Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 80 620
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 337
Ок! А някой дали има състезание есен 2017 на математика без граници? Само него не откривам!

# 646
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря. Големият се е явявал в ПГ на състезание за 1 клас, но на следващата година, видях, че децата от ПГ от нашето училище се явяват в друго, съседно училище. Затова реших, че са въведени някакви нови правила с ограничения.
Най-добре тогава попитайте в училище. Те ще ви кажат най-добре.

# 647
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Ок! А някой дали има състезание есен 2017 на математика без граници? Само него не откривам!

# 648
  • Мнения: 140
Здравейте, някой да има задачите на МБГ за 3 клас, от днес?

# 649
  • Мнения: 337
Ок! А някой дали има състезание есен 2017 на математика без граници? Само него не откривам!

Благодаря

# 650
  • Варна
  • Мнения: 677
    Здравейте, някой да има задачите на МБГ за 3 клас, от днес?
    Известно ли Ви е, че състезанието се провежда в продължение на 10 дни в цялата страна и не е редно да се разпространяват задачите?! Освен това никой не би трябвало да си е тръгнал с листите, събират всичко, черновите също.[/list]

    # 651
    • Мнения: 29 365
    Здравейте, някой да има задачите на МБГ за 3 клас, от днес?

    Състезанието не е приключило. До 31.10 се провежда в различни дни и часове. Задачите не се изнасят.

    # 652
    • Мнения: 140
    Благодаря, не знаех. За първи път се явява на това състезание. Иначе, да, всичко са взели

    # 653
    • Пловдив
    • Мнения: 195
    Здравейте,

    Дали някой е ходил на Черноризец Храбър? Задачите от това състезание са изключително трудни според мен. А какви са наградите?

    # 654
    • Мнения: 3 116
      Здравейте, някой да има задачите на МБГ за 3 клас, от днес?
      Известно ли Ви е, че състезанието се провежда в продължение на 10 дни в цялата страна и не е редно да се разпространяват задачите?! Освен това никой не би трябвало да си е тръгнал с листите, събират всичко, черновите също.[/list]
      Миналата година разбрах, че някои родители имат задачите на МБГ от Германия, където състезанието се бе провело в четвъртък, а нашето бе в събота. Тогава реших, че моят внук няма да се явява повече на това състезание!

      # 655
      • София
      • Мнения: 5 953
      Много тъпо това. Виновни са организаторите. За какво се прави туй нещо? Пък като не може да се организира в един ден, задачите за всеки отделен ден и локация да са различни. То голямата работа, че детето ще наизусти едни задачи ако не ги схваща.
      И ако родителя "организира" подобна измама, на какво учи детето си? Че лесно и с измама се вземат грамоти и медали? И за какво изобщо ми е такава грамота?

      # 656
      • Sofia
      • Мнения: 4 480
      И аз това се чудя- какъв е смисълът да дадеш на детето задачите. Какво точно печелиш?
      Записах си детето за СМТ в училището ни след няколко разговора по телефона и отиване на място. Явно училището ни вече не толерира деца от ПГ да се записват за 1 клас.

      # 657
      • Мнения: 3 049
        Здравейте, някой да има задачите на МБГ за 3 клас, от днес?
        Известно ли Ви е, че състезанието се провежда в продължение на 10 дни в цялата страна и не е редно да се разпространяват задачите?! Освен това никой не би трябвало да си е тръгнал с листите, събират всичко, черновите също.[/list]
        Миналата година разбрах, че някои родители имат задачите на МБГ от Германия, където състезанието се бе провело в четвъртък, а нашето бе в събота. Тогава реших, че моят внук няма да се явява повече на това състезание!
        Лукреция, подозирам че бъркате със състезанието Европейско кенгуру.
        Което не значи, че и за МБГ не са се намерили напористи мами, но сценарият, който описвате е за ЕК.

        # 658
        • София
        • Мнения: 6 035
        Тъкмо синът ми (последна група ДГ) мрънкаше, че иска и той да ходи на състезание с кака му (първи клас) и аз го убеждавах, че е невъзможно. Сега мисля да се пробвам да го запиша. Той решава въпросите наравно с кака му (че и по-бързо и по-добре понякога). Simple Smile

        # 659
        • Мнения: 333
        Задачите от ЕК не се ли изготвяха от Сава Гроздев и не са ли различни от тези в Германия?

        Общи условия

        Активация на акаунт