МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 058
  • 790
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 105
Над 14% по Крюгер се приема за нормална морфология  - в Щерев поне е такава скалата.

# 556
  • Мнения: 4 097
14% е нормална морфология, но СГ в специализирана клиника ли е правена?

# 557
  • Мнения: 548
Да, в специализирана клиника.

# 558
  • Мнения: X
Пумпалче, може да е реален резултат, а може и да не е. Може да повторите и в друга клиника, за всеки случай. Аз и преди съм казвала- при нас имаше мнооого лош(олигоастенозооспермия) резултат в една клиника, плачевен(тежка олигоастенотератозооспермия)  във втора, изведнъж нормозооспермия в трета, и отново мноооого лош в четвърта. В рамките на има-няма 2 месеца. Е, в третата клиника съм сигурна, че резултата беше недостоверен.

# 559
  • Мнения: 804
Здравейте,
Да попитам за SDI теста ( който си е правил ). Къде препоръчвате, да се направи от Ин витро клиниките в Сф ? Има огромна разлика в цените. В Щерев над 300 лв. А в други клиники е малко над 100лв. Разликата е голяма.

# 560
  • Мнения: 514
Здравейте, накратко да припомня, че ММ е вече с доказана ИР. Изписаха му Глюкофаж. Имаме правени две СГ. Според едната беше с 3.5% морфолофия, а при последната беше 1.7%, като този път и подвижността беше нарушена. От една страна си казах брей, може би тоя висок инсулин вреди на спермата и сега като вкараме нивата в норма с Глюкофажа и спермата ще се подобри. Да, ама викам я да почета за влиянието на Метформина върху спермата и попаднах на много противоречиви мнения. На някои места пише, че Метформинът намаля качеството на спермата, а на други места обратното, че я подобрява. А ние правим опити за бебе. Съвсем се обърках. Имате ли представа къде се крие истината? 🙄

# 561
  • Мнения: 2
Бих искал някои да изкаже мнението си относно резултатите ще съм благодарен,ако някои коментира защото се сблъсквам за първи път с проблема и терминологията.

# 562
  • Мнения: 371
Бих искала да споделя опит с добавки, които си самоназначихме, но имаха ефект, както за подобряването на броя така и на морфологията.
Трибестан, Витамин Е, Л- каринтин, Цинк и Селен.
Както и бърканицата с мед, сусам, пчелен прашец.
Ако някой желае ще му напиша марките, които използвахме.

# 563
  • Мнения: 2
Бих искал някои да изкаже мнението си относно резултатите ще съм благодарен,ако някои коментира защото се сблъсквам за първи път с проблема и терминологията.
РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА No: 0038/10.01.2020 г.Физико-химични параметриИме на теста (изследване)РезултатРеферентни стойностиОбем:6.2 мл1.5 ÷ 6 млpH:8.57.2 ÷ 8Вискозитет:нормален0-2 смЦвят:слонова костНаличие на желатинови конгломерати:НеНаличие на аглутинати:1Наличие на агрегати:НеНаличие на детрит:ДаНаличие на клетки в еякулатаИме на теста (изследване)РезултатРеферентни стойностиЕпителни клетки:0 /поле0 ÷ 1 /полеНезрели клетки:0 млн/мл≤ 1 млн/млЛевкоцити:0.25 млн/мл≤ 1 млн/млКонцентрация на сперматозоидитеИме на теста (изследване)РезултатРеферентни стойностиБрой сперматозоиди:53.8 млн/мл≥ 15 млн/млОбщ брой сперматозоиди:333.56 млн/еякулат≥ 39 млн/еякулатПодвижност на сперматозоидитеИме на теста (изследване)РезултатРеферентни стойностиБързо прогресивно подвижни(А):0 %> 25%Бавно прогресивно подвижни(B):63.1 %Трептящи (C):6.6 %Неподвижни (D):30.3 %< 50 %Прогресивно подвижни (A+B):63.1 %≥ 32 %Брой прогресивно подвижни (A+B):33.95 млн/млОбщ брой подвижни сперматозоиди (A+B+C):232.49 млн/еякулатМорфология на сперматозоидитеИме на теста (изследване)РезултатРеферентни стойностиСперматозоиди с нормална морфология:5 %≥ 4 %Сперматозоиди с абнормална морфология:95 %Сперматозоиди с главични дефекти:94 %Сперматозоиди с дефекти на шийна/средна част:19 %Сперматозоиди с опашни дефекти:6 %Сперматозоиди с цитоплазмен остатък:3 %TZI:1.28N < 1.6Пациент: 29Партньор:Полово въздържание: 4 дниСтраница 1 от 2

