Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 46 198
  • 486
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 130
Здравейте,
Имам направена микропигментация на веждите и очна линия, като на веждите ми е останала малко, защото съм с мазна кожа и искам да си я премахна и на двете места заради заболяването което твърдо се установи след направата им за мое успокоение да си изчистя кожата.
Процедурата по премахване няма да е с лазер и според вас дали е добре в нашият случай?
Какво е вашето общо мнение дали да го оставя или да го премахна, и ако го премахна тази процедура ако се не лъжа беше  ( Phiremoval) да не ми навреди?
Поздрави!

# 286
  • Мнения: 5
Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате добър хомеопат в Пловдив? Искам да пробвам алтернативно лечение на Хашимото.

Благодаря от сърце! 😊

# 287
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Здравейте! Нова съм в темата. Много объркана и притеснена съм.
Дъщеря ми е на 16 г. и отскоро диагностицирана с Хашимото. Като чета темата ви се обнадеждавам, че може да не се налага да пие хормони, а чрез алтернативен подход да успеем да регулираме нещата. Освен всичко е и в разгара на пубертета и всичко в тялото и е много динамично.
При първото ни посещение при ендокринолог й изписаха само Проранолол и аз не бях особено притеснена. Това бяха резултатите от изследванията,

но при следващото посещение вече и изписаха Еутирокс, при тези резултати

Не го очаквах. Тъй като нямам никакви познаня по въпроса, реших да попитам и друг ендокринолог за мнение. И той каза, че е необходимо да започнем с хормоните, но поне и препоръча селен, докато първия - категорично заяви, че всякакви добавки са напълно излишни.
Объркана съм и понеже нямам знания, не зная как да реагирам. Дали имаме време да изчакаме още малко с хормоните и ако ги бавим, дали това вече не й вреди. Дали пък да не ги започнем и постепенно да търсим къде е проблема й с цел да ги отстраним.
Моля, да коментирате резултатите от вашия личен опит и да дадете съвети!

# 288
  • Мнения: 11 876
Разбирам, че сте се насочили към тази тема като към идеята за алтернативно лечение, защото всеки иска да си спести хормона.
Съвета ми е да отворите ето тази тема и да прочетете първата страница за да се информирате за това състояние https://www.bg-mamma.com/?topic=1392612

Иначе от моя опит - аз съм с такъм проблем от 15 годишна, сина ми който е на 12г също т.е. запозната съм достатъчно...хипофункцията на дъщеря ви е сериозна, може да попречи на растеж и развитие. На сина ми спряха да му се сменят млечни зъби, както и за 1 година не беше мръднал на ръст....докато не стигна до прием на хормон и то с по-добри от изследванията на дъщеря ви. Селена не прави чудеса, нито се пие без изследване, защото може да се предозира...

# 289
  • Мнения: 10 212
Ако искате да опитате без хормон, ще се наложи драстична промяна в начина на живот. Не за малко, за много дълго. Това изисква както емоционална зрялост, така и желязна воля. Много забрани, много ограничения, а човек трябва да е щастлив и спокоен, спазвайки ги, иначе пак не се получава. Вие си познавате детето и дали е готова за такава битка. Дали е готова да направи здравето й абсолютен приоритет. Състоянието е хронично, не уврежда бързо, но уврежда.

# 290
  • Мнения: 48 033
Аз не мисля, че за подрастващ организъм е подходящо да се води битка за каквито и да е алтернативни лечения. Те може да бъдат само съпътстващи и то без да са "битка", защото стреса е най-големия бич на жлезата и на битието ни. Изследванията не са никак добре, подкрепям mibobo напълно, като майка на две деца с Хашимото и хипофункция изобщо НЕ препоръчвам експерименти. Ако някоя дама на средна възраст с леки отклонения се вдъхнови да пробва смяна на начина на живот-да.  Но за деца и тийнейджъри може да съжалявате много след време, а пропуснатото не се връща. Да, знам много добре колко е "приятно" да се сблъскаш с някаква диагноза за хронично състояние на детето ти. Но в случая се запознайте с хормона, и вярвам, че ще сте по-малко изплашена и повече подготвена. Важно е да не плашите и девойката, а да я научите да го приема ежедневно правилно

# 291
  • Мнения: 10 212
Разбира се, всеки има право на мнение. Моят жизнен опит ми показа как медицината успешно съсипва, опитвайки се да те лекува и казвайки ти, че "излекуване" няма. За медицинските методи наистина няма. Видях, че състоянието е обратимо, без значение от възрастта. А ако родителите ми ме бяха осъдили да съм на хормонална терапия, едва ли щях да им простя лесно. Както ми е трудно да простя детските ваксинации, защото им нося последствията. Не очавам разбиране, човек знае това, което е преживял. А темата не е за семантика, за да обсъждаме дали да кажем "битка" или "вдъхновение". Моите успешни примери точно битка са водили. Вдъхновена битка, ако така ще им хареса повече на някои. Smiley

# 292
  • Мнения: 48 033
С пълното съзнание, че темата е за алтернативни методи, прецених да напиша мнението си, на база опит, защото става дума за дете.

# 293
  • Мнения: 10 212
Аз и за възрастен пиша мнението ми такова, каквото опитът ми определя. Не мисля, че възрастните заслужават второ качество живот и не правя разлика. Кой би изхвърлил майка си или баба си?!

# 294
  • Мнения: 48 033
Пропуснатото развитие, включително интелектуално, няма да се навакса след това. Затова при деца нещата са различни и тези решения трябва да се обмислят добре.
Мисля, че който желае ме разбра.

# 295
  • Мнения: 10 212
Децата са с най-голям ресурс за възстановяване от каквото и да било. Имай това предвид, Щастливо мамче. Дъщеря ти е дете, но не е чак толкова малка. Съветвам те да обсъждаш всичко с нея, да четете заедно (има много ценна информация, чети за успешните случаи и как са го постигнали), да не й налагаш родителски решения, защото последствията ще са за нея. Не подхождай с притеснение, ще се справите, ако работите в такава посока, въпросът е какъв път ще изберете. Вярвай и на интуицията ти, не е случайно, че искаш да избегнеш хормонална терапия. Не всеки има характер за това, по-лесно се вижда на много хора да глътнат поредното хапче...и поредния кроасан...нищо, че болестта си върви и се надлъгват със стойностите.

# 296
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Благодаря ви, за бързите отговори! Дадохте ми насока. Ще изчета темата, има много информация, която трябва да набавя за себе си и да осмисля.

# 297
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Соул, благодаря за подсказката за семантиката. Грандиозно!

И като изходим от семантична гледна точка “щитовидна” жлеза конотира точно битка, по-точно защита.
Въпросът е дали нападението е по-добра стратегия ( активно занимаване с проблематиката) или има и друг начин?

# 298
  • Мнения: 10 212
Другият начин е човек да бъде по-повърхностен и щастлив. 🤪 Жлезите не обичат стрес. Но да се научиш да бъдеш щастлив също е битка. 🙂 Весела Коледа! 🎄

# 299
  • Мнения: 1 477
NotesNotes
Благодаря ви, за бързите отговори! Дадохте ми насока. Ще изчета темата, има много информация, която трябва да набавя за себе си и да осмисля.
Ще се включа, въпреки че не съм кой знае какъв специалист. Аз имам проблем с антителата (поне засега само с тях, да чукна на дърво), така че опитвам да се справя само с диета.
Но зависи вече какъв е проблемът. Чета в различни групи и доста хора пият хормон, и спазват диета едновременно, като постепено след време хормона може да се намали, да се спре. Не мисля, че е толкова страшно, просто както са ви писали, не изпадайте в паника.
Мисля обаче, че независимо дали ще взема детето отначало хормон или не, диета трябва да се спазва. Колко точно стресираща би била, зависи какво е свикнал да яде човек по принцип. Но и без най-качествените пасищни кокали/меса на света и "био"зеленчуци, пак се получават нещата. Нито успях да се науча да медитирам и да си намаля стреса особено, сънят общо-взето ми остана същия. И преди си вървях и се разхождах достатъчно, единствено възобнових упражненията вкъщи.
Мисълта ми е, че не винаги и не за всички е вярно твърдението, че с диета няма да стане, освен ако не променим душевното състояние. Аз промених предимно начина си на хранене (безалкохолните и алкохолните също ги включвам в храната) + повече упрежнения.
Отделно лекарите трърдят, че при всички пациенти с автоимунни са налице пропускливи черва, което пък означава, че може да пиете добавки и да приемате храни, пълни с полезни елементи, но ще усвоите малка част от тях. А проускливите черва се оправят... с диета. Yum
Относно селена, и аз започнах да го пия по препоръка на ендокринолог, но след като отидох на имунолог, докторката ми каза да го изследвам, защото ако се превиши, жлезата може да се "гръмне" (това са нейни думи). Изследвах го и си беше в норма, съответно спрях да пия. Може да направя едномесечен курс по някое време.
Добавката, която тя ми препоръча, е магнезий. Специално за Хашимото ми обясни, че всички страдат от постоянен дефицит на магнезий и цял живот трябва редовно да се е пие. Препоръча ми и витамин д3+к2 за пръскане, за да може да се усвоява през устната кухина, за 3 месеца, за да се натрупа, тъй като моят беше нисък.

Успех Simple Smile
Весело посрещане на новата година на всички! Champagne

Общи условия

Активация на акаунт