Целувка за милиони ( Суши vs. Пулев )

  • 37 152
  • 807
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
 Значи последно, Суши е целунато чрез сила или поне чрез заплаха малолетно лице, поради което Кубрат ако не лежи в затвор, минимум с милиони пари ще се раздели, така ли? Тези закони като ФБ статуси на Пабло Ескобар ги четете.

# 496
  • Мнения: 14 979
Джон Сняг,
Тцъ, не са това членовете. Дори по БГ.
Там явно се водят граждански дела, като нашите - чл. 45 от Закона за задълженията и договорите, според общата норма, че никой няма право да причинява вреда другиму и ако причини, увреденият получава обезщетение " по спаревдиловост" - според съда.
В България има обида и клевета в НК, чл. 146 от НК- нанесена обида публично...
Тук по този член се съдят. За там, не зная.
Ще ми е интересно да има процес.
При тях действа друга система.
В България  Суши, с това поведение, щеше да получи обезщетение " по справедливост". Лично аз бих и дала 1000 лева, и да плати 4 процента разлика на държавата за иск от 600 000 /отхвърлен/, и адвокатката и да получи хонорар според наложеното обезщетение. Такива ми ти.

# 497
  • Мнения: 18 813
Ако гледаш малко американски филми ще знаеш, че има много коментари, че в  Стар Уърс  4 - Нова надежда Хан притиска Лея към стената и я целува, но днес в САЩ масово това го класифицират като сексуален тормоз. Имаше страшно много коментари, че ако филма се снимаше днес, тази сцена никога няма да се случи. Не коментираме дали на нея й е харесало. Коментираме, че този акт е наказуем, по всяко законодателство. Конкретните членове може и да са други, но е наказуем.

# 498
  • Мнения: 14 979
Това е блудство Joy
Моля те , спри.
Кубрат не е светец, но това е много грозно.
Точно " с цел" да...Joy
Недей

# 499
  • Мнения: 18 813
Човек който има връзка с жена и след това се нахвърля на друга в ефир, без нейно съгласие, е всичко друго, но не и светец.
Далеч съм от мисълта, че Пулев е дявол. Но определено се демонстира като простак, и следва да понесе някаква отговорност

# 500
  • Мнения: 14 979
Има укоримо поведение, но не е престъпление.
Дължи пари, но е заради обезвреда ,  не за престъпление.
За престъпно посегателство щяха да го гонят или федералните, или щатските .
А не някаква адвокатка.
Прави разграничение между престъпления и нарушаване на човешки права, които не са престъпни, а само укорими от гледна точка на граждански закони или морални норми.
А че е постъпиил просташки  и ще си плати, никой не спори.Спорим за цената на Сушито.
И не, тя не е жертва. Тя е продукт вече. А беше статист- То и Жабокът Кермит да беше пред Пулев в този момент , пак така щеше да го намляска. И пак да си плати. Целувката  е недопустима.Дори спрямо Жабата.

# 501
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Джон Сняг,

Потретвам въпроса: Или и ти никога не си бил целувал/целунат без изрично вербално съгласие?

# 502
  • Мнения: 18 813
Човешките права, доколкото аз знам, са защитени от специална Харта на Човешките права и едно от тези права е зачитането на човешко достойнство.
Да, съгласен съм, че дори и жабока Кермит да беше срещу  него Пулев няма право на такава реакция, вече няколко пъти казах, че вадим от контекста как изглежда или се държи Суши, защото тя може да не е светица, но на него не му позволено такова държане с никого. И друга да беше на мястото на Суши - пак не би му било позволено.
Да, Суши комерсиализира, своя елемент на жертва, но това не я прави по-малко жертва. Жертва е всеки който няма възможност да се защити. Вече можем да спорим доколко тя го е провикирала, доколко се е възползвала от ситуацията, но това са детайли. Основното е реакцията на Кубрат, както и неадкеватното поведение на щаба му "тя е курва и Кубат можеше да си позволи да я унижава" - горе долу с такава позиция излязоха.
Ако се размине само с глоба, аз лично ще съм доволен.
Допускам обаче, че могат да го санкционират да не играе в САЩ, или поне в Калифорния.
За съжаление може би имаме нужда - не само всички български спортисти, но и всички бългаи - малко да ни натрият носа. Да разберем веднъж завинаги че правилата са правила, за да се спазват.

# 503
  • Мнения: 9 152
Джон Сняг,

Потретвам въпроса: Или и ти никога не си бил целувал/целунат без изрично вербално съгласие?
Предлагам ти да пуснеш такава тема , с анкета. Кой кога и как е целувал/ е бил целуван.  с вербално, нотариално заверено  и т.н. съгласие/без съгласие, с намеци , без намеци   - да видим колко варианти ще изскочат Wink
Ще се ползва с голям рейтинг.

# 504
  • Мнения: 18 813
Джон Сняг,

Потретвам въпроса: Или и ти никога не си бил целувал/целунат без изрично вербално съгласие?

Никога!  когато съм се целувал съм канил момичето на среща, за да се опознаем, а не съм се нахвърлял на всяка девойка в автобуса, която ми хареса.

