Целувка за милиони ( Суши vs. Пулев )

  • 37 027
  • 807
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 18 080
https://www.168chasa.bg/article/7335237 - никой не говори за женското насилие над мъжете

https://topsport.bg/box/daril-piypals-nanese-tezhak-udar-po-ambi … kubrat-pulev.html - И за да не сме офтопик - надеждите на Кубрат за близък мач с шампиона Руис попарени. Той първо ще се срещне в реваншс Джошуа, после с Уайълдър и едва тогава ще мисли за други опоненти

# 766
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
ИЗнасилването е полов, акт, но половият акт не е свързан непременно с "вдигане", защото лесбийките вършат полов акт без да го вдигат.  Ето например френски полицай бе обвинен за изнасилване на цветнокоф младеж....с палка. Нима една полицайка не може също да използва палка за изнасилване?
И между другото - една жена също може да изнасили друга жена, въпреки че няма как да го "вдигне".
Не, в България не може. Според българския НК съвъкупяване се казва на проникване на член, жив и човешки, във влагалище, също човешко, всичко друго може да е гадно и много сексуално и насилно, но не се нарича съвъкупяване по смисъла на НК, съответно когато е насила, не се нарича изнасилване. Може да се нарича блудство и там полови ограничения за извършител и пострадал няма.
Следователно за всичко друго, различно от описаното, не важи твоят цитат на чл. 152 и изводът ти "според НК само мъж може да е извършител на сексуален тормоз" е силно неверен. Wink
НК изобщо не урежда, впрочем, такова понятие "тормоз".

Скрит текст:
Жена може да бъде извършител на изнасилване по смисъла на нашия НК само в един случай - ако има и съучастник мъж, който да извърши самото съвъкупяване. Жената в този случай извършва принудата, целяща да даде възможност на мъжа да се съвъкупи, примерно държи жертвата или я привежда в безпомощно състояние. На практика не съм чувала за такъв случай, но на теория е възможен.

# 767
  • Мнения: 36 468
В НК може да не го наричат изнасилване, но това не значи, че всеки може да прави каквото си иска:
Чл. 150. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., предишен текст на чл. 150, изм. и доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който извърши действие с цел да възбуди или удовлетвори полово желание без съвкупление по отношение на лице, навършило 14-годишна възраст, чрез употреба на сила или заплашване, чрез използуване на безпомощното му състояние или чрез привеждането му в такова състояние или чрез използване на положение на зависимост или надзор, се наказва с лишаване от свобода от две до осем години.

# 768
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Това е блудство.
Аз не съм писала никъде, че всеки може да прави каквото си иска, ако горното е към мен.
Сняг каза, че според НК "сексуален тормоз" имало само от мъж към жена и в своя подкрепа цитира чл. 152, който обаче се отнася само за изнасилването.
Изнасилването е това, което е само от мъж срещу жена. За другото няма ограничения по пол.

# 769
  • Мнения: 36 468
Да, в закона е блудство, но на практика си е изнасилване. 

# 770
  • София
  • Мнения: 19 249
§1, т. 2 от Допълнителните разпоредби на ЗЗДискр. определя сексуалния тормоз като „всяко нежелано поведение от сексуално естество, изразено физически, словесно или по друг начин, с което се накърняват достойнството и честта и се създава враждебна, принизяваща, обидна, унизителна или застрашителна среда и, в частност, когато отказът да се приеме подобно поведение или принудата към него може да повлияе на вземането на решения, засягащи лицето“ - няма мъже, няма жени

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 14:37 от Cuckoo

# 771
  • Мнения: 36 468
Изяснихме този въпрос само преди 2 поста. Ясно съм написала, че по закон е блудство, но това е в НК, а на практика е изнасилване; в контекста на реалния живот всяко принуждаване на някого да прави с.кс е изнасилване.
Освен това, в чуждите закони дефиницията е друга. Не може да се говори извън контекст.

# 772
  • Мнения: 18 080
аз затова съм написал, че нашият Наказателен закон е възможно най-остарял спрямо този на чуждите държави. Както стана ясно във Франция мъж може да изнасили друг мъж с палка.

Кой според вас ще бие в един директен сблъсък - Уайлдър или Джошуа? аз залагам на Уайлдър.

# 773
# 774
  • Мнения: 11 543
Целувката за милиони, се оказа целувка за 3 лева на цяло. Joy

# 775
  • Мнения: X
То си беше ясно от самото начало, нищо че някои съфорумци екзалтирано бълваха пророчества за обезщетение за милиони минимум и вечен бан в бокса ако може. 😂

# 776
  • Мнения: 13 260
Виждам, че решението в полза на Пулев е взето единодушно.

# 777
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Хахахахаха, греда! Стана точно това, което исках в първия си пост по темата.

Това в линка абсурд да са думи на Пулев. Просто схвана и играе играта. Мисля, че поуката остана по-скоро за Суши и великата й адвокатка.

Нищо, сега може да напише книга за жертвите на насилие, като от първо лице. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 778
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Хахахахаха, греда! Стана точно това, което исках в първия си пост по темата.

Това в линка абсурд да са думи на Пулев. Просто схвана и играе играта. Мисля, че поуката остана по-скоро за Суши и великата й адвокатка.
Нищо, сега може да напише книга за жертвите на насилие, като от първо лице. Stuck Out Tongue Winking Eye

Тя пък, след "насилието" такова хахахахаха му удари, че освен сатира да пропише!

# 779
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Е, какво се очакваше да стане?
 Наложиха му санкция, трябваше да посещава и курс. Направил го е и е изтърпял наказанието. Т.е не е “невинен”, а изтърпял санкцията си. Правете разлика.
Сушито още от ден 1 каза, че не търси пари и явно е така.
Иначе интересно какво да учи Сушито? Че може да бъде мляскана и без нейно желание защото е добре изглеждаща жена? Странно, но щом казвате.

Общи условия

Активация на акаунт