейфово,можеш да сложиш двойни капки.Сподели ако си го напълниш твоите впечатления.Acqua di Gio за мен не е с някаква впечатляваща трайност в оригинал,но е хубав парфюм определено.

# 682
  • Мнения: 2 818
Знае ли някои цената на Д и П в Турция?Определено е по-ниска от бг,но колко? БЛАГОДАРЯ!

# 683
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
35 лири е 50 мл, 60 лири е 100 мл. Супер трайни са, поне тези които аз имам, а те са 5-6 .

# 684
  • Мнения: 2 818
Благодаря ,значи в лева излиза към 11лв за 50 мл.

# 685
  • Мнения: 4 076
Момичета,според мен Алюр си струва изцяло парите/за тези,които го обожават/ 181лв.за 50мл.но само от официален магазин.Не препоръчвам да купувате Шанел от нета,за по-сигурно,а и самите вие да сте спокойни..
Аз съм влюбена в него и Сеншуъл завинаги,а също в 5,19 класическите версии и Кристал о верт или както се чете.Но не винаги имам възможност да го взема от чужбина,затова директно отправих запитване към централата им в кой магазин в БГ или сайт където и да е,мога да купя техен (оригинален) парфюм.Дадоха ми няколко руски сайта и магазина,,единият беше Летуал-не ми е познат, и един в Румъния.Като знам колко сайта предлагат техни парфюми....не ми се мисли.
Ти откъде купуваш Шанел?
За рожденния ми ден ще си подаря L'or de Torrente,беше евтин на времето,сега е доста по-скъп,но спомените ми са жизнено важни.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И от чужбина при пътувания и от Мико като видях,че в мола вече ги няма щях да припадна.И от Парадокс съм купувала,от сайтове/български/ никога не съм,макар доста хора да споделят,че са оригинални.Явно сме доста тук фенките на Алюр,:bowtie: и аз обичам много и Сеншуъл.Blue Heart

# 687
  • Мнения: 4 013
Бих дала пари и за двата оригинални Алюра, но седят на кожата ми точно час и половина. Не за друго, ами ме хваща яд.
Ще опитам първо с имитации, а за Коледа може и да се зарадвам с оригинал.
За Сенсуел версията знаете ли въобще да има имитация?
Не съм виждала.

# 688
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Здравейте момичета, идвам да се похваля с една много добра имитация на Заг. Става дума за 327 AA AQUA ALLEGORIA - MANDARIN BASILIC GUERLAIN - звънлива и блестяща, тук всяка нота е парче от пъзел! Магическа мандарина, прекрасна горчиво-сладка лайка и бръшлян с босилек. Миризмата на чистота и горска свежест омеква в кехлибарен мед - една композиция със завидна трайност! Отново: браво Заг! Горещо препоръчвам това лятно изкушение! Sparkling Heart  

# 689
  • Мнения: 329
Докладвам и аз какви ги свърших в Рефан: Заредих си 016 - CK ONE 50 мл със 100 капки. Версията я познавам от преди - приликата с оригинала е повече от 100%! Трайността не знам обаче как ще е, предстои да видя. Тая работа с капките обаче ми се струва много "на око". Вие как "отброявате" колко капки ви сипват - примерно искате 100, къде е гаранцията, че не са ви сипали 85 да кажем?! Аз специално не мога да се фиксирам в пипетата и да броя капка по капка, а мацето сипва ли сипва (супер бързо) - много ми е чудно и самата тя как ги отброява. Thinking
Bleu de Chanel се оказа много "от моите" - сапунен, чист, екстра е. Близост с оригинала не мога да коментирам, защото не го познавам в оригинал. Евентуално бих могъл да си го заредя след като си изпръскам ONE, но по принцип обмислях сега за лятото да си взема Clinique Happy в оригинал - много ми е любим и в жегите без него не оставам. Ароматът е голям свежак, но трайността е да кажем... посредствена, не е трагична, но никак не е наситен и шлейфов. Та се чудих рефанската версия на Bleu de Chanel ако е по-стабилна и присъствена - бих могъл вместо оригинален Клиник да си взема рефанското копие на Блу. Вие можете ли да направите такава съпоставка?
Друго, което мога да ви споделя е, че жена ми ме помоли като минавам през Рефан, да помоля да ми пръснат 174 - това е ROCHAS AQUAWOMAN и сега е във възторг, явно много й хареса. Беше ми поръчала за проба и  132 - AQUA MISSONI, но го нямаха. Има въпрос дали двата номера (174 и 132) са сходни, разбирайте не толкова да си приличат, а да носят една и съща аура, или нямат нищо общо?

Общи условия

Активация на акаунт