За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 352
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 867
Преди време бях яла едни топчета от сирене оваляни в орехи, а другите в сусам. Ако някой е правил, може ли рецепта. Вътре като, че ли нямаше само сирене..

Погледни и вариантите на пеп-4о, вкусни са.

# 706
  • Мнения: 1 265
как го правиш берлинера?

Не съм правила досега. В супера до нас всеки ден докарват пресни и топли. Но няма със шоколад. Само два вида -  с малиново сладко и бял крем. Persevere
Но в никакъв случай няма да са пържени.
Vanja77 - благодаря Flowers Hibiscus ; то близко до акъла но нали съм пишман сладкар Flushed

# 707
  • София
  • Мнения: 11 713
Преди време бях яла едни топчета от сирене оваляни в орехи, а другите в сусам. Ако някой е правил, може ли рецепта. Вътре като, че ли нямаше само сирене..
Ми............ имам едни топчета, но са с пармезан и авокадо

https://recepti.gotvach.bg/r-90239-Солени_авокадо_трюфели

# 708
  • Мнения: 1 317
Преди време бях яла едни топчета от сирене оваляни в орехи, а другите в сусам. Ако някой е правил, може ли рецепта. Вътре като, че ли нямаше само сирене..
За една Нова година използвах тази рецепта- Цветни топчета със сирене

https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … 0%B5%D0%BD%D0%B5#

# 709
  • Мнения: 17 987
Препоръчайте ми сметана за разбиване, с която няма  фалове.
Искам да я смеся с маскарпоне и кондензирано мляко. Кое към кое да добавям също?

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
Моля за рецепта за бухти,бързи,лесни и вкусни Blush
Със сода,ако може.

# 711
  • Мнения: 2 818
Препоръчайте ми сметана за разбиване, с която няма  фалове.
Искам да я смеся с маскарпоне и кондензирано мляко. Кое към кое да добавям също?

Аз ползвам само президент - 35 %, с червен етикет. Това е истинска, животинска сметана, която не е с добавена захар. Разбива се със студени уреди - аз слагам за няколко минутки във фризера бъркалките на миксера и купата, в която ще разбивам. Сметаната също е студена.
Разбийте маскарпонето с кондензираното мляко отделно.
Смесете разбитото маскарпоне с мляко с разбитата сметана внимателно с шпатула.  

# 712
  • Мнения: 17 987
Мерси, Ева!

# 713
  • Мнения: 22 867
Моля за рецепта за бухти,бързи,лесни и вкусни Blush
Със сода,ако може.

Doli, погледни рецептата на тези, ако те устройват.

Да добавя и рецептата на Джема.

# 714
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
как го правиш берлинера?

Не съм правила досега. В супера до нас всеки ден докарват пресни и топли. Но няма със шоколад.


печени стават по-различни, аз съм пробвала.
пържат се на средна Т, за да не останат сурови вътре.

има едни преси за мини донъти, може да пробваш с такава, ако намериш и после донъта го топваш в шоколадов кувертюр.

или ако му харесват с белия крем, то отгоре му сложих шок. кувертюр  Peace

понеже моето дете много яде подобни глупости и затова гледам да избягвам да купувам подобни машинки, че само това ще иска да яде  Whistling

# 715
  • Мнения: 4 859
Здравейте,тези,които имат,доволни ли сте от електрическите скари,тип плоча?
От тези,на които половината е гладка,другата половина е на ребра и с термостат?
Мъж ми си има мерак да купим,заради лесното почистване,но имаме грил тиган,парти грил и скара,от тези на големите ребра.На последната всичко става чудесно,но много одимява и трудно се почиства....
Та има ли смисъл от скара тип плоча?Вкусни ли се получават кебапчета,пържоли и т.н,толкова  колкото на обикновената с реотани ?

# 716
  • Мнения: 1 106
Направих конфитюр от ягоди, обаче на единия буркан не му хлътна капачката и щтрака като се натисне. Да го смятам ли за негоден ? Confused

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
Направих конфитюр от ягоди, обаче на единия буркан не му хлътна капачката и щтрака като се натисне. Да го смятам ли за негоден ? Confused
Направи му утре едни палачинки и готово;)

# 718
  • Мнения: 17 987
Лейди, щом имате с реотани, за меса са по- добре от плочата. Аз имам и почти не я ползвам, само за зеленчуци. Мазнината започва да пръска, да тече....става мазало

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Здравейте,тези,които имат,доволни ли сте от електрическите скари,тип плоча?
От тези,на които половината е гладка,другата половина е на ребра и с термостат?
Мъж ми си има мерак да купим,заради лесното почистване,но имаме грил тиган,парти грил и скара,от тези на големите ребра.На последната всичко става чудесно,но много одимява и трудно се почиства....
Та има ли смисъл от скара тип плоча?Вкусни ли се получават кебапчета,пържоли и т.н,толкова  колкото на обикновената с реотани ?

Аз имам скара,която наполовина е гладка,а другата половина е оребрена(Philips е).Вкусни са печивата,за почистването-разглобявам и слагам в миялната(излиза перфектно измита),но заема много място,доката пека има доста пушек,затова я ползвам на терасата.

Общи условия

Активация на акаунт