Hercai/Вятърничав по ATV Тема 2

  • 56 991
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 036
Интересно защо не са протестирали, когато е сниман сериала "Ако бях облак". В него главният герой, който е психически неуравновесен и влюбен в своята братовчедка така издевателства над нея, че даже и я изнасили. Държеше я окована за леглото и беше превърнал живота и в кошмар. Всичко това е снимано в Мидят в същия конак, но тогава не знам да е имало такива протести.

# 46
  • Мнения: 4 370
Да кажа и аз за възмущението на жителите на Мардин. Що за някой друг град, напр. Истанбул не се говори във филмите, че така постъпват с момичетата?! То във всяка измислица си има и доза истина. И  това ме уби - нямало момичетата да искат да се омъжват за момчета от Мардин, хахахахха.

# 47
  • Мнения: 6 604
Да кажа и аз за възмущението на жителите на Мардин. Що за някой друг град, напр. Истанбул не се говори във филмите, че така постъпват с момичетата?! То във всяка измислица си има и доза истина. И  това ме уби - нямало момичетата да искат да се омъжват за момчета от Мардин, хахахахха.
Мери, и а днес се сетих за "Ако бях облак". Напълно си права. Май някой иска да си направи реклама. Не съм изненадана.


Бану Акдениз, продюсер сериала, обновила свой аккаунт фотографией за кадром третьей серии, написав, что в сцене с хижиной действительно был пожар.

                          

# 48
  • Мнения: 5 486
За съжаление умиране има, отърване няма: https://dnes.dir.bg/svyat/partiyata-na-erdogan-vodi-na-mestnite-izbori-v-turtsiya

# 49
  • Мнения: 839
Здравейте, Вятърничави Hug
На мен също много ми харесва сериала и реших да драсна някой ред.
Силна и много добре уловена химия между главните, но и разтърсваща игра на всеки един отделен персонаж. Докоснаха ме и с трепет чакам всеки следващ епизод, въпреки тежките сцени на моменти.
Ти разкажи Черно море изобщо не ми се е приисквало дори за миг да го загледам при всички истерии около него, но Вятърничав още с първото изгледано клипче в Туитър ме грабна и веднага го започнах. Ако бях облак ми е много любим сериал, най-вече заради Нарин и Сердар. Тук засега са РейМир, но си имам и други любимци. Не мога да не спомена малката русокоска. Прекрасно детенце и с нетърпение чакам да я върнат отново, за да ги прави на луди с пиперливия си език. Друга любимка ми е младата прислужница. Много ме радва, какви ги изплясква на моменти. Зехра (майката на Рейян) също засега много харесвам като образ.

Видях това при рускините...
ОЗЕТ⤵

Как мы помним, третья серия заканчивается тем, что Рейян поклянется Мирану , что никогда не выйдет замуж ни за Азата, не за него и прыгнет с моста Миран прыгнет след за ней и спасёт её. После этого он увезёт её с место события и запрет одну в комнате , чтобы ее никто не нашёл. Азат скажет своей семье что он убил Рейан, а отцу Рейян расскажет правду. В прошлой серии семейство Асланбей встретилось с семейством Шадоглу на площади и Насуху стало плохо от правды. Однако теперь все семейство Шадоглу будет винить себя, а не Рейян в том что произошло . Кроме того , они будут думать , что Рейян больше нет в живых . Но и это не все . Совсем скоро Рейян обнаружит у себя все признаки беременности .Что касается Генуль , то она устала ждать и наблюдать за всем происходящим. Ее терпению приходит конец. Теперь Генуль готова решительным действиям.

# 50
  • Мнения: 5 490
ОФ, най- ме забавляват “решителните” действия на Гюнул- очевидно смята да забремени Миран. Да го изнасили в двора на Аслановия конак пред очите на унизената Рейян. Докато баба Азизе го е взела на прицел с пушката. Или ще го напият за да преспи с Гюнул. Само не знам как ще му се получи на пиян или дрогиран и какъв е смисълът на това? Само ще налее вода в мелниците на тези, които искат да опишат и жените в онзи свят като изверги, които възпитават изверги. В цял свят децата се гледат и учат, възпитават предимно от жените, бабите, лелите- пък не всички стават насилници.

