Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 46 036
  • 486
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 329
Ами ние всички тук пишем от позицията на диагностицирани с Хашимото Wink, но ето сега, животът ни изправя пред ситуация, която въпреки заболяването, трябва да вземем някакво решение. Затова е добре да се чуят мненията ЗА и ПРОТИВ. В темата за Ковид имаше споделени мнения за здрава жлеза, минала в хипофункция след боледуването. Дано да е временно и да се нормализират нещата, но жената не се чувстваше никак добре. Имах възможност да сложа ваксината още през март, но ме беше страх как ще повлияе на Хашимотото. Изчаках още няколко месеца, изчетох още по въпроса и накрая събрах смелост, защото не искам да разбера как ще ми се отрази боледуването. Месец след първата ми доза синът ми се разболя от Ковид. Нито аз, нито мъжът ми прихванахме и това ми беше достатъчно. Рано или късно вирусът ще мине през всички. На тези, които се въздържат от ваксинация, желая на първо място да не ги хваща, а ако все пак се заразят, да го изкарат леко и без последствия!

# 271
  • Мнения: 10 210
Проблемът на много хора е, че за тях здравето трябва да ти бъде дадено от някой, трябва да бъдеш спасяван. Страх ли е, необразованост ли е, лоши инстинкти ли...няма да тълкувам. Но тези, които ми казват, че рак, диабет, Хашимото и т.н. са НЕлечими, защото те не могат да ги ИЗлекуват, не искам да ми предлагат "спасение", за което дори няма исторически данни как ще се прояви в един средно- и дългосрочен план. Има много мътна вода и много цензурирани въпроси. Но има и немалко хора, в които "цъка" нещо и търсят теми като тази. А немалко титлувани капацитети са произвели инвалиди, включително от себе си и собствените им семейства. Нямам съмнение, че са добронамерени. Но това им е прагът на възможностите.

# 272
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
С Хашимото съм и аз. Края на ноември мин година изкарах ковид. Беше почти без симптоми, без да пия антибиотик и други хапове освен добавките. Казват, че заради антителата не го караме тежко, не знам дали е вярно 🙄 Аз също се притеснявам да сложа ваксина, особено в момента съм с доста неовладяно положение, изведнъж тсх излезе извън всякакви норми. Освен лечението от няколко дни спрях глутена. От вас знам отдавна за глутена и млечните, но досега явно нямах достатъчно мотивация, струваше ми се трудно. Надявам се да има ефект

# 273
  • Мнения: 47 991
Щом не си в добро състояние с жлезата, не слагай. Трябва да е в контролирано състояние

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Изобщо не мисля, че с хашимото е ок да се слага ваксината. Всички лекари, с които съм говорила, смятат така. И самите производители на ваксини казваха, че за хора с хашимото не трябва да се бият, сега се обърнаха наобратно. Кога успяха да установят, че всичко е ок не знам.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 329
Изобщо не мисля, че с хашимото е ок да се слага ваксината. Всички лекари, с които съм говорила, смятат така. И самите производители на ваксини казваха, че за хора с хашимото не трябва да се бият, сега се обърнаха наобратно. Кога успяха да установят, че всичко е ок не знам.
Бихте ли пуснали линк към становището на производителите! Благодаря!

# 276
  • Мнения: 889
Никой не е написал че има становище от производителите на ваксини, аз поне така разбирам поста на Бенджи. Това което е писала е че производителите постоянно си сменят версията. И аз в началото на годината на няколко пъти четох,  че "ваксината" не се препоръчва при автоимунни заболявания. Също и при бременни или които планират бременност. И само няколко месеца  по-късно смениха плочата и вече я поставят даже и на бременни в първия триместър.
Същото и с децата - в началото беше от 18г нагоре. Сега почнаха да бодат от 12-18г и се чака одобрение за 5-11г.   До 2-3 години ( а може и по-рано) ще одобрят и на новородени.

И аз това питам - кога успяха да установят, че няма да има проблем. И по-важният въпрос е - защо всичко се приема толкова лесно и на доверие?

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 16:39 от liiya

# 277
  • София
  • Мнения: 2 329
Никой не е написал че има становище от производителите на ваксини, аз поне така разбирам поста на Бенджи. Това което е писала е че производителите постоянно си сменят версията. И аз в началото на годината на няколко пъти четох,  че "ваксината" не се препоръчва при автоимунни заболявания. Също и при бременни или които планират бременност. И само няколко месеца  по-късно смениха плочата и вече я поставят даже и на бременни в първия триместър.
Същото и с децата - в началото беше от 18г нагоре. Сега почнаха да бодат от 12-18г и се чака одобрение за 5-11г.   До 2-3 години ( а може и по-рано) ще одобрят и на новородени.

