Плюсове и минуси на кварталите в София - 5

  • 41 486
  • 768
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 878
Така и не запомних границата с циганските гета в красна поляна. Интересува ме районът около стадион Септември и булевардите Възкресение, Мушанов, Вардар. И метро май няма.
  Kрасна Поляна 3 е около стадион Септември- само тази част не граничи с цигански гета. Втора част граничи направо с виетнамските общежития и май е най-гадна. Първа част около Вардар става. От тази част на Красна Поляна 1 дето е до Вардар метрото е на пешеходно разстояние. От 3-та част трябва да се хване трамвай 11 или 22 до Константин Величков- става бързо. В бъдеще с 11 и автобусите ще се прави бърза връзка със станцията на Президент Линкълн. Като ходех по огледи ЕПК-тата около стадион Септември ми направиха добро впечатление.

# 376
  • Мнения: 19 007
Станции Вардар и К.Величков ще са им по-близо от бъдещата на Линкълн.

# 377
  • Мнения: 580
Аз ще коментирам за кв. Иван Вазов, понеже живея тук в момента.
Плюс - южен квартал, всичко ти е близо.
Плюс - има градинки наблизо, заведения, пазарче.
Плюс - има избор от към градски транспорт - трамваи, рейсове.
Плюс - хората са с една идея по - ерудирани  и многоооо рядко срещам някой от ромски произход.
Минус - всеки уикенд цяла София се изсипвА в Южния парк.
Минус - в момента строят блок до мен.
Минус - трудно се намира място за паркиране.
Минус - в центъра си и спокойствието е блян.

Опитах се да бъда максимално изчерпателна, това са моите наблюдения.

# 378
  • Мнения: 452
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с коментари около сигурността на района около Цариградски комплекс в Дружба 2?
Спокойно ли е вечер примерно да вървиш от метрото до комплекса, хранителните хипермаркети? Срещам категорични лоши мнения за Дружба 2 и това много ни разколебава. До момента сме обитавали само Младост и ще е сериозно излизане от комфортната зона и на двама ни при локация Дружба.

# 379
  • Мнения: X
Аз ще коментирам за кв. Иван Вазов, понеже живея тук в момента.
Плюс - южен квартал, всичко ти е близо.
Плюс - има градинки наблизо, заведения, пазарче.
Плюс - има избор от към градски транспорт - трамваи, рейсове.
Плюс - хората са с една идея по - ерудирани  и многоооо рядко срещам някой от ромски произход.
Минус - всеки уикенд цяла София се изсипвА в Южния парк.
Минус - в момента строят блок до мен.
Минус - трудно се намира място за паркиране.
Минус - в центъра си и спокойствието е блян.

Опитах се да бъда максимално изчерпателна, това са моите наблюдения.


Понеже и аз живея тук в момента, последният минус не винаги е минус, зависи къде в квартала си, има много тихи, зелени и спокойни местенца из уличките. Ако си на Витошка или Бяла Черква, тогава да, има такъв минус.
За Южния е вярно, напаркират се навсякъде и е ад от коли в квартала, но ако навелзеш по-навътре в парка, е една идея по-добре. Иначе Южният е само за през седмицата, тогава е по-спокойно.

# 380
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с коментари около сигурността на района около Цариградски комплекс в Дружба 2?
Спокойно ли е вечер примерно да вървиш от метрото до комплекса, хранителните хипермаркети? Срещам категорични лоши мнения за Дружба 2 и това много ни разколебава. До момента сме обитавали само Младост и ще е сериозно излизане от комфортната зона и на двама ни при локация Дружба.
Живея в Дружба 10 години вече, точно под цариградски комплекс. Много е хубаво! Тихо, спокойно, не е пренселено, пълно е с пплощадки и зелени зони. Прибирала съм се вечер и не съм имала проблеми. Често съм засичала патрулки да обикалят и се чувствам сигурна. Цигани няма, от време на време има преминаващи от Дружба 1, но при нас живеещи такива няма.

