Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 45 906
  • 486
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 823
За ИР проверявана ли си,ако не инсулин и кр.захар на гладно си пусни. Това напълняване не е случайно.
Иначе функцията на жлезата е добре, но да има Хашимото. Тези антитела които при теб са завишени, често се получават от синузит, алергичен ринит, бактерия в нос/гърло или някаква инфекция в пикочни пътища, нещо подобно да имаш?

# 121
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Здравейте и аз се включвам в темата Simple Smile
Качвам последните си изследвания, според ендокриноложката ми съм със Хашимото Simple Smile


Искам да попитам за мнение като прием на добавки.
За сега те ми предписа селен, магнезии, вит. Ц, вит. Д и безглутенов режим.
Аз мисля да добавя Омега 3, ленено масло вътрешно и тези пробиотици : https://apteka.framar.bg/30044261/%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8 … D0%BE%D1%80%D1%81.
Както и зелен чай през деня ? Ще бъда много благодарна за мнение и дали са адекватни добавките, с които смятам да допълня лечението.
ПП : Имам много упорит запек от 14 годишна, сега съм на 31 и почти никаво лечение не му е повлияло. Мисля че именно той може да е допринесъл и да имам пропускливост на червата. Последната година качих около 12 кг., изпитвах постоянна умора, слеше ми се , имах обилен косопад и много суха кожа. Цикълът ми малко се промени и не беше особенно обилен ( той никога не е бил прекалоено обилен), но тези симптоми ме подтикнаха да започна да търся причината. Все още не съм раждала и искам всичко да е наред  Simple Smile Много благодаря предварително Simple Smile
Много от нещата ми звучат като сериозен проблем с млечните храни и би трябвало да обърнеш внимание в тази посока. За зеления чай забрави, както и всякакъв кофеин (кофеина е враг на недобре работеща щж). Освен витамин д (който щом е предписан би трябвало да е изследван), обърни голямо внимание и на витамин б12. Селена преди прием е хубаво да се изследва, относно пробиотици, точно тея гледам имат в състава си мляко, а всъщност млечните храни са един от най-основните причинители на храносмилателни проблеми и гъбични инфекции, наблегни на ферментирали храни (в момента е сезона на киселото зеле).

# 122
  • Мнения: 1
Ежедневен стречинг на вратните мускули или практикуването на йога подобрява кръвообращението и освобождава самата жлеза от натиска, създаден от напрегнатите мускули, около нея, тоест благоприятства процесът на възвръщане към нормалния си начин на действие.

# 123
  • София
  • Мнения: 8 637
Някой минал през АИП, може ли да сподели дали е усещал нещо различно с напредване на времето?
От 10 януари спазвам протокола, стриктно от към видове храни, съставки, подправки, напитки. Чак строг не мога да кажа, тъй като нямам достъп винаги до органик месо и продукти, но се старая да се храня с хубава храна.
Но не усещам нищо особено, не знам и дали трябва да усетя Smile  В началото ми се подуваше доста корема, започнах да взимам магнезий, а и предполагам, че организмът ми свикна. И с това се приключи с усещанията.
Не съм свалила нищо.Не ми е главна цел, не съм и с наднормено тегло, но съм останала с впечатление, че като спреш всички джънкове, поне нещо сваляш. За момента нищо.
Чела съм книгата на английски, макар да схващам се чудя дали нещо някъде не съм пропуснала. Уебинари също съм слушала. Но се чудя, дали ако не усещам нищо, не бъркам някъде Laughing  
Иначе се справям добре, лесно ми е, вкъщи съм свикнала да планирам менюто от преди това. Не ми се яде нищо тестяно, сладко, кафе не съм усетила да ми се пие. По-скоро понякога усещам цялостен глад по никое време, въпреки че мисля, че добре се справям със съотношението на протеин и зеленчуци.
Доста се притеснявам и от момента с реинтродукцията, дали ще усещам въобще нещо при прием на храните.

# 124
  • Мнения: 10 201
А изследвания имаш ли след този месец на АИП? Аз за два пъти по 36 часа пълен глад рязко свалих ТСХ, което отново ми доказа, че възпалението ми е в червата и няма какво да тормозя жлезата.

# 125
  • София
  • Мнения: 8 637
Мислех да си пусна след втория и след това след третия и да реша дали да започвам реинтродукция или да удължа още.
Аз, като цяло, не намирам Хашимото да ми вреди реално на живота, т.е. не усещам кой знае какво. Умора, недоспиване, от някои храни ме боли стомах, имам компрометирана имунна система, тъй като често ми се появява херпес.
Но не е чак да усещам нещо ежедневно и да не мога да живея, че да направя разлика.