П.С. Вербалното съгласие/пък и невербалното се изразява по много начини. Например невербалното би предположило между двама души да има очевидна химия, а вербалното - да има сделка.  Сделката може да се излази по много начини от "обичам те" до "искаш ли да правим секс". За разлика от Пулев аз не съм целувал жена, която после да ме обвинява, че съм я насилвал.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 00:23 от Джон Сняг

# 505
  • Мнения: 14 979
Човешките права, доколкото аз знам, са защитени от специална Харта на Човешките права и едно от тези права е зачитането на човешко достойнство.
Да, съгласен съм, че дори и жабока Кермит да беше срещу  него Пулев няма право на такава реакция, вече няколко пъти казах, че вадим от контекста как изглежда или се държи Суши, защото тя може да не е светица, но на него не му позволено такова държане с никого. И друга да беше на мястото на Суши - пак не би му било позволено.
Да, Суши комерсиализира, своя елемент на жертва, но това не я прави по-малко жертва. Жертва е всеки който няма възможност да се защити. Вече можем да спорим доколко тя го е провикирала, доколко се е възползвала от ситуацията, но това са детайли. Основното е реакцията на Кубрат, както и неадкеватното поведение на щаба му "тя е курва и Кубат можеше да си позволи да я унижава" - горе долу с такава позиция излязоха.
Ако се размине само с глоба, аз лично ще съм доволен.
Допускам обаче, че могат да го санкционират да не играе в САЩ, или поне в Калифорния.
За съжаление може би имаме нужда - не само всички български спортисти, но и всички бългаи - малко да ни натрият носа. Да разберем веднъж завинаги че правилата са правила, за да се спазват.
С последното ти изречение съм съгласна.
Но би ли ми дал дефиниция за човешко достойнство, в частта с неговото уронване.
Има ли общовалиден термин ?
Или всичко е конкретика.
Ох, аз си се забавлявам, защото Кубрат беше доста комичен, че и жертваата му, но може би трябва да спра да коментирам, защото вие много насериозно вземате една доста нелепа ситуация.

# 506
  • Мнения: 18 813
"Достойнство e термин, използван в морала, етиката и политическите дискусии, за да означи, че хората (но също и живите същества като цяло) имат правото на уважение и етично третиране. ....."
из Уикипедия
терминът има много дълга история можем например да го видим заложен още във всеобщата декларация за правата на човека през 1948

мисля, че това казва много. Хората следва да се уважават един друг иначе ще настане Див Запад. Още по-лошо - когато има някакви закони или поне общи правила (включително за това да уважаваме другите) следва да спазваме тези правила.
Спомням си преди години, Бербатов тъкмо бе отишъл в Германия да играе, разказа, как минава на червен светофар като у нас (нямало полицаи), минава втори път, трети път...на края на месеца редом със заплатата му доили и глобите със снимка на колата, как е преминавал. Прилошало му от глобите и бързо се отучил. Мисля, че това е начинът. У нас няма ред, всеки прави каквото си иска и си мислим че може така и в чужбина. А то не може.
Явно трябва много да   "шамарят" нашите "звезди" за да се научим.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 00:37 от Джон Сняг

# 507
  • Мнения: 14 979
Джон, еми Кубрат е уважил достойнството на госпожата с една целувка , е.Blush
Уважил, а не - уРонил.
Не става дума за Уики.
А как е в Калифорния. Аз те попитах за твое тълкуване.
Нищо, де.
За мен- уронване има на авторитет. Индивидуална характеристика.
А авторитет е стойностна категория.
Тук имаме някаква долнопробна двустранна комуникация. Нашият налетял. Нацелувал.
Ще видим колко струва това. Не като негова агресия, а като резон в сферата на Сушито. Дано има процес, пак казвам.

# 508
  • Мнения: 7 006
А,хич не съм убедена в "накърненото достойнство",без значение кой какво казва..
Но,че,"целувката" бе проява на "булгарише мачо" - синдром,в това не се съмнявам..
да разбирам, че си съгласна някой потен юначага да те намляска без да му даваш съгласие за това?
Да,може да не е богат, и да не можеш да му вземеш сериозни кинти - това променя ли нещо?
Джонка,всички знаем,че чукча е предимно писател,не читател,и няма нужда да бъде демонстирирано постоянно:)

# 509
  • Мнения: 18 813
Джон, еми Кубрат е уважил достойнството на госпожата с една целувка , е.Blush
Уважил, а не - уРонил.
Не става дума за Уики.
А как е в Калифорния. Аз те попитах за твое тълкуване.
Нищо, де.
За мен- уронване има на авторитет. Индивидуална характеристика.
А авторитет е стойностна категория.
Тук имаме някаква долнопробна двустранна комуникация. Нашият налетял. Нацелувал.
Ще видим колко струва това. Не като негова агресия, а като резон в сферата на Сушито. Дано има процес, пак казвам.

@tays извинявай но не ме попита за Калифорния, нито за мое тълкуване, а дали има общовалидно тълкуване.
Моето лично тълкуване е, че всеки човек - дори най-големият престъпник - има правото да се държат с него като с човек, а не като с роб, животно или нещо друго различно от човек. Това е същността на човешкото дойстойноство и е основно право  с което се гордее човешката цивилизация.
Законите на Калифорния не ги знам. Ако ти ги знаеш - кажи ги, от това което съобщиха, обясниха, че правата на жените там в такива ситуации са най-големи.
Да, ще видим колко ще струва, при всички полжения няма ще има някаква цена


@какво - казала си че не приемаш тезата за уроненото дойстойнство за Суши. Възниква въпросът - ти как би се чувствала на нейно място в реципрочна ситуация? Всеки който казва, че не приема въпроса за уроненото дойстойнство трябва първо да си зададе този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт