eBay – 99

  • 38 894
  • 676
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 729
Свържи се с чата и обясни ситуацията. Може да помогнат.

Не мисля, че е редно да изпращаш до трета страна.

За етикетите не съм сигурна дали важат за нашите пощи. Когато съм връщала (в Европа), винаги са ме карали да платя доставката, като са ми възстановявали сумата след представяне на бележката.

# 346
  • Мнения: 147
За етикетите не съм сигурна дали важат за нашите пощи. Когато съм връщала (в Европа), винаги са ме карали да платя доставката, като са ми възстановявали сумата след представяне на бележката.

И аз така си мислех досега, поне от моя опит и от това което четох, но когато ми пращаше адрес, ми е дал някакъв RMA номер и ми е писал "Please write down the RMA bar code with a sticker." Което много ме обърка.
Явно ще се свържа с чата Sad
Благодаря.

# 347
  • Мнения: 2 280
Здравейте, пуснах един телефон за продаване в ebay.co.uk. За 150 паунда. Сега един ми пише , че ще ми даде 180, да го изпратя до Южна Африка. Иска ми пейпал акаунта, за да ми преведе парите още сега. Дали е измама? Регистриран е преди седмица. Знам, че имаше някакви измами с изпращане на неща в Африка. За първи път продавам нещо в Ибей.
Другото , което е , че аз съм си вкарала пейпал акаунта в ибей , не трябва ли от там да направи плащането , а не отделно да му го давам?

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
И аз така си мислех досега, поне от моя опит и от това което четох, но когато ми пращаше адрес, ми е дал някакъв RMA номер и ми е писал "Please write down the RMA bar code with a sticker." Което много ме обърка.
Явно ще се свържа с чата Sad
Благодаря.
Сега се усетих – това RMA е, всъщност, номер, генериран от Royal Mail, а не, както ти си го превеждаш, защото се предполага, че си в UK (нали пратката е била получена там). Това е един от недостатъците на пазаруването с превозвач – мисля, че в този случай ще откажат да ти покрият разходите по връщането, за съжаление.

-True Blue-, да, измама е.

# 349
  • Мнения: 147

Сега се усетих – това RMA е, всъщност, номер, генериран от Royal Mail, а не, както ти си го превеждаш, защото се предполага, че си в UK (нали пратката е била получена там). Това е един от недостатъците на пазаруването с превозвач – мисля, че в този случай ще откажат да ти покрият разходите по връщането, за съжаление.


Ами всъщност - не. Да пратката беше с Royal Mail, но пристигна директно в България, не съм ползвала превозвач.

# 350
  • София
  • Мнения: 155
Здравейте, пуснах един телефон за продаване в ebay.co.uk. За 150 паунда. Сега един ми пише , че ще ми даде 180, да го изпратя до Южна Африка. Иска ми пейпал акаунта, за да ми преведе парите още сега. Дали е измама? Регистриран е преди седмица. Знам, че имаше някакви измами с изпращане на неща в Африка. За първи път продавам нещо в Ибей.
Другото , което е , че аз съм си вкарала пейпал акаунта в ибей , не трябва ли от там да направи плащането , а не отделно да му го давам?
Измама е. Игнорирай.

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами всъщност - не. Да пратката беше с Royal Mail, но пристигна директно в България, не съм ползвала превозвач.

Интересно... Тогава наистина не знам какъв може да е този код.

# 352
  • Бургас
  • Мнения: 2 057
Ще помоля, ако има някой който продава в ибей и е запознат с условията да ми каже какви са вариантите в следния случай:
Обявих за продаване една част на търг и в последните минути има бид и се счета за продадена. Проблема е, че малко преди края на търга - 4мин, купувача ми е пратил съобщение с въпрос дали часта пасва за неговия уред. Отговора е не, но той вече беше спечелил търга. Освен това е регистриран в САЩ, а аз съм писала, че пращам само в Европа. Писах му, но не ми отговаря, нито плаща. Гледам че е регистриран 2020 г и няма рейтинг. Явно не е много наясно с рокупките в ибей.
Какво става, ако не плати в срок. Директно ли отпада сделката? То всъщност за мен е по-добре така...

# 353
  • Мнения: 3 729
Такива уточнения се правят преди да се наддава за стоката, така че си в пълното си право да си поискаш парите. А не след дъжд качулка. Направо си заслужава да му отвориш кейс за неплатена стока.

Ако решиш да отмениш сделката, вместо да се разправяш с този тарикат, се свържи с чата да ти възстановят таксата, която са ти начислили за продажбата.

Можеш да развалиш сделката на основание, че не изпращаш до страната на купувача.

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 2 057
Благодаря! Значи чакам да изтече срока, да не плати и да си поискам таксата за продажба обратно от ибей.

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 877
Здравейте! Току що се регистрирах в www.ebay.co.uk тъй като ми се налага спешно да поръчам, но продавача пише, че е от Китай, няма да плащам през Пей пал и искам да попитам ползвам ли се в такъв случай с защитата на сайта или на късмет?
 Ако ще Ви ориентирам по-добре:
https://www.ebay.co.uk/itm/2Pcs-Radiator-Cooler-Grille-Guard-Cov … ;isGTR=1#shpCntId
 Ще съм благодарна на отговор! Благодаря предварително!

# 356
  • Мнения: 5 249
Здравейте! Току що се регистрирах в www.ebay.co.uk тъй като ми се налага спешно да поръчам, но продавача пише, че е от Китай, няма да плащам през Пей пал и искам да попитам ползвам ли се в такъв случай с защитата на сайта или на късмет?
 Ако ще Ви ориентирам по-добре:
https://www.ebay.co.uk/itm/2Pcs-Radiator-Cooler-Grille-Guard-Cov … ;isGTR=1#shpCntId
 Ще съм благодарна на отговор! Благодаря предварително!
Имаш защитата на eBay.

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 877
Много благодаря!

# 358
  • Мнения: 6 878
Ако не платиш през Пейпал нямаш защита!

Цитат
We’ve got you covered

eBay Money Back Guarantee covers over 99% of listings on ebay.co.uk when you pay with PayPal.

Some types of listings are excluded: vehicles, real estate, businesses for sale, and digitally delivered goods or service. You can find all the details on the eBay Money Back Guarantee policy page.

Remember, if you paid as a PayPal Guest you can’t use this process, but you’re still covered by PayPal Protection. You’ll also need a PayPal account to use the eBay Resolution Centre.

# 359
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ако не платиш през Пейпал нямаш защита!

Има си защита. Недейте да подвеждате, моля.

Общи условия

Активация на акаунт