И аз това питам - кога успяха да установят, че няма да има проблем. И по-важният въпрос е - защо всичко се приема толкова лесно и на доверие?
Предполагам сте интелигентен човек и ползвате чужди езици. Поразровете се например в страниците на изледователските институти Джоунс Хопкинс или Роберт Кох, на достъпен език са, както и в сайтовете на ендокринологичните асоциации, на която държава Ви интересува и ще намерите отговор на въпросите си. Излишно е повече да си чешем езиците. Всеки си има глава на раменете. За съжаление не всички болести се лекуват с мед, сода, лимони, ракия и хранителни добавки.
За протокола - и аз крепя моето Хашимото без хормон за сега, но с остро протичащо заболяване с неясен изход есперименти няма да си правя.Simple Smile

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И аз така го крепя моето, без хормон засега, и точно затова не бих рискувала с неясна субстанция, която не е достатъчно изпитана и която доказано дава странични ефекти. От ваксината повече ме е страх, отколкото от ковида.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 329
И аз така го крепя моето, без хормон засега, и точно затова не бих рискувала с неясна субстанция, която не е достатъчно изпитана и която доказано дава странични ефекти. От ваксината повече ме е страх, отколкото от ковида.
Бенджи, разбирам те, трудно е да се вземе решение, но по-спокойна ли си относно вероятните дългосрочни поражения, които би получила в следствие на изкаран Ковид? Миналата седмица водих детето на проф. преглед при наш близък детски кардиолог след наскоро изкаран Ковид. Каза, че е от началото на Ковида е прегледал над 2000 деца и това, което е видял го накара да ни привика. Много деца, уж леко преболедували са с поражения по сърцето и белия дроб . Най-малките му пациенти са две кърмачета вече на тежки медикаменти. Каза, че не е могъл да спи дни наред в началото като е гледал на снимка детски бели дробове, приличащи на пихтия. Да, слава Богу не е често, но с Делта вариантът случаите стават все повече. И другото - когато изгубиш близки хора (здрави и прави), за които не си и предполагал, че няма да се преборят, рязко преосмисляш нещата. Не го пожелавам на никого, разбира се!
Дай си още време и премисли пак колкото е необходимо! Ти си решаваш!

# 280
  • Мнения: 889
Цитат
Излишно е повече да си чешем езиците.

Ами аз не си "чеша езика" а се опитвам да водя смислена дискусия. Чешеха си езиците бабите по седенките едно време. Смятам че темата е сериозна и не може да се определи като "чесане на езици".

И аз не смятам да продължавам повече,  темата е за хашимото  все пак.

Бенджи, аз бих те окуражила да не взимаш решения продиктувани от страх. Страхът винаги е лош съветник.

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 18:02 от liiya

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Въпросът е да имаме свободата да избираме.
Около мен много хора го изкараха, няма нито един починал, 2-3 бяха в болница и се оправиха (бяха с придружаващи доста сериозни заболявания), дори и семейството ми го изкара, аз не се заразих, въпреки че бях контактна и не съм спазвала дистанция вкъщи. Работя и с хора и доста наши клиенти го изкараха, с които също съм била контактна.
И аз спирам по темата, все пак е за хашимото.

# 282
  • Мнения: 11 844
И аз не смятам да разтягам темата, само ще кажа обобщено, че едните се страхуват от едно, другите от друго. И мисля, че никой не може да каже, на кого страховете са оправдани или по-големи....та затова и моето заключение е, че всеки трябва да има право на избор и да живее спокойно и в мир с избора си.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 329
liiya, надявах се да си разбрала какво имам предвид. А именно, че дискусията вече не е продуктивна. Както писа Mibobo, всеки си има страховете. Един предпочита да вярва в науката, друг на интуицията и на “мен няма да ме хване” или “аз ще го изкарам леко като брат ми”, трети на ЕЖК (една жена каза) и т.н. Затова сме различни. Междудругото тази тема не е активна от месеци, добре че я поразмърдахме малко. Simple Smile

# 284
  • Мнения: 10 210
Аман от манипулации и опити за вменяване, че едното е бабини деветини, а другото наука. Хората след горчив опит видяха откъде им идва здравето и се оказа, че не е от фармацията. А пропагандата нека продължава да думка барабана и да цензурира. След всеки грип може да получиш увреждане на бял дроб, сърце, диабет и т.н. Може и да умреш, имам такъв познат. Има и статистика.

Общи условия

Активация на акаунт