# 51
  • Мнения: 4 370
Май ще изляза права за тази тъпа Гьонюл. То такова добиче - казва й Миран, че не я обича, тя наследник ще му ражда!!! Толкова е жалка!
Чак не ми се вярва, че сем. Шадоуглу ще признаят вината си и няма да обвиняват повече Рейян!

# 52
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Който разбира и има възможност моля да преведе. Май пише, че имало голям напън от хората в мердин да се спре сериала?!



                        
Скрит текст:
  ✔ Испортили имидж Мардина!

Председатель ассоциации экологических добровольцев - Мехдух Чакар, пожаловался на сериал #Ветреный.
По мнению уроженца Мардина, сериал портит имидж города Мардин и его жителей. Авторитет и честь известного города, показывают не с самой лучшей стороны.Такие обычаи,как осуществление убийства девушки, которая не сохранила свою честь,со стороны её семьи, совсем из уровня фантастики и не правдивы.
Он подал жалобу в прокуратуру..


Предполагам, че е това.

П.П. Ето още един превод.

По сообщениям EnMagazin,на наш сериал подал жалобу в прокуратуру местный председатель Ассоциации волонтеров-экологов - Мендух Чакар. А точнее,на первую и вторую серию.

Причина?
Деструктивизация имиджа Мардина🙄
Он и народ считают, что сериал в плохом свете выставляет нравы и традиции города. Мардинцы давно современный народ и у них нет насильного замужества, и тд. Люди из других стран будут судить по Мардину, исходя из показанного в сериале, когда это совсем не так. Девушек перестанут выдавать замуж парням из этого города.
Това е бдителния гражданин, който е подал петицията в Главната прокуратура. Освен това я пуснал до CİMER (Председателството на Република Турция) и RTÜK (турското СЕМ). Искал да се спре сериала Angry Очаква се изявление от продукцията ...

# 53
  • Мнения: 4 370
Тази пенсия много активен го раздава! Като му гледам физиономията, точно такъв като него е способен да натвори в реала анадолските простотии.

# 54
  • Мнения: 1 497
О Боже .. тези и те сетили се да се възмущават . Абе защо винаги в тази държава не се шокират от насилията в сериалите, а иначе турския СЕМ ги глобява за целувки  Whistling То пък щото половината повярваха, че вече нямяло подобни "обичаи". Какво се правят на ощипани ..

# 55
  • Мнения: 5 723
ОФ, най- ме забавляват “решителните” действия на Гюнул- очевидно смята да забремени Миран. Да го изнасили в двора на Аслановия конак пред очите на унизената Рейян. Докато баба Азизе го е взела на прицел с пушката. Или ще го напият за да преспи с Гюнул. Само не знам как ще му се получи на пиян или дрогиран и какъв е смисълът на това? Само ще налее вода в мелниците на тези, които искат да опишат и жените в онзи свят като изверги, които възпитават изверги. В цял свят децата се гледат и учат, възпитават предимно от жените, бабите, лелите- пък не всички стават насилници.

 Joy Joy hahaha Joy Joy Joy

# 56
  • AMS
  • Мнения: 6 455


 Привет, привет!!!
 Благодаря за темата!!!
 Направи ми впечатление, че сериалът
 има висок рейтинг и в подфорума.
 14 Потребители и 30 Гости преглежда(т) тази тема.
 Изгледах серия и половина, попрелистих първата тема
 и рекох да споделя.
 Изгледала съм 29 епизода на АБО и 125 на Карагюл,
 та историята, сценария, режисурата на Hercai/Вятърничав,
 не е нещо ново за мен.
 Особено някои сцени от АБО ги помня кадър по кадър,
 но не защото ми е харесал сериала,
 Тогава, като начинаеща в турските сериали, бях втрещена
 от обичаите, традициите и живота по тези земи.