# 126
  • Мнения: 10 201
Аз също нямам тежки оплаквания. Пулсът ми е завишен, но не го усещам такъв. А проблеми със СЧТ имам от самото ми раждане. Все пак антитела правя, т.е. имам Хашимото и искам да се справя с това. Когато паднат антителата, храносмилането ми се подобрява и енергийното ми ниво се качва. Също съм и по-трудно раздразнителна. Това е осезаемата промяна при мен.

# 127
  • София
  • Мнения: 8 637
Аз не мога да кажа, че не съм раздразнителна. Миналата седмица бях сама с децата и достигнах апогея си Smile  Единствената причина да не пия успокоителни беше, защото ме домързя да търся кое е ок с АИП. От към енергия също не виждам никаква промяна.
Всъщност аз винаги трудно съм преценявала по тялото си-редовно са ме питали лекари някакви неща и аз не знам какво да им отговоря Sweat Smile Изключително несензитивна съм спрямо себе си(да не кажа и с болежките на децата) , та май ще разчитам по-скоро на засичане на резултати от изследвания. Ако чакам на себе си да усетя дали ми е подут корема, по изморена ли съм ... надали ще разбера нещо.

# 128
  • Мнения: 10 201
Да, изследвай се - кръвта не лъже. Лабораториите няма да ги коментирам, приемаме, че се справят прилично. Едно и също оплакване може да се дължи на различни неща, така че водещи са изследванията. Относно раздразнителността - при най-лошите стойности на хормоните бях ходещо зло, отвръщах на всеки и за всичко. 😁 🤐 Същото и при майка ми.

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Soul, а как сваляш антителата? С АИП ли? Или нещо друго?
Отдавна ви следя, но никога не съм писала😊 С Хашимото съм- хормоните в норма, антителата извън. Пия елтироксин, правя изследвания на всеки шест месеца, а последната година и по- често, тъй като планирам забременяване. Сега тсх ми е около 2, което е добре, надявам се още да падне.

# 130
  • Мнения: 11 823
За антителата е хубаво да се потърси причината за тях, иначе най-малко спирането на глутен помага.

# 131
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
mibobo, благодаря за включването. Какво предлагате като търсене на причина? Какви изследвания? Иначе ако има значение и майка ми и баба ми са с хашимото, а то нали е наследствено

# 132
  • Мнения: 10 201
Аз имам мои виждания за нещата, проверени в практиката. Първо, Хашимото за мен не е наследствено, нито пък диабетът. Наследствени могат да са вредните ни навици, които отключват сходни или еднакви проблеми в семейството. Антителата свалям като чистя възпаленията. При мен антитела и ТСХ падат в синхрон. А причината за възпаленията намирам трудно, опитно и с помощта на диетолог. Попълвам и липси в организма, които се виждат в кръвната картина. Употребявам глутен в някаква степен, понася ми, но казеин А1 ме побърква още същия ден при прием. Имам и други установени непоносимости. Всички тестове за алергия са ми отрицателни.

# 133
  • Мнения: 11 823
Не е наследствено, просто има генетична обремененост/предразположеност, но трябва отключващ фактор, т.е. не е задължително да се появи.
Майка ми има, аз имам,  брат ми няма...но сина ми има също.

Относно антителата и въобще автоимунния процес има доста писано в някои книги - двете книги на Изабела Уенц , както и Автоимунен палео протокол на Сара Балантайн

При всеки е индивидуално, но принципно при завишени МАТ се търси причината в стомашно-чревния тракт - възпаления, бактерии (кандида, хеликобактер и т.н.), хранителни непоносимости .... При завишени ТАТ обикновено се търси причина в УНГ, пикочо-полова система и зъби - носен, гърлен секрет да се отхвърли бактерия, както и в уринарния тракт, да няма проблеми със зъби.
А глутена се препоръчва да спре при всякакви проблеми с щитовидната, отделно при спирането му ще се подобри състоянието на червата.
Трябва да се провери за дефицити на В12, желязо и вит.Д

# 134
  • Мнения: 10 201
При мен с глутена стана нещо, което не разбрах и все още му търся обяснение. Първоначално при спиране имах спад в антителата и подобрено храносмилане. След не много време започна влошаване на храносмилането, докато не спрях ориза за сметка на включване на пшеницата. Нищо друго не съм променяла.

Общи условия

Активация на акаунт