# 564
  • Мнения: 123
Здравейте, повдигам темата за поредното мнение.

От Май месец 2019 не се пазим и не се получава (знам че срока е 1 година преди да се търси проблем), но и не следим овулация, чак този месец взехме тестове. Все пак отидох на спермограма (обикновена) при Щерев. Както и очаквах нещата не са цветущи и записах час за андролог. Но все пак ако може мнение.  Уточнявам също така, че съм с 1 тестис и съм на почти 27.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:46 от Expressing

# 565
  • Мнения: 4 518
Здравейте, повдигам темата за поредното мнение.

От Май месец 2018 не се пазим и не се получава (знам че срока е 1 година преди да се търси проблем), но и не следим овулация, чак този месец взехме тестове. Все пак отидох на спермограма (обикновена) при Щерев. Както и очаквах нещата не са цветущи и записах час за андролог. Но все пак ако може мнение.  Уточнявам също така, че съм с 1 тестис и съм на почти 27.


Де да имаше и моя мъж такава спермограма.
Нямах време да пиша повече, но ми се иска да допълня.
Не е спермограма на дарител, но и като цяло не е лоша. Не знам доколко липсата на един тестис има значение, но аз не бих се хвърляла на "имам голям нерешим проблем, давай да правим инвитро". Мъжа ми е с 0,1 подвижни А, 2 - група Б. Ако ми донесе такава спермограма ще подскача от щастие.
Отиди на лекар, попрочети за добавки, ако си решен, може да попромениш начина ти на живот за да спомогнеш на процеса и да ти е чиста съвестта. След като направиш това изчакай три месеца и пусни разширена спермограма, най-добре в друга репродуктивна клиника.
Лично мнение, не съм лекар и не претендирам за сериозни познания по темата.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 20:17 от Fairytale11

# 566
  • Мнения: 4 982
Моето мнение е, че е трябвало разширена СГ да се направи, защото от тази кой знае каква информация не се получава. Отделно за обема- ако е първа и е давана в клиника, в резултат на стреса е възможно да е намален.

# 567
  • Мнения: 123
Съгласен, но свободен час имаше февруари, затова обикновена. Следващата разширена и ще ида в Надежда. Иначе за пръв път ми е като цяло и беше на място в клиниката. За пиене доколкото разбирам Витамин Е и Ц, Л-карнитин и Цинк. Не знам какви дози и от кой производител обаче.

# 568
  • Мнения: 4 518
Съгласен, но свободен час имаше февруари, затова обикновена. Следващата разширена и ще ида в Надежда. Иначе за пръв път ми е като цяло и беше на място в клиниката. За пиене доколкото разбирам Витамин Е и Ц, Л-карнитин и Цинк. Не знам какви дози и от кой производител обаче.
Има страшно много добавки. Има и комбинирани (таблетки/прахчета, в които има от много неща, но по много малко). Вероятно лекар ще ти предпише комбинирано нещо. Мъжа ми сега реши Мака да пие, а са му предписали Инозитол (май така се казваше).
Ако искаш мога да ти изпратя един мнооого дълъг списък с добавки, който едно момиче от тук ми изпрати. Може и мешаница да си направиш, но не мога да ти напиша рецептата, аз направих моя си рецепта (мед, пчелен прашец, орехи и бадеми).

# 569
  • Мнения: 123
Прати, ще ти бъда благодарен. Тези които имат опит с Щерев, доколкото си спомням жената от регистратурата каза, че като излязат резултатите ще ми се обадят за коментар на изследванията и каква е следващата стъпка или бъркам? Понеже никой не се обажда.

Общи условия

Активация на акаунт