# 381
  • Мнения: 2 068
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с коментари около сигурността на района около Цариградски комплекс в Дружба 2?
Спокойно ли е вечер примерно да вървиш от метрото до комплекса, хранителните хипермаркети? Срещам категорични лоши мнения за Дружба 2 и това много ни разколебава. До момента сме обитавали само Младост и ще е сериозно излизане от комфортната зона и на двама ни при локация Дружба.
Имам роднини точно в този район и на тях много има харесва. Магазини има, обаче за метрото не мога да кажа. Напоследък забелязвам като ходим на гости, че по-трудно намираме място за паркиране.

# 382
  • София
  • Мнения: 16 024
Дружба 2 и Цариградски комплекс са си екстра.
Имами апарт. под наем там, и колеги живеещи в Царигр.
Като цяло е спокойно, уредено. Съседите са културни хора, поддържат си имотите и блоковете.
Който е живял в Младост - ами няма големи разлики. Аз за себе си отчитам, че в  Младостите срещам гадни физиономии тип бял боклук. В Дружба 2 сякаш са по-малко въпросните.

# 383
  • Мнения: X
Някой има ли обяснение защо в дружба почти не се предлагат годни за живеене едностайни или подобни апартаменти? От няколко месеца преглеждам обявите и е истинска суша

# 384
  • София
  • Мнения: 16 024
Моето обяснение е, че който е наел там си живее и не го освобождава.
Така няма как да се предлага сега.
Квартирантката ми е там от 2007 год., изучи се, създаде семейство и много си харесва квартала, блока и съседите. В близост има детски градини и сравнително читави у-ща поне до 4 кл.

# 385
  • Мнения: 288
Живея в Дружба 2 от 30 години и квартала си е супер. Района, който описвате също. Магазини има всякакви. Парк липсва. Ние ходим на езерото в Дружба 1. Уикендите в големите софийски паркове или извън София. Само гледайте да имате гараж.

Относно едностайните - много се търсят и много им се вдигнаха цените. 2014 взехме за майка ми еднастаен ново строителство близо до Цариградски за 28 500. Сега гледам за инвестиция и има само панелни  по 50 000. И това показва, че не е толкова гаден квартала, колкото го изкарват по темите тук.


# 386
  • Мнения: X
Моето обяснение е, че който е наел там си живее и не го освобождава.
Така няма как да се предлага сега.
Квартирантката ми е там от 2007 год., изучи се, създаде семейство и много си харесва квартала, блока и съседите. В близост има детски градини и сравнително читави у-ща поне до 4 кл.


Чак пък толкова да ги пазят? Сещам се за един едностаен, който изглеждаше наред,  но го бяха "наели" точно преди да се обадя

# 387
  • Мнения: X
Нищо и няма на Дружба, не е лош квартал. Стига да не е до циганите, екстра си е. Дружба 2 е дори по-добре от 1, според мен.
Има си комуникации, магазини, на езерото е супер за разходка.

# 388
  • София
  • Мнения: 112
Моето обяснение е, че който е наел там си живее и не го освобождава.
Така няма как да се предлага сега.
Квартирантката ми е там от 2007 год., изучи се, създаде семейство и много си харесва квартала, блока и съседите. В близост има детски градини и сравнително читави у-ща поне до 4 кл.


Чак пък толкова да ги пазят? Сещам се за един едностаен, който изглеждаше наред,  но го бяха "наели" точно преди да се обадя

От такива агенции бягай....

# 389
  • Мнения: 2 694
Който е живял в Младост - ами няма големи разлики. Аз за себе си отчитам, че в  Младостите срещам гадни физиономии тип бял боклук. В Дружба 2 сякаш са по-малко въпросните.

Да , то от толкова черен боклук трудно да видиш бял.
Две колежки съм имал от дружба 2...вечер никога не се прибираха с гт, само такси или ги карахме. Дарк пипъл туу мъч.

Общи условия

Активация на акаунт