Интересно защо не са протестирали, когато е сниман сериала "Ако бях облак". В него главният герой,  който е психически неуравновесен и влюбен в своята братовчедка така издевателства над нея, че даже и я изнасили. Държеше я окована за леглото и беше превърнал живота и в кошмар. Всичко това е снимано в Мидят в същия конак, но тогава не знам да е имало такива протести.
Много дълго стоях на първите петнадесет минути с веригата и не смеех да продължа.
 Шест месеца ми трябваха да събера сили да изгледам сериала.
 Главната героиня, не само беше изнасилена,
 тя беше с куршум в главата от същият братовчед и роди и дете от него.
 Стрелбата по сватбите си е нещо обичайно,
 та даже имаше сцена по истински случай на масово убийство на сватба.
 Чудех се как величаеха мъжа и оплюваха горката жена в коментарите си доста съфорумки.
 Протести не е имало тогава / 2009 г./, но доколкото съм чела,
 сериалът е имал нисък рейтинг и за това остава с толкова малко епизоди.
 Та от тогава се зарекох такива сериали да не гледам.
 Наруших клетвата си с Карагюл, който имаше висок рейтинг през цялото време във всички групи.
 И там всеки мъж имаше по две жени и децата кое от кого е се разбра накрая.
 Така, че за мен в тези региони на Hercai/Вятърничав -  нищо ново.
 Пожелавам приятно гледане и дано този интерес към сериала в подфорума
 да е така висок до финала.


# 57
  • Мнения: 1 193
Сега разбрах, че и в книгата, и в сериала Миран не е планирал да спи с Реян. Поддал се е на емоциите си. Затова й каза “каквото стане тук , тук ще остане”, когато сложи пръст на устата й и разказа приказката за ангела, напомняща, че трябва да мълчи.
Те затова побързаха да я омъжат и не тръгнаха да го търсят него, за да го убият.

Дива и Съла/Завръщане е с подобен сценарии, поне нагледно показва традициите там, дори е сниман в същия конак.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 497
Превет!
Започнах да гледам сериала с голям интерес. Доста бях чела за кюрдите от Мардин, Диарбекир, Батман до езерото Ван, за техните нрави и обичай. В тези древни земи между реките Тигър и Ефрат /горна Персия/  живеят както  мюсюлмани така и християни. В "Завръщане" /Съла/ много умело бяха съсредоточили бита и нравите им - някой много жестоки, но същевременно показаха обич в семейството, обич към децата,  любов между съпрузите. Показаха и много човешки отношения на взаимопомощ и най-важното показаха непрекъсната борба на съвременните хора срещу  тежките, жестоки нарави на убийстава и кървави отмъщения.  Във всяка серия показваха, че има прогресивните млади, а в последствие и възрастни, които отхвърлят този нечовешки живот и приемат съвременните норми на поведение и закони. През всичките събития и отношения във всяка една  серия вървеше   нишката на заклеймяване и отхвърляне на старите жестоки традиции на убийства и отмъщение и признаване на държавните закони. Може би това е една от причините "Съла" да има също неимоверен успех и непрекъснато да се излъчва по цял свят. В този сериал ми се струва, че много налетяха на жестокостите, отмъщенията, и на лошите хора и според мен попрекалиха. Не мога да сравня в това отношение двата сериала както и постъпките на Миран и на Боран ага. Огромна е разликата между двата образа.  Дано това да не  изиграе лоша съдба на сериала, който в момента има  успех.
   

# 59
  • Мнения: 21 201
Здравейте по късни доби и благодаря за новата тема.
И тази вечер не ми се отвори парашута да гледам епизода. Tired
По-голяма нелепост не бях чувала/чела(относно желанието на живущите за спирането на сериала Shocked).
Нали в този край(и не само) са им "чужди" подобни житейски съдби на момичета та решили да въдворяват "морал" Stop
Първата им брачна нощ нямаше нищо общо с тази в спомена на Рейян, или аз съм пропуснала нещо!? newsm78


Вай бе, няма шест-пет.
https://vk.com/dizimaniamiras?z=video-74204908_456239796%2F40bcc … pl_wall_-74204908
https://vk.com/vurgundiziofficial?z=video-171786892_456239072%2F … l_wall_-171786892





 smile3501 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт