Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 525
Мен лично 9% нормални форми от 200мил.сп не биха ме притеснили за разлика от 9% от 40мил.сп. В смисъл че преценката става на базата на всички показатели, а не на всеки по отделно.
Витамините няма да му навредят и щом имаш желание може да му вземеш. А дали ще помогнат с нещо по-скоро е индивидуално. При едни се получава подобрение, докато при други не.
  Иначе втората СГ не е лоша като се изключи намаленият обем. Peace

# 526
Мен лично 9% нормални форми от 200мил.сп не биха ме притеснили за разлика от 9% от 40мил.сп. В смисъл че преценката става на базата на всички показатели, а не на всеки по отделно.
Витамините няма да му навредят и щом имаш желание може да му вземеш. А дали ще помогнат с нещо по-скоро е индивидуално. При едни се получава подобрение, докато при други не.
  Иначе втората СГ не е лоша като се изключи намаленият обем. Peace
Много ви благодаря 🤗 За момента ще му направя само бърканицата с мед и ще видим резултата от третата. Още веднъж много благодаря сега се успокойх ❤️

# 527
Здравейте на всички, приятно ми е да се запознаем, въпреки че повода е неприятен.

Включвам се в темата, тъй като днес получихме нашите резултати след проведена спермограма и положението изглежда много лошо. Ще приложа резултатите и ще съм много благодарна на съвети.

На първо място бихте ли ми препоръчали добър андролог-уролог в София?
Второ, ясно ми е, че нещата при нас ще станат бавно и че резултатите не са добри, но ще съм много благодарна ако ми дадете насоки, просто искам да съм подготвена и да знам какво да очаквам. Разбира се, задължително ще се консултираме със специалист, не търся в момента професионално мнение, а просто вашия опит и мнение.

Благодаря на всички за съдействието!
Това са и резултатите:

# 528
Здравейте на всички, приятно ми е да се запознаем, въпреки че повода е неприятен.

Включвам се в темата, тъй като днес получихме нашите резултати след проведена спермограма и положението изглежда много лошо. Ще приложа резултатите и ще съм много благодарна на съвети.

На първо място бихте ли ми препоръчали добър андролог-уролог в София?
Второ, ясно ми е, че нещата при нас ще станат бавно и че резултатите не са добри, но ще съм много благодарна ако ми дадете насоки, просто искам да съм подготвена и да знам какво да очаквам. Разбира се, задължително ще се консултираме със специалист, не търся в момента професионално мнение, а просто вашия опит и мнение.

Благодаря на всички за съдействието!
Това са и резултатите:
В репродуктивна клиника ли е правена ?

# 529
  • София
много е непълна, аз не намерих подвижност, морфология  Rolling Eyes

# 530
много е непълна, аз не намерих подвижност, морфология  Rolling Eyes
Те и в клиниките правят обикновени.

# 531
  • София
да, ама в тая нищо няма.
само обем.

# 532
най-добре е да направите разширена спермограма в добра репродуктивна клиника с морфология по Крюгер.  Тази спермограма нищо не показва и е лудост да ви обзема черногледство само на базата на нея до степен на "много е зле положението". Успех и междувременно не я мислете много тази спермограма и диагнозата, защото и стресът влияе зле ..

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 19:43 от Desii_123

# 533
Аз също не виждам никакви показатели в тази СГ. Нито концентрация, нито морфология, нито подвижност. Няма какво да се коментира в момента Thinking

# 534
Долу в забележката е това , което явно е стресирало Лиа

# 535
Благодаря за орговорите на всички. Теста сме правили в клиника “Щерев” и наистина това, от което ме обзема ужас е забележката под изследването. Жената, която извърши изследването каза, че има само 2 подвижни сперматозоида и спомена, че това може да е резултат от кисти, разширени вени или претърпяни тежки заболявания. Последното го изключвам. Записах час в същата клиника при андролог-уролог, но ще съм благодарна ако можете да кажете имена на добри специалисти. Само 2 сперматозоида е изключително плашещо, всъщност това е и причината да не може да се извърши разширена спермограма. Ако някой от вас знае нещо по въпроса, ще съм много благодарна.

# 536
  • София
Благодаря за орговорите на всички. Теста сме правили в клиника “Щерев” и наистина това, от което ме обзема ужас е забележката под изследването. Жената, която извърши изследването каза, че има само 2 подвижни сперматозоида и спомена, че това може да е резултат от кисти, разширени вени или претърпяни тежки заболявания. Последното го изключвам. Записах час в същата клиника при андролог-уролог, но ще съм благодарна ако можете да кажете имена на добри специалисти. Само 2 сперматозоида е изключително плашещо, всъщност това е и причината да не може да се извърши разширена спермограма. Ако някой от вас знае нещо по въпроса, ще съм много благодарна.

Ако е др. Бъчваров от клиника "Щерев", аз съм с добри впечатления.  Започнете с него.

# 537
Здравейте на всички,
Имам останали 1 кутия Спермотрвнд и Цефагил в срок, при нас тояа беше успешната комбинация и при ММ имаше съществвно подобрение на СГ.
Ако някой желае да му ги изпратя, нека ми поле на лично, понеже няма да мога да следя темата редовно.
Весвли празници на всички

# 538
Здравейте,

Препоръчайте ми витамин Е и Л- каринтин, който половинките ви са използвали и сте доволни?

Благодаря !

# 539
  • София
Lia, бих те посъветвала, освен Бъчваров в "Щерев", да чуете и друго мнение.
Лично ние не сме доволни от него - изписва безумно дълъг списък с лекарства и не беше прецизен в прегледа си, мнението е и на самия проф. Щерев.

Общи условия

Активация на акаунт